• Pondělí, 21. leden 2019
  • Svátek má Rukojmí Běla

Kradu, kradeš, krademe – národu se smějeme. Kdo nejvíce okrádá republiku, národ a každého z nás?
Počet návštěv: 3341

Kradu, kradeš, krademe – národu se smějeme. Kdo nejvíce okrádá republiku, národ a každého z nás?

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Říká se, že ten kdo krade, okrádá stát, a ten, který nekrade, okrádá rodinu. Beze sporu se kradlo vždy a krást se bude. Stalo se jistou tradicí, že nejvíce kradli komunisti – to se učí už děti na základních školách. Je to skutečně tak?

Někdo by řekl, že záleží na úhlu pohledu. Do jisté míry se s tím dá i souhlasit, ale nevysvětluje to nic. Největší krádeží komunistů bylo prý znárodňování po roce 1948. proč se však znárodňovalo? Bylo to jen kvůli změně systému z kapitalistického na socialistický?? Tento aspekt samozřejmě hrál svou nezastupitelnou roli, ale nebyl zdaleka jediným. Zde leží další zásadní otázky, o kterých se prakticky nehovoří. Vzdělaní lidé po válce pochopili, že druhá světová válka nebyla jen válkou o území nebo zdroje, ale byla také válkou za globální ovládnutí ekonomické formace. Tedy boj kapitálu o další a větší kapitál. Lidé pochopili ohraničenost kapitalistického systému, jeho brutalitu, ale i to, že byl jednou z příčin války. Lidé měli v živé paměti mnoho těch podnikatelů, kteří v zájmu svého byznysu kolaborovali s nacisty, kteří se neštítili udávat své zaměstnance či kolegy. Vědělo se, že mnoho politiků kolaborovalo – viz případ Emanuela Moravce, kterému se chtě nechtě podobá i politika Bohuslava Sobotky ve vztahu k EU.

Vědělo se, že katolická církev s nacisty kolaborovala také. Vědělo se, že spousta lidovců vstoupila do Agrární strany, jež byla kolaborantů plná. Velmi důležité bylo i pochopení toho, že moc ekonomická se dá transformovat v moc politickou, čímž následně dochází ke zvyšování ekonomické moci a k ovládání většího a většího dílu ekonomické formace s možnými neblahými společenskými dopady. K tomu, aby bylo dosaženo hmatatelných výsledků a byla eliminována moc elit či nepřátel národa, tak musel být proveden radikální řez. Samozřejmě došlo k mnoha přehmatům a chybám, ke kterým by docházet nemělo, ale vezmeme-li v potaz překotnost doby, zničené hospodářství, zem prošpikovanou kolaboranty a zrádci, tak se jen divím, že to vše proběhlo více méně hladce. Znárodnění však nelze nazývat krádeží. Šlo o transformaci národního bohatství, které v zemi zůstalo a stalo se všelidovým vlastnictvím, sloužícím ku prospěchu všech občanů republiky.

Krádeží století lze nazývat zlodějskou privatizaci naši ekonomiky v devadesátých letech, na které se podepsalo mnoho lidí. Pro připomenutí tohoto zvěrstva nutno vzpomenout pánů Havla, Klause, Dybu, Ježka, Vondru, Kočárníka, Kalouska, Schwarzenberga, Bendu a mnoho dalších. Právě zde se započalo rozprodávání České republiky a bohatství českého národa. Toto bohatství mizelo do soukromých rukou nepřátel lidu – viz Bakala, Junek, Schwarzenberg, Havel či Kožený. Mizelo taktéž za hranice země a to hlavně do Německa a Rakouska, ale také do USA. S tímto bohatstvím započala mizet i integrita národa a jeho hrdost. Bylo stále méně a méně toho, na co bychom mohli být hrdí. Byla prodána i naše kultura, kinematografie, divadlo a umění, které bylo nahrazeno plytkými nesmysly americké provenience. Tenkrát se to lidem snad i líbilo, ale to jen proto, že takové hovadiny předtím nikdy neviděli a jsem přesvědčen, že v dnešní době mají lidé těch Amerických odrhovaček už plné zuby. Hřebíčkem do rakve národa a ekonomiky bylo rozprodání nerostných zdrojů a to hlavně uhlí a vody. Klíčové to suroviny pro lidi. To byla krádež opravdu ve velkém stylu a to, co se za Klause prodalo za miliony, tak dnes chceme-li příkladně vodu zpět do svých rukou, tak zaplatíme stamiliony. Jsem přesvědčen, že takové svinstvo by za války bylo řešeno bez soudu postavením ke zdi a kulkou.

Za krádež století lze považovat i církevní restituce. Jsem toho názoru, že všechny církve napojené na Vatikán by měli být zrušeny a Vatikán zbořen jako sídlo zla, neřku-li satana a to nejen za kolaboraci s nacisty, ale přímo za spolupachatelství genocidy Evropských národů, kterou se snaží vyvolat i nyní podporou multikulturalismu a zašlapání křesťanství.

Inu není zloděj jako zloděj a krádež jako krádež. Sami zhodnoťte, co je horší. Možná, že komunisté kradli, ale na rozdíl od těch demokratů po roce 89 jsou jen příštipkáři a musí se ještě mnoho učit, jak se má krást.

Ram

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Josh Ommi

Josh Ommi

11.01.2017 16:12

Panove, nechodit volit je blbost. Kdyz nepujdete volit tak ani nic nezmenite. Kdyz chcete aby se neco zmenilo, tak musite proto taky neco udelat. Co by se tedy melo zmenit? Typ demokracie! Tedy se zastupitelske na primou. Jak ma vypadat ustava? To vime. Vzorem je Svycarsko. A ze Svycarsko jeste neskrachovalo je na bile dni. A dle meho ani tak skoro neskrachuje! Co udelat? Agitovat, agitovat a agitovat a jeste jednou agitovat!!! Primet obcany aby sly volit! A volily primou demokracii. Ten zbytek a dalsi detaily k tomu si muzou obcane rozhodnout samy jak chteji v patricnem referendu. Takze s elanem do toho a "kupredu, leva"!...


 
Roman Cerný

Roman Cerný

11.01.2017 01:45

Ty svině nás už dávno prodali a vy lidi a budoucí generace s toho máte jenom dluhy a ve jménu integrity multikultur nebudete mít za chvíli ani práci ani nárok na svoji kulturu .) .Pokud tady někdo něco někomu dluží v tomto státě tak je tento zaprodaný systém a stát sám ( tak že na mě tak blbě nečum ty prohnilí státe a raději mě zaplať ) kuplíř zaprodaných politických stran a vlastizrádců , výhodám a prosperitě jiným mocnostem loby nadnárodních investičních skupin a zříkání se suverenity státu legislativy i obrany státu a majetku ve prospěch Bruselu EU. Po sametové revoluci 89 tato nová garnitura tak zvané svobodné demokracie a lepších zítřků eeee, přebírala hospodářství této země v plusovém nadbytku a uspokojivých finančních rezerv. Mělo tedy dojít k vyčíslení majetku a spravedlivého rozdělení mezi občany které mají domorodé kořeny ve své rodné zemi s prokazatelnými dědickými právy socialistického družstva kterého jsme byli součástí a jsme stále právo platnými dědici, a k čemu došlo k podvodné kuponové privatizaci eeee, naviják jako prase a co by se také dalo čekat od těchto narychlo převlečených prasat . Stejně tak jak vykřikují dnes ti samí vlastizrádci at je navráceno co bylo ukradeno ve prospěch církevních restitucí eeeeee, ano ať je po právu navráceno vše co bylo ukradeno a je odškodněn český národ a to na hlavu minimálně jedním milionem dolaru , pak se sami můžeme jít integrovat někam do světa a nebo si můžeme založit někde svůj vlastní ryze český stát , když ten náš jste už zaprodali a rozkradli , ale né jako českej Honza s holým zadkem a tvarohovejma buchtama ale jako solidní důstojný český občan


 
Jiří Šafránek

Jiří Šafránek

10.01.2017 18:59

Vůdcové světového kapitalismu dobře vědí, co dělají a co musí dělat, aby si udrželi svá zločinná privilegia. Přitom naprostá většina lidí, kteří ještě chodí k volebním urnám, tam chodí s přesvědčením, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům. Co by se asi stalo, kdyby k volbám jednoho dne vůbec nikdo nepřišel?


 
Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

A je tu alespoň oživení v nekonečné kauze kosovských vražd z let 2008. Veřejnost se nyní ptá, jakou roli hrál haagský žalobce Geoffrey Nice při zničení důkazů souvisejících s obchodováním s lidskými orgány v kauze „Žlutého domu“? Podle médií v Prištině by mohl Nice také působit jako obhájce kosovského prezidenta Hashima Thaciho a předsedy kosovského parlamentu Kadri Veseliho, pokud se u speciálního soudu ocitnou v dubnu 2019 jako obvinění.

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu  bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

Znovu si s laskavou nostalgií v těchto dnech vybavuji to naše torontské setkání zpřed dvaadvaceti roky... Pořád vidím Josefa Škvoreckého, jak celý růžolící s úsměvem popíjí whisku; byla to tak trochu před oslava v duchu pánské jízdy, jíž byl přítomen i domácí pán Lumír Salivar, literátův švagr, v jehož bytě se oslava konala.

Jair Bolsonaro

Jair Bolsonaro

Čerstvě inaugurovaný prezident Brazílie Jair Bolsonaro v proklamaci k národu uvedl, že nejlidnatější země Latinské Ameriky se nyní začala „osvobozovat od socialismu, od úpadku hodnot a od politické korektnosti“ a slíbil obnovu pořádku v zemi.

Poslední domácí zprávy