• Úterý, 20. březen 2018
  • Svátek má Rukojmí Světlana

Letošní volby by měly být naším referendem o EU
Počet návštěv: 760

Letošní volby by měly být naším referendem o EU

Jiřina Holotová Článek od Jiřina Holotová

Pojďme jim to konečně říct. Pojďme ukázat, že se nebojíme pojmenovat to, co se nám nelíbí a že s tím chceme, můžeme a umíme něco udělat. Pojďme se vyjádřit volbami.  

Každý volič musí sám sobě před hlasováním položit pár otázek, nebo alespoň jedinou z nich. Jsem spokojen s tím, co se v EU děje a chci mít možnost to nějak ovlivnit? Líbí se mi, kam nás evropští politici vedou a jak s námi jednají? Chci aby byla šance diskutovat a rozhodnout o vystoupení z EU, o přijetí Eura a o dalších zásadních věcech? Mám zájem být dále v EU nebo nikoliv? Je to naprosto zásadní věc, kterou by měl udělat každý z nás a podle toho se letos rozhodnout. Pak už stačí jediné, podívat se do programu jednotlivých stran a zjistit, kdo odpovědi na tyhle otázky myslí vážně.
Markéta Šichtařová na svém blogu v článku Přiznání, řekla hezkou myšlenku: "Ach, jak bychom si všichni pohověli, kdyby výsledky voleb věrněji odrážely skutečné cítění lidu! Kdyby byly málo zkreslené taktizováním! Já už nejsem ochotná nechávat se dál spoutávat."
Snad pomůže moje tabulka najít společně některé odpovědi.
Sloupec A - strany, které podporují zavedení Eura
Sloupec B - strany, které podporují obecné referendum občanů o důležitých otázkách
Sloupec C - strany, které podporují vystoupení z Evropské unie
x - postoj strany v této otázce není znám nebo je nejednoznačný
Seznam politických stran a hnutí: A B C
1 Občanská demokratická strana ne ne ne
2 Řád národa - Vlastenecká unie x ano x
3 CESTA ODPOVĚDNÉ SPOLEČNOSTI x ano x
4 Česká strana sociálně demokratická ano ne ne
5 Volte Pravý Blok - www.cibulka.net x ano x
6 Radostné Česko ano ne ne
7 Starostové a nezávislí ano ne ne
8 Komunistická strana Čech a Moravy ne ano x
9 Strana zelených ano ne ne
10 ROZUMNÍ - stop migraci a diktátu EU x ano x
11 Společnost proti developerské výstavbě v Prokopském údolí x x x
12 Strana svobodných občanů ne ano ano
13 Blok proti islamizaci - Obrana domova ne ano x
14 Občanská demokratická aliance ano ne ne
15 Česká pirátská strana ano ano ne
16 OBČANÉ 2011-SPRAVEDLNOST PRO LIDI x ano x
17 Unie H. A. V. E. L. 2017 x x x
18 Česká národní fronta x x x
19 Referendum o Evropské unii ne ano ano
20 TOP 09 ano ne ne
21 ANO 2011 x ne ne
22 Dobrá volba 2016 x ne ne
23 Sdružení pro republiku - RSČ Miroslava Sládka x ano x
24 Křesťanská a demokratická unie - ČSL ano ne ne
25 Česká strana národně sociální ne ano ano
26 REALISTÉ ne ano x
27 SPORTOVCI x x x
28 Dělnická strana sociální spravedlnosti ne x ano
29 Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) ne ano ano
30 Strana Práv Občanů x ano x
31 Národ Sobě x ano x
Já myslím, že pro mne je to jasné a není co řešit! Je tady hodně stran, ale jen málo možností. Přiznávám se, že nebudu taktizovat. Budu volit srdcem. Řeknu to svým hlasem, co skutečně chci. Stejně, jako paní Markéta, a co vy?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.10.2017 19:51

Nic se po volbách nezmění díky utvoření slepence,zvaného koalice.I ty pidistraničky v parlamentu mohou výrazně zamíchat karty volebního výsledku.Nemám velkou důvěru v politické partaje,protože jejich prvotní zájem je funkce a naplnění partajní pokladny.


 
Putinovi dalo své hlasy na 55 milionů Rusů, v Paříži se k nim přidal i ruský občan a francouzský herec Depardieu, v Ingušsku zase hlasoval nejstarší Rus - Appazu Ilijevovi je 122 let, ve Volgogradu 98letý veterán Velké vlastenecké války

Putinovi dalo své hlasy na 55 milionů Rusů, v Paříži se k nim přidal i ruský občan a francouzský herec Depardieu, v Ingušsku zase hlasoval nejstarší Rus - Appazu Ilijevovi je 122 let, ve Volgogradu 98letý veterán Velké vlastenecké války

V ruských volbách při účasti 67 procent voličů zvítězil hned v prvním kole dosavadní prezident Vladimír Vladimírovič Putin (65); získal od téměř 55 milionů Rusů 76,67 procent hlasů; volili ho tři ze čtyř hlasujících Rusů... Nyní o všem důležitém, co tomu předcházelo...

Studenti, já žasnu. Zdeněk Zbořil se vysmál protestující mládeži, poučil ji a položil jí otázky

Studenti, já žasnu. Zdeněk Zbořil se vysmál protestující mládeži, poučil ji a položil jí otázky

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA „Ti, kteří protestují, většinou nezvítězí, alespoň ne tak, jak si na počátku svých protestů představovali,“ přidává svůj komentář nejen ke stávkám studentů politolog Zdeněk Zbořil. Pozastavuje se také nad tím, proč vystupující na obranu ČT se ani slovem při žádné příležitosti dosud nezmínili o svobodě slova a svobodném šíření myšlenek někoho jiného než zaměstnanců České televize. A vyjednávání o vládě? Podle Zbořila už je vše dohodnuto: „Dokonce si myslím, že za zavřenými dveřmi se už mluví i o jménech.“ Napětí mezi státy v souvislosti s otravou dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Julije komentuje Zbořil i takto: „Pokud si ve Velké Británii myslí, že to odnese zase jen střední a východní Evropa, je to sice možné, ale můžeme jim připomenout, že už se jednou, v roce 1938, který právě vzpomínáme, osudově zmýlili.“

Český rozhlas zase nelhal!

Český rozhlas zase nelhal!

Na chvíli jsem si pustil Radiožurnál, abych se dozvěděl, co bych si podle nich měl myslet. První zpráva v 10.00 zněla tak, že ve volbách v Rusku zvítězil Putin, který získal "nejvíc hlasů". No to je opravdu pravda. Jen tak nějak opomněli říci, že zvítězil již v prvním kole, že volební účast dosáhla 67,4%, že Vladimír Putin získal 76,7%, což je skutečně "nejvíc", že na druhém místě komunista Grudinin získal 11,82 %, a třetí nacionalista Žirinovskij 5,68 %, takže po součtu těchto kandidátů na Západu milé "demokraty" a různé figurky zbývá 10,1%. ČRo si nechává prostor pro své oblíbené komentátory, kteří nám vysvětlí, jáká tragédie pro lidstvo volba V. Putina je.

Poslední domácí zprávy