• Úterý, 20. březen 2018
  • Svátek má Rukojmí Světlana

Miloš Zeman ještě v Číně usedl před kameru a spustil kanonádu: Likvidace novinářů? Hloupost našich komentátorů je nekonečná!
Počet návštěv: 2842

Miloš Zeman ještě v Číně usedl před kameru a spustil kanonádu: Likvidace novinářů? Hloupost našich komentátorů je nekonečná!

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Týden s prezidentem na TV Barrandov byl tentokrát něčím specifický. Pravidelný rozhovor s prezidentem natáčel tentokrát generální ředitel televize Jaromír Soukup přímo v Číně. Zeman prozradil, o čem mluvil se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem a jak se z daleké Asie díval na vládní krizi.

V úvodu pořadu prezident popsal projekt nové Hedvábné stezky. Podle prezidenta jde o největší infrastrukturní projekt v moderní historii a jako takový je investičně zajímavý pro Českou republiku. Otevře se tu prostor pro nové projekty pro naše stavební firmy. Otevře se prostor pro další investice z Číny a navíc je zde prostor, aby alespoň jedna z větví nové Hedvábné stezky vedla přes Česko. Je to ovšem dlouhodobý projekt a jeho pozitivní důsledky se podle Zemana projeví až časem.

Já jsem kdysi řekl, že bychom se od Číny měli učit

„Ale přece jenom na jednom začátku, pane Soukupe, jsme,“ podotkl prezident. „Mě velice potěšilo, že jsme se po řadě složitých jednání dostali do situace, že existují tři letecké linky mezi Českou republikou a Čínou, které jsou naplněné,“ pochvaloval si prezident.

Zeman uznává, že každý hospodářský projekt s sebou nese také politickou ideologii. „Žádný projekt není prost ideologických cílů, ale záleží na tom, co převáží, jestli ideologie, nebo byznys,“ uvedl prezident. Podle Zemana ale u nové Hedvábné stezky převáží byznys.

„Já jsem kdysi řekl, jak bychom se měli od Číny učit, jak stabilizovala společnost. Samozřejmě že jsem neměl na mysli politickou stabilizaci, ale projektovou stabilizaci. Když se podíváte, tak tady fungují vysokorychlostní železnice, zatímco my o vysokorychlostní železnici už desítky let jen mluvíme,“ zaznělo z úst prezidenta. Od Číňanů bychom se tedy měli učit v oblasti realizace různých projektů.

„My potřebujeme, aby mateřský přístav čínských bank byl právě v Praze, a ne třeba ve Varšavě,“ pokračoval v popisu situace Zeman. Prozradil, že se v Číně snažil pomoct také společnosti HomeCredit největšího českého miliardáře Petra Kellnera. „HomeCredit ovládá jednu třetinu trhu spotřebitelských úvěrů v Číně. Pravda, společnost má sídlo v Nizozemsku, ale v Česku platí třetí největší množství daní. Takovýmto lidem proto není správné závidět, ale pomáhat, protože z daní zaplacených u nás se platí stavba silnic a tak podobně.“


Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem, který moderoval ředitel televize Jaromír Soukup. (ReproFoto: TV Barrandov)

Hloupost českých komentátorů je nekonečná

Ve druhé polovině rozhovoru se prezident pustil do českých novinářů, kteří na schůzce s ruským prezidentem Vladimirem Putinem vyzdvihli bonmot o tom, že „novináře je třeba likvidovat“. „Hloupost našich komentátorů je nekonečná. Ve skutečnosti šlo o okrajovou poznámku, kdy jsme se prodírali zástupem novinářů, tak jsme si se smíchem řekli, že by bylo třeba je likvidovat,“ řekl prezident. Uznává prý, že je třeba ctít svobodu slova, jenže přidává jedno „ale“. Svoboda slova je podle něj něco krásného, ale není totožná se svobodou k šíření hloupostí.

