• Neděle, 13. červen 2021
  • Svátek má Rukojmí Antonín

V České republice nelze vyloučit teroristický útok
Počet návštěv: 4634

V České republice nelze vyloučit teroristický útok

Petr Cvalín Článek od Petr Cvalín

Podle dostupných informací BIS minulý rok odjelo z České republiky sedm osob, které se hodlaly připojit v Sýrii k Islámskému státu.

Tím pádem nemůžeme ani vyloučit potencionální teroristický útok v ČR. A tady bychom si měli položit jednu zásadní otázku. Kde jsou ti politici a občanští aktivisté, kteří nás neustále nejen v médiích přesvědčovali, že nám žádný teroritstický útok nehrozí? Žel dnes můžeme konstatovat, že s největší pravděpodobností nemají pravdu.

Bohužel příliv migrantů do Evropy se nezmenšuje, ba naopak. Vysocí představitelé Evropské unie si neví rady, co si s tímto problémem počít. A to už delší dobu. Stačí se podívat například do Švédska či Německa, jaké trestné činy páchají migranti. Počínaje loupežemi a konče sexuálními delikty.
Nedivme se, že podpora kancléřky Merkelové v Německu je takzvaně na bodu mrazu. De facto plošně podpora politiků vládních stran, které podporují „uprchlíky“ upadá. To samé můžeme zaznamenat i v Česku. Konkrétně u ČSSD a opoziční TOP 09.

Nadcházející krajské volby budou testem všech parlamentních stran, jak si vedou u voličů. A možná mnozí správně předpokládají, že vládní strany nezaznamenají valný úspěch.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

 Policie jako hybatel v politice

Policie jako hybatel v politice

Politikům a novinářům dělá hodně starostí nezávislost policie a státního zastupitelství na politických vlivech. Některým to ale vydrží jen tak dlouho, než policie sáhne na jejich lidi, neboť považují za nepatřičné, aby je vůbec obtěžovala prověřováním podezření, že se dopustili nezákonného jednání. Takže když se dostal do potíží místopředseda vlády Jiří Čunek, KDU-ČSL hrozila opuštěním vlády, pokud se její představitel dostane před soud. Vynucená opatření připravila Jiřího Čunka o možnost odnést si z veřejného soudního řízení zprošťující rozsudek. Jeho trestní stíhání bylo zastaveno. Ale vypukla „válka žalobců“, kterou uhasila až ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová zbytečnou, leč úspěšnou stížností pro porušení zákona, na jejímž základě Nejvyšší soud ČR rozhodl, že trestní stíhání Jiřího Čunka bylo od počátku nezákonné. Trestní stíhání bylo tehdy již dávno  nevratně zastaveno. 

Putin dává Bidenovi a Západu lekci za lekcí, ale to světu prospívá

Putin dává Bidenovi a Západu lekci za lekcí, ale to světu prospívá

Ještě nikdy v minulosti se nekonalo setkání představitelů Ruska a USA v tak schizofreničtější situaci než dnes. Zatímco Trump doslova toužil po setkání s Putinem, Joe Biden měl vždy k němu negativní vztah. Kdysi v pozici viceprezidenta Putinovi vyčetl, že nemá duši, jako prezident postoupil o level výš a označil jej za zabijáka. Putin byl v reakcích usměvavý a popřál mu mnoho zdraví a ironicky řekl, že to myslí vážně, když krátce předtím měl Biden výpadky paměti a pády na schůdkách svého letadla.

Odmítala jsem odebírat licence fotovoltaickým elektrárnám „na objednávku“

Odmítala jsem odebírat licence fotovoltaickým elektrárnám „na objednávku“

Institut Aleny Vitáskové z.s. (IAV) ochrana lidských práv a svobod se mimo
jiné zabývá vymahatelnosti práva a spravedlnosti. Ve dnech nedávno
minulých oznámil rezignaci NSZ Pavel Zeman, hlava všech soudních
procesů. Zní to nadneseně, ale skutečným pánem procesu je státní
zástupce. Je to on, kdo bez odpovědnosti obžaluje, nebo neobžaluje. Je
to on, státní zástupce, kdo může občany zastrašovat až psychicky vydírat,
aniž by se mu cokoliv stalo. 

Poslední domácí zprávy

Lidice

Lidice

Je to 79let od lidické tragédie. České Lidice, hornická vesnice nedaleko Kladna, se stala 10. června 1942 výkladní skříní německého...

A znovu do Protektorátu?

A znovu do Protektorátu?

Toto pondělí se německý ministr zahraničí Heiko Maas opravdu odvázal. Sundal si pomyslné rukavičky a otevřeně vyzval Evropskou unii ke zrušení...