• Neděle, 19. srpen 2018
  • Svátek má Rukojmí Ludvík

 Představení IDIOTA, aneb Máte slovo s paní Jílkovou ze dne 16.11.2017
Počet návštěv: 10161

Představení IDIOTA, aneb Máte slovo s paní Jílkovou ze dne 16.11.2017

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

IDIOT? Kdo nebo co je to? Samozřejmě je to divadelní hra, ale každý z nás si může svého IDIOTA nalézt i v reálném životě a nebo si ho dokonce sám zahrát.Je jen na Vás vážení čtenáři, jak celou záležitost pojmete, ale myslím si, že by jste měli nejprve shlédnout minulý pořad paní Jílkové a myslím, že každý z Vás si svého IDIOTA najde.

Celý pořad byl koncipován a přesně načasován k upevnění pozic mainstreamu a naházení špíny a lží na komunisty.Netvrdím, že za socialismu bylo vše skvělé a že lidé měli na růžích ustláno. To dozajista ne. Každá doba však sebou nese určitá pozitiva a na straně druhé i negativa. Důležité na tom celém je, co převažuje. Považuji za správné o těchto věcech veřejně hovořit a připomínat si je a to stejně tak jako podvod zvaný 17 listopad. Já zažil dobu před 17 listopadem, ale i po něm a tak mám srovnání a jisté zkušenosti.

             Za doslova pobuřující považuji vystoupení současného ministra kultury Daniela Hermana. Tento člověk nejenom že lže, ale je i slepý a hluchý. Dost jsem se bavil, když veřejnosti tlačil do hlavy, že v Československu byl komunismus. Kéž by tomu tak bylo!! Otázkou je, je li ministr Herman tak hloupý a nebo tak záměrně lže. Že jsme žili v socialismu a pod vládou Národní fronty-to je pravda. Pravda je i to, že KSČ vnesla do ústavy článek o vedoucí úloze strany ve společnosti, což já osobně považuji za mezník, protože od té doby se začalo její postupné vzdalování se od dělnické třídy a postupně se uvnitř strany samotné začal vytvářet vnitřní pravicový infiltrát, který dal vzniknout nové třídě privilegovaných po roce 1989. Tento infiltrát byl i příčinou odklonu od základních tezí Marxismu a postupného narůstání vlivu oportunismu, který se přenesl i do KSČM, kde má zatím poměrně jisté místo a je zárukou jistých benefitů, ale vytváří i značné riziko zániku strany pro její neslanou a nemastnou politiku.
 
              Pan ministr Herman doslova plival na komunisty, ale komunisté na rozdíl od lidovců tvrdě bojovali proti nacistům, kdežto lidovci a katolíci kolaborovali. Udávali Československé občany gestapu a tedy nabízí se otázka, proč se nemluví o těchto obětech, když se tolik mluví o obětech socialismu.Jak může Herman tak nekriticky mluvit, když titíž lidovci a katolíci se tak vehementně cpali do Národní fronty??? Vždyť tedy i oni mají úplně stejnou vinu jako ti komunisté na údajných obětech socialismu!!!
 
             Svůj čas dostal v pořadu i jistý pan Bubeníček. Pochlubil se tím, že je úspěšný podnikatel a že je vysokoškolsky vzdělán! No tedy moc velkou reklamu své vysoké škole svými znalostmi neudělal. Útočil na pana Kováčika nesmysly o uranu, který se u nás těžil a klidně by mohl těžit dál. Máme ho velké zásoby. Prý jsme ho dodávali do Sovětského svazu, ale nic jsme za něj od něho nedostali. Co prý z té těžby uranu měla společnost??? Takhle plácat může asi jen Bubeníček, jenž neví, že obchod v rámci zemí tehdejší RVHP byl mnohdy prováděn způsobem výměny zboží. Tedy uran za ropu a bavlnu aj. Sovětský svaz mnohé zboží Československu platil ropou a co z toho měla společnost??? Benzin býval za 2 Kčs a plyn takřka zadarmo. Společnost z toho tedy měla a nebylo to málo pane Bubeníček. U dolů byly koncentráky viďte pane Hermane a Bubeníčku!!! Prdlajs. Byly tam kriminály. Ze svého okolí a z vlastní zkušenosti vím, kdo tam seděl. Znal jsem člověka, který dostal 10 let basy na uranu za vraždu vlastního miminka které ubodal švédským nožem v postýlce. Po výkonu trestu žil ještě asi 5 let a zemřel. To byl trest a měl hluboký smysl. Musel si své za trest odmakat a chcípnul a to plně po právu, protože vzal život. Takové tresty by měly platit i dnes a né, že kriminál má cely hotelového typu. S tím běžte s odpuštěním do prdele-to není trest. A že tam byli i političtí vězni??? No vážení-jestli byli takoví jako byl třeba jistý Havel, tak tam patřili po právu.
 
          Řeči o tom jak je naše země bezpečná a jakou máme skvělou demokracii mě už nevyvádí z míry. To je prostě lež. Pan Vondra-kdysi dveřník a podržtaška Václava Havla si nevidí do huby. Pamatuji si velmi jasně, jak Havel po odchodu Sovětských vojsk vykřikoval --- DO NAŠÍ ZEMĚ UŽ NIKDY NEVSTOUPÍ NOHA ZAHRANIČNÍHO VOJÁKA!!!  Co tu však máme???? Roztahující se militaristické Američany, kteří si se souhlasem parlamentu a vlády projíždí Českou zemí a pořádají svými vojenskými kolonami demonstraci síly. Ne každý je vítá a tleská jim. Nejlépe to vyjádřil Český válečný veterán, když na Americkou vojenskou kolonu vystrčil holou prdel. Sláva tomuto člověku.
 
          Jsme prý dnes suverénní zemí bez diktátu sojuzu. Směšné!!! Z jednoho područí jsme byli prodáni Havlem do druhého a teď máme Eurosojuz a diktaturu Bruselu. Vondro, Hermane, co to žvaníte??? Naše legislativa je ze 75% podřízena té Bruselské-tedy kdo tu diktuje, jaká suverenita??? Čí suverenita??? Divím se jen paní Jílkové, že při jejím vzdělání dovoluje ve svém pořadu lidem takto lhát. Je to z blbosti a nebo je to vyčůranost???
 
              Na celé této záležitosti mě mrzí, že pan Kováčik byl příliš korektní a nebyl ostřejší. Argumentace pravice se dala rozmetat a to i bez omlouvání.
 
     Ram
Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír  RUDOLF

Vladimír RUDOLF

23.11.2017 21:43

Franz Kafka "Jeden idiot je zase jeden Král Miroslav, ale dva idioti již je Král Miroslav a Česká dezinformační bedna. Nóó a deset i více idiotů je pouze jeden pořád Máte slovo s paní Jílkovou, pane Králi Miroslave a Vámi organizovaní idioti".


 
petr táborský

petr táborský

20.11.2017 17:58

Od pana Hermana jako "věřícího" bych očekával,že svým třídním nepřátelům odpustí jejich hříchy a bude se chovat slušně a demokraticky a né,že bude plivat a házet špínu na zvolenou parlamentní stranu (KSČM).Je to nízké,vyčpělé ale hlavně ZBABĚLÉ.


 
Děda Dědovič

Děda Dědovič

19.11.2017 16:54

Tu kotelnici by měli hnát z TV svinským krokem,kdyby šlo prostřednictvím TV zabíjet tak ta baba už nežije.


 
A jaké morální odměny se dočkaly Albánie, Rumunsko a Jugoslávie, co byly proti okupaci ČSSR; státního bankrotu s fondy Madoffa, zastřelení bez soudu Ceaucesca a humanitárního bombardování Srbska a Černé Hory

A jaké morální odměny se dočkaly Albánie, Rumunsko a Jugoslávie, co byly proti okupaci ČSSR; státního bankrotu s fondy Madoffa, zastřelení bez soudu Ceaucesca a humanitárního bombardování Srbska a Černé Hory

Úmysly států Varšavské smlouvy nebyly při obsazení Československa jednotné; zúčastnila se ho vojska SSSR, Polska, NDR, Maďarska a Bulharska, invazi odsoudila Albánie a Rumunsko, ze zemí východního bloku ji nepodpořila Jugoslávie, byť nebyla členem RVHP ani Varšavské smlouvy.

V srpnové dny 1968 jsem jako známý naivní antikomunista halekal v naší Kolibě: Běž domů Ivane, čeká tě Nataša, a na náš okresní asfalt jsem s partou psal: Lenine, probuď se, Brežněv se zbláznil…

V srpnové dny 1968 jsem jako známý naivní antikomunista halekal v naší Kolibě: Běž domů Ivane, čeká tě Nataša, a na náš okresní asfalt jsem s partou psal: Lenine, probuď se, Brežněv se zbláznil…

Byla to hektická doba, zatímco kolem se všichni snažili na mně přiživit, jelikož jsem byl jediný bezpartijní s oprávněnou nenávistí, jelikož mého tátu vyhodili jako učitele ze školství k lopatě, jelikož odmítl soudruhům jako věřící něco podepsat a někam vstoupit...

Zabíjí nás kapitalizmus?

Zabíjí nás kapitalizmus?

Americká firma Monsanto vyvinula v r. 1970 herbicid (prostředek ničící polní a zahradní plevel), obsahující glykofasfát zvaný Roundup (Zátah). Počáteční úspěch nového herbicidu vystřídala po čase podezření, že glykofasfát v Roundupu přítomný je karcinogenem, čili látkou způsobující rakovinu.

Poslední domácí zprávy

Karel Kryl

Byl to Karel Kryl

Kdo vám na první dobrou vytane na mysli při vzpomínce na rok 1968? Dubček? Černíkova vláda? Různí reformní komunisté, kteří se mávnutím...