„Jenom český novinář může z hodinového jednání s ruským prezidentem vytrhnout jednu okrajovou větu. Bavili jsme se především o ekonomické spolupráci a součástí této spolupráce bude i mezivládní jednání mezi Českou republikou a Ruskem, které se po třech letech obnoví... Pak jsme probírali samozřejmě i otázky českých investic v Ruské federaci a naopak. Chtěl bych zároveň říci, že je dobré, že počet ruských turistů u nás opět roste. S rostoucím počtem čínských turistů to pomůže našemu cestovnímu ruchu,“ zdůrazňoval Zeman.

Fotogalerie: - Prezident Zeman v Číně

Prezident Miloš Zeman při zahraniční návštěvě ČLR
Prezident Miloš Zeman při zahraniční návštěvě ČLR
Prezident ČR Miloš Zeman a prezident ČLR Si Ťin-pc...
Prezident Zeman na ekonomickém fóru v Číně
Peking, hlavní město Číny
Peking, hlavní město Číny

My tady pracujeme a v našem malém českém rybníčku se politici hádají

Prezident využil tohoto momentu k přechodu od zahraniční politiky k politice domácí. „My tady všichni v Číně pracujeme, zatímco v našem malém českém rybníčku se politici jenom hádají. A já si myslím, že pro Českou republiku je potřeba pracovat,“ řekl prezident.

Následně jak premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), tak ministru financí Andreji Babišovi (ANO) vyčetl, že se chovají chaoticky. „U obou z nich registruji jakési chaotické chování. Napřed premiér ohlásí demisi, pak řekne, že ji podá až kolem 20. května, a nakonec řekne, že ji nepodá vůbec. Chaotické je i to, že navrhuje odvolání ministra, ale nenavrhuje nástupce,“ vyčetl prezident Sobotkovi.

Sobotka však jednal podle Zemana chaoticky i v okamžiku, kdy odmítl jako Babišovu nástupkyni v úřadě jeho náměstkyni Alenu Schillerovou.

Nešetřil však ani Babiše. „A chaotické je i to, že Babiš říká, že se nenechá odvolat, že se nechá raději zabít, než by odstoupil, a následně za sebe navrhne svou náměstkyni Alenu Schillerovou. A když je odmítnuta, v rozporu s koaliční smlouvou, tak Andrej Babiš pokorně hledá jiného kandidáta. To je také chaotické,“ obořil se Zeman na Babiše.

„Je tedy třeba jasně označit viníka této krize a krok číslo dvě je hledat její řešení,“ shrnul prezident. Viníkem krize je podle Miloše Zemana premiér Bohuslav Sobotka, který všechny zaskočil tím, že podal demisi, ačkoli to dělat nemusel, a na to navazovaly další kroky. Předseda vlády Sobotka krizi popisuje diametrálně odlišně. Viníkem vládní krize je podle jeho názoru Andrej Babiš, kolem něhož už se točí tolik podezření, že zkrátka musí odejít z politiky.

Není to už trochu moc, pane prezidente?

„Tady se obětuje pozitivní státní rozpočet politickému boji, kde se politici snaží zničit jeden druhého,“ kroutil hlavou Zeman.

„Tak zaprvé, Bohuslavu Sobotkovi není vůbec nic po tom, koho si hnutí ANO navrhne do pozice ministra financí. Tyhlety kádrovácké praktiky jsou hloupé a trapné a opět jsou součástí politického boje,“ rozčiloval se prezident. V tomto prý plně souhlasí s předsedou KDU-ČSL Pavlem Bělobrádkem, který dal najevo, že hodlá ctít koaliční smlouvu, a výběr kandidáta primárně nechá na hnutí ANO.

„Premiér se dokonce nechal slyšet, že svými prodlevami v jednání mu znemožňujete jednání jako premiéra. Není už to moc?“ zeptal se v jednu chvíli Soukup.

„Odešlu premiérovi dopis, kde ho požádám, aby urychleně navrhl ministra či ministryni na ministerstvo financí, a vytknu mu, že prodlevy v těchto návrzích poškozují Českou republiku,“ vypálil prezident.

