• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Česká televize opět pochlebovala
Počet návštěv: 3850

Česká televize opět pochlebovala

- Ivo Bubeník - Článek od - Ivo Bubeník -

Tentokráte hned ráno ČT 24 opěvovala Madeleine Albrightovou, která, považte, přesně před 20 lety nastoupila do funkce šéfky Clintonovy diplomacie. I ona se zřejmě hodí do neustálého vzpomínání na všechny protikomunistické opory, ikdyž jsou dávno v penzi.

Dr. Emil Karásek v roce 1998 v Nedělním hlasateli vydávaného v USA na Madeleine Albright, roz. Korbelovou (Körbelovou), t.č. U.S. Secretary of State, vzpomínal docela jinak. Cituji:

„V začátcích svého amerického exilu jsem znal Korbelovy osobně. Prof. Korbel (Körbel) vydal dobrou, pravdivou knihu o komunistickém puči v Československu. Pak se dostal na University of Denver jako profesor a rychle postřehl, že dělat karieru bude snazší na levé straně barikády. Za vietnamské války už dal denverským novinám prohlášení, že USA nemá pomáhat Vietnamcům proti komunistům. Noviny oznámily, že pan profesor je „prominentní člen československé komunity.“ Znělo to, jako že mluví za všechny zdejší Čechy a Slováky. Československý klub proto poslal novinám prohlášení, že Korbel (Körbel) má právo na své přesvědčení, ale že mluví jen za sebe. Že naopak všechny nekomunistické národy . ty, které už svobodu ztratily, ty které jsou právě napadené, i ty, které to teprve čeká – si musí vzájemně pomáhat proti komunistické rozpínavosti. Noviny sotva vyšly z tiskárny a paní Korbelová (Korbelová) (matka, na kterou je Madlenka podle vlastních slov „neuvěřitelně“ hrdá) už byla na telefonu, aby všem , kdo podepsali to protikomunistické prohlášení, vynadala do „nacistů.“
Madlenka vystudovala na stipendium levičáckého feministického spolku, do CFR (Council for Foreign Relations), organizace s cílem odbourat státní suverenitu USA. Albraithová do této organizace později sponzorovala Clintona, který se jí odměnil jmenováním na velvyslankyni ke Spojeným národům a pak na ministryni zahraničí). A začala dělat poradce pro zahraniční politiku levičákům kandidujícím na presidenta. V době, kdy prezident Reagan označil Sovětský svaz jako „říší zla“ Madlenka podporovala politiky, kteří na ten popis prohlásili Reagana za blázna. Kdyby v té době jeden nebo dva z těch levičáků, pro které se Madlenka mohla přerazit, byl vyhrál prezidentské volby, Sovětský svaz by zabíral jeden národ po druhém dodnes.

Nemám dost místa na všechny další osudy, kterých se Madlenka dopustila. Ale v díle zkázy pokračuje i nadále. Clinton nedávno zradil našeho dlouholetého spojence, demokratický Taiwan. Rudé Číně, která si ho koupila nelegálními finančními příspěvky jeho volební kampani, odpapouškoval, že prý „Amerika je proti“ konceptu samostatného a svobodného Taiwanu i protitaiwanskému členství v mezinárodních organizacích. (Ptal se Vás někdo?) Dal tím čínským komunistům zelenou, aby v západním Tichomoří rozpoutali válku. Možná s použitím jaderných zbraní. Mezitím posílá Clintonova administrativa rudým Číńanům technickou pomoc, aby měli co nejdříve rakety s doletem až na naše hlavy. A nemáme ( a v dohledné době nebudeme mít) absolutně nic, čím by se proti nim Amerika mohla bránit. A naše oslavovaná Madlenka? Ta ani nedutá. Zřejmě se jí to líbí.“ Konec citátu.

Samozřejmě dnes je situace světa i Ameriky jiná než byla v roce 1998, a nejlépe by bylo na Madlenku už moc nevzpomínat. Tahle politička se od té doby dovybarvila přes „Americkou“ OSN, až k tvrdé nálepce „Balkánská řeznice“. Koho tedy chtěla ČT 24 touto smrští chvály Mandlenky ovlivnit, oblbnout či podpořit? Havlovce, pražskou kavárnu, US ambassy, nebo knížete, Klvaňu, Vondru, Žantovského, Koláře a podobné amerikanofily?

Ač komentář ČT opatrně přešel její „prohřešky“ a pěl jen ódy na její účast na našem vstupu do NATO, víme, jak se zasloužila na území Srbska, aby zde mohli Američané vystavět obrovskou „demokratickou“ vojenskou základnu Camp Bondsteel a jen tak mimochodem si tam později „zapodnikala“. Většina veřejnosti je dnes lépe informovaná o Americké zahraniční politice a dostatečně poučená o skutečných úmyslech USA ve světě.

Amerika s novým prezidentem nyní zahájí zcela určitě jinou politiku než tu dosavadní, postavenou v podstatě na té nekompromisní ideologii nadvlády, prosazované i prý u nás oblíbenou Madlenkou nebo Hillary.

- Ivo Bubeník -
Ročník 1947. Střední vzdělání. Nyní v penzi. Zajímá se o politiku i ekonomiku. Do roku 89 nestraník. Žije a pracuje od r.1970 ve Zlíně, aktivně sportoval. Uznává švýcarskou přímou demokracii. Publikoval (Ekonom, Rovnost, MFD, Nedělní Hlasatel, Blisty) několik svých názorů.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.01.2017 20:57

Tzv."naše televize",která už dávno není naší,budou opěvovat kdekterého válečného zločince.Proto opěvují i tuto kreaturu,převlečenou za ženu. Havloidi ji uctívají jako svatou,představitelé státu se před ní klaní až na zem a není tedy důvod,proč by ji neměla ČT vychvalovat.Ono v té válce neumírali.Ti mrtví byli jenom srbští civilisté.O jejich práva se ochránci lidských práv nezajímali.Zvrácenost vládne světu.


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy