• Neděle, 18. únor 2018
  • Svátek má Rukojmí Gizela

Místo kvót pro ženy v politice vyhlašme válku „ostrým loktům“
Počet návštěv: 474

Místo kvót pro ženy v politice vyhlašme válku „ostrým loktům“

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

Ze stejného důvodu, proč odmítám nesmyslný princip tzv. pozitivní diskriminace ohledně etnických menšin, stejně odmítám i kvóty pro kohokoli v politice. Proč? Kvóty nezohledňují schopnosti, a navíc, v komunální politice je často problém se sháněním dostatečného počtu žen, které by byly ochotny do toho jít.

Jelikož nesouhlasím s postmoderními teoriemi o „stejnosti“ mužů a žen (rovnost ano, stejnost ne…), přikláním se z části k názorům např. Markéty Šichtařové a dalších žen a mužů nesouhlasících s kvótami. Konkrétně jsem s nimi zajedno v názoru, že problém není ani tak v předsudcích, ať u mužů či samotných žen, že politika je „pánská záležitost“, avšak za hlavní problém považuji vysokou míru agresivnosti politiky, která logicky (v průměru) zvýhodňuje muže, což je zase ovlivněno testosteronem. Důsledkem toho je, že je méně žen, které mají chuť a „náturu“ se ve vyšší politice angažovat.

Kvóty ale tohle neřeší. Mohou sice „číselně“ zvýšit počet žen v politice, ale dokud budou politice vládnout „ostré lokty“, tak stejně budou úspěšné spíše „mužatky“, ale už tolik ne skutečné „ženské“. Proto pokládám za mnohem rozumnější a prospěšnější, a tady už se se skalními odpůrci kvót poněkud rozcházím, nikoli nechat věcem volný průběh, ale snažit se aktivně pracovat na zlepšování politické kultury, tzn. Bojovat proti oněm „ostrým loktům“, drsné soupeřivosti uvnitř jednotlivých partají, bezohlednému boji o koryta, atd., atd., a naopak by se měly podporovat vlastnosti jako schopnost naslouchat druhým, vcítit se do problémů druhých, umění ustoupit a další podobné osobnostní kvality.

To by totiž vytvořilo podmínky, jež by reálně umožnily fungování v politice ne jen většímu počtu žen, ale obecně lidí, kteří sice nejsou „drsňáci“, ale mají jiné užitečné schopnosti, jimiž by mohli politiku obohatit a prospět občanům, resp. voličům. Jako zdravotně hendikepovaný si troufám tvrdit, že i této skupině lidí by taková změna pomohla se ve větší míře uplatnit v politice.

Jenže…, proč vítězí kvóty, tj. léčba příznaků, a naopak prohrává boj proti agresivnímu charakteru politiky, tedy léčba příčiny? Mohu se mýlit, ale podle mého to silně souvisí s agresivním a „drsňáckým“ stylem vystupování mnoha těch, kteří navenek podporují ony kvóty, pozitivní diskriminaci, genderové nesmysly a podobně. Takže kdyby se začalo jít po skutečných příčinách problému, těmto lidem, také s notně „ostrými lokty“, by to mohlo nezanedbatelnou měrou zkomplikovat politický život.

Ovšem já pevně věřím, že občanům by naopak právě tato „léčba“ prospěla. Politici by se méně hádali, byli by k sobě ohleduplnější, ochotnější uznat i oprávněné argumenty protivníka…, zkrátka, více by se makalo, méně žvanilo a exhibovalo. A bylo by nám všem líp i bez „velkého Andyho“.

Tak se vykašlete, hlasatelé dobra, na ty vaše kvóty, a raději aktivně prosazujte do politiky lidi slušné, empatické, vstřícné, mající pochopení, schopné naslouchat občanům a ne jim pouze vnucovat „svou pravdu“…, a uvidíte, že výsledky se dostaví samy!

A pak možná zvítězí i ta tisíckrát omletá „pravda a láska“, když se nebude prosazovat „ostrými lokty“, urážkami, „hony na čarodejnice“, kádrováním a vyvoláváním nenávisti k lidem s opačným názorem, ale právě opačnými metodami!

 

P.S. Uznávám případnou námytku, že značné části voličů imponují „drsňáci s koulema“…, ale tohle se spíš týká volebních lídrů, ovšem to neznamená, že by v politice obecně měli takovíto lidé převažovat, naopak, bylo by velmi záhodno, kdyby většina politiků byla umírněná a „drsňáky“ pokud možno krotila.

 

Související články

Jedeme na doraz, pálíme všechny rezervy. Ale ekonomické zákonitosti se obelhat nedají, varuje Markéta Šichtařová. A má něco pro milovníky eura, co si kdysi

klepali na čelo

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.11.2017 21:42

Agresivitu v současné době a současném způsobu politiky nelze nijak odstranit.To je dané už existencí politických stran.Do jejich řad se nahrnou lidé,kteří sledují jen své vlastní zájmy a politiku mají jenom k informacím,které by se jinak nedověděli.Tedy pro svůj vlastní zájem.Mezi členy politických partají jich je většina,ale každý neuspěje.Zůstanou jen ti s lokty nejostřejšími.Výsledek je tím daný.Dokud bdou moci kandidovat jen členové politických partají či"nezávislí" na partajních kandidátkách,nelze současnou sprostotu z politiky žádnýmzpůsobem dostat.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

18.11.2017 12:55

17. listopad? Demonstrace pražské kavárny za zvolení Drahoše. Byl Drahoš na Národní třídě v 89 roce či snad alespoň na Václaváku následující dny? Kdo jste ho tam zahlédli, podejte o tom svědectví. Veřejná podpora zbabělce, který nevystrčil svůj profesorský nos a nešel alespoň jako účastník davu, nemůže a nesmí být prezidentem! Polistopadová, zbabělá sebranka vylezlá z kanálů chce konkurovat panu presidentovi Zemanovi! Ten stál po boku Havlovi na demonstracích v 89-tém. Pražská havlérka má vůbec vkus...! Věčně nemocný Havel jí nevadil, to že měl své předky jako největší kolaboranty s nacistickou říší se shovívavě prominlo, spíše promlčelo. Další kandidát havlérky Schwarzenberg měl v příbuzenstvu nacistické pohlaváry! (To také nevadilo)! Ferdinand Peroutka psal oslavné tyrády na fašistickou "Třetí říši" a na Hitlera. Jeho příbuzným se slal nacista, zločinec Bienert, protektorátní ministr vnitra. Havlérka o těchto skutečnostech mlčí jako hrob. Jejím vzorem je jedna nacistická svině vedle druhé. Osobně nejsem ani příznivcem, ani obdivovatelem potomků kolaborantů, zrádců národa a slouhů nacistické říše. Havel si měl vědomit, že jeho rodokmen je znehodnocen kolaboranty s německou říší v plném rozsahu. Havlérka protěžuje své kandidáty, z nichž ani jeden neměl nikoho z předků, kteří by bojovali s ďáblem Hitlerova Německa. Právě naopak. Peroutka ani jednou jedinkrát nevyzval Čechy k rozhodnému odporu proti nacistické říši. Havlérka se s tímto dobytkem ztotožňuje a nenávidí všechny, kdo se postavili nacistům i komunistům a nehleděli na své životy i ztrátu zaměstnání. Proto bytostně odmítám dalšího zbabělce, který neměl tu kuráž a neodvážil se vyjít v době společenských změn na ulici. Hanba všem poplatným zbabělcům, kteří nás chtějí obelhat a chtějí nám vládnot. To považuji za vrchol nehoráznosti a sprostoty. Čest památce těch, kteří nás od grázlů Bienertů, Peroutků, Havlů a dalších vlastizrádců likvidujících český národ, osvobodili. ...Mějte se hezky.


 
Spadne klec na premiéra Netanjahua než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry;  je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií

Spadne klec na premiéra Netanjahua než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry; je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií

Hrozí snad v Izraeli předčasné volby a spadne klec na premiéra Benjamina Netanjahua dřív než přijede do Česka? Vyšetřování jeho trestních kauz, které se táhnou od loňského roku, může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry; je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií...

Únor se tak stal velmi významným měsícem roku 1986 pro dva židovské vyzvědače, žijících ve vězeních tisíce kilometrů od sebe vzdálených; Karel Köcher vězněný v USA a Natan Ščaranský, sovětský disident z Moskvy...

Únor se tak stal velmi významným měsícem roku 1986 pro dva židovské vyzvědače, žijících ve vězeních tisíce kilometrů od sebe vzdálených; Karel Köcher vězněný v USA a Natan Ščaranský, sovětský disident z Moskvy...

Byl to báječný měsíce roku 1986 pro dva židovské vyzvědače, žijících ve vězeních tisíce kilometrů od sebe vzdálených; Karel Köcher vězněný v USA a Natan Ščaranský, sovětský disident z Moskvy... Oba, i s Köcherovou manželkou Hanou, se před 32 lety chystali na výměnu svého věznění za svobodu.

Před 4 lety začalo na kyjevském Majdanu tragické divadlo, na jehož hrozivé scéně se sešli ti, jimž zbyla na rukách krev nevinných stovek obětí; zrůdní vrazi změnili klidné náměstí Nezávislosti v děsivé ruiny...

Před 4 lety začalo na kyjevském Majdanu tragické divadlo, na jehož hrozivé scéně se sešli ti, jimž zbyla na rukách krev nevinných stovek obětí; zrůdní vrazi změnili klidné náměstí Nezávislosti v děsivé ruiny...

Největší rozčarování v den čtvrtého výročí Majdanu zažil Michail Saakašvili; bývalý prezident Gruzie, bývalý občan Gruzie, poté rovněž Ukrajiny i bývalý gubernátor Oděsy, který měl svůj plán další majdanské revoluce. V rámci čtvrtého výročí chtěl Saakašvili místo Janukovyče svrhnout Porošenka a stát se sám prezidentem Ukrajiny…

Sbohem, demokracie (nejen sociální)

Sbohem, demokracie (nejen sociální)

Pohov. Soudruzi, jmenuji se soudruh nadporučík Hamáček a jsem vaším novým velitelem.

Tak zní nejvýznamnější zpráva včerejšího dne. ČSSD si zvolila nového předsedu, kterým se stal člen bývalého vedení a jeden z přímých odpovědných za politiku v minulém období a za její volební propad.

Poslední domácí zprávy