• Neděle, 24. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Milena

Plánuje Sobotka ,,výhru
Počet návštěv: 5086

Plánuje Sobotka ,,výhru" ve volbách tím, že ,,nechá" zavřít Babiše?

Michal Malý Článek od Michal Malý

Vždycky když něco čtu či slyším z medií, neřeším jako první, co říkají, ale zejména proč to říkají. Co má ta zpráva vyvolat, či signalizovat… Všechno se vším souvisí a myslím, že demise Sobotky a zatýkání „ve sportu“ v jeden den není jen souhra náhod.

Nedávno v jednom pořadu o bezvýznamné reklamní agentuře, která vykazovala zázračné obraty a nakupovala reklamu za nesmyslné peníze promluvil i JUDr. Jansta a vylíčil, jak a proč se to děje. Jinými slovy, jak se perou peníze, legalizují úplatky a tak se „vyvádějí“ peníze například ze státního rozpočtu. Vytřeštil jsem oči a zalapal po dechu. To že se tak děje je obecně známo. Tedy, že nejvíce se krade prostřednictvím IT zakázek, rekultivací a sanací (prostě „životním prostředím“) a sportu. Po dechu jsem lapal proto, že byly buď dvě možnosti – Jansta nevěděl, jak se vyvádějí peníze ze sportu, nebo to věděl a pochlubil se. Oboje mi připadalo těžko uvěřitelné, ale stalo se.

Představme si čistě hypoteticky obrovskou polostátní firmu, defacto monopolního dodavatele čehosi. Bez toho čehosi nemůžeme prakticky existovat jak my, tak průmysl, prostě nic. No a tato firma si objedná reklamu u PR agentury v řádech miliard korun. Ta PR agentura se dle zákona zúčastní výběrového řízení, které logicky vyhraje, protože jeho kritéria jsou jí nastavena prakticky na míru. Nač potřebuje monopolní výrobce (dejme tomu, abych nebyl sejmut) vzduch reklamu v řádech miliard, když ten vzduch stejně všichni musí a chtějí dýchat, reklama nereklama? Odpověď je jednoduchá, stačí sledovat další tok peněz, další klienty PR agentury, vlastnické vztahy a vazby.

Podle mého značná část těchto prostředků putuje dál, skončí na účtech kmotrů, politiků a nateče zpět do pokladen politických stran jako sponzorské dary. Navíc je třeba u poslušných politiků dodržet slovo a za přiklepnuté vládní zakázky zaplatit provizi. Není nic snazšího, politik skončí s politikou a začne podnikat. Doslova zázračně se mu začnou hrnout lukrativní zakázky, zcela striktně mimo státní sektor. Je to prakticky nenapadnutelné a křišťálově čisté. Vždyť i David Ráth vyslal pod eskortou ve Sněmovně varovnou větu, že ta jeho kauza je o financování politických stran. A ejhle, najednou se objevily fatální chyby ve vyšetřování, když Ráth dál nemluvil, tak možná dostane jen tolik, kolik si odseděl ve vyšetřovací vazbě.

Mám jen obavu, že až puč pod pracovním názvem „demise Sobotky“ bude dotažen do konce, budou se lidé vtažení do této kauzy a zejména lidé, kteří tu kauzu možná tiše řídí smát.

Vycházím jen z toho, co si přečtu v mediích a vyhodnotím. Ale podle mého, pokud někdo patří do kriminálu, tak je to nejen Babiš, ale hlavně Sobotka s Kalouskem.

Ale abych se vrátil na začátek – zcela nesmyslná a až teatrální a nic neřešící demise Sobotky – nikoli jeho vlády, protože vláda o demisi nehlasovala, navíc všichni jsou proti předčasným volbám. Proč tedy? Sobotka nemá odvahu odvolat Babiše a tak podá demisi? No, zas až takový přizdisráč asi nebude. Že by to nechal na Zemanovi? Tomu se mi nechce věřit, protože dnes to vypadá, že nahrál Zemanovi na smeč. Ale jen vypadá a já mám pocit, že je na ten smeč připraven Sobotka. Zatkli Peltu a Janstu a další…. jedno křídlo Mafie bojuje s druhým…. Kdo bude zatčen další? Media skloňují rezorty, na kterých údajně nejvíce bují korupce a jde o cinknuté zakázky.

Tak se podívejme, o které rezorty jde a kdo je řídí – ale to je náhodička – všichni ministři jsou za ANO. Že by to bylo dlouhodobě naplánováno? Tak se podívejte – ministerstva – obrany – Martin Stropnický, životního prostředí – Richard Brabec, místního rozvoje – Karla Šlechtová, dopravy – Dan Ťok, financí (které vše zastřešují) Andrej Babiš. Po povolebním vyjednávání jsem si říkal, že Sobotka vlastně volby prohrál a je srab, že pustil nejdůležitější ministerstva. Jenže, pozor, nechal si vnitro. A co když to celé byl dlouhodobý plán? Plán, jak poslat vlastní kauzy včetně OKD k ledu a najít toho největšího lumpa? Vždyť si to smetiště kohouti v listopadu 1989 tak hezky naplánovali a tak beztrestně rozkrádali a najednou se jim na ně někdo vetře? To dlouhodobě nedopustí.

Babiše mnoho lidí kritizuje za cokoli. Dotace, dluhopisy, Čapí hnízdo, to jak získal firmy….. prostě (ne)agent Bureš. Jenže, já za prvé respektuji právo a byť je jeho stav tristní, soud pravomocně rozhodl, že agentem nebyl. Ale všichni to zpochybňují a ignorují. A tak se ptám, kolik agentů StB, CIA a dalších jsme měli v polistopadových vládách, když všechny svazky polistopadových politiků a důležitých osob na popud Havla (?) zlikvidoval tehdejší ministr vnitra Richard Sacher? StB byla sice zrušena zákonem, ale jak jsem prohlásil již v roce 1991, StB pracuje dál. Vždyť listopad byl plánovaný podvod, jakoby převrat, aby se mohlo dít, co se děje dnes. Narvali nám hypermarkety žrádlem a spotřební elektronikou, abychom žrali, žili na dluh a drželi hubu a oni mohli beztrestně krást. A na ty nejblbější z nás poslali exekutorskou mafii. Co na tom, že v jejích spárech většinou skončí důchodci?

Sobotka tvrdí, že nechce z Babiše udělat mučedníka. Já si myslím, že je to jinak. Sobotka ze sebe „setřese“ svoje kauzy, nakonec tak trochu z toho Babiše mučedníka udělá, ale ve finále vyjde jako vítěz, protože pokud bude Babiš sedět, ANO spadne na 10 %. Sobotka není hlupák a ví, že ČSSD nemá šanci jinak vyhrát volby. Erik Best několikrát popsal, které rodiny multimilionářů řídí tuto zemi a rozhodují o tom, kdo vyhraje volby, kdo bude premiérem, ministrem, prezidentem. Všichni se vzájemně nesnáší, ale všichni mají jedno společné – nenávidí Babiše. A tak mám obavu, že se všichni domluvili, poradili a vymysleli, jak to uhrát tak, aby Sobotka ty příští volby „neprohrál“. Je to jednoduché. Stačí spáchat to, co si odzkoušeli na Nečasovi nanečisto – realizovat „nenápadný“ vládní puč za povinné účasti policie, státního zastupitelství a justice.

Státní převrat za bílého dne a lidé tomu budou ještě navíc tleskat. „Je třeba zabít Sekala“, situace to vyžaduje, protože je třeba vyhrát volby.

Stačí zavřít Andreje Babiše. A pak dál krást …

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

05.05.2017 21:14

Kdo věří politikům je hlupák.Za svůj život jsem nepoznal politika,který by splnil své předvolební sliby.Ale českému voliči stačily koblihy ke zvolení cizince do vysoké politiky.Cizinec,byť má české občanství,nemůže mít a také nemá ponětí o potřebách státu a národa.Nemá k němu vztah a jen využívá svoji funkci ku prospěchu svému.Dělal to Kalousek a dělá to také Babiš.Jen ten Babiš využívá možností,které si Kalousek,co by ministr financí,připravil sám pro sebe.A teď toho využívá někdo jiný.Jestliže Kalousek někomu vysloví podporu,je třeba od takového tvora dát ruce pryč.Babiše sice rád nemám a jeho činnost mě irituje,Kalousek je však kapitola sama pro sebe.V KDU-ČSL chtěl přivést do výkonných funkcí komunisty,kterým nemůže přijít na jméno.Musel odejít a hned se spojil se Schwarzenbergem a vytvořil novou stranu.Plná ústa lidských práv a utlačování práv pracující většiny je rámec jejich činnosti.Podpora politiků,kterou vydávají na členství v EU je vedena opět jen snahou mít zisk.Stát se politikům podařilo rozkrást a rozdat za bakšiš do jejich kapes a dnes už není co rozkrást.Zbývají jen evropské dotace.Tak se musíme držet EU,aby mohli politici dál krást.Vy,pitomci,plaťte,ať se mají dobře. Tu podporu pro EU dává i slavné ANO s Babišem v čele.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

05.05.2017 11:29

Hra na pravdu.....Jak rozpoznat skutečnost od účelově podvržených dezinformací? Ten, kdo je dehonestován, musí být v roli toho, s kým se ti, kteří vědí své, se vůbec, ale vůbec nebaví. Jsou si jisti svou pravdou natolik, že jakákoliv diskuse s dotyčným pachatelem je jen ztrátou času. Pokud "pachatele " přivedou do médií, tak jenom proto, aby se nemohl vyslovit k danému tématu, protože je mu neustále skákáno do řeči a jsou mu podsouvány "fakta" která by si mohl vymyslet každý, kdo se dotyčného potřebuje zbavit. Takto předstupují dezinformátoři před veřejnost. Osoba, která je všerozkrádajícím mafiím nebezpečná, musí být den po dni válcována až do doby, kdy tlaku propagandistické mašinérie podlehne. V politickém boji taková kampaň vyvolá každopádně změnu poměrů. Posunou se figurky na politické šachovnici. Kalkul je vždy jasný. Je třeba se zbavit nebezpečného protivníka za pomocí intrik. Pokud je kampaň vedena profesionálně, celá řada občanů se dá oklamat a následně volí stranu, která za pomoci intrik se zbaví protivníka za pomoci soustavných, účelových lží. Tyto zločinné záměry kmotrům vychází, protože se masmédia postarají o jejich "autenticitu". V konečném důsledku to znamená, že si kmotři mohou ve své dehonestující kampani dovolit třešničku na dortu. Tou je zakázaný princip kolektivní viny: Dotyčný, ten a ten, se znal s člověkem, kterého jsme potřebovali odstranit. Už proto, že ho znal, je spolupachatelem, musí být varováním a výstrahou pro ostatní, kteří nechápou vazbu mezi "odstřeleným" politikem a jejich zájmy, které se mohou diametrálně lišit. V konečném důsledku věříme mafiánům, kteří si nás podají při volbách na porcelánovém podnose. Kdo nemá shůry dáno, aby se se svou logikou dostal nad záměry mafií, nikdy účel těch zločinců nepřečte. Proto naše volby budou naprostým zoufalstvím, kdy zmanipulobaní občené budou opět volit své kmotry, kteří je systematicky ničí. Až se opět ozve: "Ovečky, ovečky otvírejte vrátka", mnozí kmotry a zločince vyslyší. Ne, že by chtěli, ale většina občanů tuto hru nepřečte. Je nutno se smířit s tím, že bude hůř. Jediná možnost je nerezignovat a věřit, že naši občané jsou chytřejší, než naše mafie. Kéž by tomu tak bylo. Vnímal bych to jako zázrak. ....Mějte se hezky.


 
        Pane poslanče Volný-onen flákanec by ve sněmovně potřebovalo opravdu hodně těch vyžírků. To by Vám ruce upadly.

Pane poslanče Volný-onen flákanec by ve sněmovně potřebovalo opravdu hodně těch vyžírků. To by Vám ruce upadly.

Nejsem sice příznivcem nějakého násilí, ale po pravdě řečeno, když je zlost, není ctnost. Platí to tak v běžném životě, ale i v politice. Spousta lidí, ale i politiků si o poslance Volného otřelo hubu. Já to neudělám. Spíše jeho postup kvituji, neboť všechny ty šlejšky, co mají plnou hubu demokracie a slibů si do vlastní huby ani nevidí. Možná byste řekli, že flákanec není také demokratický, ale jeho užitím lze jisté formy demokracie dosáhnout-alespoň dočasně. Co však tady žvaním o demokracii??? K té máme ještě hodně daleko všude na světě.                                                                                       

Vážení přátelé, seniorky a senioři, vážené důchodkyně a důchodci, vážení spoluobčané,

Vážení přátelé, seniorky a senioři, vážené důchodkyně a důchodci, vážení spoluobčané,

nevíme, nakolik je vám známo, že jistá skupina lidí (počet osob není blíže znám) založila nové občanské hnutí Senioři 21. (informace, viz příloha). My, ale i mnoho našich přátel jsme tuto iniciativu přivítali, proto jsme také projevili zájem se do hnutí zapojit s cílem pomoci řešit jak situaci nás, lidí staršího věku, tj. seniorů, tak také řešit mnohé další, nemálo závažné celospolečenské problémy. Protože ve sdělení o založení hnutí Senioři 21 je rovněž výzva k zapojení se do činnosti hnutí, my jsme se zapojili formou vyjádření svých názorů k dalšímu vývoji hnutí a realizace jeho programu.

Zoufalá doba plodí zoufalé činy

Zoufalá doba plodí zoufalé činy

Včera se udála za dlouhou dobu od doby, kdy Miroslav Macek uštědřil v Poslanecké sněmovně facku Davidu Rathovi, opět akce, která přiměla lidi dívat se na záznam z jednání PS Parlamentu ČR.

Poslední domácí zprávy