• Pondělí, 18. říjen 2021
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Všem občanům a voličům v České republice:
Počet návštěv: 4521

Všem občanům a voličům v České republice:

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Když loni v červnu obyvatelé Velké Británie těsnou většinou v referendu rozhodli, že opustí Evropskou unii, svět zpozorněl. Do té doby neprůhledná a zdánlivě neprůstřelná monolitická nadstavba eurounijní multikultury a peudokorektnosti dostala velkou trhlinu. Lidé si uvědomili, že když spojí své síly, mohou svou zemi a svůj život změnit. Krátce poté začalo být jasné, že k podobné změně kursu se blíží i Spojené státy. Vítězství D. Trumpa vzbudilo další naděje na zlepšení vztahů mezi jadernými mocnostmi a na snížení mezinárodního politického napětí.

Prezidentské volby v Rakousku byly sice ovlivněny v neprospěch obránců samostatné státnosti, ale referendum a výměna vlády v Itálii naznačila i tady naději na změnu.
Letošní supervolební rok se zdál být poslední příležitostí ke změně politických a následně ekonomických a sociálních poměrů v Evropě a k nápravě toho, co bruselská byrokracie napáchala za posledních více než dvacet let. V Nizozemsku o sobě dali vědět pronárodní síly a ve Francii se Marine Le Pen dostala se svým programem obnovy Francie až do finále prezidentských voleb.. V Německu se po podzimních volbách bohužel nic nezmění; ať zvítězí A. Merkel nebo M. Schulz; Německo bude dál tlačit na pokračování federalizace EU.

Česká republika je nejslabším článkem V4, a proto je nutné i u nás změnit politický kurs směrem k vystoupení z EU a NATO, odpoutat se z ekonomické závislosti na EU a zejména Německu, a těsnou spoluprací se zeměmi V4 vytvořit silný blok nezávislých středo- a východoevropských zemí. Současná probruselská vláda nám nepřinesla nic dobrého, jen stále větší závislost na nevolených byrokratech a další zamoření státu neziskovými organizacemi, které jako plevel prorůstají do všech vrstev společnosti.
Je v našem národním, státním a ekonomickém zájmu, aby Sobotkova vlezdobruselská vláda nebyla nahrazena stejnou vládou pod vedením A. Babiše, neboť taková vláda nepřinese žádnou změnu.

Vláda ANO, ať bude v koalici s kýmkoliv, nevyhlásí referendum o vystoupení z EU a NATO, nebude se bránit přísunu migrantů a neudělá nic pro větší ekonomickou i politickou samostatnost naší země a vyvázání se z německého područí. Nanejvýš je vymění za americké.

V posledních volbách v r. 2013 volilo „tradiční“ politické strany, tj. ODS, TOP 09, KDU-ČSL, ČSSD a s ním vládnoucí ANO pouhých 40% z celkového počtu 8,5 mil oprávněných voličů! Všechny tyto strany dohromady nemají ani 100 000 členů! To znamená že nám, 10,5 mil. občanů, vládne (i s opozicí) 1% menšina!!! Přitom velká část řadových členů těchto stran žádné významné funkce nezastává, jen se vezou a občas svým sekretariátům a ústředním výborům něco posvětí. V drtivé většině však důležitá rozhodnutí přijímají a realizují úzké skupinky funkcionářů a tajemníků, samozřejmě pod dohledem lobbistů a s pomocí podřízeného státního aparátu. Současná vládní krize je toho důkazem.

Proč si to už téměř 30 let necháváme líbit? Neustále se pak divíme, že nám život ztrpčují nejrůznější nesmysly z Bruselu i z Poslanecké sněmovny. Ale vždyť jsme si to tak (nejen) v posledních volbách sami zařídili.

Chceme změnu?

