• Sobota, 24. březen 2018
 • Svátek má Rukojmí Gabriel

To je tedy úroveň! Aneb: Je-li Okamura pitomec, pak Hrušínský je co?
Počet návštěv: 3937

To je tedy úroveň! Aneb: Je-li Okamura pitomec, pak Hrušínský je co?

Jiří Baťa Článek od Jiří Baťa

Jan Hrušínský, herec a také principál divadla „na Jezerce“ se ve svých názorech k současné situaci a dění ve společnosti vyjadřuje způsobem nehodným postavení předpokládaného inteligenta. Bohužel není sám z této branže,, kdo se v rámci svých duchaplných stanovisek, názorech a postojích vyjadřuje způsobem který, podle mého mínění, není hodno lidí, tzv. kulturních intelektuálů, kteří by měli být kulturně, eticky a mravně na výši (viz Bára Štěpánová, Pavlína Filipovská, herec-dřevorubec Pavel Nový, Oldřich Navrátil, pánové Menzel, Hřebejk, Černý a řada dalších) . 

Můžeme nostalgicky vzpomínat na herce, umělce let minulých, kteří se skutečnou noblesou, nonšalancí, společenským taktem nejen na veřejnosti vystupovali, ale i s patřičnou elegancí a úrovní, vědomi si svého postavení ve společnosti, se vyjadřovali k věcem veřejným. Dnešní umělci nechodí daleko ke slovům (víc než často nevybíravým, hrubým a urážlivým), které používají řekněme lidé nižší společenské třídy, (jakkoli bychom si měli být všichni rovni) kterými se atomicky snaží zdůraznit svůj politický nesouhlas s děním ve společnosti. 

V žádném případě neupírám panu Hrušínskému právo na jeho názor, případně kritiku, pokud je konstruktivní, oprávněná ale hlavně slušná a kultivovaná, což by se od intelektuálů, za které se tzv. pražská kavárna považuje, očekávalo. Nicméně zůstalo jen za očekáváním a pan Hrušínský je toho zářným příkladem. 

Jan Hrušínský, nevím jak komu, mě ve srovnání s jeho starším bratrem Rudolfem (alias domácím panem Peškem z Ulice) je krajně nesympatický jak svým zjevem (i když chápu, že ne každý může či musí být krasavec a svým zjevem sympatický), tak především formou jeho netaktním, neřku-li urážlivým vystupováním a vyjadřováním. Pan Hrušínský je herec a snad i proto si hraje na člověka, který politice a dění ve společnosti dokonale rozumí a domnívá se, že je i oprávněn se k ní veřejně kriticky ( demagogicky a nactiutrhačně ) vyjadřovat. Nevím, co jej vede k tomu, že se např. o panu Tomio Okamurovi vyjadřuje jako o „Pitomiovi“. Navíc, pan Hrušínský ani není autorem tohoto hanlivého pojmenování, ale trapně převzaté od stejně smýšlejících, stejně intelektuálně (převážně hulvátsky) se vyjadřujících kolegů z pražské kavárny (viz výše). Otázka také je, proč se o některých lidech pan Hrušínský vyjadřuje jako o Burešovi , Falmerovi či Pitomiovi, když všichni mají svá veřejnosti známá jména. Navíc o nich říká, že je to vláda snů, prý nějaký dreamteam! 

Je rovněž ubohé a hodně pod intelektuální úroveň když principál Hrušínský říká, že „Největší šance má podle průzkumů údajně nějaký pan Bureš. Ale jestli se tak jmenuje doopravdy, zatím nevíme. O své jméno se na Slovensku musel soudit. V Čechách se o něj zajímá policie a chce ho trestně stíhat,“ popsal šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Na co si to Hrušínský hraje? Na nějakého detektiva, policejního špicla, agenta nebo na co? Pokud se pan Hrušínský snaží dělat ze jmenovaného či jmenovaných (byť pod jistým přízviskem) blbce, pak je-li někdo blbec, je to sám pan Hrušínský. To v tom lepším případě! 

Politický neumětel, demagog a extrovert (člověk, který má tendenci nejdřív jednat, pak myslet nebo i obojí současně, jedná rychle, často zcela neuváženě), pravdoláskař a nezlomný havlista Jan Hrušínský se natolik cítí „v kramflecích“, že se bezskrupolózně, ironicky a nevhodně vyjadřuje k dvěma posledním prezidentům (tedy včetně Miloše Zemana), že „... jsou mimořádně inteligentní velikáni světové politiky. Nejsou ani trochu ješitní a jejich intelekt nic nezatemňuje. Prý jsou ochotni pro nás nezištně pracovat až do smrti. I kdybychom nechtěli. Budou prý obětavě jezdit třeba i na konference bývalých členů KGB, jen aby nám pomohli. Takoví jsou obětaví. Jeden je pravičák, druhý levičák. Oba zarytí demokrati!“ Zato havloid Hrušínský je zřejmě ctnost sama, není-liž pravda? 

