• Neděle, 18. únor 2018
  • Svátek má Rukojmí Gizela

 Představení IDIOTA, aneb Máte slovo s paní Jílkovou ze dne 16.11.2017
Počet návštěv: 9235

Představení IDIOTA, aneb Máte slovo s paní Jílkovou ze dne 16.11.2017

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

IDIOT? Kdo nebo co je to? Samozřejmě je to divadelní hra, ale každý z nás si může svého IDIOTA nalézt i v reálném životě a nebo si ho dokonce sám zahrát.Je jen na Vás vážení čtenáři, jak celou záležitost pojmete, ale myslím si, že by jste měli nejprve shlédnout minulý pořad paní Jílkové a myslím, že každý z Vás si svého IDIOTA najde.

Celý pořad byl koncipován a přesně načasován k upevnění pozic mainstreamu a naházení špíny a lží na komunisty.Netvrdím, že za socialismu bylo vše skvělé a že lidé měli na růžích ustláno. To dozajista ne. Každá doba však sebou nese určitá pozitiva a na straně druhé i negativa. Důležité na tom celém je, co převažuje. Považuji za správné o těchto věcech veřejně hovořit a připomínat si je a to stejně tak jako podvod zvaný 17 listopad. Já zažil dobu před 17 listopadem, ale i po něm a tak mám srovnání a jisté zkušenosti.

             Za doslova pobuřující považuji vystoupení současného ministra kultury Daniela Hermana. Tento člověk nejenom že lže, ale je i slepý a hluchý. Dost jsem se bavil, když veřejnosti tlačil do hlavy, že v Československu byl komunismus. Kéž by tomu tak bylo!! Otázkou je, je li ministr Herman tak hloupý a nebo tak záměrně lže. Že jsme žili v socialismu a pod vládou Národní fronty-to je pravda. Pravda je i to, že KSČ vnesla do ústavy článek o vedoucí úloze strany ve společnosti, což já osobně považuji za mezník, protože od té doby se začalo její postupné vzdalování se od dělnické třídy a postupně se uvnitř strany samotné začal vytvářet vnitřní pravicový infiltrát, který dal vzniknout nové třídě privilegovaných po roce 1989. Tento infiltrát byl i příčinou odklonu od základních tezí Marxismu a postupného narůstání vlivu oportunismu, který se přenesl i do KSČM, kde má zatím poměrně jisté místo a je zárukou jistých benefitů, ale vytváří i značné riziko zániku strany pro její neslanou a nemastnou politiku.
 
              Pan ministr Herman doslova plival na komunisty, ale komunisté na rozdíl od lidovců tvrdě bojovali proti nacistům, kdežto lidovci a katolíci kolaborovali. Udávali Československé občany gestapu a tedy nabízí se otázka, proč se nemluví o těchto obětech, když se tolik mluví o obětech socialismu.Jak může Herman tak nekriticky mluvit, když titíž lidovci a katolíci se tak vehementně cpali do Národní fronty??? Vždyť tedy i oni mají úplně stejnou vinu jako ti komunisté na údajných obětech socialismu!!!
 
             Svůj čas dostal v pořadu i jistý pan Bubeníček. Pochlubil se tím, že je úspěšný podnikatel a že je vysokoškolsky vzdělán! No tedy moc velkou reklamu své vysoké škole svými znalostmi neudělal. Útočil na pana Kováčika nesmysly o uranu, který se u nás těžil a klidně by mohl těžit dál. Máme ho velké zásoby. Prý jsme ho dodávali do Sovětského svazu, ale nic jsme za něj od něho nedostali. Co prý z té těžby uranu měla společnost??? Takhle plácat může asi jen Bubeníček, jenž neví, že obchod v rámci zemí tehdejší RVHP byl mnohdy prováděn způsobem výměny zboží. Tedy uran za ropu a bavlnu aj. Sovětský svaz mnohé zboží Československu platil ropou a co z toho měla společnost??? Benzin býval za 2 Kčs a plyn takřka zadarmo. Společnost z toho tedy měla a nebylo to málo pane Bubeníček. U dolů byly koncentráky viďte pane Hermane a Bubeníčku!!! Prdlajs. Byly tam kriminály. Ze svého okolí a z vlastní zkušenosti vím, kdo tam seděl. Znal jsem člověka, který dostal 10 let basy na uranu za vraždu vlastního miminka které ubodal švédským nožem v postýlce. Po výkonu trestu žil ještě asi 5 let a zemřel. To byl trest a měl hluboký smysl. Musel si své za trest odmakat a chcípnul a to plně po právu, protože vzal život. Takové tresty by měly platit i dnes a né, že kriminál má cely hotelového typu. S tím běžte s odpuštěním do prdele-to není trest. A že tam byli i političtí vězni??? No vážení-jestli byli takoví jako byl třeba jistý Havel, tak tam patřili po právu.
 
