• Úterý, 22. květen 2018
  • Svátek má Rukojmí Emil

Místo kvót pro ženy v politice vyhlašme válku „ostrým loktům“
Počet návštěv: 663

Místo kvót pro ženy v politice vyhlašme válku „ostrým loktům“

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

Ze stejného důvodu, proč odmítám nesmyslný princip tzv. pozitivní diskriminace ohledně etnických menšin, stejně odmítám i kvóty pro kohokoli v politice. Proč? Kvóty nezohledňují schopnosti, a navíc, v komunální politice je často problém se sháněním dostatečného počtu žen, které by byly ochotny do toho jít.

Jelikož nesouhlasím s postmoderními teoriemi o „stejnosti“ mužů a žen (rovnost ano, stejnost ne…), přikláním se z části k názorům např. Markéty Šichtařové a dalších žen a mužů nesouhlasících s kvótami. Konkrétně jsem s nimi zajedno v názoru, že problém není ani tak v předsudcích, ať u mužů či samotných žen, že politika je „pánská záležitost“, avšak za hlavní problém považuji vysokou míru agresivnosti politiky, která logicky (v průměru) zvýhodňuje muže, což je zase ovlivněno testosteronem. Důsledkem toho je, že je méně žen, které mají chuť a „náturu“ se ve vyšší politice angažovat.

Kvóty ale tohle neřeší. Mohou sice „číselně“ zvýšit počet žen v politice, ale dokud budou politice vládnout „ostré lokty“, tak stejně budou úspěšné spíše „mužatky“, ale už tolik ne skutečné „ženské“. Proto pokládám za mnohem rozumnější a prospěšnější, a tady už se se skalními odpůrci kvót poněkud rozcházím, nikoli nechat věcem volný průběh, ale snažit se aktivně pracovat na zlepšování politické kultury, tzn. Bojovat proti oněm „ostrým loktům“, drsné soupeřivosti uvnitř jednotlivých partají, bezohlednému boji o koryta, atd., atd., a naopak by se měly podporovat vlastnosti jako schopnost naslouchat druhým, vcítit se do problémů druhých, umění ustoupit a další podobné osobnostní kvality.

To by totiž vytvořilo podmínky, jež by reálně umožnily fungování v politice ne jen většímu počtu žen, ale obecně lidí, kteří sice nejsou „drsňáci“, ale mají jiné užitečné schopnosti, jimiž by mohli politiku obohatit a prospět občanům, resp. voličům. Jako zdravotně hendikepovaný si troufám tvrdit, že i této skupině lidí by taková změna pomohla se ve větší míře uplatnit v politice.

Jenže…, proč vítězí kvóty, tj. léčba příznaků, a naopak prohrává boj proti agresivnímu charakteru politiky, tedy léčba příčiny? Mohu se mýlit, ale podle mého to silně souvisí s agresivním a „drsňáckým“ stylem vystupování mnoha těch, kteří navenek podporují ony kvóty, pozitivní diskriminaci, genderové nesmysly a podobně. Takže kdyby se začalo jít po skutečných příčinách problému, těmto lidem, také s notně „ostrými lokty“, by to mohlo nezanedbatelnou měrou zkomplikovat politický život.

Ovšem já pevně věřím, že občanům by naopak právě tato „léčba“ prospěla. Politici by se méně hádali, byli by k sobě ohleduplnější, ochotnější uznat i oprávněné argumenty protivníka…, zkrátka, více by se makalo, méně žvanilo a exhibovalo. A bylo by nám všem líp i bez „velkého Andyho“.

Tak se vykašlete, hlasatelé dobra, na ty vaše kvóty, a raději aktivně prosazujte do politiky lidi slušné, empatické, vstřícné, mající pochopení, schopné naslouchat občanům a ne jim pouze vnucovat „svou pravdu“…, a uvidíte, že výsledky se dostaví samy!

A pak možná zvítězí i ta tisíckrát omletá „pravda a láska“, když se nebude prosazovat „ostrými lokty“, urážkami, „hony na čarodejnice“, kádrováním a vyvoláváním nenávisti k lidem s opačným názorem, ale právě opačnými metodami!

 

P.S. Uznávám případnou námytku, že značné části voličů imponují „drsňáci s koulema“…, ale tohle se spíš týká volebních lídrů, ovšem to neznamená, že by v politice obecně měli takovíto lidé převažovat, naopak, bylo by velmi záhodno, kdyby většina politiků byla umírněná a „drsňáky“ pokud možno krotila.

 

Související články

Jedeme na doraz, pálíme všechny rezervy. Ale ekonomické zákonitosti se obelhat nedají, varuje Markéta Šichtařová. A má něco pro milovníky eura, co si kdysi

klepali na čelo

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.11.2017 21:42

Agresivitu v současné době a současném způsobu politiky nelze nijak odstranit.To je dané už existencí politických stran.Do jejich řad se nahrnou lidé,kteří sledují jen své vlastní zájmy a politiku mají jenom k informacím,které by se jinak nedověděli.Tedy pro svůj vlastní zájem.Mezi členy politických partají jich je většina,ale každý neuspěje.Zůstanou jen ti s lokty nejostřejšími.Výsledek je tím daný.Dokud bdou moci kandidovat jen členové politických partají či"nezávislí" na partajních kandidátkách,nelze současnou sprostotu z politiky žádnýmzpůsobem dostat.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

18.11.2017 12:55

17. listopad? Demonstrace pražské kavárny za zvolení Drahoše. Byl Drahoš na Národní třídě v 89 roce či snad alespoň na Václaváku následující dny? Kdo jste ho tam zahlédli, podejte o tom svědectví. Veřejná podpora zbabělce, který nevystrčil svůj profesorský nos a nešel alespoň jako účastník davu, nemůže a nesmí být prezidentem! Polistopadová, zbabělá sebranka vylezlá z kanálů chce konkurovat panu presidentovi Zemanovi! Ten stál po boku Havlovi na demonstracích v 89-tém. Pražská havlérka má vůbec vkus...! Věčně nemocný Havel jí nevadil, to že měl své předky jako největší kolaboranty s nacistickou říší se shovívavě prominlo, spíše promlčelo. Další kandidát havlérky Schwarzenberg měl v příbuzenstvu nacistické pohlaváry! (To také nevadilo)! Ferdinand Peroutka psal oslavné tyrády na fašistickou "Třetí říši" a na Hitlera. Jeho příbuzným se slal nacista, zločinec Bienert, protektorátní ministr vnitra. Havlérka o těchto skutečnostech mlčí jako hrob. Jejím vzorem je jedna nacistická svině vedle druhé. Osobně nejsem ani příznivcem, ani obdivovatelem potomků kolaborantů, zrádců národa a slouhů nacistické říše. Havel si měl vědomit, že jeho rodokmen je znehodnocen kolaboranty s německou říší v plném rozsahu. Havlérka protěžuje své kandidáty, z nichž ani jeden neměl nikoho z předků, kteří by bojovali s ďáblem Hitlerova Německa. Právě naopak. Peroutka ani jednou jedinkrát nevyzval Čechy k rozhodnému odporu proti nacistické říši. Havlérka se s tímto dobytkem ztotožňuje a nenávidí všechny, kdo se postavili nacistům i komunistům a nehleděli na své životy i ztrátu zaměstnání. Proto bytostně odmítám dalšího zbabělce, který neměl tu kuráž a neodvážil se vyjít v době společenských změn na ulici. Hanba všem poplatným zbabělcům, kteří nás chtějí obelhat a chtějí nám vládnot. To považuji za vrchol nehoráznosti a sprostoty. Čest památce těch, kteří nás od grázlů Bienertů, Peroutků, Havlů a dalších vlastizrádců likvidujících český národ, osvobodili. ...Mějte se hezky.


 
Jak vycvičit k pozvolné likvidaci světa bojové plemeno psa jménem Deutschland? Stačí k tomu mít der Großa, Bismarka, Hitlera a farářskou svazačku z NDR Angelu Merkelovou…

Jak vycvičit k pozvolné likvidaci světa bojové plemeno psa jménem Deutschland? Stačí k tomu mít Friedricha II., Bismarka, Hitlera a farářskou svazačku z NDR Angelu Merkelovou…

Pro úvod zásadní řečnická otázka francouzského ekonoma Thomase Pikettyho: „Existuje jediný ekonomický či morální důvod, proč by mělo být Německo, co ve 20. století rozdmýchalo dvě zničující světové války, jedinou evropskou zemí v moderních dějinách, které bylo dopřáno odpuštění obřích dluhů ve velkém“…?

Měli osobní Mercedes, který byl schopný jet i na líh; benzín už ale k sehnání nebyl. Pak došel i špiritus. Tak auto vyměnili za dva koně a žebřiňák se slámou, abych měli na čem spát. Blížila se zima...

Měli osobní Mercedes, který byl schopný jet i na líh; benzín už ale k sehnání nebyl. Pak došel i špiritus. Tak auto vyměnili za dva koně a žebřiňák se slámou, abych měli na čem spát. Blížila se zima...

Hrůzy nacismu musíme stále připomínat a říkat o nich budoucím generacím. V hlavním projevu letošní Terezínské tryzny to v neděli 20. května 2018 řekl předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Za současné zlo označil antisemitismus.

Brzy budeme polykat na sucho; nevěříme totiž, že nám dojde sladká voda, třeba jen za 24 hodin jí přes 246 090 000 litrů unikne z poškozeného potrubí. Válka pro vodu? Blbost? Ovšem, už jste někdy zkoušeli zahnat žízeň ropou...?

Brzy budeme polykat na sucho; nevěříme totiž, že nám dojde sladká voda, třeba jen za 24 hodin jí přes 246 090 000 litrů unikne z poškozeného potrubí. Válka pro vodu? Blbost? Ovšem, už jste někdy zkoušeli zahnat žízeň ropou...?

Sucho je v Česku rok od roku stále větší. Proč? Žijeme si v blahobytné nevědomosti. Jen v záchodech se u nás loni spláchlo za 24 hodin cca 214 570 350 litrů sladké vody, přes 246 090 000 litrů jí zase uniklo z poškozeného potrubí...Válka pro vodu? Blbost... A už zkoušeli jste někdy zahnat žízeň ropou...?

Pan generál Pavel je živ více z minulosti, než z přítomnosti!

Pan generál Pavel je živ více z minulosti, než z přítomnosti!

„Nechci zacházet do politických detailů, abych se nestal politizujícím generálem.“ Pavel se od Moravce posmíval Zemanovi... Jak informují Parlamentní listy.cz o nedělním OVM (neděle 20. května) na besedě, které se zúčastnili kromě Václava Moravce jako hosté generál Petr Pavel, ředitel Ústavu mezinárodních vztahů Petr Kratochvíl a bývalý předseda Valného shromáždění OSN a exministr zahraničních věcí Jan Kavan. V besedě Václav Moravec zmínil, že komunisté dávají najevo svou nelibost, že by měly být posíleny mise v Afghánistánu i jinde. S tímto trendem proto komunisté nejsou spokojeni. Premiér Andrej Babiš partnery uklidňuje, prý jde jen o slovíčkaření, ale s tímto názorem nesouhlasí jak ředitel ÚMV Kratochvíl, tak exministr Kavan. Oba se shodně vyjádřili v tom smyslu, že komunisté mají na mysli především posilováním mise v Pobaltí. 

Poslední domácí zprávy