• Pondělí, 10. srpen 2020
 • Svátek má Rukojmí Vavřinec

Tohle se nám tají.
Počet návštěv: 6221

Tohle se nám tají.

Miroslav Petr Článek od Miroslav Petr

Vláda uložila firmě Diamo úkol, aby prováděla ekologický úklid na uranových dolech, konkrétně na dole číslo 16. Jde o to, aby tato firma neměla kapacity k těžbě lithia, aby lithium mohla těžit cizí firma. Začíná se tvrdit, že příprava na těžbu je finančně náročnější než pozdější dlouhodobé zisky z těžby. Sobotka už údajně podepsal smlouvu, aby těžbu prováděla cizí firma, pravděpodobně australská. Rozhodující je však schválení báňského úřadu, to zatím potvrzeno není. 

Všechno ale nasvědčuje tomu, že v našem státě bude proveden největší megatunel v historii ČR za bílého dne za tichého souhlasu vlády. Neměl by Sobotka být obžalován pro velezradu? Přitom by šlo o dlouhodobou práci pro desetitisíce lidí za velmi vysoké platy.
Na německých hřbitovech mizí kříže kvůli muslimům. Na Floridě bylo zrušeno 170 obchodů s křestanskou tematikou. V Kanadě je zakázáno prodávat bible, netýká se koránu.

V září po německých volbách je plánována masivní invaze cizáků, tentokrát ve velkém, hlavně do států, které je odmítají. To bude hlavní úkol našeho příštího premiéra. Mimochodem, pokud někdo říká, že všeci kradnů, proč do dnešního dne nežaloval aspoň tři nejznámější zloděje - Kalouska, Sobotku a Bakalu? Odkdy by zloděj udával své kolegy? Pokud jde o větu "všeci kradnů", vzpomínáte, jak nám rodiče říkali "podle sebe soudím tebe"? Victor Hugo - Neexistuje bohatství, které by nebylo získáno přes mrtvoly. M. Šimek- "Chtěl bych osobně poznat toho, kdo si dokáže vydělat miliardy poctivýma rukama."

Nechce-li Andrej dopadnout ve volbách jako Paroubek, bude muset vládnout s KSČM, nebo aspoň s nimi spolupracovat. Nebude to vadit voličům ANO a voličům KSČM? Hodně voličů ANO jsou i pravdoláskaři, k smrti nenávidící komunisty. Andrej najednou zjistil, že pravdoláskařů je menšina, proto najenou nedává na Havla. Nepochybně ví i to, že většina národa chce vystoupit z EU. On však nikdy s tímto názem souhlasit nebude. Proč asi? Stále věříte, že cizincovi jde o naše dobro, když najednou nadává na ty, s kterými se celých dvacet let kamarádil? Ještě vám to nedochází?

Všude jsou vidět žluté lány. Do tří let skončí dotace na řepku. Copak se asi bude na této zničené půdě pěstovat potom? Budou dotace na obilí?

Na Slovensku by si nikdy nezvolili ministra financí cizince. To jen na Ukrajině mají americkou ministryni financí, proč asi? U nás jsme měli cizího ministra financí, a nikomu to nevadí, že cizinec rozhoduje o našich financích. Přitom jde svým způsobem  o nejdůležitější funci. Úkolem ministra financí není vybírat daně, od toho celé roky byl, je, a bude finanční úřad. Úkolem ministra financí je sestavit kvalitní, úsporný a efektivní rozpočet, kde hrají rozhodující úlohu investice do budoucnosti, což tento ministr bohužel nedělá, proto má "úspory" a "přebytkový rozpočet". Hlavně, že ve své "knize" chválí, jaké máme pokroky, ale investice do vzdělání a výzkumu silně omezil! Další jeho úkol je, po celý rok rozumně hospodařit a vydávat efektivně výdaje, samozřejmě kromě mandatorních, ty jsou povinné.  Zneužívání sociálních dávek, to měl dávno zarazit. Kdysi jeden známý ekonom poradil Sobotkovi, že vybere mnohem víc, když sníží daně. Tak to provedl a divil se, že ekonom má pravdu. Důkazem je Irsko, kde byly daně jen 10,5% a HDP náhle vzrostlo na neuvěřitelných 17%, nezaměstnanost téměř žádná, zvýšení produkce a exportu, růst platů atd.. Jsem si jistý, že takto rozhazovačně ve svých firmách nehospodaří. Kvalitně sestavený rozpočet může plně pokrývat všechny potřebné záležitosti. Stačí radikálně omezit zbytečné výdaje. To neudělá žádný ministr financí, dokud tu nebude zákon o odvolatelnosti a odpovědnosti.

Soudruh Klement Gottwald, pardon, soudruh Štěch navádí lidi k udávání, podniká-li jejich soused na černo. Co mi to z historie jen připomíná? Nezapře se, že je to pravý kovaný komunista z husákovské éry. Pracoval vůbec někdy v životě?

Papež Franta chce světovládu, aby zachránila svět. Ani velmi přestárlý Pavel VI. nebyl tak senilní...

O demonstraci osmi tisíc dělníků ze slovenské automobilky, tak jako o milionových demonstracích ve Francii se mlčí. Proč asi?

Na ministerstvu byla schválena dotace na protialkoholový zákon. Už nyní se v některých obcích zakazuje kouřit na určitých místech, dokonce na to existují seznamy nekuřáckých míst. Údajně už byly proplaceny nějaké miliony na protialkoholní kampan. Máme světové prvenství ve spotřebě alkoholu. Znám dost lidí, kterým alkohol zničil život. Proto věřím, že i tomuto zákazu bude mnoho lidí tleskat. Stále ještě nechápou skutečný důvod těchto zákonů. Na německých slavnostech piva už se nesmí podávat vepřové maso. Zakážou tam příští rok i pivo? Islamisté nesmí kouřit ani pít. Stále vám ještě nedochází, proč je zákon o zákazu kouření tak důležitý?

Miroslav Petr
Jsem v důchodu. Pracoval jsem v zdravotnictví.Zajímá mě současné dění v domácí i světové politice.Mé zájmy-hudba, školený zpěv, astrologie, numerologie, léčení potravinami, alternativní způsoby léčení, duchovno, zákony vesmíru...

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Břetislav Olšer

Břetislav Olšer

06.07.2017 15:05

Momentálně je proto charakteristika současných vůdčích politiků sousední Ukrajiny ryze zahraniční; prezident Peter Porošenko má občanství Švýcarska. Exgubernátor Dněpropetrovské oblasti Beňa Kolomojskyj má občanství Švýcarska a Izraele. Zástupce gubernátora Boris Filatov má občanství Izraele. Náčelník SBU (Bezpečnostná služba Ukrajiny) Valentin Nalivajčenko má občanství USA. Primátor Kyjeva Vitalij Kličko má občanství Německa. Do čela ministerstva financí se postavila občanka USA Natalia Jaresková, ministrem hospodářského rozvoje byl jmenován Litevec Ajvaras Abromavičus a ministerstvo zdravotnictví povede gruzínský občan Alexander Kvitašvili. celá ukrajinská vláda i se svými poradci a čelními politiky či oligarchy má zahraniční kořeny, takže nejvíc se asi k pravdě o osudu Ukrajiny přiblížilo Medveděvovo konstatování o “show v šapitó”, kulantně se ale zdržel popisu jasné reality, že vše se děje pod diktátem USA a EU …


 
Nobody Nobody

Nobody Nobody

06.07.2017 00:14

To: Petr Majevský - pane Majevský, čtu Vaše komentáře na Nové Republice a často s nimi souhlasím. Ale tady s tím zdůvodněním protikuřáckého zákona jste vedle jak ta jedle. Kdyby šlo o nějaké zdraví lidi, tak proč nebyl zákon koncipován na "zákaz prodeje tabáku a tabákových výrobků"? No jo, stát by přišel o cca 80 miliard ročně co má ze spotřební daně. Zajímavá je skutečnost, že Jižní Korea a Japonsko jsou země, kde je druhá nejvyšší průměrná životnost občanů, ale ku podivu tam mají i nejvyšší spotřebu tabáku v přepočtu na hlavu. To jsou paradoxy. Tento protikuřácký zákon je jen začátek. Uvidíte, že to samé se bude dít i s alkoholem. Začnou se objevovat lidi, kteří budou pobouřeni a budou se cítit obtěžováni těmi co pijí alkohol. Budou chtít oddělené prostory od konzumentů alkoholu. Argumentace bude stejná jako v případě tabáku. Pijáci jsou cítit alkoholem, mají změněné chování apod. Nemůžeme do hospody jít například s malými dětmi, které by toto vše viděly. Takže v čase oběda bude zákaz pití alkoholu. No a zbytek už znáte. Prostě stejné noty. Pak přijde na řadu vepřové (tlustý bůček), poté cukr, atd., atd. Zdraví občanů je až ta poslední věc, která zajímá jakoukoliv vládu a nejenom u nás.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

04.07.2017 21:22

Pane Petr,zřejmě jste špatně poslouchal zdůvodnění tohoto zákona.Jde přeci v první řadě o naše zdraví.Idiot Ludvík a další zastánci takových zákonů to vždy okecají.Mají totiž velkou výhodu v dementním českém občánkovi,který neumí myslet s perspektivou.Typický český občan se zajímá jen o dnešek a na další nemyslí.Obsazování politických funkcí se praktikuje po vzoru Ukrajiny,s níž má naše politická špička velice dobré vztahy.Tolerance fašistických tendencí na ukrajinskými úřady a oslavy banderovců jim nic neříká.Nakonec jsou stejní.Tak si pozměnte svoje názory,ať jsou podle oficiální verze.Já mám názory stejné,jako Vy a už jsem zaznamenal zvýšený zájem o svojí osobu.


 
              Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Baví tě dění ve sportu, kde zásada fair play vznikla? Jsi pro to, aby dva naše nejúspěšnější fotbalové kluby Slavie Praha a Viktoria Plzeň hrály své zápasy za rovných podmínek, i když fandíš jen jednomu z těch dvou klubů? Anebo když fandíš Slávii, bral bys všemi čtyřmi, aby Plzeň musela do zápasů nastupovat a hrát v teplácích, bez rozvičky, bez náhradníků, bez lékaře a s trenérem zásadně jen na tribuně?  Anebo když fandíš Plzni, přál by sis, aby tyhle hendikepy postihly Slávii?

Poslední domácí zprávy