• Úterý, 17. červenec 2018
  • Svátek má Rukojmí Martina

Glosa: Bude následovat mobilizace?
Počet návštěv: 2077

Glosa: Bude následovat mobilizace?

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Tak už je to tady. 12. července 2017 odsouhlasilo 119 poslanců z ČSSD, ANO, KDU-ČSL, ODS, TOP 09 a Úsvit vyslání 290 českých vojáků na východní hranice NATO s Ruskem. Média to odbyla stručnou notickou, ohlasy komentátorů nejsou žádné.

Jedinou výjimku jsem zaznamenal u Protiproudu Petra Hájka. Proto si dovolím položit za občany této země oněm 119 poslancům několik (mnoho) otázek k tomuto rozhodnutí:

Proč a proti komu budou naši vojáci bojovat?

Kdo jim bude velet?

Dali vám, poslancům, občané souhlas k takové akci, když nejsme ve válečném stavu?

Kdo je tady koalice a kdo opozice?

Změna ústavy v tom smyslu, že vojáky do zahraničí múže vláda vyslat bez souhlasu parlamentu díky několka rozumným poslancům nakonec neprošla. Převedení speciální brigády pod přímé velení cizí země (SRN) a její armády (Bundeswehr) už ano. Provedl to ministr války z vládního ANO bez vědomí parlamentu a prezidenta, jako nejvyššího velitele branné moci.

Teď už Parlament vysílá naše vojáky přímo na linii dotyku a příští frontu.

Dalším krokem bude mobilizace?

Opravdu si, páni poslanci, myslíte, že jsme v situaci, kdy společně s naším odvěkým nepřítelem budeme bojovat proti našemu slovanskému příteli, bez jehož vítězství ve 2. světové válce byste ani jeden z vás v parlamentu neseděl???

Opravdu si myslíte, že skuteční vlastenci strpí, aby našim vojákům veleli potomci příslušníků SS, GESTAPA a Wehrmachtu, kteří páchali válečné zločiny v celé Evropě?

K ničemu takovému jsme vám, my voliči a občané této země, nedali mandát!

Vaše rozhodnutí je zradou národních zájmů České republiky a v trestním zákoně je klasifikováno jako vlastizrada. Spolčili jste se s cizími nadnárodními a nadstátními strukturami, zradili jste vlastní voliče a celý národ a jednoho dne za to zaplatíte.

Občané a voliči, pamatujte si toto datum a jména zrádců. Nedovolte jim po volbách znovu vstoupit do parlamentu a žádejte novou vládu o jejich potrestání. Ti, kdo ženou bezdůvodně svou armádu do války a svůj národ do záhuby, nezaslouží žádné ohledy a žádné slitování!

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jaromír Bradávka

Jaromír Bradávka

14.07.2017 21:23

Pane Majevský, nebuďte takový pesimista. Lidé nejsou hloupí a vědí, co mají dělat a koho zvolit. Jen je třeba je nabudit, aby šli k volbám. Čím víc, tím líp. Tak se také zapojte a přesvědčujte všechny kolem sebe, aby pomohli zvrátit ten špatný směr, kterým se dosud ubíráme.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

14.07.2017 20:56

Rozhodování parlamentu je jenom oblbování občanů.My vlastně už tu armádu ani nemáme.Část je jako expediční sbor podřízen americkému velení při jejich válečných dobrodružství a zbytek komediant Stropnický dal pod velení novému Wehrmachtu.Takže Wehrmacht zavelí a čeští vokáci nemají na vybranou,protože jim skopčáci velí.Nějaký český parlament do toho nemá co mluvit.Že občané nikomu nedali mandát?To přece nikoho nezajímá.Dali jsme jim moc a nějaký mandát je začíná zajímat až před volbami.Psaní na netu nic nezmění,neboť tato squadra v parlamentu se slovům vysmívá.Ti rozumí jen síle.A tu český národ nemá!


 
Josh Ommi

Josh Ommi

14.07.2017 06:33

Uplny souhlas! Ono je to tak, nikto nechce valku a v Evrope uz vubec ne!! Jenom "Nekto" napovida politikum, ze "kdyz budute delat to, co vam rekneme, povede se vam dobre." A tak politici delaji co se jim rekne a vede se jim dobre... (Proto vymenit politiky!!!) Ten "Nekto", ktery napovida politikum se nezmeni!


 
Předseda FIFA Gianni Infantino řekl o MS ve fotbale v Rusku: Už několik let tvrdím, že tohle bude nejlepší mistrovství světa v dějinách, a dnes jsem o tom přesvědčený ještě víc…

Předseda FIFA Gianni Infantino řekl o MS ve fotbale v Rusku: Už několik let tvrdím, že tohle bude nejlepší mistrovství světa v dějinách, a dnes jsem o tom přesvědčený ještě víc…

V Rusku tak skončilo 21. mistrovství světa ve fotbale. Na tradiční fotbalový svátek, který jednou za čtyři roky určuje, která země si vybojuje prestižní trofej pro nejlepší tým planety, přijely statisíce fanoušků a miliardy jej sledovaly prostřednictvím televizních obrazovek.

Vzpomene si Miroslava Němcová, jak protestovala proti trafice tří rebelů z ODS slovy: To bylo už přes čáru… A jak chtěla vládní 101 a pak prchla podruhé z Hradu…?

Vzpomene si Miroslava Němcová, jak protestovala proti trafice tří rebelů z ODS slovy: To bylo už přes čáru… A jak chtěla vládní 101 a pak prchla podruhé z Hradu…?

Připomeňme si tu vehementní ženu, pro začátek třeba jak vnímala jako už pouhá poslankyně nedávné demonstrace na Malostranském náměstí při hlasování o důvěře Babišově vládě….? Miroslava Němcová řekla, že se spíše zajímala o to, co se dělo uvnitř, tedy v jednacím sále Sněmovny....

Poslední domácí zprávy