Ve snaze být zajímavý, ale bohužel nikoli originální, se také nechává slyšet, že „ Bohužel už zase můžeme svobodně ve volbách o svobodu přijít. Třeba jen tím, že k nim nepůjdeme. Přitom stačí věnovat 20 minut času, jít k volbám a nevolit estébáky, komunisty a pitomce. Jinak totiž riskujeme, že nás tyto volby vrátí zpátky na východ a za pitomce budeme všichni. A možná zase na věčné časy! Minule trvaly čtyřicet let,“ říká umělec, který jakkoli se snaží být nejen zajímavým a nesmlouvaným kritikem současnosti není ničím jiným, než sebestředným pravdoláskařem. Chápu, že má silné obavy, že dosavadní havlistické praktiky (pseudo)demokracie, všechny fígly, levárny, podrazy, podvody, lži a ohlupování občanů zkorumpovanými politiky mohou také skončit, čímž by se jim (pražské kavárně) značně zkomplikoval život. Dnes ještě v rámci bludné havlistické demokracie mohou nadávat, urážet, spílat a šířit demagogické bludy o ohrožení Ruskem a z toho plynoucí potřeby posílení naší obrany, většího přimknutí k západní demokracii, resp. k USA, NATU atd. A hlavně tvrdě odmítat vše, co jen trochu zavání východními tendencemi , protože to by byl konec demokracie v ČR. Případné vztahy (všeho druhu) s Ruskem nebo Čínou je něco, co pan Hrušínský a Pražská kavárna potřebuje nejméně! Proto také tak nevybíravým způsobem kopou kolem sebe! Ale pozor, pořád to jsou ti nejdemokratičtější demokraté ,věrni Havlovu odkazu až za hrob! 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Děda Dědovič

Děda Dědovič

17.09.2017 15:52

Hrušínský je lejno,které jeho otec vypustil


 
Děda Dědovič

Děda Dědovič

15.09.2017 14:34

Okamžitě zrušit veškeré dotace té komedinské lůze, ať žijí za to co si po "představení " vyberou do klobouku, stejně jenom tu kulturu przní šmejdi.


 
Děda Dědovič

Děda Dědovič

15.09.2017 14:30

Černý ty nacistický potrate ty smradlavá žumpo,měl by sis za ta slova nafackovat.


 
Spadne klec na premiéra Netanjahua ještě dřív než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může totiž vyústit v jeho obvinění z korupce, zpronevěry a odvolání z vlády...

Spadne klec na premiéra Netanjahua ještě dřív než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může totiž vyústit v jeho obvinění z korupce, zpronevěry a odvolání z vlády...

Hrozí snad v Izraeli předčasné volby a spadne klec na premiéra Benjamina Netanjahua dřív než přijede do Česka? Vyšetřování jeho trestních kauz, které se táhnou od loňského roku, může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry; je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií, což může vést také k odvolání z izraelské vlády...

Přiměla kampaň MeToo a MDŽ změnit Lewinské její pohled na orální sex s Clintonem; dřívější prohlášení, že její vztah s Billem byl dobrovolný,

Přiměla kampaň MeToo a MDŽ změnit Lewinské její pohled na orální sex s Clintonem; dřívější prohlášení, že její vztah s Billem byl dobrovolný, prý "nebralo ohled na dynamiku" tohoto souhlasu.

Nevím, jestli se v USA slaví Mezinárodní den žen, byť podnětem pro tento svátek byla v New Yorku stávka amerických švadlen počátkem 20. století, kdy daly ženy najevo svou celkovou nespokojenost s postavením v práci i ve společnosti. V roce 1975 byl svátek MDŽ uznán OSN...

Vážené členky a vážení členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a Rady ČT,

Vážené členky a vážení členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a Rady ČT,

 

jako občan i jako bývalý pracovník Úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání již dále nemohu mlčet. Způsob podávání informací prostřednictvím České televize se za posledních několik let radikálně změnil, přičemž vrcholu absurdity dosahuje ČT v posledních dnech a týdnech, kdy mám za to, že je již porušován nejeden normativní předpis zavazující Českou televizi jako veřejnoprávní médium k objektivitě, vyváženosti atd. Česká televize již není informačním zdrojem ve smyslu veřejné služby. Je pouze sdělovacím prostředkem určité skupiny osob s jasně vyhraněným názorem a velice ostře vymezeným politickým pohledem na veškeré události.

                 S Babišem do našeho ještě hlubšího vazalství

S Babišem do našeho ještě hlubšího vazalství

Koncem října loňského roku jsem v asi patnácti našich levicových  webech zveřejnil článek o tom, že důvěru našich lidí v Babišův jasný politický úsudek ruší jedna okolnost: Totiž ta, že si do vlády na křeslo ministra zahraničí vybral M.Stropnického, známého to protiruského štváče a člověka, který si už předchozích časech a v jiných vládách ze svého argumenty nepodloženého a buď jen tak živelně z něj  tryskajícího protiruského povykování, či možná povykování existenčními úvahami dobře promyšleného, pořídil slušněji placený džob, než existenčně nejistější džob herce.

Poslední domácí zprávy