• Pátek, 23. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Teodor

Neetická zaměstnanost.
Počet návštěv: 4416

Neetická zaměstnanost.

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

Jak je v naší krajině patrno, pokus o kvalifikovaný odhad počtu našich cikánských spoluobčanů, je neetická věc. Vládní sčítání Romů nebude, je rasistické a nekorektní.  Můžeme si jen nalít trochu korektního vína, z pachutí a se zápachem.

Z(at) tracená korektnost.

Korektnost byla vždy synonymem pravdy i důvěry. S tím vždy souvisela pravdivá informace jako dobrý sluha pro vyřešení někdy i nepopulárních problémů. Nechápu na příklad, proč se o nezaměstnaných Romech nemluví pravdivě a proč se občané o zlodějích kovů a jiné trestné činnosti dozvídají jen pokoutně. Snad proto, aby spořádání občané nerozdmýchávali národnostní nenávist? Asi je lepší, když se občan nedozví, že kriminalita cikánů je desetinásobná, než zbytek populace. Nebo mimochodem, že Vietnamská menšina vyrábí 75 procent drog v naší zemi.

Na druhou stranu, zbytek vietnamských imigrantů je zaměstnaných a jejich děti bývají mezi nejlepšími českými studenty. Protože oni velmi dobře vědí, že pracovat se vyplatí, že v jejich bývalé domovině, se sociální dávky nevyplácejí. Dnes je u nás nejnižší nezaměstnanost v Evropě, jinak řečeno volných pracovních míst, je nejvíce v historii České republiky. Nejkřiklavější příklad je v okrese Karviná, kde je 16 607 osob ve věku 15 – 64 let, kteří mohou pracovat a nabízí se jim 1 316 volných pracovních míst. Politická korektnost však nedovolí žádnou statistiku, na příklad kolik z těch 16 607 karvinských nezaměstnaných, jsou gádžové.

Snad je pravdivý, alespoň sumář nejčastěji nabízených prací:

Obsluha strojů a zařízení, montéři                                                                                       33 297

Pomocní a nekvalifikovaní pracovníci                                                                                  33 147

Řemeslníci a opraváři                                                                                                             31 880

Pracovníci ve službách a prodeji                                                                                          21 630

Techničtí a odborní pracovníci                                                                                             11 262

Specialisté                                                                                                                                11 162

Montážní dělníci výrobků a zařízení                                                                                    11 016

Pomocní pracovníci ve výrobě                                                                                               9 248

Pomocní pracovníci v oblasti těžby a stavebnictví                                                             8 361

Řidiči nákladních automobilů, autobusů a tramvají                                                          7 669

Samozřejmě tyto počty se neustále mění, ale faktem zůstává, že při tvrdší sociální politice by se nějací pracovníci ještě doma našli. Pracovní trh bude i v dalších letech potřebovat desítky tisíc lidí, proto normální a poctivý občan nechápe, že zdraví a silní chlapi od početných rodin nepracují a naši podnikatelé se přetahují o zahraniční dělníky. Vozit Ukrajince, nebo lidi z Mongolska do Čech, je absurdita naší korektní politiky k Cikánům.

Neetické pravdy.

Z oněch dvě stě až tři sta tisíc českých Romů jak odhaduje Úřad vlády, tvoří Romové asi 60 % obyvatel věznic.  Navíc, dětskou kriminalitu a mládeže často organizují dospělí. Myslí si snad někdo, že nezneužívají zákon, protože děti nemohou být souzeny? Procento romských invalidních osob asi šestinásobně převyšuje průměr bílé populace. Statistika od roku 1989 neexistuje a běžný občan nechápe, zda je nemožné v byrokracii našeho typu, získat odpovídající statistické údaje.

Bohužel, náš systém sociálních dávek zvýhodňuje otce velkých rodin, kteří si chodí pro vyšší dávky, než si vydělají mnozí pracující gádžové. Takže, podle jejich zkušeností, jít do práce znamená zbytečně se namáhat. A proto si chodí na „pracáky“ jen pro razítko, že z rasových důvodů je nikdo nechce zaměstnat. S úžasem jsem někde četl, že mnozí považují fyzickou práci za Boží trest. Snad jedině proto, by normální a poctivý občan mohl pochopit, že zdraví a silní Cikáni nemohou pracovat. I když pracovní trh bude i v příštích letech potřebovat desítky tisíc dalších lidí.

Přidám malý příklad ze života nás ostatních, nechápajících občanů. Nejmenovaný ústav bramborářský potřebuje několik brigádníků na sklízení brambor z malého hospodářství a pokusných políček. Vedoucí hospodářství se obrátil na úřad práce. Obdržel kontakty na nezaměstnané, s kterými se měl telefonicky přímo dohodnout. Ne jen, že všichni dotázaní práci odmítli, ale nezeptali se ani na výši výdělku. Navíc, od mnohých obdržel sprosté a nepublikovatelné odpovědi. V tomhle případě věřím, že kdyby se na Úřad práce obrátil se stížností, v rámci korektnosti našich orgánů a neziskových organizací pro začleňování, by mohl být obžalován z rasizmu.

Politická korektnost.

Politická korektnost zužuje okruh povolených témat a stanovuje meze, jak se o těchto tématech smí hovořit. Určuje, co se smí a nesmí říkat, jak se to smí a nesmí říkat, a kdo co smí a nesmí říkat. Vytváří se pevná soustava a hierarchie povolených a nepovolených názorů a skupin lidí, které je můžou nebo nemůžou vyslovovat. Zavádí se dvojí metr posuzování mluvy a jednání podle toho, kdo je jejich nositelem a kdo adresátem. Vytváří paralelní realitu.           (Andrej Duhan)

Jen to ne!

Jde o „staré dobré“ marxistické uvědomění, že nežijeme v komunistickém ráji, ale v bídě kapitalistické svobody. V neomarxistickém vidění světa politická korektnost není popřením reality, pouze vytváří realitu novou a lepší. Takže nevadí, že jsme cikány za sto let nedokázali začlenit do většinové společnosti. Český občan je podle Evropské Unie úplně hloupý, když nevěří v radostnou multikulturní společnost. Arabská kultura imigrantů nás docela určitě obohatí a přispěje i k nedokončenému včlenění našich cikánů do společnosti.

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.09.2017 21:13

Za všechno můžou komunisté.Za první republiky pořád řvali"chceme práci" a tak nám zůstala.Menšina se bezproblémově obejde i bez práce.Jenomže jde o to,co si voliči zvolili.Ti rozhodují a manuálně pracující občané jsou jen na to,aby něco vytvořili,parazité a politici to shrábnou pro sebe a pro pracující jen drobky,které odpadnou z bohatě prostřeního stolu (j)elit. A před volbami politici clibují hory s horáky a doly s doláky,jen aby získali hlasy.Po volbách opět následuje obvyklý postup.S manuálně pracujícími lidmi se veřejně pohrdá,ačkoliv by bez nich (j)elita chodila s holou prdelí, protože by jim nikdo ty kalhoty neušil a chcípali by hladem,protože by tu jejich potravu neměl kdo vyrobit.Dokud se nedojde k poznání,že se totiž navzájem potřebují,lepší to nebude.


 
Josh Ommi

Josh Ommi

18.09.2017 18:13

Pane Stýblo ti idioti jsme vlastne my! My mame totizto vymyte mozgy a myslime si, ze prace neni "Boží trest" ale prospesna cinnost. Ze kdyz budume pracovat a odevzdavat "desitky" cirkvi, statu, zamestnavatelum, najemcum..... tak ze jest to moudre a bohumile a spolecnosti prospesne... Takhle to vidime my gádžové! Sikovny cikan si postavi dum za cca 15 000.- Nekde sezene cihly, okno, dvere, kamna a je to... A ma kde bydlet. Kdyz se sezenou penize, dobre, kdyz ne, skusime jinde... To jenom my gádžové, potrebujeme vily, Mercedesy, super mobily... a pracovat, aby sme toho vseho dosahli... Kdyz to clovek nepotrebuje, je stastny a spokojeny i bez toho.... tak je prace doopravdy "Boží trest"!


 
Šlo o pokus zlikvidovat nejen Prymulu, ale i vládu

Šlo o pokus zlikvidovat nejen Prymulu, ale i vládu

Cítil jsem to od první hodiny, kdy se o Prymulově „zločinu“ začalo na ČT v pátek ráno hovořit. Ta kampaň byla totiž až moc spontánní a jednosměrná. Ministr zdravotnictví Prymula si šel do hospody bez roušky, bez roušky v té hospodě s ředitelem ostravské Fakultní nemocnice Havrlantem a poslancem hnutí ANO Faltýnkem o čemsi debatoval -  a bez roušky také nastupoval do auta, což je zanamenáno na fotu parapazziho z Blesku.

Vláda šíří paniku a chaos

Vláda šíří paniku a chaos

Přijatá opatření situaci nijak nezklidňují a to potřebujeme nejvíce. Vystrašení lidé zbytečně zatěžují zdravotnický systém a ten pak nemá dost kapacit na skutečně nemocné.

Poslední domácí zprávy