• Sobota, 24. březen 2018
 • Svátek má Rukojmí Gabriel

Realistická levice, aneb zbavme se marxistického dědictví!
Počet návštěv: 413

Realistická levice, aneb zbavme se marxistického dědictví!

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

V první řadě zapomenout na ideologie a nahradit je principem praktické užitečnosti, účinnosti daných řešení a pochopením potřeby rovnováhy.

tip: PRO POSLECH ČLÁNKU KLIKNĚTE ZDE

Sociální zabezpečení je samozřejmost, ovšem je nutno pamatovat, že rozmazlování vychovává pohodlné a znuděné sobce, složící se při první vážnější životní krizi. A stejně to dopadá, pokud se to přežene se „solidaritou“ k nemakačenkům a jiným lidem, kteří se do chudoby dostali vlastní vinou. Ztratí se motivace takto rozmazlovaných lidí dostat se zase do normálu, nemluvě o jejich vlastním přičinění…, proč by se taky snažili, když si zvykli na pohodlný život na dávkách? Ovšem nejde tu o „nenávist“ či „předsudky“, ale o motivaci!

Každý by měl mít právo na dostupnou zdravotní péči. Ovšem… dostupná neznamená „vždy zadarmo“. Není spravedlivé, aby smrtelně nemocným byly pojišťovnami odmítány drahé, avšak nezbytné léky, protože se většina peněz prošustruje za antibiotika a další prášky na banální nemoci. Solidarita není o tom, že chci všechno zadarmo, ale že se jsem ochoten uskromnit, aby např. člověk s nějakým vzácným druhem rakoviny či svalové atrofie nezemřel, protože mu pojišťovna odmítne hradit lék za desítky či stovky tisíc! To si raději připlatím za kapky od kašle!

Lidi nebyli stvořeni pro lidská práva, ale lidská práva musí být pro lidi! Mění se společnost, způsob života, mění se priority, což logicky vyžaduje i proměnu lidských práv. Ukazuje se třeba, a to píši jako bisexuál, že je mnohem důležitější právo dítěte na „mámu a tátu“, tedy na život v tradiční intaktní rodině, než práva homosexuálů si adoptovat dítě nebo právo nezodpovědných rodičů se rozvést kvůli kdejaké prkotině, samozřejmě na úkor vlastních dětí! A možná by se nemělo zapomenout na právo dítěte nebýt rozmazlováno, protože v opačném případě bude v dospělosti natolik postrádat psychickou imunitu a bude natolik „choulostivou květinkou“, že upadne do deprese po prvním či druhém větším životním problému, těžko bude zvládat požadavky na disciplínu v zaměstnání, protože doma na to nebylo zvyklé, nebude schopno konstruktivně řešit problémy ve vztazích – než se v něčem omezit, třeba z lásky ke svým vlastním dětem, raději se rozvede a rozbije rodinu. Zkrátka, takový jedinec bude stále sebestředným „velkým dítětem“ bez schopnosti vcítění se do toho druhého.

Podobné je to s „divokou“ inkluzí na úkor kvality vzdělání většiny, školek pro dvouleté, přibývání „šmírovacích“ kamer…, vynikající psychiatr a spisovatel Max Kašparů to velmi lapidárně vystihl tvrzením, že problémy v morálce řešíme technickými záplatami, jinak řečeno, neléčíme nemoc, ale jen její příznaky.

Závěr: problém dosavadní levice je přílišná zatíženost materializmem a marxistickým dědictvím, což jí brání se na věci dívat i z morálního, či jen lidsky praktického hlediska, tj. z pohledu zdravého selského rozumu.

 

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.02.2018 20:27

Spravedlnost neexistuje.Proto má soška,která jí znázorňuje,převázané oči šátkem,aby byla slepá.Každý,kdo se zaklíná spravedlností,je určitým způsobem"hloupý".Věřit něčemu,co vůbec neexistuje,(a v tomto státě obzvlášť) je nereálné spoléhání na lidskou soucitnost.A to je dáma,která se nenechá osedlat a dělá si co chce.Pan Mikulášek je členem ČSSD,jejíž ministryně přišla se stupidní a nebezpečnou inkluzí ve školách.Co udělal,jako člen partaje,proti takovým dementním pokusům své partaje?Dnes se v partaji hádají,kdo může za mizerný volební výsledek.Já jim to klidně prozradím.Nejen jejich vedení,ale všichni členové této partaje se na tomto sociálním inženýrství podíleli.Vedení přímo svým přístupem a členové nepřímo svým postojem k akcím svého vedení.Socani by se měli jako strana rozpustit a začít znovu.Právě takové inženýrství v minulosti vedlo dokonce až k založení KSČ,kvůli opuštění sociální cesty partaje.Dnes vznikají strany účelově a vždy najdou dost nemyslících voličů,kteří jim pomohou k politické moci.A tak se postupně stávají členy několika stran po sobě,když v té jedné nenajdou naplnění svých soukromých ambicí.


 
Spadne klec na premiéra Netanjahua ještě dřív než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může totiž vyústit v jeho obvinění z korupce, zpronevěry a odvolání z vlády...

Spadne klec na premiéra Netanjahua ještě dřív než přijede do Česka? Vyšetřování trestních kauz může totiž vyústit v jeho obvinění z korupce, zpronevěry a odvolání z vlády...

Hrozí snad v Izraeli předčasné volby a spadne klec na premiéra Benjamina Netanjahua dřív než přijede do Česka? Vyšetřování jeho trestních kauz, které se táhnou od loňského roku, může vyústit v jeho obvinění z korupce a zpronevěry; je podezřelý též z přijímání drahých darů a korumpování médií, což může vést také k odvolání z izraelské vlády...

Přiměla kampaň MeToo a MDŽ změnit Lewinské její pohled na orální sex s Clintonem; dřívější prohlášení, že její vztah s Billem byl dobrovolný,

Přiměla kampaň MeToo a MDŽ změnit Lewinské její pohled na orální sex s Clintonem; dřívější prohlášení, že její vztah s Billem byl dobrovolný, prý "nebralo ohled na dynamiku" tohoto souhlasu.

Nevím, jestli se v USA slaví Mezinárodní den žen, byť podnětem pro tento svátek byla v New Yorku stávka amerických švadlen počátkem 20. století, kdy daly ženy najevo svou celkovou nespokojenost s postavením v práci i ve společnosti. V roce 1975 byl svátek MDŽ uznán OSN...

Vážené členky a vážení členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a Rady ČT,

Vážené členky a vážení členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a Rady ČT,

 

jako občan i jako bývalý pracovník Úřadu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání již dále nemohu mlčet. Způsob podávání informací prostřednictvím České televize se za posledních několik let radikálně změnil, přičemž vrcholu absurdity dosahuje ČT v posledních dnech a týdnech, kdy mám za to, že je již porušován nejeden normativní předpis zavazující Českou televizi jako veřejnoprávní médium k objektivitě, vyváženosti atd. Česká televize již není informačním zdrojem ve smyslu veřejné služby. Je pouze sdělovacím prostředkem určité skupiny osob s jasně vyhraněným názorem a velice ostře vymezeným politickým pohledem na veškeré události.

                 S Babišem do našeho ještě hlubšího vazalství

S Babišem do našeho ještě hlubšího vazalství

Koncem října loňského roku jsem v asi patnácti našich levicových  webech zveřejnil článek o tom, že důvěru našich lidí v Babišův jasný politický úsudek ruší jedna okolnost: Totiž ta, že si do vlády na křeslo ministra zahraničí vybral M.Stropnického, známého to protiruského štváče a člověka, který si už předchozích časech a v jiných vládách ze svého argumenty nepodloženého a buď jen tak živelně z něj  tryskajícího protiruského povykování, či možná povykování existenčními úvahami dobře promyšleného, pořídil slušněji placený džob, než existenčně nejistější džob herce.

Poslední domácí zprávy