• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Máme na hony vzdáleno.
Počet návštěv: 3641

Máme na hony vzdáleno.

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

Bohužel, máme tu vlastnost, že do voleb válčíme, a po volbách nerespektujeme vítěze. Už mám po nechutenství předvolební kampaně znova narušené trávení. Od neděle mě znova a znova za krk funí ti dva.  Teď už poražený Drahoš se staronovým prezidentem Zemanem .

Myslím, že pro většinu obyvatel volby skončili vyhlášením výsledků. Vždyť matky samoživitelky znova řeší, kde vzít peníze pro děti na školní obědy. Z čeho zaplatí vdova důchodkyně tržní nájem bytu v Praze na Žižkově, nebo jak ten nájem zaplatí rodina se školními dětmi, když táta včera přišel o práci. Jenomže pro mnohé Drahoš prohrál – neprohrál, jak sám svou porážku pochopil. Takže jeho příznivci nyní musí hledat způsob pokračování jak zhodnotit investované peníze a znova otravovat další občany.

Máme Drahoše.

Tedy, podle svých slov Drahoš prohrál – neprohrál a postupoval čestně. Jenomže si nevšiml, že teď mu čumí sláma z bot. Sláma ze dvora, kde stahoval králíka. Mimochodem, že si Drahoš vybral k demonstraci svých kvalit zabitého králíka, názorně ukazuje, že chtěl kandidovat i pro lidové vrstvy. Jeho poradci ale zapomněli, že na vesnici umí králíka stáhnout každá ženská, takže ohromil jen „chlapáky“ typu Kocába z pražské kavárny. Já jsem to uměl taky jako kluk, jenže z poslušnosti vesnického chlapce, ne jako natrénovanou komedii pro televizi.

No, každý jsme ňáký.  Vedle pracantů jsou i ti, kteří léta žijí z několika politických funkcí najednou. Někteří borci zvládají několik správních rad, starostenství i poslanecký mandát. A jsou mezi námi i supermani, kteří si k tomu střihnou ještě Hejtmanství. Přidám fakt a domnívám se, možná i poučení. Je zřejmé, že společnost nerozděluje Zeman a je mi líto, že těch, kteří jsou zaháčkovaní, představují jen malou naději pro skutečně demokratickou změnu. Jestlipak k stranickým  superfunkcionářům  dolehla předvolební vybičovaná atmosféra, že někteří voliči Zemana, se ke své volbě báli přiznat i kamarádům v hospodě?

Na hony vzdáleno.

Protizemanovská propaganda se stále musí přiživovat a porážka stoupenců pražské kavárny, za kterou se skrývají i strany jako STAN, KDU-ČSL, TOP 09, ODS, nebo jednotlivci intelektuálové, už začali vyvolávat další tlak. Klid na práci tak máme – nemáme, jak pravil státník Drahoš. I ČT se snaží, a zároveň nám vnucuje, co si o tom máme myslet.  Že Drahoš prohrál – neprohrál, nezní moc přesvědčivě, přesto o jeho potrhlé pravdě redaktoři přesvědčují. Myslím, že Moravce, Takáče, Borka, Witowskou, nebo Tvarůžkovou, denní starosti vesnických lidí zajímají jen málo. Vlastně jenom podud, pokud přinesou větší sledovanost.

Zmíněná televizní žurnalistika, která je pro mnohé diváky podstatnou složkou televizního programu, by měla ctít základní a v lepších časech prověřená pravidla dobré a profesionální novinařiny. Měla by jen objektivně informovat, a ne protlačovat politické názory jediných kazatelů pravdy a hrát si tak na další politickou veličinu. Česká televize v době prezidentských voleb, opětovně potvrdila, že je propagandistickým nástrojem, který má převážně politické a málo informační cíle. Přesně nevím, co je mediokracie, ale co nám předvádí veřejnoprávní Česká Televize, zůstává od pravého poslání svobodné a demokratické žurnalistiky na hony vzdáleno.

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

01.02.2018 21:21

Porážka se musí vždy nějakým způsobem zhodnotit ve prospěch toho,kdo prohrál.Aby nevypadal jako blbec,ač se Drahoš o to snažil ze všech sil.Teď už skutečně volby netáhnou.Jen hlupáci,i když jsou titulovaní,se v nich neustále rýpou a hledají všechna pro,která by mohla využít.Propaganda se v tomto národě příliš nebere.Máme totiž s ní značné zkušenosti z dřívějšího režimu.Jen musím konstatovat,že komouši vlastně byli v propagandě proti dnešním "demokratům" ubozí žabaři.


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy