• Středa, 23. květen 2018
  • Svátek má Rukojmí Vladimír

Miloš Zeman ještě v Číně usedl před kameru a spustil kanonádu: Likvidace novinářů? Hloupost našich komentátorů je nekonečná!
Počet návštěv: 2976

Miloš Zeman ještě v Číně usedl před kameru a spustil kanonádu: Likvidace novinářů? Hloupost našich komentátorů je nekonečná!

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Týden s prezidentem na TV Barrandov byl tentokrát něčím specifický. Pravidelný rozhovor s prezidentem natáčel tentokrát generální ředitel televize Jaromír Soukup přímo v Číně. Zeman prozradil, o čem mluvil se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem a jak se z daleké Asie díval na vládní krizi.

V úvodu pořadu prezident popsal projekt nové Hedvábné stezky. Podle prezidenta jde o největší infrastrukturní projekt v moderní historii a jako takový je investičně zajímavý pro Českou republiku. Otevře se tu prostor pro nové projekty pro naše stavební firmy. Otevře se prostor pro další investice z Číny a navíc je zde prostor, aby alespoň jedna z větví nové Hedvábné stezky vedla přes Česko. Je to ovšem dlouhodobý projekt a jeho pozitivní důsledky se podle Zemana projeví až časem.

Já jsem kdysi řekl, že bychom se od Číny měli učit

„Ale přece jenom na jednom začátku, pane Soukupe, jsme,“ podotkl prezident. „Mě velice potěšilo, že jsme se po řadě složitých jednání dostali do situace, že existují tři letecké linky mezi Českou republikou a Čínou, které jsou naplněné,“ pochvaloval si prezident.

Zeman uznává, že každý hospodářský projekt s sebou nese také politickou ideologii. „Žádný projekt není prost ideologických cílů, ale záleží na tom, co převáží, jestli ideologie, nebo byznys,“ uvedl prezident. Podle Zemana ale u nové Hedvábné stezky převáží byznys.

„Já jsem kdysi řekl, jak bychom se měli od Číny učit, jak stabilizovala společnost. Samozřejmě že jsem neměl na mysli politickou stabilizaci, ale projektovou stabilizaci. Když se podíváte, tak tady fungují vysokorychlostní železnice, zatímco my o vysokorychlostní železnici už desítky let jen mluvíme,“ zaznělo z úst prezidenta. Od Číňanů bychom se tedy měli učit v oblasti realizace různých projektů.

„My potřebujeme, aby mateřský přístav čínských bank byl právě v Praze, a ne třeba ve Varšavě,“ pokračoval v popisu situace Zeman. Prozradil, že se v Číně snažil pomoct také společnosti HomeCredit největšího českého miliardáře Petra Kellnera. „HomeCredit ovládá jednu třetinu trhu spotřebitelských úvěrů v Číně. Pravda, společnost má sídlo v Nizozemsku, ale v Česku platí třetí největší množství daní. Takovýmto lidem proto není správné závidět, ale pomáhat, protože z daní zaplacených u nás se platí stavba silnic a tak podobně.“


Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem, který moderoval ředitel televize Jaromír Soukup. (ReproFoto: TV Barrandov)

Hloupost českých komentátorů je nekonečná

Ve druhé polovině rozhovoru se prezident pustil do českých novinářů, kteří na schůzce s ruským prezidentem Vladimirem Putinem vyzdvihli bonmot o tom, že „novináře je třeba likvidovat“. „Hloupost našich komentátorů je nekonečná. Ve skutečnosti šlo o okrajovou poznámku, kdy jsme se prodírali zástupem novinářů, tak jsme si se smíchem řekli, že by bylo třeba je likvidovat,“ řekl prezident. Uznává prý, že je třeba ctít svobodu slova, jenže přidává jedno „ale“. Svoboda slova je podle něj něco krásného, ale není totožná se svobodou k šíření hloupostí.

„Jenom český novinář může z hodinového jednání s ruským prezidentem vytrhnout jednu okrajovou větu. Bavili jsme se především o ekonomické spolupráci a součástí této spolupráce bude i mezivládní jednání mezi Českou republikou a Ruskem, které se po třech letech obnoví... Pak jsme probírali samozřejmě i otázky českých investic v Ruské federaci a naopak. Chtěl bych zároveň říci, že je dobré, že počet ruských turistů u nás opět roste. S rostoucím počtem čínských turistů to pomůže našemu cestovnímu ruchu,“ zdůrazňoval Zeman.

Fotogalerie: - Prezident Zeman v Číně

Prezident Miloš Zeman při zahraniční návštěvě ČLR
Prezident Miloš Zeman při zahraniční návštěvě ČLR
Prezident ČR Miloš Zeman a prezident ČLR Si Ťin-pc...
Prezident Zeman na ekonomickém fóru v Číně
Peking, hlavní město Číny
Peking, hlavní město Číny

My tady pracujeme a v našem malém českém rybníčku se politici hádají

Prezident využil tohoto momentu k přechodu od zahraniční politiky k politice domácí. „My tady všichni v Číně pracujeme, zatímco v našem malém českém rybníčku se politici jenom hádají. A já si myslím, že pro Českou republiku je potřeba pracovat,“ řekl prezident.

Následně jak premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), tak ministru financí Andreji Babišovi (ANO) vyčetl, že se chovají chaoticky. „U obou z nich registruji jakési chaotické chování. Napřed premiér ohlásí demisi, pak řekne, že ji podá až kolem 20. května, a nakonec řekne, že ji nepodá vůbec. Chaotické je i to, že navrhuje odvolání ministra, ale nenavrhuje nástupce,“ vyčetl prezident Sobotkovi.

Sobotka však jednal podle Zemana chaoticky i v okamžiku, kdy odmítl jako Babišovu nástupkyni v úřadě jeho náměstkyni Alenu Schillerovou.

Nešetřil však ani Babiše. „A chaotické je i to, že Babiš říká, že se nenechá odvolat, že se nechá raději zabít, než by odstoupil, a následně za sebe navrhne svou náměstkyni Alenu Schillerovou. A když je odmítnuta, v rozporu s koaliční smlouvou, tak Andrej Babiš pokorně hledá jiného kandidáta. To je také chaotické,“ obořil se Zeman na Babiše.

„Je tedy třeba jasně označit viníka této krize a krok číslo dvě je hledat její řešení,“ shrnul prezident. Viníkem krize je podle Miloše Zemana premiér Bohuslav Sobotka, který všechny zaskočil tím, že podal demisi, ačkoli to dělat nemusel, a na to navazovaly další kroky. Předseda vlády Sobotka krizi popisuje diametrálně odlišně. Viníkem vládní krize je podle jeho názoru Andrej Babiš, kolem něhož už se točí tolik podezření, že zkrátka musí odejít z politiky.

Není to už trochu moc, pane prezidente?

„Tady se obětuje pozitivní státní rozpočet politickému boji, kde se politici snaží zničit jeden druhého,“ kroutil hlavou Zeman.

„Tak zaprvé, Bohuslavu Sobotkovi není vůbec nic po tom, koho si hnutí ANO navrhne do pozice ministra financí. Tyhlety kádrovácké praktiky jsou hloupé a trapné a opět jsou součástí politického boje,“ rozčiloval se prezident. V tomto prý plně souhlasí s předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem, který dal najevo, že hodlá ctít koaliční smlouvu, a výběr kandidáta primárně nechá na hnutí ANO.

„Premiér se dokonce nechal slyšet, že svými prodlevami v jednání mu znemožňujete jednání jako premiéra. Není už to moc?“ zeptal se v jednu chvíli Soukup.

„Odešlu premiérovi dopis, kde ho požádám, aby urychleně navrhl ministra či ministryni na ministerstvo financí, a vytknu mu, že prodlevy v těchto návrzích poškozují Českou republiku,“ vypálil prezident.

Sluší se dodat, že se pořad předtáčel, takže Zeman zřejmě nevěděl o tom, že Bohuslav Sobotka akceptoval jako Babišova nástupce Ivana Pilného z hnutí ANO.

Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Pan Eurofil

Pan Eurofil

20.05.2017 08:18

Majevský, aby to s tebou neseklo, když příslušníku pražské kavárny nadáváš tak zběsile, že děláš hromadu překlepů...))) Přeci jen už nejsi žádný mladík.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.05.2017 20:49

Opravba:V první řadě...


 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.05.2017 20:49

V púrvní ředě,drzý puberťáku,když se chceš s někýn dohadovat,tak se nemůžeš schovávat.Je to jen proto,že jsi hloupý a vychování jsi se tak vyhýbal velikým obloukem.Požádej tatínka,ať tě seznamí se slušným chováním.Pan Eurofil je ibyčejný posera a tím zůstane po celý život.


 
Víte vůbec, čeští antisemité, že při bratrovražedných bojích mezi Abbásovým Fatáhem ze Západního břehu Jordánu a vůdcem Hamásu Haníji v Gaze zabíjí Palestinci víc svých soukmenovců, než kolik jich zastřelili Izraelci?

Víte vůbec, čeští antisemité, že při bratrovražedných bojích mezi Abbásovým Fatáhem ze Západního břehu Jordánu a vůdcem Hamásu Haníji v Gaze zabíjí Palestinci víc svých soukmenovců, než kolik jich zastřelili Izraelci?

Čeští antisemité, neznalí reálií Blízkého východu a horující pro stát Palestina, ani netuší, že tento umělý stát tvoří dvě enklávy, které se vzájemně vyvražďují – Západní břeh Jordánu a Pásmo Gazy, vzdálené od sebe asi sto kilometrů; bratrovražedný boj Fatáhu s Hamásem stál jen v roce 2007 životy více než 600 lokálních Arabů, co si říkají Palestinci...

Jak vycvičit k pozvolné likvidaci světa bojové plemeno psa jménem Deutschland? Stačí k tomu mít der Großa, Bismarka, Hitlera a farářskou svazačku z NDR Angelu Merkelovou…

Jak vycvičit k pozvolné likvidaci světa bojové plemeno psa jménem Deutschland? Stačí k tomu mít Friedricha II., Bismarka, Hitlera a farářskou svazačku z NDR Angelu Merkelovou…

Pro úvod zásadní řečnická otázka francouzského ekonoma Thomase Pikettyho: „Existuje jediný ekonomický či morální důvod, proč by mělo být Německo, co ve 20. století rozdmýchalo dvě zničující světové války, jedinou evropskou zemí v moderních dějinách, které bylo dopřáno odpuštění obřích dluhů ve velkém“…?

Měli osobní Mercedes, který byl schopný jet i na líh; benzín už ale k sehnání nebyl. Pak došel i špiritus. Tak auto vyměnili za dva koně a žebřiňák se slámou, aby měli na čem spát. Blížila se zima...

Měli osobní Mercedes, který byl schopný jet i na líh; benzín už ale k sehnání nebyl. Pak došel i špiritus. Tak auto vyměnili za dva koně a žebřiňák se slámou, aby měli na čem spát. Blížila se zima...

Hrůzy nacismu musíme stále připomínat a říkat o nich budoucím generacím. V hlavním projevu letošní Terezínské tryzny to v neděli 20. května 2018 řekl předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Za současné zlo označil antisemitismus.

Brzy budeme polykat na sucho; nevěříme totiž, že nám dojde sladká voda, třeba jen za 24 hodin jí přes 246 090 000 litrů unikne z poškozeného potrubí. Válka pro vodu? Blbost? Ovšem, už jste někdy zkoušeli zahnat žízeň ropou...?

Brzy budeme polykat na sucho; nevěříme totiž, že nám dojde sladká voda, třeba jen za 24 hodin jí přes 246 090 000 litrů unikne z poškozeného potrubí. Válka pro vodu? Blbost? Ovšem, už jste někdy zkoušeli zahnat žízeň ropou...?

Sucho je v Česku rok od roku stále větší. Proč? Žijeme si v blahobytné nevědomosti. Jen v záchodech se u nás loni spláchlo za 24 hodin cca 214 570 350 litrů sladké vody, přes 246 090 000 litrů jí zase uniklo z poškozeného potrubí...Válka pro vodu? Blbost... A už zkoušeli jste někdy zahnat žízeň ropou...?

Poslední domácí zprávy