• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Deník MFD se loučí s Bakalou...
Počet návštěv: 4370

Deník MFD se loučí s Bakalou...

- Ivo Bubeník - Článek od - Ivo Bubeník -

Komentátoři   deníku MFD nyní  konstatovali, že Bakala přestává být (po prodeji firmy RPG) jedním z největších realitních magnátů v zemi. "Dlouhá story 43 tisíců bývalých bytů OKD na severní Moravě prý  asi zvolna končí a  stává se tichým pomníkem fungování tohoto státu..."

To je prosím zhruba řečeno shrnutí za jeho podnikáním  v Čechách a  jak se   „pravicové noviny“  loučí se svým bývalým chlebodárcem a obdivovaným   privatizátorem. Neuvěřitelné, jak dokáží novináři obrátit. Tomu zaručeně  také uvěří všichni „naivní“ a podvedení obyvatelé těchto bytů.

Ani slovo o tom, kdo dovolil Bakalovi  (Koženým atd.) takhle na českém Klondajku rýžovat na úkor obyvatel ČR ?   Neuvěřitelné rozloučení.

Proč nenapsal tenhle deník něco o tom jak dříve  obdivoval   otce privatizace  Klause  nebo  podobné laciné prodeje  majetku „státu“ do rukou nejen Bakaly, Koženého, Koláčků, Řebíčků, Macků, Continentalu, Philips Morisu či Volkswagenu? 

Dále komentátoři sdělují, že prodej  včetně ocenění podniku se prý  uspěchal a výsledkem byla cena 4,1 miliardy, tedy hluboko pod tržní hodnotou, možná až šestinásobně.

Kde se u nich najednou vzala tahle tržní matematika, když podobně  trestuhodně lacině byl prodáván všechen privatizovaný majetek, páni novináři? Jak to, že  u Bakalova majetku najednou (sice dodatečně) objevujete pojem tržní cena a jinde u stovek privatizací vám nevadily  tzv. účetní ceny? Proč až dnes v roce 2015 jste si vědomi  rozdílu mezi tržní a účetní cenou? Kde se to ve vašich  „natvrdlých pravicových“  hlavách najednou bere? Je to snad zázrak? Nač  tehdy ti Komárkové, Steigerwaldové a jiní mysleli? Na svůj profit nebo jim obdiv k otci privatizace zatemnil mozek? Podobně se  zřejmě chovali i ministři všech vlád, které schvalovaly  prodeje   - dovolující vyvlastnit daňové poplatníky a přilepšit  si tak nějakým miliónkem  do kapsy. Přesto i  protikorupční policie tápe, zda šlo o korupci či ne dodnes. Díky  vám všem – jdou ztráty do bilionů a ne jen, že končí éra realitní hvězdy Bakaly.

Vámi také vzpomínaný pomník fungování státu na který jste  „vše špatné“ v článku v MFD hodili,  jste ovšem pomáhali stavět a udržovat i vy novináři ve všech tehdejších novinách, rádiích i televizi. Tak už konečně přiznejte i svůj podíl a jděte nějak jinam, kde nebudete lhát a škodit. Odpovědnost ovšem

nepadá jen na   dnešního premiéra, ale na všechny vládní šíbry jak šli dějinami od roku 1990. Tedy i na Kalouska, který byl tehdy předsedou (superdůležitého)  rozpočtového  výboru a bez jeho souhlasu by k prodeji nikdy nedošlo, knížete i poslanců typu M.Bendy. Jenže ani tato  vláda nemá zájem někoho za to postihnout. Můžeme  jen dál komentovat, loučit se s prohnilými a čekat na další slibotechny.

- Ivo Bubeník -
Ročník 1947. Střední vzdělání. Nyní v penzi. Zajímá se o politiku i ekonomiku. Do roku 89 nestraník. Žije a pracuje od r.1970 ve Zlíně, aktivně sportoval. Uznává švýcarskou přímou demokracii. Publikoval (Ekonom, Rovnost, MFD, Nedělní Hlasatel, Blisty) několik svých názorů.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy