• Úterý, 16. leden 2018
  • Svátek má Rukojmí Ctirad

Jako v cirkuse na houpačce:  demise ano, demise ne, koalice ano, koalice ne ...
Počet návštěv: 910

Jako v cirkuse na houpačce: demise ano, demise ne, koalice ano, koalice ne ...

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Tak prej jim pošla koalice.“ „A která, paní Mullerová? Já vím o dvou. Jednu mají v pražské zoo a druhou chová Gazdík s Bělobrádkem.“ .„No přece ta starostova, vědí...“ Takhle nějak by možná oznámila Švejkovi jeho bytná novinku z české politické scény, kdyby žili v dnešní podivně tragikomické době.

Není to tak dávno, co vedení lidovců vytrubovalo, že na průzkumy nedá a že 10% potřebných pro vstup do Poslanecké sněmovny se Starosty hravě překonají. Jen kverulant Čunek protestoval a hlasoval na sjezdu proti koaličnímu spojenectví. Teď se ukázalo, že měl pravdu, a pod tíhou průzkumů vedení KDU-ČSL otočilo. Přecenilo vliv Starostů (kteří zastupují jen zlomek skutečných starostů) a jeho kalkul s posílením pozic vlastní strany v českých krajích nevyšel. Předáci Starostů budou umístěni na kandidátce lidovců a lidovci budou kandidovat „s podporou“ Starostů. Jaké z toho plyne poučení?

Pro vedení KDU-ČSL:

Spojit se kdykoliv a s kýmkoliv, kdo nám pomůže dostat se do sněmovny, potažmo do vlády, i kdybychom měli obejít zákon.

Pro řadové členy KDU-ČSL:

Nevěřit přehnaným ambicím svého vedení a vrátit se nohama i hlavou na zem.

Pro české, moravské a slezské voliče:

Nezapomenout na tento další kotrmelec lidovecké korouhvičky, která se točí tak, jak politický vítr fouká (teď zrovna do Pobaltí a k volbám).

Tož pomni, abys nezapomněl.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.07.2017 22:37

Eurofil je proto tak drzý,že zásadně vystupuje se statečností svou vlastní v anonymitě.Kromě té drzosti dokazuje,že hlupák,který nemá poznatky o obsahu článku a soustřeďuje se na autory a lidi,kteří mu nevyhovují. Že umí česky je pravda,ale také to může být proto,že sotva ukončil tu povinnou školní docházku a podle hrdinství puberťáků také vystupuje. Rozhodně mu společnost bývalých komunistických papalášů správně zaostřuje vidění a znalosti.Jen nevím,co bude po konci havloidů dělat.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

19.07.2017 21:43

Anonym Eurofil mě zaujal tím, že píše bezchybně česky. Je to tedy někdo, kdo pochází ze zmateného prostředí pražské kavárny, tzv. havlérky. Tito lidé sami sebe přesvědčují o své jedinečnosti a neomylnosti. Kdo má jiný názor, je komunista. Jak jednoduché vidění světa! Okna kavárny vedou do světlíku. Proto ten široký rozhled a "fundovaný" odsudek všech, kdo zastávají jiný názor. Taková individua se nejlépe cítí ve společnosti těch skutečných !bývalých" komunistických funkcionářů, například soudruha Štětiny, Zaorálka a Kalouska, který za lidovce byl funkcionářem v národní frontě a tmelil lidovce s komunistickou mocí.( Chemik Kalousek dokázal, jako ministr financí, že i peníze vysublimují. Stovky miliard se jaksi vypařily...). Eurotelovi dělá dobře, že se může zastávat lidí vyznávajících filozofii - kam vítr, tam plášť....Co se dá dělat. Třeba jednou opustí kavárnu s okny do světlíku. Cesta k poznání je vždy klopýtavá, plná nástrah. Orientaci si musí najít každý sám. Lze napovědět, lze poskytnout svítilnu, lze doufat, že bloudící najde cestu za světlem. Česky Eurofil bezesporu umí. To je dobrý základ k tomu, aby obhajoval a prosazoval české národní zájmy. Havlérka se pomalu ale jistě rozplývá v čase. Sublimuje a prská jako propíchnutý pouťový balónek. Slyšíte ten svist? Za chvíli z něho nic nebude. ....Mějte se hezky.


 
Jaromír Bradávka

Jaromír Bradávka

19.07.2017 20:42

Pane Eurofil, za tu chválu jsem na rozpacích a červenám se jako 16.-leté děvče na prvním rande. Nicméně jsem romantický snílek a věřím v čestného, spravedlivého, skromného, vlasteneckého a soucitného ČLOVĚKA. Možná namítnete, že takový v České republice nežije. Možná ne, ale sousta lidí, které jsem za svůj život poznal, se tomuto ideálu více (či méně) blíží. A proto stojí za to o ten ideál usilovat. Velká část lidí (a s věkem jejich řady houstnou) si nakonec uvědomí, že honba za majetkem, ziskem a postavením je cesta špatným směrem a vrátí se k oněm ideálům. Nakolik je dokážou naplnit v praxi, je ovšem otázka jiná. Nejen každý podle svých schopností, ale také podle okolních podmínek... stávajícího postkapitalismu. Mimochodem, dlužím Vám výsledek průzkumu volebních preferencí. Tak tedy: ANO 20%, KSČM 15%, ČSSD 7%, SPD Okamura 6%, SPO Zemanovci 6% Konec. Chybí v něm velká města, takže skutečnost bude asi trochu jiná. P.S. Minule pro Vás bylo nejmenší zlo TOP 09 ...?


 
Čistě hypoteticky: Na co bych se zeptal akademika Jiřího Drahoše v televizním rozhovoru, kdybych s ním byl v duelu (kdyby) místo prezidenta Miloše Zemana...?

Čistě hypoteticky: Na co bych se zeptal akademika Jiřího Drahoše v televizním rozhovoru, kdybych s ním byl v duelu (kdyby) místo prezidenta Miloše Zemana...?

Tak si připomeňme: Prezident Miloš Zeman se stal jasným vítězem prvního kola voleb, když získal 38, 56 procent hlasů, kandidát Jiří Drahoš 26,6... Nebýt však havloidními presstituty a ukrajinskou užitečnou idiotkou promyšleně uspořádané štvanice na osobu prezidenta Zemana, měl by už přes předvídaných 50 procent a byl znovu hlavou státu…

Poslední domácí zprávy