• Úterý, 22. květen 2018
  • Svátek má Rukojmí Emil

 Představení IDIOTA, aneb Máte slovo s paní Jílkovou ze dne 16.11.2017
Počet návštěv: 9818

Představení IDIOTA, aneb Máte slovo s paní Jílkovou ze dne 16.11.2017

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

IDIOT? Kdo nebo co je to? Samozřejmě je to divadelní hra, ale každý z nás si může svého IDIOTA nalézt i v reálném životě a nebo si ho dokonce sám zahrát.Je jen na Vás vážení čtenáři, jak celou záležitost pojmete, ale myslím si, že by jste měli nejprve shlédnout minulý pořad paní Jílkové a myslím, že každý z Vás si svého IDIOTA najde.

Celý pořad byl koncipován a přesně načasován k upevnění pozic mainstreamu a naházení špíny a lží na komunisty.Netvrdím, že za socialismu bylo vše skvělé a že lidé měli na růžích ustláno. To dozajista ne. Každá doba však sebou nese určitá pozitiva a na straně druhé i negativa. Důležité na tom celém je, co převažuje. Považuji za správné o těchto věcech veřejně hovořit a připomínat si je a to stejně tak jako podvod zvaný 17 listopad. Já zažil dobu před 17 listopadem, ale i po něm a tak mám srovnání a jisté zkušenosti.

             Za doslova pobuřující považuji vystoupení současného ministra kultury Daniela Hermana. Tento člověk nejenom že lže, ale je i slepý a hluchý. Dost jsem se bavil, když veřejnosti tlačil do hlavy, že v Československu byl komunismus. Kéž by tomu tak bylo!! Otázkou je, je li ministr Herman tak hloupý a nebo tak záměrně lže. Že jsme žili v socialismu a pod vládou Národní fronty-to je pravda. Pravda je i to, že KSČ vnesla do ústavy článek o vedoucí úloze strany ve společnosti, což já osobně považuji za mezník, protože od té doby se začalo její postupné vzdalování se od dělnické třídy a postupně se uvnitř strany samotné začal vytvářet vnitřní pravicový infiltrát, který dal vzniknout nové třídě privilegovaných po roce 1989. Tento infiltrát byl i příčinou odklonu od základních tezí Marxismu a postupného narůstání vlivu oportunismu, který se přenesl i do KSČM, kde má zatím poměrně jisté místo a je zárukou jistých benefitů, ale vytváří i značné riziko zániku strany pro její neslanou a nemastnou politiku.
 
              Pan ministr Herman doslova plival na komunisty, ale komunisté na rozdíl od lidovců tvrdě bojovali proti nacistům, kdežto lidovci a katolíci kolaborovali. Udávali Československé občany gestapu a tedy nabízí se otázka, proč se nemluví o těchto obětech, když se tolik mluví o obětech socialismu.Jak může Herman tak nekriticky mluvit, když titíž lidovci a katolíci se tak vehementně cpali do Národní fronty??? Vždyť tedy i oni mají úplně stejnou vinu jako ti komunisté na údajných obětech socialismu!!!
 
             Svůj čas dostal v pořadu i jistý pan Bubeníček. Pochlubil se tím, že je úspěšný podnikatel a že je vysokoškolsky vzdělán! No tedy moc velkou reklamu své vysoké škole svými znalostmi neudělal. Útočil na pana Kováčika nesmysly o uranu, který se u nás těžil a klidně by mohl těžit dál. Máme ho velké zásoby. Prý jsme ho dodávali do Sovětského svazu, ale nic jsme za něj od něho nedostali. Co prý z té těžby uranu měla společnost??? Takhle plácat může asi jen Bubeníček, jenž neví, že obchod v rámci zemí tehdejší RVHP byl mnohdy prováděn způsobem výměny zboží. Tedy uran za ropu a bavlnu aj. Sovětský svaz mnohé zboží Československu platil ropou a co z toho měla společnost??? Benzin býval za 2 Kčs a plyn takřka zadarmo. Společnost z toho tedy měla a nebylo to málo pane Bubeníček. U dolů byly koncentráky viďte pane Hermane a Bubeníčku!!! Prdlajs. Byly tam kriminály. Ze svého okolí a z vlastní zkušenosti vím, kdo tam seděl. Znal jsem člověka, který dostal 10 let basy na uranu za vraždu vlastního miminka které ubodal švédským nožem v postýlce. Po výkonu trestu žil ještě asi 5 let a zemřel. To byl trest a měl hluboký smysl. Musel si své za trest odmakat a chcípnul a to plně po právu, protože vzal život. Takové tresty by měly platit i dnes a né, že kriminál má cely hotelového typu. S tím běžte s odpuštěním do prdele-to není trest. A že tam byli i političtí vězni??? No vážení-jestli byli takoví jako byl třeba jistý Havel, tak tam patřili po právu.
 
          Řeči o tom jak je naše země bezpečná a jakou máme skvělou demokracii mě už nevyvádí z míry. To je prostě lež. Pan Vondra-kdysi dveřník a podržtaška Václava Havla si nevidí do huby. Pamatuji si velmi jasně, jak Havel po odchodu Sovětských vojsk vykřikoval --- DO NAŠÍ ZEMĚ UŽ NIKDY NEVSTOUPÍ NOHA ZAHRANIČNÍHO VOJÁKA!!!  Co tu však máme???? Roztahující se militaristické Američany, kteří si se souhlasem parlamentu a vlády projíždí Českou zemí a pořádají svými vojenskými kolonami demonstraci síly. Ne každý je vítá a tleská jim. Nejlépe to vyjádřil Český válečný veterán, když na Americkou vojenskou kolonu vystrčil holou prdel. Sláva tomuto člověku.
 
          Jsme prý dnes suverénní zemí bez diktátu sojuzu. Směšné!!! Z jednoho područí jsme byli prodáni Havlem do druhého a teď máme Eurosojuz a diktaturu Bruselu. Vondro, Hermane, co to žvaníte??? Naše legislativa je ze 75% podřízena té Bruselské-tedy kdo tu diktuje, jaká suverenita??? Čí suverenita??? Divím se jen paní Jílkové, že při jejím vzdělání dovoluje ve svém pořadu lidem takto lhát. Je to z blbosti a nebo je to vyčůranost???
 
              Na celé této záležitosti mě mrzí, že pan Kováčik byl příliš korektní a nebyl ostřejší. Argumentace pravice se dala rozmetat a to i bez omlouvání.
 
     Ram
Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír  RUDOLF

Vladimír RUDOLF

23.11.2017 21:43

Franz Kafka "Jeden idiot je zase jeden Král Miroslav, ale dva idioti již je Král Miroslav a Česká dezinformační bedna. Nóó a deset i více idiotů je pouze jeden pořád Máte slovo s paní Jílkovou, pane Králi Miroslave a Vámi organizovaní idioti".


 
petr táborský

petr táborský

20.11.2017 17:58

Od pana Hermana jako "věřícího" bych očekával,že svým třídním nepřátelům odpustí jejich hříchy a bude se chovat slušně a demokraticky a né,že bude plivat a házet špínu na zvolenou parlamentní stranu (KSČM).Je to nízké,vyčpělé ale hlavně ZBABĚLÉ.


 
Děda Dědovič

Děda Dědovič

19.11.2017 16:54

Tu kotelnici by měli hnát z TV svinským krokem,kdyby šlo prostřednictvím TV zabíjet tak ta baba už nežije.


 
Jak vycvičit k pozvolné likvidaci světa bojové plemeno psa jménem Deutschland? Stačí k tomu mít der Großa, Bismarka, Hitlera a farářskou svazačku z NDR Angelu Merkelovou…

Jak vycvičit k pozvolné likvidaci světa bojové plemeno psa jménem Deutschland? Stačí k tomu mít Friedricha II., Bismarka, Hitlera a farářskou svazačku z NDR Angelu Merkelovou…

Pro úvod zásadní řečnická otázka francouzského ekonoma Thomase Pikettyho: „Existuje jediný ekonomický či morální důvod, proč by mělo být Německo, co ve 20. století rozdmýchalo dvě zničující světové války, jedinou evropskou zemí v moderních dějinách, které bylo dopřáno odpuštění obřích dluhů ve velkém“…?

Měli osobní Mercedes, který byl schopný jet i na líh; benzín už ale k sehnání nebyl. Pak došel i špiritus. Tak auto vyměnili za dva koně a žebřiňák se slámou, abych měli na čem spát. Blížila se zima...

Měli osobní Mercedes, který byl schopný jet i na líh; benzín už ale k sehnání nebyl. Pak došel i špiritus. Tak auto vyměnili za dva koně a žebřiňák se slámou, abych měli na čem spát. Blížila se zima...

Hrůzy nacismu musíme stále připomínat a říkat o nich budoucím generacím. V hlavním projevu letošní Terezínské tryzny to v neděli 20. května 2018 řekl předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO). Za současné zlo označil antisemitismus.

Brzy budeme polykat na sucho; nevěříme totiž, že nám dojde sladká voda, třeba jen za 24 hodin jí přes 246 090 000 litrů unikne z poškozeného potrubí. Válka pro vodu? Blbost? Ovšem, už jste někdy zkoušeli zahnat žízeň ropou...?

Brzy budeme polykat na sucho; nevěříme totiž, že nám dojde sladká voda, třeba jen za 24 hodin jí přes 246 090 000 litrů unikne z poškozeného potrubí. Válka pro vodu? Blbost? Ovšem, už jste někdy zkoušeli zahnat žízeň ropou...?

Sucho je v Česku rok od roku stále větší. Proč? Žijeme si v blahobytné nevědomosti. Jen v záchodech se u nás loni spláchlo za 24 hodin cca 214 570 350 litrů sladké vody, přes 246 090 000 litrů jí zase uniklo z poškozeného potrubí...Válka pro vodu? Blbost... A už zkoušeli jste někdy zahnat žízeň ropou...?

Pan generál Pavel je živ více z minulosti, než z přítomnosti!

Pan generál Pavel je živ více z minulosti, než z přítomnosti!

„Nechci zacházet do politických detailů, abych se nestal politizujícím generálem.“ Pavel se od Moravce posmíval Zemanovi... Jak informují Parlamentní listy.cz o nedělním OVM (neděle 20. května) na besedě, které se zúčastnili kromě Václava Moravce jako hosté generál Petr Pavel, ředitel Ústavu mezinárodních vztahů Petr Kratochvíl a bývalý předseda Valného shromáždění OSN a exministr zahraničních věcí Jan Kavan. V besedě Václav Moravec zmínil, že komunisté dávají najevo svou nelibost, že by měly být posíleny mise v Afghánistánu i jinde. S tímto trendem proto komunisté nejsou spokojeni. Premiér Andrej Babiš partnery uklidňuje, prý jde jen o slovíčkaření, ale s tímto názorem nesouhlasí jak ředitel ÚMV Kratochvíl, tak exministr Kavan. Oba se shodně vyjádřili v tom smyslu, že komunisté mají na mysli především posilováním mise v Pobaltí. 

Poslední domácí zprávy