• Čtvrtek, 18. leden 2018
  • Svátek má Rukojmí Vladislav

Zase ta klinika
Počet návštěv: 596

Zase ta klinika

Lubomír Vylíčil Článek od Lubomír Vylíčil

Náš stát, když se rozzlobí, dokáže být pěkný drsoň. Za svými právy umí jít s buldočí sveřepostí,  hlava nehlava. Padni komu padni. Vezměte si třeba jen  ty známé platby za svoz domovního odpadu. Když je za své děti, umístěné v dětském domově, jejich nezdární rodiče neplatili, na náš stát nevyzráli. Ne ne, holenkové. Prodloužená ruka státu si pěkně počkala na den, kdy jejich ratolesti dovršily osmnáctý rok svého života. A mezi dospělé je uvítala parádní exekucí.

Tuhle šílenou praxi jim sice letos zatrhl Ústavní soud, ale jiné zhůvěřilosti zůstaly, jak se například letos přesvědčil majitel společnosti ekolo.cz. To je ten pán, co záběry zloděje, který mu v přímém přenosu krade drahé kolo předal (správně) policii, ale později je také vyvěsil na Facebook. Což, narozdíl od policejního „pátrání“, velice přispělo k dopadení pachatele.

Za to ten dobrý muž, jak jistě víte, dostal pokutu od Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) s argumentem, že i pachatel má právo na soukromí. Před pár týdny ji potvrdil i Ústavní soud, ke kterému se nešťastník odvolal. Protože rozhodnutí státu, ať je jakkoli nesmyslné, nemorální a z hlediska spravedlnost zvrácené, nám tu žádný nýmand napadat nebude, že.

Z nejčerstvějších příkladů, že když se jedná o (byť domnělá) práva státu, tak se to řeže hlava nehlava, můžeme uvést případ Michala Kovárníka, majitele firmy na výrobu chemikálií KM PLUS. Toho finanční úřad pro Pardubický kraj zlikvidoval během několika hodin. Přijelo komando se „zajišťovacím příkazem“ a zabavilo vše, co mělo nějakou cenu. Prý nějaké nesrovnalosti v daních. Když se pak jeho daňový poradce domáhal na příslušném úřadě informací, co že vlastně porušili tak: “ Paní nám poté řekla, že to bylo na základě telefonického pokynu z vrchu. A víc nám neřekla“

Z toho by se dalo usoudit, že stát je zkrátka samec. Tvrďák. Sekáč, který se nezakecá. Kdyby tu ovšem nebyl případ pražské Kliniky…

Jak jistě víte, v tomto týdnu vypršela soudem stanovená lhůta, do které měly smažky objekt vyklidit. Byla to, ve více než tříleté historii tahanic o tenhle žižkovský squat, už několikátá lhůta. A nestalo se, jako obvykle, jako kdykoli předtím, vůbec nic! Tedy kromě dvou věcí. Jakási mluvčí „Klinikářů“, neoprávněně užívajících cizí majetek, jistá Tereza Virtová vyhlásila, že tam prostě zůstanou. „Na Klinice zůstáváme ze stejných důvodů, jako jsme sem před třemi lety přišli“ Ale přidala i něco dobré vůle vůči vlastníkovi objektu: „Jsme připraveni spolupracovat s architekty, kteří se na rekonstrukci budou podílet. Budeme je sem i pouštět.“ Jak velkodušné, chtělo by se smeknout, i pouštět….

Druhou věcí bylo, že Klinikářům vzápětí přispěchala na pomoc Česká televize. A ve své hlavní zpravodajské relaci uvedla reportáž z Kliniky. Ukázala nám dvě (asi jediné uklizené) místnosti v objektu a předložila seznam krásných, všeobecně prospěšných a pozitivních aktivit, které se tu provozují. S jasným, manipulativním podtextem.

Takže tu máme pravomocné rozhodnutí soudu, o tom, že squateři musí objekt opustit a předat ho SŽDC. A stát, co nekoná. Tak, jako v předchozích letech. Náš stát, jindy drsoň, tu stojí nahý v roli trouby, který se nechá zesměšnit feťáky. Zcela zjevně se zde bojí zasáhnout.

Vidíme stát, který dokáže tvrdě a rychle zatočit se slušným občanem, ale před skutečným ničemou přešlapuje ve rozpacích.

Vážení politici, lokální i celostátní, neudržujte se navzájem v omylu. Neutěšujte se, že jde o marginálii.  O lokální, pražskou pitomost, typu přejetého pejska, na kterou se brzy zapomene. Vaši občané od Aše po Bruntál tuhle causu velice, velice pozorně sledují. A činí si závěry. O právním státu. O rovných a rovnějších. O praktické nedotknutelnosti lidí, zosobňujících jistou ideologii. I o důvodech téhle nedotknutelnosti. Abyste nebyli za pár dní překvapeni. Kde že se to v těch lidech vzalo…

Nakonec bych si dovolil jednu malou, osobní prosbičku České televizi: Milá televize, vy tam na Kavkách víte všechno a vše důležité nám zprostředkujete. Dejte prosím zavčas vědět, až bude přímý přenos z vyklízení Kliniky! Nebo aspoň záznam! Abych si nakoupil nějaké lepší víno a chlebíčky a udělal si s rodinou hezký večer.

Lubomír Vylíčil
Farmaceut, ročník 1959, nekonvenčně uvažující amatérský pilot a přírodozpytec se silným vztahem k tradici. Miluje přírodu, létání, turistické i akrobatické; na úrovni zapáleného amatéra se věnuje terénní ornitologii a paleontologii na střední Moravě. Zajímá se o historii i současné dění. Patriot s pozitivním vztah ke katolicismu. Pocity, které mu už léta způsobuje politická scéna u nás i ve světě ho vedou k tomu, že občas něco napíše.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.10.2017 19:34

Český stát je především sám o sobě zlodějem.Okrádá vlastní občany o peníze na zbytečnosti.Např.na neustále se zvyšující počet byrokratických úředníků ve státní správě,na podporu politických partají nebo neziskovek, zabývající se politickými záležitostmi a spotřebující na své platy 80% všech získaných financí.Jsou i další aktivity,jako je údajná podpora sportu,kde se finanční prostředky rozplynou kdesi v neznámu.A když už jsme u sportu. Je snad práce fotbalového trenéra důležitější než např.špičkového lékaře nebo záchranáře?Není!Ovšem trenér dostává 500 000.-Kč za měsíc,když třeba špičkový kardiochirurg bere 60 000.- a ještě se na fotbalovém trůnu uhnízdil příslušník STB.V jiných sportec to nebude slavnější.Je lepší dát tyto finance do zdravotnictví či školství,abyse nevymýšlely šílenosti,jako je inkluze a podobně.Proto stát s pomocí ústavního soudu,což je jenom další parazit na společnosti,okrádá občana a jeho peníze používají ti,co jsou jim svěřeny funkce,jen pro svoji potřebu a ještě kradou.


 
Odhalení natvrdo: Kdo volí Jiřího Drahoše, volí ve skutečnosti Miroslava Kalouska budoucím premiérem, volí Karla Schwarzenberga jako mentálního guru, volí celou TOP09

Odhalení natvrdo: Kdo volí Jiřího Drahoše, volí ve skutečnosti Miroslava Kalouska budoucím premiérem, volí Karla Schwarzenberga jako mentálního guru, volí celou TOP09

Kdo volí Jiřího Drahoše, volí ve skutečnosti Miroslava Kalouska budoucím premiérem, volí Karla Schwarzenberga jako mentálního guru, volí celou TOP09 včetně Kroměřížské výzvy a jako třešničku k tomu volíte Drahošovy poradce z Evropských hodnot, Petra Koláře a Jakuba Jandu! Známe podrobnosti!

Zvolení Drahoše by znamenalo zavírání vlastenců,  občanskou válku a invazi statisíců muslimů!

Zvolení Drahoše by znamenalo zavírání vlastenců, občanskou válku a invazi statisíců muslimů!

Kdo je Jiří Drahoš? Kde se vzal, tu se vzal, na Háchu se podobal. Podobnost čistě náhodná? Nikoli, vše je promyšlené do posledních detailů. Drahoš je spjat se západní politickou scénou již řadu let. Jeho časté schůzky s Merkelovou, tureckým velvyslancem Bigalim, americkým velvyslancem Schapirem a dalšími zločinci, usilujícími o islamizaci Evropy, čili superholokaust a likvidaci bílých, jsou dostatečně vypovídající.

Je-li Praha tak zcela jiná, nechť se osamostatní

Je-li Praha tak zcela jiná, nechť se osamostatní

S tím, jak čas běží, politické názory mezi lidem pražským a lidem zbytku republiky se rozcházejí stále dramatičtěji, ba dá se říci, že ať se ve smyslu politickém jedná o cokoli, je to vždy tak, že to, co chce Praha, mimopražští s hrůzou odmítají, a to co chtějí mimopražští, stejně emotivně odmítají Pražáci. Politicky stojí tedy obě strany na opačných pólech, hrboly na jejích tělech jsou jaksi narostlé jinak, takže při vzájemném styku a otřevu těchto nesourodých hrbolů jeden o druhého crčí z těl obou subjektů potoky krve, které by se ušetřily, kdyby město Praha a zbytek republiky žily každý zvlášť.

Poslední domácí zprávy

Jsem „hrdá lůza“

Jsem „hrdá lůza“

Proč je současný ekonomický systém špatný? Je mi ukradené, že zlevňuje elektronika, tu člověk až tak nutně k životu nepotřebuje. Jenže co...