• Středa, 27. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Valdemar

Glosa: Ztracená soudnost.
Počet návštěv: 3348

Glosa: Ztracená soudnost.

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

Veřejná media úplně ztratila zábrany. Běžný občan čtenář, či divák jen těžko rozezná rozdíl mezi seriózností, nebo bulvárem. I když výraz „bulvár“ v případě faktické mystifikace občanů není až tak od věci.

Slušnost už taky není to správné slovo, stačí se podívat na internet, nebo do poslanecké sněmovny. Verbální výlevy, včetně některých poslanců se někdy hodí mezi opilce v hospodách čtvrté cenové skupiny. Mediální scéna je tím sledovanější a ráda je přenáší. Novinové články, fotografie a televizní reportáže ztratily základní úctu vůči lidské společnosti. Na televizní reality šou, některé reportáže a jiné pořady, by ještě v nedávné minulosti většina slušných lidí nekoukala.

Vzpomínám si, jak před dvaceti lety, znechuceně veřejnost reagovala na bulvárního fotografa, který zveřejnil snímky, dnes již zesnulého prezidenta Havla. Z protilehlé střechy vyfotil nemocného prezidenta v nemocničním pokoji po operaci rakoviny plic. Bylo zřejmé, že tehdejší prezident bude řadu týdnů a měsíců muset podstoupit náročnou rekonvalescenci.  A veřejnost relativně klidně reagovala, i když nemoc omezovala jeho schopnost vykonávat úřad.

Také vysportovaný prezident Klaus měl skvrnku na svém zdraví. V létě roku 2008 mu v nemocnici na Bulovce, operovali umělý kyčelní kloub. Zotavování trvalo zhruba tři měsíce a prezident v klidu omluvil svou nepřítomnost na olympiádě v Číně. Václav Klaus také, před nástupem do nemocnice upozornil veřejnost, že zdravotnický poplatek 60,- Kč bude platit jako každý jiný občan. Regulační poplatky krátce před tím, zavedl ministr zdravotnictví Tomáš Julínek. Ovšem, dnes zdravotně hendikepovaný prezident Zeman je skvrna na křišťálové čistotě prezidentského úřadu. O to se mimo jiné starají protagonisté České televize.

Teď, po propadáku „konstruktivních“ volebních stran nepochybuju, že mainstreamový mediální prostor má i jiné starosti aby dokázal, že lži nezačínají jen tam, kde končí signál ČT.  Na adresu politických dinosaurů jen dodám, že lživou propagandu demokracie unese. Strach z opravdové demokracie mají jen samozvaná blahorodí, protože lidé prohlédnou jejich manipulace s pravdou a jejich korupční jednání. Že teď jejich jedinou politickou myšlenkou je vláda bez Babiše a Hrad bez Zemana.

Ohlédnutí.

Miloše Zemana jsem poznal na živo, už před sametem. Bylo to někdy koncem roku1988 a ještě jednou v létě 1989. Na zapřenou přijel k nám do Havlíčkova Brodu a později do Chotěboře, se zajímavou přednáškou o ekonomii v praktickém životě. Jeho názory mě okamžitě zaujaly. Už tehdy jsme se dozvěděli o ostrůvcích pozitivní deviace za hlubokého komunizmu. V té době byl už po druhé vyhozen ze zaměstnání a nebýt listopadu, asi by se později na svět koukal zamřížovaným oknem.

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

30.11.2017 20:03

Sdělování informací o zdravotním stavu kterékoliv osoby,ať pravdivé nebo vylhané,by mělo být trestným činem.Bez ohledu na to,kdo a proč takovéto informace rozšiřuje.Naši novináři a politici si pletou investigové zprávy a prolhané propagandy a podle toho vypadá kultura politckých vyjadřování.


 
Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal jako o ping-pongu. Předcházelo mu postupné projednání obžaloby třemi senáty téhož soudu s šesti zprošťujícími rozsudky. Proto jsem psal o ping-pongu: soud vynesl zprošťující rozsudek, státní zástupce se odvolal a Městský soud v Praze senátem Jaroslavy Liškové vrátil věc na 1. stupeň. To se opakovalo šestkrát.

Poslední domácí zprávy

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal...

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...