Tak k ní musíme každý jeden přispět. V prvé řadě zvednout zadek a jít k volbám, za druhé nevolit žádnou z těch stran, které se u moci vystřídaly za posledních 25 let. Za třetí nevěřit na spasitele, kteří hlásají jednu mantru, která prý jako kouzelný proutek vše vyřeší a zařídí.
Je třeba si najít komplexní program změny a obnovy státnosti, ekonomiky, nápravy společenských vztahů a seřazení životních priorit. Většina z nás je podvědomě zná a ví, jak mají vypadat. Stačí jen najít toho, kdo takový program má ve svém štítu, se kterým jde do voleb, a tomu dát svůj hlas.

Pokud chcete skutečnou změnu, odpovězte si na následujících pět otázek:

Opravdu chcete znovu volit ČSSD, která své voliče vždycky nakonec zradila?
Opravdu chcete znovu volit ODS, které na voličích nikdy nezáleželo a podporovala vždy jen zájmy tunelářů a podvodníků?

Opravdu chcete znovu volit TOP 09, jejíž předsedové mají na rukou krev (českých parašutistů a kosovských Srbů) a jejíž poslanci volají po (atomové) válce proti Rusku?

Opravdu chcete znovu volit KDU-ČSL, která ač podle názvu křesťanská se spojí třeba s ďáblem (nebo aspoň s Landsmanschaftem), jen aby mohla usednout ve vládě?

Opravdu chcete znovu volit ANO BUDE LÍP, které se podílelo na všech lumpárnách a podvodech poslední vlády a posledního parlamentu a přitom dobře ví, že líp už bylo?

Zní-li vaše odpovědi ano, pak vám není pomoci a dostanete to, co si přejete a zasloužíte.

Pokud odpovíte ne, hledejte toho, kdo naplní vaše představy o vašem životě v naší vlasti a tomu dejte svůj hlas. Budete přitom mít podporu Britů, kteří volili odchod z EU. Rakušanů, kteří volili N. Hofera. Američanů, kteří volili D. Trumpa. Holanďanů, kteří volili G. Wilderse. A Francouzů, kteří volili M. Le Pen a J.-L. Mélanchona. Na vaši volbu budou čekat v Německu příznivci AfD.

„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To bude trestem za vaši neochotu podílet se na politice.“ (Platón, 400 př.n.l.)

Jak se rozhodnete?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Bůh s námi, přátelé...

Bůh s námi, přátelé...

Jsem na Floře v Olomouci a celý den mám možnost komunikovat s lidmi, kteří mají rádi přírodní léčbu nebo hledají alternativu k lékům, které jim už nezabírají. Deziluze z lékařského stavu je více než zřejmá. Bohužel si za to lékaři mohou sami svou arogancí, neochotou vyslechnout si pacienta a bagatelizovat jeho potíže. Lékaři se lidem vysmívají za jejich pokusy porozumět sami vlastnímu tělu. Apriori odmítají zabývat se stravou a zkoumat vliv vitamínů a živin na naše zdraví.

Stát jako hračka

Stát jako hračka

Parlamentní volby jsou za námi. Byly referendem o postavení Andreje Babiše. Hnutí ANO sice zvítězilo se 72 mandáty, ale je to nevýhra: nemají šanci postavit vládu s důvěrou Sněmovny. Vítězí slepenec pěti nesourodých stran, jejichž předáci se v povolebním opojení radují jako děti, jež dostaly novou hračku: těší se, že  si se státem pěkně pohrají. A opájejíce se vítězoslávou, dávají najevo, že jen na nich záleží, zda se vítěznému ANO dostane důstojného zastoupení ve vedení Sněmovny. Tradiční slušnost v zacházení vítězů s opozicí není zaručena.

         P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

P.C.Roberts: Amerika je kráčejícím mrtvým mužem

Bude Amerika existovat za dalších 10 či 20 let? Pravděpodobně nikoliv.

Pochopil jsem, že je s Amerikou konec, když blahosklonní a lhostejní hlupáci umožnili korupčnickému establishmentu ukrást prezidentské volby a za prvního muže pro agendu establishmentu nastolili nulu.

Poslední domácí zprávy