• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Glosa: Ztracená soudnost.
Počet návštěv: 3576

Glosa: Ztracená soudnost.

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

Veřejná media úplně ztratila zábrany. Běžný občan čtenář, či divák jen těžko rozezná rozdíl mezi seriózností, nebo bulvárem. I když výraz „bulvár“ v případě faktické mystifikace občanů není až tak od věci.

Slušnost už taky není to správné slovo, stačí se podívat na internet, nebo do poslanecké sněmovny. Verbální výlevy, včetně některých poslanců se někdy hodí mezi opilce v hospodách čtvrté cenové skupiny. Mediální scéna je tím sledovanější a ráda je přenáší. Novinové články, fotografie a televizní reportáže ztratily základní úctu vůči lidské společnosti. Na televizní reality šou, některé reportáže a jiné pořady, by ještě v nedávné minulosti většina slušných lidí nekoukala.

Vzpomínám si, jak před dvaceti lety, znechuceně veřejnost reagovala na bulvárního fotografa, který zveřejnil snímky, dnes již zesnulého prezidenta Havla. Z protilehlé střechy vyfotil nemocného prezidenta v nemocničním pokoji po operaci rakoviny plic. Bylo zřejmé, že tehdejší prezident bude řadu týdnů a měsíců muset podstoupit náročnou rekonvalescenci.  A veřejnost relativně klidně reagovala, i když nemoc omezovala jeho schopnost vykonávat úřad.

Také vysportovaný prezident Klaus měl skvrnku na svém zdraví. V létě roku 2008 mu v nemocnici na Bulovce, operovali umělý kyčelní kloub. Zotavování trvalo zhruba tři měsíce a prezident v klidu omluvil svou nepřítomnost na olympiádě v Číně. Václav Klaus také, před nástupem do nemocnice upozornil veřejnost, že zdravotnický poplatek 60,- Kč bude platit jako každý jiný občan. Regulační poplatky krátce před tím, zavedl ministr zdravotnictví Tomáš Julínek. Ovšem, dnes zdravotně hendikepovaný prezident Zeman je skvrna na křišťálové čistotě prezidentského úřadu. O to se mimo jiné starají protagonisté České televize.

Teď, po propadáku „konstruktivních“ volebních stran nepochybuju, že mainstreamový mediální prostor má i jiné starosti aby dokázal, že lži nezačínají jen tam, kde končí signál ČT.  Na adresu politických dinosaurů jen dodám, že lživou propagandu demokracie unese. Strach z opravdové demokracie mají jen samozvaná blahorodí, protože lidé prohlédnou jejich manipulace s pravdou a jejich korupční jednání. Že teď jejich jedinou politickou myšlenkou je vláda bez Babiše a Hrad bez Zemana.

Ohlédnutí.

Miloše Zemana jsem poznal na živo, už před sametem. Bylo to někdy koncem roku1988 a ještě jednou v létě 1989. Na zapřenou přijel k nám do Havlíčkova Brodu a později do Chotěboře, se zajímavou přednáškou o ekonomii v praktickém životě. Jeho názory mě okamžitě zaujaly. Už tehdy jsme se dozvěděli o ostrůvcích pozitivní deviace za hlubokého komunizmu. V té době byl už po druhé vyhozen ze zaměstnání a nebýt listopadu, asi by se později na svět koukal zamřížovaným oknem.

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

30.11.2017 20:03

Sdělování informací o zdravotním stavu kterékoliv osoby,ať pravdivé nebo vylhané,by mělo být trestným činem.Bez ohledu na to,kdo a proč takovéto informace rozšiřuje.Naši novináři a politici si pletou investigové zprávy a prolhané propagandy a podle toho vypadá kultura politckých vyjadřování.


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy