• Neděle, 17. únor 2019
  • Svátek má Rukojmí Miloslava

Ohrazuji se proti tvrzení, že je členství Jiřího Drahoše v Římském klubu konspirací!
Počet návštěv: 1879

Ohrazuji se proti tvrzení, že je členství Jiřího Drahoše v Římském klubu konspirací!

Jiřina Holotová Článek od Jiřina Holotová

"Finále voleb doprovodí válka lží". Na tenhle článek jsem narazila dnes v Plzeňském deníku, objevil se na sedmé straně všech regionálních tištěných novin. Deník a deník.cz slibuje, že bude na lživé zprávy upozorňovat dále.  

V článku se mimo jiné uvádí, že se objevila další konspirační zpráva a to, že BYL Jiří Drahoš členem Římského klubu. Profesionální novináři Deníku vycházejí přitom z informací nezávislého webu Manipulátoři.cz.

Články o údajné konspirativní teorii dezinformátorů napsal Jan Cemper, bývalý zdejší bloger.

1. článek Jana Cempera: http://manipulatori.cz/boje-jirim-drahosem-se-pustili-i-konspiracni-teoretici/

2. článek Jana Cempera: http://manipulatori.cz/konspiracni-teoretici-se-strelili-vlastni-nohy-milos-zeman-zakladatelem-mistopredsedou-ceskoslovenskeho-rimskeho-klubu/

Přebírají je různé webové zpravodajské stránky i mainstreamová média. Jelikož jsem v prvním Cemperově článku uvedena jako konspirativní aktivistka, protože jsem na tuto původně letmou informaci upozornila jako první svým předchozím článkem zde https://holotova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=642830, považuji za nutné, už kvůli dalším čtenářům hlavního proudu a voličům budoucího prezidenta, uvést tyto skutečnosti o "dezinformátorech" od dezinformátorů na pravou míru.

Odmítám tvrzení, že je členství Jiřího Drahoše v Římském klubu dezinformací! Je rozhodně členem naší národní asociace Římského klubu a to od roku 2008 přinejmenším doposud. Žádné změny nikde uvedeny nejsou. Jako podklad pro své tvrzení dávám přímý odkaz na stránky klubu níže na závěr článku.

Přijímám námitku, že se "konspirátoři" střelili do vlastní nohy tím, že Miloš Zeman byl na počátku devadesátých let také členem naší národní asociace. V porevoluční době jimi byli všichni naši významnější politici dokud sami nezjistili, že některé závěry Římského klubu jsou zavádějící a činnost pomalu upadala až do roku 2008, kdy byl ustanoven nový výbor klubu. Ptám se tedy opakovaně, proč je tato informace tak tajná a proč se zakládal výbor v době, kdy už bylo známo, že organizace je dlouhodobě pro většinu společnosti nepřijatelná i díky mylným studiím a skandálním závěrům některých svých členů a myslitelů. Proč pan Drahoš nikde neuvádí členství v ČAŘK, na dotazy neodpovídá, ba dokonce to prostřednictvím médií popírá? Stejně tak i Václav Havel nikdy neuváděl, že je čestným členem samotného nejvyššího spolku Římského klubu. Co tajného je na této skutečnosti.

Prezident Zeman uznal už v roce 2017 při udílení státních vyznamenání k výročí 28. října 1918 ve slavnostním projevu veřejně uznal, že se v této otázce dopustil omylu.

Cituji:

"Ale vrátil bych se teď k té vědecké obci. Myslím si, že ony takzvané měkké, tedy společensko-vědní disciplíny, v minulosti trpěly na jakousi přehnanou pýchu. A rád bych to dokumentoval na tom pokorném sebekritickém příkladu. V minulosti jsem se zabýval simulačními modely systémové dynamiky. Byl to nádherný směr, který vznikl ve Massachusettském technologickém institutu. Jeho hlavní představitel byl Jay Forrester a jeho hlavní produkt byla kniha Meze růstu Dennise a Donnelly Meadowsových. A na základě této knihy vznikl i Římský klub. A byla otázka, jestli Římským klubem je společenství vědců nebo společenství snobů. Abychom mezi tím mohli rozlišit, je zapotřebí s odstupem času se podívat, zda kniha Meze růstu byla, nebo nebyla úspěšná. Když si ji přečtete, zjistíte, že predikuje vyčerpání přírodních zdrojů, predikuje hladomory, predikuje populační explozi i znečištění životního prostředí. Nic z toho se přátelé naštěstí nesplnilo. A my se musíme ptát, zda tato pýcha vědy, kde jsme se snažili přenést matematické metody do oblasti, která těmto oblastem příliš nevyhovuje, nakonec nezprofanovala onu vědu samotnou, myslím tím společenskou vědu.

A tak mě docela potěšilo, když jsem se ve svém bývalém oboru dočetl, že prognostika začíná preferovat co? Psaní scénářů. A tady je ona symbióza oněch dvou větví naší národní kultury. Byť scénář je přece nástroj umělecký, nikoli nástroj primárně vědecký. Takže skloňme se s pokorou a přemýšlejme o neúspěchu matematických modelů, možná proto, protože nezachytily inovativní prvky ve společnosti a že předpokládaly rigidní struktury tam, kde tyto struktury jsou ve skutečnosti dynamické a flexibilní a snažme spolu s jedním francouzským futurologem, který se jmenoval Bertrand de Jouvenel mluvit l ́?art de la conjecture, o umění předvídat, nikoli o pyšné vědě, která o sobě tvrdí, že umí předvídat.