          Řeči o tom jak je naše země bezpečná a jakou máme skvělou demokracii mě už nevyvádí z míry. To je prostě lež. Pan Vondra-kdysi dveřník a podržtaška Václava Havla si nevidí do huby. Pamatuji si velmi jasně, jak Havel po odchodu Sovětských vojsk vykřikoval --- DO NAŠÍ ZEMĚ UŽ NIKDY NEVSTOUPÍ NOHA ZAHRANIČNÍHO VOJÁKA!!!  Co tu však máme???? Roztahující se militaristické Američany, kteří si se souhlasem parlamentu a vlády projíždí Českou zemí a pořádají svými vojenskými kolonami demonstraci síly. Ne každý je vítá a tleská jim. Nejlépe to vyjádřil Český válečný veterán, když na Americkou vojenskou kolonu vystrčil holou prdel. Sláva tomuto člověku.
 
          Jsme prý dnes suverénní zemí bez diktátu sojuzu. Směšné!!! Z jednoho područí jsme byli prodáni Havlem do druhého a teď máme Eurosojuz a diktaturu Bruselu. Vondro, Hermane, co to žvaníte??? Naše legislativa je ze 75% podřízena té Bruselské-tedy kdo tu diktuje, jaká suverenita??? Čí suverenita??? Divím se jen paní Jílkové, že při jejím vzdělání dovoluje ve svém pořadu lidem takto lhát. Je to z blbosti a nebo je to vyčůranost???
 
              Na celé této záležitosti mě mrzí, že pan Kováčik byl příliš korektní a nebyl ostřejší. Argumentace pravice se dala rozmetat a to i bez omlouvání.
 
     Ram
Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír  RUDOLF

Vladimír RUDOLF

23.11.2017 21:43

Franz Kafka "Jeden idiot je zase jeden Král Miroslav, ale dva idioti již je Král Miroslav a Česká dezinformační bedna. Nóó a deset i více idiotů je pouze jeden pořád Máte slovo s paní Jílkovou, pane Králi Miroslave a Vámi organizovaní idioti".


 
petr táborský

petr táborský

20.11.2017 17:58

Od pana Hermana jako "věřícího" bych očekával,že svým třídním nepřátelům odpustí jejich hříchy a bude se chovat slušně a demokraticky a né,že bude plivat a házet špínu na zvolenou parlamentní stranu (KSČM).Je to nízké,vyčpělé ale hlavně ZBABĚLÉ.


 
Děda Dědovič

Děda Dědovič

19.11.2017 16:54

Tu kotelnici by měli hnát z TV svinským krokem,kdyby šlo prostřednictvím TV zabíjet tak ta baba už nežije.


 
Spadne klec na premiéra Netanjahua než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry;  je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií

Spadne klec na premiéra Netanjahua než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry; je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií

Hrozí snad v Izraeli předčasné volby a spadne klec na premiéra Benjamina Netanjahua dřív než přijede do Česka? Vyšetřování jeho trestních kauz, které se táhnou od loňského roku, může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry; je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií...

Únor se tak stal velmi významným měsícem roku 1986 pro dva židovské vyzvědače, žijících ve vězeních tisíce kilometrů od sebe vzdálených; Karel Köcher vězněný v USA a Natan Ščaranský, sovětský disident z Moskvy...

Únor se tak stal velmi významným měsícem roku 1986 pro dva židovské vyzvědače, žijících ve vězeních tisíce kilometrů od sebe vzdálených; Karel Köcher vězněný v USA a Natan Ščaranský, sovětský disident z Moskvy...

Byl to báječný měsíce roku 1986 pro dva židovské vyzvědače, žijících ve vězeních tisíce kilometrů od sebe vzdálených; Karel Köcher vězněný v USA a Natan Ščaranský, sovětský disident z Moskvy... Oba, i s Köcherovou manželkou Hanou, se před 32 lety chystali na výměnu svého věznění za svobodu.

Před 4 lety začalo na kyjevském Majdanu tragické divadlo, na jehož hrozivé scéně se sešli ti, jimž zbyla na rukách krev nevinných stovek obětí; zrůdní vrazi změnili klidné náměstí Nezávislosti v děsivé ruiny...

Před 4 lety začalo na kyjevském Majdanu tragické divadlo, na jehož hrozivé scéně se sešli ti, jimž zbyla na rukách krev nevinných stovek obětí; zrůdní vrazi změnili klidné náměstí Nezávislosti v děsivé ruiny...

Největší rozčarování v den čtvrtého výročí Majdanu zažil Michail Saakašvili; bývalý prezident Gruzie, bývalý občan Gruzie, poté rovněž Ukrajiny i bývalý gubernátor Oděsy, který měl svůj plán další majdanské revoluce. V rámci čtvrtého výročí chtěl Saakašvili místo Janukovyče svrhnout Porošenka a stát se sám prezidentem Ukrajiny…

Sbohem, demokracie (nejen sociální)

Sbohem, demokracie (nejen sociální)

Pohov. Soudruzi, jmenuji se soudruh nadporučík Hamáček a jsem vaším novým velitelem.

Tak zní nejvýznamnější zpráva včerejšího dne. ČSSD si zvolila nového předsedu, kterým se stal člen bývalého vedení a jeden z přímých odpovědných za politiku v minulém období a za její volební propad.

Poslední domácí zprávy