• Úterý, 04. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Dominik

Vypadá to na oranžový klientelismus a stranický byznys ČSSD!
Počet návštěv: 2542

Vypadá to na oranžový klientelismus a stranický byznys ČSSD!

Radek Rozvoral Článek od Radek Rozvoral

Klientelismus jako neoficiální systém v politice založený na protekci a konexích zřejmě bují mezi členy ČSSD v Praze.  

Hospodářské noviny tvrdí, že někteří funkcionáři ČSSD vlastní firmy, které žijí ze zakázek pro město. Úklidové společnosti Premio Invest a Lasesmed prý nápadně často pracují pro ty pražské městské organizace, kde mají vliv sociálnědemokratičtí politici. Na veřejných zakázkách tyto dvě firmy, jejichž vlastníci jsou členy ČSSD v pražském Hloubětíně, již utržily zhruba 1,5 miliardy korun.
Tímto zjištěním vyplouvají opět na světlo světa další nekalé praktiky oranžové květiny a nám nezbývá nic jiného než na ně neustále upozorňovat, abychom mezi lidi dostali co nejvíce informací o tom, že jsou politici ČSSD stále stejní vyčůránkové a nemyslí na nic jiného, než na svůj osobní a také stranický profit.
Ti, kteří budou říkat, že se jedná o selhání jednotlivců, si sami do svých očí lžou, jelikož těch jednotlivců již byla taková řádka, ze které je patrná prohnilost celé partaje, jež pouze využívá svého politického postavení k neustálému prospěchu.
Tyto nekalé praktiky je potřeba vymýtit, aby všechny finance vybírané od občanů a firem ve formě daní a odvodů sloužily ku prospěchu všech poctivých lidí a neparazitovali na nich politici a jejich politické sekretariáty. Se všemi veřejnými financemi je proto třeba zacházet s péčí řádného hospodáře.

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.08.2017 19:27

Klientelismus je všeobecně rozšířený nešvar.Je to stejné,jako korupce. Obě tyto činnosti beztrestně umožnil zákon o lobismu,který uzákonili chytří poslanci podle západního vzoru.A korupce,která tady sice byla, ale v minimálním měřítku,i klientelismus najednou dostaly zelenou.Také od té doby se všechny kauzy zametají bez vyšetřování,aby nebyly ohroženy posty politiků.Sobotka také neprodal OKD z lásky k Bakalovi.A je premiér! Zásluhu na tom má sice americká ambasáda,ale začátek byl pro něho perfektní.Dnes se modlí a spojí se s kýmkoliv,kdo ho bude chránit,aby se kauza OKD neotvírala.Proto najednou ta snaha o likvidaci Babiše. Kdyby dementní poslanci dali do ústavy,že cizinec nesmí být zvolen do vysoké politiky,neměli by s Babišem problém.


 
Pokud by byl Salvini migrant a dopustil se znásilnění, nehrozil by mu tak vysoký trest.

Pokud by byl Salvini migrant a dopustil se znásilnění, nehrozil by mu tak vysoký trest.

Matteo Salvini je hrozbou pro současné držitele moci v Itálii. Vyhrál by totiž volby. A zřejmě je také vyhraje. Proto se ho italský senát snaží diskreditovat a strčit do vězení. Hodila by se nějaká defraudace nebo zneužití veřejných prostředků, nebo tak něco, ale není kde brát. Proto po prozkoumání všech možností přišlo obvinění pro "nezákonné zbavení svobody lidí". Hrozí mu 15 let odnětí svobody.

Zpráva o islamofobii ...jak si stojíme?

Zpráva o islamofobii ...jak si stojíme?

Na počátku léta vyvolala kratičký záblesk prchavého zájmu veřejnosti i medií Evropská zpráva o islamofobii za rok 2019. Záhy však zapadla, zasypána všudypřítomným Covidem a zásadními informacemi o tom, ve kterých turistických destinacích je nezbytná rouška… A to je možná trochu škoda. Pokusme se proto alespoň dodatečně o nápravu a pojďme se na tohle dílko podívat zblízka.

Poslední domácí zprávy

Srpnová předtucha

Srpnová předtucha

Bez ohledu na rozmary počasí a plíživou pandemii nás naše veřejnoprávní média letos zásobují hlavně novými pohledy na historii.

Prapodivné rozsudky

Prapodivné rozsudky

Ve veřejnosti probublává pohoršení nad prapodivnými rozsudky nad provinilci z okraje společnosti, kteří se dostali do vazby nebo byli odsouzeni za...