Omlouvám se za tuto odbočku, ale inspirovalo mě k ní zejména, když tady vidím autora, který se matematickými modely velmi a velmi zabýval. Inspirovalo mě k ní vlastní životní zkušenost a člověk se má vyznat i ze svých chyb a neomlouvá ho, když tyto chyby sdíleli i jiní a když ve své době byly dokonce předmětem onoho mainstreamu, o němž jsem tady před chvíli hovořil."

Celý projev prezidenta Zemana zde:http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/projev-prezidenta-republiky-milose-zemana/1544297

Ráda bych proto vyjádřila přesvědčení, že se ve svých chybách vyznají i oni zmiňovaní nezávislí a mainstreamoví novináři, kteří podlehli dojmu, že si někdo vymýšlí nějaké dezinformace a vše si dobře ověřují, aby neklamali před tak důležitými volbami širokou veřejnost a ta nesdílela jejich chyby!

Vydavatelé a redakce mainstreamových médií by měly okamžitě reagovat na nezodpovědnou práci svých redaktorů, uvést následným zveřejněním věci na pravou míru a neprotežovat ani jednoho z kandidátů, jak jsme toho dnes a denně svědky. Dezinformační web Manipulátoři.cz by si měl udělat pořádek na svých stránkách "Pravda o Jiřím Drahošovi", když se považují za takové nezávislé odborníky, že je přebírá i hlavní proud! Hlavní proud obzvláště by měl pak dodržovat zásady novinářského řemesla a etiky, a nešířit sám fake news!

"Ne všechno, co se tváří jako pravda je pravda!. Ne všechno, co se tváří jako lež, je lež!"

Pro doplnění ještě sdílím zajímavý článek k problematice od kolegy, pana Míky, zde z blogu iDnes https://mika.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=643976

Odkaz na zprávu Římského klubu o novém výboru České asociace

https://web.archive.org/web/20101022052131/http://clubofrome.at:80/index.html

 

Czech Republic: New Board of the Czech Association for the Club of Rome

March 4th, 2008: Election results have been communicated: The Czech Association for the Club of Rome has elected a new team for the management of the Association.

President:

Doc. Pavel Nováček
Board:

Prof. Jarmila Doubravová
Prof. Jiří Drahoš
Doc. Jaroslav Kalous
Ivan Klíma
Doc. Pavel Nováček
Secretary:

Michal Paulus

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Mikuláš Hrubiško

Mikuláš Hrubiško

17.01.2018 05:23

Brusel se bude snažit prosadit Dublin IV, Sociální kompakt a omezit svobodu slova (boj proti dezinformacím) A tady bude Zeman určutľ hájit naše zájmy a bude proti tomu protestovat, zatímco Drahoš bude servilní, nebo bude i přitakávat. Takže navzdory všem chybám v klíčových otázkách ČR vs EU bude Zeman mnohem lepší. Volím Zemana! http://www.epshark.cz/clanek/364/proc-volim-zemana


 
Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Ber či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Beer či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Bude to deset let od chvil, kdy se 24. února 2009 uskutečnil v Domě knihy Kanzelsberger v Praze na Můstku křest knihy „Deník z doby válečné“ Ludvíka Svobody. Rukopis k vydání připravila jeho dcera Zoe Klusáková-Svobodová. Jde o první úplné vydání válečných zápisků významného československého důstojníka z období červen 1939 až leden 1943.

Kupujte zbraně od USA a ne od Ruska a Číny, je to bezpečnostní riziko; zvyšujete rozpočty na obranu, aby bylo NATO nejsilnější. Uvalte další sankce na Východ, odkud hrozí největší nebezpečí světu…

Kupujte zbraně od USA a ne od Ruska a Číny, je to bezpečnostní riziko; zvyšujete rozpočty na obranu, aby bylo NATO nejsilnější. Uvalte další sankce na Východ, odkud hrozí největší nebezpečí světu…

Během víkendové mnichovské bezpečnostní konferenci to však jiskřilo hlavně mezi USA a Německem, potažmo celou Evropskou unii. Proto americký viceprezident Mike Pence zastával ve svém projevu nepokrytě zcela jiné priority než německá kancléřka Angela Merkelová.

Asi by nás chtěli mít bezpohlavní!

Asi by nás chtěli mít bezpohlavní!

Bývalý velitel speciální protiteroristické jednotky Vojenské policie Lumír Němec poskytl rozhovor Parlamentním Listům.cz ve kterém říká, že jej vytáčí skutečnost, že chlapi přestávají být „chlapama, ženy ženama“. Velmi se mu nelíbí trendy, které k nám v poslední době ze světa přicházejí. Říká, že na módních přehlídkách se muži  ukazují v barevných legínách. na vysokých podpatcích, nebo muži, kteří mají vousy a nosí ženské šaty. Myslí si, že chlap by měl být chlap a ženská ženskou. Tyto módní trendy bourají po tisíciletí zavedené osvědčené vzory.

Poslední domácí zprávy