• Sobota, 18. listopad 2017
  • Svátek má Rukojmí Romana

O barbarství.
Počet návštěv: 598

O barbarství.

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Barbar (řecky βαρβαρος, barbaros) je slovo neznámého původu, původně snad onomatopoické slovo, napodobující nesrozumitelnou „řeč“ cizinců, podobně jako české slovo „brblat“. Řekové tak označovali příslušníky všech národů, jejichž jazyku nerozuměli (podobně jako české označení Němci). Od řecko-perských válek začalo toto slovo nabývat v řečtině hanlivého odstínu, který zcela převládl v období helénismu.

Od Řeků převzali pojem ve 3. století př. n. l. Římané, kteří se jinak hlásili k řecké kultuře jako ke svému vzoru (třebaže část Řeků je samotné původně řadila k barbarům). Římané, přesvědčení o univerzalitě své civilizace, vztahovali pojem „barbaři“ na všechna etnika nacházející se vně jejich kulturního okruhu, například i na Peršany s jejich staletou státní tradicí. Přesto existovala jistá diferenciace – někteří antičtí autoři byli ochotni vidět v perské říši protiváhu říše římské, což pro germánské, skythské či jiné národy neplatilo. I výraz barbar je proto třeba chápat pružně, neboť z římské strany šlo spíše o vyjádření kulturní nadřazenosti než o odsouzení jiných civilizací jako takových.

( Wikipedie )

 

Historikové tvrdí, že barbarské časy v skončily obnovením Říše římské v 9. století. Dějiny lidské civilizace za posledních tisíc let nás však přesvědčují o opaku.

 

Co jiného než barbarství je upalování nevinných lidí inkvizicí, konkvista a další metody kolonizace, vyhubení původních obyvatel Tasmánie, hon na Křováky, skalpování a vybíjení Indiánů, černošské otrokářství v USA, metody mafie, nacistické vyhlazovací tábory, židovský holocaust, genocida Slovanů a Číňanů, náboženský i státní terorismus všeho druhu ve všech koutech světa?

 

Američtí lékaři v Koreji zjistili, že v korejské válce bombardovalo americké letectvo nevojenské cíle a zabíjelo civilisty. Důkazem byly střepiny v tělech Korejců s výrobními značkami. Ve Vietnamu Američané použili miliony litrů defoliantů na zničení úrody a otrávení vody a půdy a miliony tun napalmu na ničení domů i zabíjení civilistů. V Jugoslávii NATO bombardovalo civilní cíle, především továrny, silnice, železnice, elektrárny, nemocnice, a dokonce i čínské velvyslanectví v Bělehradě, a neváhalo použít zakázané kazetové bomby a munici s ochuzeným uranem. V Iráku, a v Sýrii pod záminkou boje proti Islámskému státu postupovali Američané obdobně a zejména po vstupu Ruska do konfliktu se zaměřili na ničení infrastruktury; i tady použili kazetové bomby, munici s bílým fosforem a přednostně ničí nemocnice, elektrárny, ropovody a silnice. Ve všech těchto válkách zahynuly statisíce nevinných civilistů, včetně žen a dětí.

 

V Evropě, v Americe i v Austrálii se odehrává stále více útoků islámských teroristů proti řadovým příslušníkům většinové populace. V Africe doutnají etnické konflikty, které čas od času přejdou do podoby války a následné genocidy, jako např ve Rwandě. Na celém světě tak bojují etnika, náboženské frakce nebo majetkově protikladné vrstvy o území, moc, víru a zdroje, především přírodního bohatství a vody. Všechny tyto barbarské konflikty jsou médii lživě interpretovány jako boj za svobodu, lidská práva, obranu demokracie, multikulturní soužití a nejrůznější -ismy.

 

Západní i naše české „elity“ nás svými falešnými prohlášeními a jejich prestitutkoví poskoci svými falešnými zprávami pravidelně masírují o jediné pravdě, ale současně se tím sami usvědčují ze svého barbarství. Protože lež, přetvářka, podvod, korupce, neplnění závazků a porušování zákonů je jen jiná podoba stejného barbarství jako je násilí a zabíjení lidí. Jen to ty „elity“ ještě nepochopily nebo záměrně neberou na vědomí.

 

Blíží se volby. Zvolíme si do řad „našich elit“ čestné, poctivé a spravedlivé LIDI nebo se zase necháme nachytat na hloupé a nereálné sliby a pošleme do funkcí BARBARY?

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.08.2017 19:18

Slova o lidských právech jsou vlastně zaklínadlo pro jakoukoliv špinavost. Naprosto suverénně o nich hovoří Schwarzenberg,ale jen když se to hodí jeho politickému směřování.Už jeho snaha o lidská práva obyvatel Tibetu. Ten idiot tam nikdy nebyl,ale on přece ví,že se tam lidé mají špatně kvůli čínské okupaci.Rozum nedoučeného hajného je nadevšechno.Okupace Afghanistanu či Iráku ho vůbec nezajímá.Tam jsou amíci a ti jsou vzorem demokratičnosti a plnění lidských práv.Normálně se tomu říká dvojí metr. Pro šlechtického dementa je to správné.Zkrátka se mu kalí rozum.Moje babička o takových lidech říkala,že jim srečkovatí mozek.Divím se,že se s někým takovým Kalousek vůbec začal zahazovat.Ale pomohlo mu to v pokračování jeho politické kariéry.


 
Byl rok 2004 a opět se zhaslo (pokolikáté už?), aby se ještě snadněji kradlo; nejlíp z toho vyšel dámský krejčí Bakala; největší český zloděj, kterého zaštítil sám jedinečný humanitární bombardér Havel…

Byl rok 2004 a opět se zhaslo (pokolikáté už?), aby se ještě snadněji kradlo; nejlíp z toho vyšel dámský krejčí Bakala; největší český zloděj, kterého zaštítil sám jedinečný humanitární bombardér Havel…

Zdeněk Bakala je největším českým post sametovým kmotrem; podle svazku, který na něj po jeho emigraci do USA, kde se naučil krást, vedla StB, pochází z rodiny laborantky krajské hygienické stanice a po nepřijetí na gymnázium se vyučil dámským krejčím a rok pracoval v oděvním družstvu VKUS Brno.

Po volbách zase…

Po volbách zase…

Znova, péče o veřejné blaho, se blíží k páchnoucí díře. Znova všechny ty sliby čekají ve frontě, aby je naši nově „vyvolení“ svým voličům dokonale zpolitikařili, znechutili a otrávili. Opět trpím příznaky otravy a protijed neumí nikdo vyrobit.

 Představení IDIOTA, aneb Máte slovo s paní Jílkovou ze dne 16.11.2017

Představení IDIOTA, aneb Máte slovo s paní Jílkovou ze dne 16.11.2017

IDIOT-kdo je to???? Nebo co je to??? Samozřejmě je to divadelní hra, ale každý z nás si může svého IDIOTA nalézt i v reálném životě a nebo si ho dokonce sám zahrát.Je jen na Vás vážení čtenáři, jak celou záležitost pojmete, ale myslím si, že by jste měli nejprve shlédnout minulý pořad paní Jílkové a myslím, že každý z Vás si svého IDIOTA najde.

Poslední domácí zprávy

Po volbách zase…

Po volbách zase…

Znova, péče o veřejné blaho, se blíží k páchnoucí díře. Znova všechny ty sliby čekají ve frontě, aby je naši nově „vyvolení“ svým...