• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Mnozí po vítězství Trumpa začínají propadat panickému strachu
Počet návštěv: 4379

Mnozí po vítězství Trumpa začínají propadat panickému strachu

Petr Cvalín Článek od Petr Cvalín

Doufám, že zvolení Donalda Trumpa změní zahraniční politiku USA. Mimochodem o změně zahraniční politiky mluvil Trump skoro neustále v předvolební debatách například na NBC News.  

Je samozřejmé, že pokud dojde ke změně zahraniční politiky USA, tak se to nebude líbit zejména liberálním kruhům v České republice. Můžeme začít tím, jak reagovali moderátoři České televize na výsledky amerických prezidentských voleb. Byli v šoku. Nemohli uvěřit tomu, co se to v Americe stalo. Kdybyste si v televizi v tu chvíli vypnuli zvuk, tak byste nabyli dojmu, že zanedlouho bude konec světa. Tomuto se říká profesionalita v podání České televize.

Největší zklamání zažili pracovníci think-tanku Evropské hodnoty, které popadla panická hrůza z toho, že nevyhrála Clintonová, mnohými Američany přezdívaná Killary. „Evropským hodnotám“ samozřejmě vadí, že Trump je stejný realista jako Putin a oba dobře ví, že napětí mezi Ruskem a USA nikomu neprospěje. Clintonová se netajila ani tím, že by ráda vojensky intervenovala v zahraničí.
Nejvíce snad pobaví prohlášení think-tanku Evropských hodnot, které znělo takto: Tři urgentní úkoly pro českou vládu po zvolení Donalda Trumpa. „Evropské hodnoty“ v tomto prohlášení apelovaly na českou vládu, aby zvýšila výdaje na obranu pro případ vojenské agrese z ruské strany. Začínám si myslet, že pracovníci think-tanku Evropských hodnot by měli chodit na skupinové terapie.

Není pochyb, že Trumpovo vítězství změní Evropu. Ve Francii může úspět Marine Le Penová, v Rakousku Hofer a v Nizozemsku Wilders. Normální lidé chtějí změnu. Změnu, kterou nám zaručí realistické vnímání současné neradostné situace.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy