• Pondělí, 26. říjen 2020
  • Svátek má Rukojmí Erik

Vážené a vážení, po vyhlášení výsledku volby hlavy státu a dlouho po odchodu p. M.Zemana z prostoru hotelu TOP došlo k politováníhodné události, o níž jste jistě již slyšeli.
Počet návštěv: 3092

Vážené a vážení, po vyhlášení výsledku volby hlavy státu a dlouho po odchodu p. M.Zemana z prostoru hotelu TOP došlo k politováníhodné události, o níž jste jistě již slyšeli.

- Petr Žantovský - Článek od - Petr Žantovský -

Novináři ze Seznam TV se snažili dostat do soukromých prostor, kam neměli přístup, právě ve chvíli, kdy tam jeden z hostů, pan M.Rokytka, měl zdravotní potíže. Novináři nejen že nezavolali záchranku, ale ještě ve snaze ulovit bulvární snímky překročili meze nejen soukromého prostoru, ale především profesionální etiky. Z místnosti pak byli vykázáni několika jinými návštěvníky, kteří se pokoušeli podat první pomoc kolegovi v nouzi.

Jeden z těch, kdo vykázal novináře ze salonku, byl pan ing. Karel Slezák, taktéž novinář, člen Syndikátu novinářů. Tato organizace nejen že nezasáhla proti neetickému jednání bulvárních reportérů v okamžiku zdravotního ohrožení člověka, ale vzápětí "potrestala" ing.Slezáka vyloučením ze svých řad. Tato série nešťastných událostí vyústila v náhlé úmrtí pana ing. Karla Slezáka.

V těchto hodinách spontánně vzniklo prohlášení provázené kolektivní kondolencí pozůstalým po ing. Karlu Slezákovi. Vyjadřuje se zde - jednoduše řečeno - pohoršení nad tím, že slušnost, morálku a elementární humanitu v naší společnosti vystřídal mediální a politicko-mocenský zákon džungle.

Dovoluji si Vám přeposlat text onoho prohlášení.- Pokud s ním souhlasíte a chcete připojit svůj podpis, lze tak učinit prostou souhlasnou odpovědí na    email pzantovsky@seznam.cz v podobě: jméno, příjmení, povolání.

Kondolenční listina pak bude předána pozůstalým ing. Karla Slezáka a prohlášení svobodným médiím.

Děkuji za pozornost, kterou této věci věnujete, a věřím, že se přece jen naše společnost vzpamatuje, ačkoli to jistě nebude snadné ani rychlé.

S pozdravem

Petr Žantovský

Zde je ono prohlášení:

Prohlášení českých novinářů a dalších občanů k úmrtí ing. Karla Slezáka

V Praze 8.2.2018

My, níže podepsaní, vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině zesnulého kolegy novináře ing. Karla Slezáka. Jeho jednání při událostech v hotelu TOP 27. 1. 2018 chápeme jako snahu pomoci jinému kolegovi ve zdravotním ohrožení, což patří k elementárním etickým parametrům nejen výkonu novinářské profese, ale obecně lidského chování a jednání. Fakt, že se někteří jiní novináři snažili z celé události vytěžit jen bulvární zpravodajství bez ohledu na humanitární kontext, naopak považujeme za nemravný a porušující všechny novinářské kodexy a pravidla. To, že pana ing. Karla Slezáka za jeho snahu pomoci kolegovi vyloučil ze svých řad Syndikát novinářů, je zcela nepochopitelné a tuto organizaci naprosto zahanbující. Nemůžeme nikoho vinit z toho, že pan ing. Karel Slezák již není mezi námi, ale uvedené okolnosti svědčí o tom, že v naší společnosti nepanuje shoda, mravnost a humanita, ale jen zápas o vliv a moc za každou cenu. To je smutný výsledek bezmála třiceti let vývoje demokracie v naší zemi.

Čest památce ing. Karla Slezáka!

 

Tip.:

PRO POSLECH ČLÁNKU KLIKNĚTE ZDE

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
martin  jirsa

martin jirsa

25.02.2018 15:15

Rokytka byl na mol opilý a Slezák zvedl pěsti proti někomu kdo se bít nechtěl. Pan Žantovský po letech v ústraní cítí svou šanci. Jak ubohé....


 
Petr Majevský

Petr Majevský

10.02.2018 20:37

Z novinářů se staly pouhé hyeny.Dotyčný novinář,údajně ze Seznamu, dostal od pana Slezáka naprosto zaslouženě.Nejenže natáčel,přestože byl vyzýván k ukončení činnosti,ale drze odstraňoval zástěny,kterými se snažili zabránit v natáčení lidé,kteří se snažili pomoci.Údajný novinář zs Seznamu je jenom drzý a hloupý spratek a měl dostat od pana Slezáka pořádně naloženo.To,co schytal,bylo jenom pouhé pohlazení.Nelze se divit Zemanovi,jakým způsobem se o nich vyjadřuje.


 
Klečíme před revolučními marxisty?

Klečíme před revolučními marxisty?

Český fotbal se otřásá kauzou Berbr a spol. a zdá se, že by v jeho vedení neměl zůstat kámen na kameni. Teď se ve všech pádech skloňuje slovo korupce, už tolikrát falešně rozehrané, a proto značně zprofanované. Do jaké míry prostoupila všemi patry českého fotbalu, to se teprve ukáže, bude-li vůle vše zjistit.

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše děti, kteří se vzpouzeli na prvních demonstracích v Praze systému. Tehdy jsme byli označování hanlivě vládnoucími strukturami. Psal se rok 1989 a nepamatuji si, že by na nás byla nasazena tak brutální technika, jako tomu bylo na Staroměstském náměstí minulý týden. 

Poslední domácí zprávy

Nejsme jako oni…

Nejsme jako oni…

Za několik týdnu bude výročí, ze kterého si pamětníci vzpomínají na hesla: „NEJSME JAKO ONI“ a „MÁME HOLÉ RUCE“. Byli jsme to my, naše...