Sluší se dodat, že se pořad předtáčel, takže Zeman zřejmě nevěděl o tom, že Bohuslav Sobotka akceptoval jako Babišova nástupce Ivana Pilného z hnutí ANO.

Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Pan Eurofil

Pan Eurofil

20.05.2017 08:18

Majevský, aby to s tebou neseklo, když příslušníku pražské kavárny nadáváš tak zběsile, že děláš hromadu překlepů...))) Přeci jen už nejsi žádný mladík.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.05.2017 20:49

Opravba:V první řadě...


 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.05.2017 20:49

V púrvní ředě,drzý puberťáku,když se chceš s někýn dohadovat,tak se nemůžeš schovávat.Je to jen proto,že jsi hloupý a vychování jsi se tak vyhýbal velikým obloukem.Požádej tatínka,ať tě seznamí se slušným chováním.Pan Eurofil je ibyčejný posera a tím zůstane po celý život.


 
Putinovi dalo své hlasy na 55 milionů Rusů, v Paříži se k nim přidal i ruský občan a francouzský herec Depardieu, v Ingušsku zase hlasoval nejstarší Rus - Appazu Ilijevovi je 122 let, ve Volgogradu 98letý veterán Velké vlastenecké války

Putinovi dalo své hlasy na 55 milionů Rusů, v Paříži se k nim přidal i ruský občan a francouzský herec Depardieu, v Ingušsku zase hlasoval nejstarší Rus - Appazu Ilijevovi je 122 let, ve Volgogradu 98letý veterán Velké vlastenecké války

V ruských volbách při účasti 67 procent voličů zvítězil hned v prvním kole dosavadní prezident Vladimír Vladimírovič Putin (65); získal od téměř 55 milionů Rusů 76,67 procent hlasů; volili ho tři ze čtyř hlasujících Rusů... Nyní o všem důležitém, co tomu předcházelo...

Studenti, já žasnu. Zdeněk Zbořil se vysmál protestující mládeži, poučil ji a položil jí otázky

Studenti, já žasnu. Zdeněk Zbořil se vysmál protestující mládeži, poučil ji a položil jí otázky

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Ti, kteří protestují, většinou nezvítězí, alespoň ne tak, jak si na počátku svých protestů představovali,“ přidává svůj komentář nejen ke stávkám studentů politolog Zdeněk Zbořil. Pozastavuje se také nad tím, proč vystupující na obranu ČT se ani slovem při žádné příležitosti dosud nezmínili o svobodě slova a svobodném šíření myšlenek někoho jiného než zaměstnanců České televize. A vyjednávání o vládě? Podle Zbořila už je vše dohodnuto: „Dokonce si myslím, že za zavřenými dveřmi se už mluví i o jménech.“ Napětí mezi státy v souvislosti s otravou dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julije komentuje Zbořil i takto: „Pokud si ve Velké Británii myslí, že to odnese zase jen střední a východní Evropa, je to sice možné, ale můžeme jim připomenout, že už se jednou, v roce 1938, který právě vzpomínáme, osudově zmýlili.“

Český rozhlas zase nelhal!

Český rozhlas zase nelhal!

Na chvíli jsem si pustil Radiožurnál, abych se dozvěděl, co bych si podle nich měl myslet. První zpráva v 10.00 zněla tak, že ve volbách v Rusku zvítězil Putin, který získal "nejvíc hlasů". No to je opravdu pravda. Jen tak nějak opomněli říci, že zvítězil již v prvním kole, že volební účast dosáhla 67,4%, že Vladimír Putin získal 76,7%, což je skutečně "nejvíc", že na druhém místě komunista Grudinin získal 11,82 %, a třetí nacionalista Žirinovskij 5,68 %, takže po součtu těchto kandidátů na Západu milé "demokraty" a různé figurky zbývá 10,1%. ČRo si nechává prostor pro své oblíbené komentátory, kteří nám vysvětlí, jáká tragédie pro lidstvo volba V. Putina je.

Poslední domácí zprávy