• Pátek, 30. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Tadeáš

Máme na hony vzdáleno.
Počet návštěv: 3867

Máme na hony vzdáleno.

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

Bohužel, máme tu vlastnost, že do voleb válčíme, a po volbách nerespektujeme vítěze. Už mám po nechutenství předvolební kampaně znova narušené trávení. Od neděle mě znova a znova za krk funí ti dva.  Teď už poražený Drahoš se staronovým prezidentem Zemanem .

Myslím, že pro většinu obyvatel volby skončili vyhlášením výsledků. Vždyť matky samoživitelky znova řeší, kde vzít peníze pro děti na školní obědy. Z čeho zaplatí vdova důchodkyně tržní nájem bytu v Praze na Žižkově, nebo jak ten nájem zaplatí rodina se školními dětmi, když táta včera přišel o práci. Jenomže pro mnohé Drahoš prohrál – neprohrál, jak sám svou porážku pochopil. Takže jeho příznivci nyní musí hledat způsob pokračování jak zhodnotit investované peníze a znova otravovat další občany.

Máme Drahoše.

Tedy, podle svých slov Drahoš prohrál – neprohrál a postupoval čestně. Jenomže si nevšiml, že teď mu čumí sláma z bot. Sláma ze dvora, kde stahoval králíka. Mimochodem, že si Drahoš vybral k demonstraci svých kvalit zabitého králíka, názorně ukazuje, že chtěl kandidovat i pro lidové vrstvy. Jeho poradci ale zapomněli, že na vesnici umí králíka stáhnout každá ženská, takže ohromil jen „chlapáky“ typu Kocába z pražské kavárny. Já jsem to uměl taky jako kluk, jenže z poslušnosti vesnického chlapce, ne jako natrénovanou komedii pro televizi.

No, každý jsme ňáký.  Vedle pracantů jsou i ti, kteří léta žijí z několika politických funkcí najednou. Někteří borci zvládají několik správních rad, starostenství i poslanecký mandát. A jsou mezi námi i supermani, kteří si k tomu střihnou ještě Hejtmanství. Přidám fakt a domnívám se, možná i poučení. Je zřejmé, že společnost nerozděluje Zeman a je mi líto, že těch, kteří jsou zaháčkovaní, představují jen malou naději pro skutečně demokratickou změnu. Jestlipak k stranickým  superfunkcionářům  dolehla předvolební vybičovaná atmosféra, že někteří voliči Zemana, se ke své volbě báli přiznat i kamarádům v hospodě?

Na hony vzdáleno.

Protizemanovská propaganda se stále musí přiživovat a porážka stoupenců pražské kavárny, za kterou se skrývají i strany jako STAN, KDU-ČSL, TOP 09, ODS, nebo jednotlivci intelektuálové, už začali vyvolávat další tlak. Klid na práci tak máme – nemáme, jak pravil státník Drahoš. I ČT se snaží, a zároveň nám vnucuje, co si o tom máme myslet.  Že Drahoš prohrál – neprohrál, nezní moc přesvědčivě, přesto o jeho potrhlé pravdě redaktoři přesvědčují. Myslím, že Moravce, Takáče, Borka, Witowskou, nebo Tvarůžkovou, denní starosti vesnických lidí zajímají jen málo. Vlastně jenom podud, pokud přinesou větší sledovanost.

Zmíněná televizní žurnalistika, která je pro mnohé diváky podstatnou složkou televizního programu, by měla ctít základní a v lepších časech prověřená pravidla dobré a profesionální novinařiny. Měla by jen objektivně informovat, a ne protlačovat politické názory jediných kazatelů pravdy a hrát si tak na další politickou veličinu. Česká televize v době prezidentských voleb, opětovně potvrdila, že je propagandistickým nástrojem, který má převážně politické a málo informační cíle. Přesně nevím, co je mediokracie, ale co nám předvádí veřejnoprávní Česká Televize, zůstává od pravého poslání svobodné a demokratické žurnalistiky na hony vzdáleno.

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

01.02.2018 21:21

Porážka se musí vždy nějakým způsobem zhodnotit ve prospěch toho,kdo prohrál.Aby nevypadal jako blbec,ač se Drahoš o to snažil ze všech sil.Teď už skutečně volby netáhnou.Jen hlupáci,i když jsou titulovaní,se v nich neustále rýpou a hledají všechna pro,která by mohla využít.Propaganda se v tomto národě příliš nebere.Máme totiž s ní značné zkušenosti z dřívějšího režimu.Jen musím konstatovat,že komouši vlastně byli v propagandě proti dnešním "demokratům" ubozí žabaři.


 
Živoření politické diskuze u nás

Živoření politické diskuze u nás

Máme za sebou připomenutí našeho 28. října 1918, bohatě doprovázené fotografiemi či kresbami tváře T.G.Masaryka a jeho soch, jako kdybychom byli pevně rozhodnuti žít podle jeho odkazu, charakterizovaného především jeho známým výrokem o tom, že demokracie je diskuze.
"Vy jeden každý musíte vždy snést mínění druhého. V demokracii je svoboda, volnost. Demokracie, bylo řečeno, znamená diskusi, tj. nesmí se nikomu překážet, kdo má jiné a opačné mínění. Musíte přes rozdíly politické žít kamarádsky. Naučit se respektovat cizí mínění, vyslechnout důvody. Vy se můžete mezi sebou pohádat, ale vždy jako kamarádi, kterým jde o věc“, řekl Masaryk v roce 1919 skupině vojáků tehdy vzniklého Československa.

 

Poslední domácí zprávy

Covid  a věznice

Covid a věznice

Média na nás chrlí záplavu deprimujících čísel o řádění coronaviru, část z nich  se spornou vypovídací hodnotou. Zastrašují a...