• Čtvrtek, 18. říjen 2018
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Letošní volby by měly být naším referendem o EU
Počet návštěv: 1183

Letošní volby by měly být naším referendem o EU

Jiřina Holotová Článek od Jiřina Holotová

Pojďme jim to konečně říct. Pojďme ukázat, že se nebojíme pojmenovat to, co se nám nelíbí a že s tím chceme, můžeme a umíme něco udělat. Pojďme se vyjádřit volbami.  

Každý volič musí sám sobě před hlasováním položit pár otázek, nebo alespoň jedinou z nich. Jsem spokojen s tím, co se v EU děje a chci mít možnost to nějak ovlivnit? Líbí se mi, kam nás evropští politici vedou a jak s námi jednají? Chci aby byla šance diskutovat a rozhodnout o vystoupení z EU, o přijetí Eura a o dalších zásadních věcech? Mám zájem být dále v EU nebo nikoliv? Je to naprosto zásadní věc, kterou by měl udělat každý z nás a podle toho se letos rozhodnout. Pak už stačí jediné, podívat se do programu jednotlivých stran a zjistit, kdo odpovědi na tyhle otázky myslí vážně.
Markéta Šichtařová na svém blogu v článku Přiznání, řekla hezkou myšlenku: "Ach, jak bychom si všichni pohověli, kdyby výsledky voleb věrněji odrážely skutečné cítění lidu! Kdyby byly málo zkreslené taktizováním! Já už nejsem ochotná nechávat se dál spoutávat."
Snad pomůže moje tabulka najít společně některé odpovědi.
Sloupec A - strany, které podporují zavedení Eura
Sloupec B - strany, které podporují obecné referendum občanů o důležitých otázkách
Sloupec C - strany, které podporují vystoupení z Evropské unie
x - postoj strany v této otázce není znám nebo je nejednoznačný
Seznam politických stran a hnutí: A B C
1 Občanská demokratická strana ne ne ne
2 Řád národa - Vlastenecká unie x ano x
3 CESTA ODPOVĚDNÉ SPOLEČNOSTI x ano x
4 Česká strana sociálně demokratická ano ne ne
5 Volte Pravý Blok - www.cibulka.net x ano x
6 Radostné Česko ano ne ne
7 Starostové a nezávislí ano ne ne
8 Komunistická strana Čech a Moravy ne ano x
9 Strana zelených ano ne ne
10 ROZUMNÍ - stop migraci a diktátu EU x ano x
11 Společnost proti developerské výstavbě v Prokopském údolí x x x
12 Strana svobodných občanů ne ano ano
13 Blok proti islamizaci - Obrana domova ne ano x
14 Občanská demokratická aliance ano ne ne
15 Česká pirátská strana ano ano ne
16 OBČANÉ 2011-SPRAVEDLNOST PRO LIDI x ano x
17 Unie H. A. V. E. L. 2017 x x x
18 Česká národní fronta x x x
19 Referendum o Evropské unii ne ano ano
20 TOP 09 ano ne ne
21 ANO 2011 x ne ne
22 Dobrá volba 2016 x ne ne
23 Sdružení pro republiku - RSČ Miroslava Sládka x ano x
24 Křesťanská a demokratická unie - ČSL ano ne ne
25 Česká strana národně sociální ne ano ano
26 REALISTÉ ne ano x
27 SPORTOVCI x x x
28 Dělnická strana sociální spravedlnosti ne x ano
29 Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD) ne ano ano
30 Strana Práv Občanů x ano x
31 Národ Sobě x ano x
Já myslím, že pro mne je to jasné a není co řešit! Je tady hodně stran, ale jen málo možností. Přiznávám se, že nebudu taktizovat. Budu volit srdcem. Řeknu to svým hlasem, co skutečně chci. Stejně, jako paní Markéta, a co vy?

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.10.2017 19:51

Nic se po volbách nezmění díky utvoření slepence,zvaného koalice.I ty pidistraničky v parlamentu mohou výrazně zamíchat karty volebního výsledku.Nemám velkou důvěru v politické partaje,protože jejich prvotní zájem je funkce a naplnění partajní pokladny.


 
Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Letošní říjen znamená nejen 100. let založení Československa, ale je rovněž doslova napěchován dramatickými chvílemi i lidskými tragédiemi. Ta, která se týká Milady Horákové, je velmi ponurá a začala de facto v Moskvě, kde s ní vedli dlouhé rozhovory, o kterých není veden žádný záznam.

Jan Padych: Fotbálek v šedesátce

Jan Padych: Fotbálek v šedesátce

Už se mi ty kulatiny blížily a já se cítil stále víc ztuhlý. Jasně, když člověku schází pohyb. Avšak přišel podnět. Od syna, třicátníka. Docela se vychloubal, že běhá na delší tratě a že mu to svědčí. Za nedlouho někde na nettu přečetl, že lepší než běh je ostrá chůze.

Kdo víc lže o Tibetu? Předseda exilové tibetské vlády Lozang Sanggjä, nebo fakta, která jsem zažil přímo v Tibetu; bez údajného sledovacích kamer a prohlídek vna kontrolních stanovištích ve Lhase..?.

Kdo víc lže o Tibetu? Předseda exilové tibetské vlády Lozang Sanggjä, nebo fakta, která jsem zažil přímo v Tibetu; bez údajného sledovacích kamer a prohlídek na kontrolních stanovištích ve Lhase..?.

Přečetl jsem si v Lidových novinách článek Ivany Milenkovičové, specialistkou na protitibetskou propagandu, její další rozhovor, tentokrát ne s Tibeťankou paní Nyimou Lhamovou, neteři lámy a duchovního vůdce Tenzina Deleka Rinpočheho, nýbrž s předsedou exilové tibetské vlády Lozangem Sanggjänem.

Poslední domácí zprávy