• Úterý, 25. září 2018
  • Svátek má Rukojmí Zlata

Realistická levice, aneb zbavme se marxistického dědictví!
Počet návštěv: 660

Realistická levice, aneb zbavme se marxistického dědictví!

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

V první řadě zapomenout na ideologie a nahradit je principem praktické užitečnosti, účinnosti daných řešení a pochopením potřeby rovnováhy.

tip: PRO POSLECH ČLÁNKU KLIKNĚTE ZDE

Sociální zabezpečení je samozřejmost, ovšem je nutno pamatovat, že rozmazlování vychovává pohodlné a znuděné sobce, složící se při první vážnější životní krizi. A stejně to dopadá, pokud se to přežene se „solidaritou“ k nemakačenkům a jiným lidem, kteří se do chudoby dostali vlastní vinou. Ztratí se motivace takto rozmazlovaných lidí dostat se zase do normálu, nemluvě o jejich vlastním přičinění…, proč by se taky snažili, když si zvykli na pohodlný život na dávkách? Ovšem nejde tu o „nenávist“ či „předsudky“, ale o motivaci!

Každý by měl mít právo na dostupnou zdravotní péči. Ovšem… dostupná neznamená „vždy zadarmo“. Není spravedlivé, aby smrtelně nemocným byly pojišťovnami odmítány drahé, avšak nezbytné léky, protože se většina peněz prošustruje za antibiotika a další prášky na banální nemoci. Solidarita není o tom, že chci všechno zadarmo, ale že se jsem ochoten uskromnit, aby např. člověk s nějakým vzácným druhem rakoviny či svalové atrofie nezemřel, protože mu pojišťovna odmítne hradit lék za desítky či stovky tisíc! To si raději připlatím za kapky od kašle!

Lidi nebyli stvořeni pro lidská práva, ale lidská práva musí být pro lidi! Mění se společnost, způsob života, mění se priority, což logicky vyžaduje i proměnu lidských práv. Ukazuje se třeba, a to píši jako bisexuál, že je mnohem důležitější právo dítěte na „mámu a tátu“, tedy na život v tradiční intaktní rodině, než práva homosexuálů si adoptovat dítě nebo právo nezodpovědných rodičů se rozvést kvůli kdejaké prkotině, samozřejmě na úkor vlastních dětí! A možná by se nemělo zapomenout na právo dítěte nebýt rozmazlováno, protože v opačném případě bude v dospělosti natolik postrádat psychickou imunitu a bude natolik „choulostivou květinkou“, že upadne do deprese po prvním či druhém větším životním problému, těžko bude zvládat požadavky na disciplínu v zaměstnání, protože doma na to nebylo zvyklé, nebude schopno konstruktivně řešit problémy ve vztazích – než se v něčem omezit, třeba z lásky ke svým vlastním dětem, raději se rozvede a rozbije rodinu. Zkrátka, takový jedinec bude stále sebestředným „velkým dítětem“ bez schopnosti vcítění se do toho druhého.

Podobné je to s „divokou“ inkluzí na úkor kvality vzdělání většiny, školek pro dvouleté, přibývání „šmírovacích“ kamer…, vynikající psychiatr a spisovatel Max Kašparů to velmi lapidárně vystihl tvrzením, že problémy v morálce řešíme technickými záplatami, jinak řečeno, neléčíme nemoc, ale jen její příznaky.

Závěr: problém dosavadní levice je přílišná zatíženost materializmem a marxistickým dědictvím, což jí brání se na věci dívat i z morálního, či jen lidsky praktického hlediska, tj. z pohledu zdravého selského rozumu.

 

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.02.2018 20:27

Spravedlnost neexistuje.Proto má soška,která jí znázorňuje,převázané oči šátkem,aby byla slepá.Každý,kdo se zaklíná spravedlností,je určitým způsobem"hloupý".Věřit něčemu,co vůbec neexistuje,(a v tomto státě obzvlášť) je nereálné spoléhání na lidskou soucitnost.A to je dáma,která se nenechá osedlat a dělá si co chce.Pan Mikulášek je členem ČSSD,jejíž ministryně přišla se stupidní a nebezpečnou inkluzí ve školách.Co udělal,jako člen partaje,proti takovým dementním pokusům své partaje?Dnes se v partaji hádají,kdo může za mizerný volební výsledek.Já jim to klidně prozradím.Nejen jejich vedení,ale všichni členové této partaje se na tomto sociálním inženýrství podíleli.Vedení přímo svým přístupem a členové nepřímo svým postojem k akcím svého vedení.Socani by se měli jako strana rozpustit a začít znovu.Právě takové inženýrství v minulosti vedlo dokonce až k založení KSČ,kvůli opuštění sociální cesty partaje.Dnes vznikají strany účelově a vždy najdou dost nemyslících voličů,kteří jim pomohou k politické moci.A tak se postupně stávají členy několika stran po sobě,když v té jedné nenajdou naplnění svých soukromých ambicí.


 
Paul McCartney je i v 76 letech hvězdou, byť mu islamisté hrozili smrtí, když vystoupí v Izraeli; a dnes je v čele amerického žebříčku Billboard 200 za své album Egypt Station

Paul McCartney je i v 76 letech hvězda, byť mu islamisté hrozili smrtí, když vystoupí v Izraeli; a dnes je v čele amerického žebříčku Billboard 200 za své album Egypt Station

Neohrožený britský hudebník Paul McCartney, člen nejlepší beatové skupiny všech dob Beatles, právě ovládl po více než třiceti letech týdenní žebříček nejprodávanějších alb ve Spojených státech. McCartneyho nové album Egypt Station se dostalo do čela žebříčku Billboard 200, který tento týden září 2018 zveřejnil stejnojmenný magazín.

Zemřel Libor Vojkůvka; u nebeské brány ho čekal jím zbožňovaný Rubens s čistým malířským plánem, pro jejich věčné nebeské malování…

Zemřel Libor Vojkůvka; u nebeské brány ho čekal jím zbožňovaný Rubens s čistým malířským plánem, pro jejich věčné nebeské malování… ...

V pátek 21. září zemřel jeden z nejvýznamnějších současných českých malířů Libor Vojkůvka. Bylo mu 71 let. Byl hradní zahradník ve Šternberku, samouk, který maloval pracnou a originální metodou, kdy na plátně překrýval několik vrstev barev. Námětem jeho obrazů byly zdánlivě fantaskní výjevy často ze života hmyzu..

Poslední domácí zprávy