• Čtvrtek, 18. říjen 2018
  • Svátek má Rukojmí Lukáš

Kšeftaře s církevním majetkem děsí, že ANO, SPD a KSČM jej chtějí zdanit
Počet návštěv: 1222

Kšeftaře s církevním majetkem děsí, že ANO, SPD a KSČM jej chtějí zdanit

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Stalo se to před pěti lety, přesně 8. listopadu 2012 v 0.38 hodiny v noci se za podivného šachování s přestávkami a s převahou jednoho jediného hlasu poslance ODS, v té době nepravomocně a později pravomocně odsouzeného za korupci, došlo k podvodu na občanech Česka. 

Co se stalo?

Sporné  156. hlasování o majetkovém vyrovnání s církvemi uvedlo v život převody ohromného množství majetků, který nyní patří církvím s drtivou převahou katolické církvi nebo církevním řádům v některých případech jsou to počtem jen jednotlivci. 

Seznamy poslanců, jak 8. listopadu 2012  hlasovali ... 
Padesátkrát ano za ODS a čtyřicetkrát ano za TOP 09

Dvanáctkrát ano za nezařazené ...

Na tom, že by se církevní náhrady měly zdanit,  se druhou listopadovou neděli shodli v pořadu Partie vysílaného na TV Prima předseda SPD Tomio Okamura a místopředseda ÚV KSČM Josef Skála.
Zvolili jste ty, kteří rozhodli o církevních restitucích? Povedlo se
Josef Skála kvituje, že Babiš vychází vstříc požadavku KSČM ohledně zdanění tzv. restitučních náhrad. "Nejsou to restituce, je to dar, i církvím, které v dané době neexistovaly. Je to dar spočítaný na základě zfalšovaných tržních hodnot půdy, lesů atd.," hlásil Skála.

Podobný názor už dříve uvedl  předseda SPD Tomio Okamura. Pro zdanění je i šéf hnutí ANO 2011 Andrej Babiš.  "Podle mých informací vydávání pozemků a vyplácení restitucí provázejí různé podivné okolnosti, například že se vydává majetek církvím, které na něj nemají nárok. Je třeba prověřit, co se děje na Státním pozemkovém úřadě pod vedením KDU-ČSL," řekl mimo jiné pro jeden zpravodajský web  sestavením vlády pověřený politik a miliardář Andrej Babiš.

Není divu, že zděšení  nastalo  právě mezi obchodníky s církevním majetkem, kteří  tuší, že dar církvím byl uskutečněný hodně za hranou.

Pokud někdo jako nikdo jiný má zájem, aby Miloš Zeman nebyl zvolený prezidentem, tak to jsou právě ti, kteří manipulují se získaným majetkem církve. Vždyť i hlava státu odsoudila tyto podivné restituce a nedávno opětně pochválila ... "Na tiskové konferenci jsem jako příklad uváděl baptisty, kteří to odmítli, a já musím říci, že si tohoto postoje baptistické církve vážím," řekl v rozhovoru pro Parlamentnílisty.cz Miloš Zeman. Nu a kdo by pak měl schválený zákon ve Sněmovně podepsat? Přeci prezident a pokud by to byl Miloš Zeman, tak by to asi podepsal rád

zdroj: prvnizpravy.cz

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

14.11.2017 20:24

Se zdaněním "retitucí církvím"asi bude dost veliký ohlas.Slova Kalouska se zakládají na pravdě,že vrácení majetku se nezdaňuje.Ovšem tento pán asi zapomněl,že se nejedná o vracení majetku,protože církve takový majetek nevlastnila už od dob Josefa ll.Ten církvi majetek odebral a církev se stala jenom správcem majetku,který od jeho výnosu patřil státu,potažmo přímo císařovi.A to se ještě nemluví o církvích,které v té době vůbec neexistovaly.To byla také "restituce"?Jenom si dovoluji upozornit,že pan Olšer se s těmi Voršilkami trochu zmýlil.Ty totiž pozemek prodaly už za první republiky státu a nebyl jejich majetkem.Ze strany Voršilek šlo o podvod,který není církvím cizí.Zástupci státu vědomě stát okrádali.Nakonec ta družinářka ze Zábřehu,posazená do křesla ministra schválila celý seznam,který si církve napsaly.Ty se zároveň přoznaly,že se nebudou podílet na prokazování vlastnictví majetku.Tím vlastně odhalily,že se z jejich strany jedná o podvod,ale tímto komentářem se zbavily nějaké viny za získání onoho majetku.Dnes klidně řeknou,že to je věc těch,kteří se s kaouzou vypořádavali.Od nich je třeba požadovat náhradu.


 
Břetislav Olšer

Břetislav Olšer

14.11.2017 10:21

Kalousek řekl, že vrácení ukradených majetků nelze zdaňovat, co by řekl na následující zlodějnu církve? Nejlíp na to šla Římská unie Řádu sv. Voršily, která dostala od státu provozní budovu Nové scény v první vlně restitucí. Později se však přišlo na to, že budova byla vrácena nedopatřením, přesto ji za tři roky tajně a podezřele za milióny prodaly Voršilky firmě Thermos. Ta vzápětí vyzvala Národní divadlo k vystěhování. Parlament tehdy trval na vyvlastnění a Národní divadlo vedlo soudní spory s majitelem. Jak dělá církev byznys? Inkriminovaná provozní budova byla poté vydražena za 290,05 miliónu korun ve více než hodinové dražbě. Cena o víc než 200 miliónů překonala vyvolávací cenu. Na kolik si přišly Voršilky, když prodaly podloudně něco, co jim dle zákona o církevních restitucích nikdy nepatřilo?


 
Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Letošní říjen znamená nejen 100. let založení Československa, ale je rovněž doslova napěchován dramatickými chvílemi i lidskými tragédiemi. Ta, která se týká Milady Horákové, je velmi ponurá a začala de facto v Moskvě, kde s ní vedli dlouhé rozhovory, o kterých není veden žádný záznam.

Jan Padych: Fotbálek v šedesátce

Jan Padych: Fotbálek v šedesátce

Už se mi ty kulatiny blížily a já se cítil stále víc ztuhlý. Jasně, když člověku schází pohyb. Avšak přišel podnět. Od syna, třicátníka. Docela se vychloubal, že běhá na delší tratě a že mu to svědčí. Za nedlouho někde na nettu přečetl, že lepší než běh je ostrá chůze.

Kdo víc lže o Tibetu? Předseda exilové tibetské vlády Lozang Sanggjä, nebo fakta, která jsem zažil přímo v Tibetu; bez údajného sledovacích kamer a prohlídek vna kontrolních stanovištích ve Lhase..?.

Kdo víc lže o Tibetu? Předseda exilové tibetské vlády Lozang Sanggjä, nebo fakta, která jsem zažil přímo v Tibetu; bez údajného sledovacích kamer a prohlídek na kontrolních stanovištích ve Lhase..?.

Přečetl jsem si v Lidových novinách článek Ivany Milenkovičové, specialistkou na protitibetskou propagandu, její další rozhovor, tentokrát ne s Tibeťankou paní Nyimou Lhamovou, neteři lámy a duchovního vůdce Tenzina Deleka Rinpočheho, nýbrž s předsedou exilové tibetské vlády Lozangem Sanggjänem.

Poslední domácí zprávy