• Středa, 19. prosinec 2018
  • Svátek má Rukojmí Ester

Realistická levice, aneb zbavme se marxistického dědictví!
Počet návštěv: 760

Realistická levice, aneb zbavme se marxistického dědictví!

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

V první řadě zapomenout na ideologie a nahradit je principem praktické užitečnosti, účinnosti daných řešení a pochopením potřeby rovnováhy.

tip: PRO POSLECH ČLÁNKU KLIKNĚTE ZDE

Sociální zabezpečení je samozřejmost, ovšem je nutno pamatovat, že rozmazlování vychovává pohodlné a znuděné sobce, složící se při první vážnější životní krizi. A stejně to dopadá, pokud se to přežene se „solidaritou“ k nemakačenkům a jiným lidem, kteří se do chudoby dostali vlastní vinou. Ztratí se motivace takto rozmazlovaných lidí dostat se zase do normálu, nemluvě o jejich vlastním přičinění…, proč by se taky snažili, když si zvykli na pohodlný život na dávkách? Ovšem nejde tu o „nenávist“ či „předsudky“, ale o motivaci!

Každý by měl mít právo na dostupnou zdravotní péči. Ovšem… dostupná neznamená „vždy zadarmo“. Není spravedlivé, aby smrtelně nemocným byly pojišťovnami odmítány drahé, avšak nezbytné léky, protože se většina peněz prošustruje za antibiotika a další prášky na banální nemoci. Solidarita není o tom, že chci všechno zadarmo, ale že se jsem ochoten uskromnit, aby např. člověk s nějakým vzácným druhem rakoviny či svalové atrofie nezemřel, protože mu pojišťovna odmítne hradit lék za desítky či stovky tisíc! To si raději připlatím za kapky od kašle!

Lidi nebyli stvořeni pro lidská práva, ale lidská práva musí být pro lidi! Mění se společnost, způsob života, mění se priority, což logicky vyžaduje i proměnu lidských práv. Ukazuje se třeba, a to píši jako bisexuál, že je mnohem důležitější právo dítěte na „mámu a tátu“, tedy na život v tradiční intaktní rodině, než práva homosexuálů si adoptovat dítě nebo právo nezodpovědných rodičů se rozvést kvůli kdejaké prkotině, samozřejmě na úkor vlastních dětí! A možná by se nemělo zapomenout na právo dítěte nebýt rozmazlováno, protože v opačném případě bude v dospělosti natolik postrádat psychickou imunitu a bude natolik „choulostivou květinkou“, že upadne do deprese po prvním či druhém větším životním problému, těžko bude zvládat požadavky na disciplínu v zaměstnání, protože doma na to nebylo zvyklé, nebude schopno konstruktivně řešit problémy ve vztazích – než se v něčem omezit, třeba z lásky ke svým vlastním dětem, raději se rozvede a rozbije rodinu. Zkrátka, takový jedinec bude stále sebestředným „velkým dítětem“ bez schopnosti vcítění se do toho druhého.

Podobné je to s „divokou“ inkluzí na úkor kvality vzdělání většiny, školek pro dvouleté, přibývání „šmírovacích“ kamer…, vynikající psychiatr a spisovatel Max Kašparů to velmi lapidárně vystihl tvrzením, že problémy v morálce řešíme technickými záplatami, jinak řečeno, neléčíme nemoc, ale jen její příznaky.

Závěr: problém dosavadní levice je přílišná zatíženost materializmem a marxistickým dědictvím, což jí brání se na věci dívat i z morálního, či jen lidsky praktického hlediska, tj. z pohledu zdravého selského rozumu.

 

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.02.2018 20:27

Spravedlnost neexistuje.Proto má soška,která jí znázorňuje,převázané oči šátkem,aby byla slepá.Každý,kdo se zaklíná spravedlností,je určitým způsobem"hloupý".Věřit něčemu,co vůbec neexistuje,(a v tomto státě obzvlášť) je nereálné spoléhání na lidskou soucitnost.A to je dáma,která se nenechá osedlat a dělá si co chce.Pan Mikulášek je členem ČSSD,jejíž ministryně přišla se stupidní a nebezpečnou inkluzí ve školách.Co udělal,jako člen partaje,proti takovým dementním pokusům své partaje?Dnes se v partaji hádají,kdo může za mizerný volební výsledek.Já jim to klidně prozradím.Nejen jejich vedení,ale všichni členové této partaje se na tomto sociálním inženýrství podíleli.Vedení přímo svým přístupem a členové nepřímo svým postojem k akcím svého vedení.Socani by se měli jako strana rozpustit a začít znovu.Právě takové inženýrství v minulosti vedlo dokonce až k založení KSČ,kvůli opuštění sociální cesty partaje.Dnes vznikají strany účelově a vždy najdou dost nemyslících voličů,kteří jim pomohou k politické moci.A tak se postupně stávají členy několika stran po sobě,když v té jedné nenajdou naplnění svých soukromých ambicí.


 
Mezi 18. a 29. prosincem 1972 připravila US Army pro vánoční bombardování nejprve 42 letounů B-52D v úpravě Big Belly, tj. velké břicho; bylo tak svrženo více než 15 000 tun bomb na Hanoj, Haiphong a řadu dalších cílů na severu Vietnamu

Mezi 18. a 29. prosincem 1972 připravila US Army pro vánoční bombardování nejprve 42 letounů B-52D v úpravě Big Belly, tj. velké břicho; bylo tak svrženo více než 15 000 tun bomb na Hanoj, Haiphong a řadu dalších cílů na severu Vietnamu

Rád bych nyní během laskavých dnů zrození připomenul jednu z nejbestiálnějších akcí US Army, která se navíc uskutečnila o vánočních svátcích, když při bombardování Hanoje počátkem 70. let nechal prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války.

Kalousek k Savčenkové: Byla jste pro nás několik let symbolem svobody a odporu proti agresorovi,” uvedl loni tento sněmovní šašek po jejím věznění v Rusku. Co řekne dnes na mříže ukrajinské?

Kalousek k Savčenkové: Byla jste pro nás několik let symbolem svobody a odporu proti agresorovi,” uvedl loni tento sněmovní šašek po jejím věznění v Rusku. Co řekne dnes na mříže ukrajinské?

Dnes začal ukrajinský soud v pokračování toho, co začal už letos v březnu; z národní hrdinky Nadiji Savčenkové stala vlastizrádkyně. Objevila se totiž nahrávka, na níž nabádá k útoku na vládu a parlament. „Co navrhuje Voloďa, je revoluce. Já navrhuji puč. Musí být všichni naráz fyzicky zlikvidováni,“ říká Savčenková na nahrávce.

EU se budovala na písčitém politickém podkladě, dnes hrozí, že se takto vzniklá soustava států časem zhroutí. Tímto rizikovým územím dnes Evropská unie je; jedním ze základních kamenů tvoří též exod běženců zvaný EUROMED

Program EUROMED počítá s přistěhováním až 80 milionů islámských migrantů. Vyrovnají demografický úbytek v Evropě; ČR s porodností 1,9 děti nemá šanci přežít, plodné islámské rodičky s čs. občanstvím a 5 dětmi tak zajistí udržení české identity

Evropskému parlamentu řekli voliči před řadou let sice tiché, ale přesto jasné „Ne“ muslimským imigrantům a multikulturnímu zákonu; napětí však povolilo jen zdánlivě, katarze se nekonala. Přesto se EU, tento nevydařený klon RVHP, postupně potýká se zásadní krizí...

Poslední domácí zprávy

Dál-nic-e.

Dál-nic-e.

Ani nemusím být psycholog, abych rozpoznal, že lidé řídí automobil tak jako žijí. Zjednodušeně řečeno – stav na silnicích je nastaveným...