• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Čeští vojáci nesmí být nadále pěšáci plánů NATO
Počet návštěv: 3931

Čeští vojáci nesmí být nadále pěšáci plánů NATO

Petr Cvalín Článek od Petr Cvalín

Poslanecká sněmovna schválila vyslání českých vojáků do Pobaltí. Jde o posilování obrany východního křídla NATO kvůli aktivitám Ruska. V Litvě budou čeští vojáci spadat pod německé velení a v Lotyšsku pod kanadské vedení.  

Je nutné podotknout, že tato mise vyjde na 362 milionů korun  Žel, musíme konstatovat, že čeští vojáci v Pobaltí budou zapojeni do vojenských akcí vůči Rusku, které NATO neustále zcela nelogicky démonizuje. Položme si otázku, jaký význam má tato mise? Proč se Česká republika musí zapojovat do takovýchto akcí? Neměli bychom spíše usilovat o diplomatické, nikoli »vojenské řešení«? Jakého cíle docílí NATO tím, že na hranice s Ruskem bude posílat čím dál tím více vojenských jednotek? To akorát napětí s Ruskem zvýší.
Je evidentní, že česká vláda dostala "přikázáno", aby se do Pobaltí vyslaly české vojenské jednotky. Úkol splněn. Poslanecká sněmovna tuto misi odhlasovala. Občas mi připadá, že česká armáda neslouží primárně k obraně vlasti, ale pouze k zahraničním misím, kde bude pod cizím velením. Konkrétněji pod německým. Opravdu jsme ztratili veškerou svoji suverenitu, že naší armádě bude velet cizí velení? Bohužel asi ano. Historie se pomalu opakuje, aniž bychom si toto plně uvědomovali.
Poslanci, kteří hlasovali pro vyslání českých vojáků do Pobaltí by si měli uvědomit, že svým hlasováním přispějí k dalšímu ochlazení vztahů s Ruskem, které vždy bylo naším ekonomickým partnerem, a zejména partnerem v boji proti terorismu.

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.07.2017 21:23

Jak jsem už poznamenal,parlament ČR není rozhodující.Rozhodnutí je v současnosti v gesci novodobého Wehrmachtu,kam zašantročil blbec komediant zbytek naší armády.Mohli ten čas věnovat něčemu důležitému. V tomto řípadě to by zbytečně promr...ý čas.


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy