• Středa, 19. prosinec 2018
  • Svátek má Rukojmí Ester

Přestaňme si nadávat, musíme si pomáhat
Počet návštěv: 978

Přestaňme si nadávat, musíme si pomáhat

Ondřej  Mrázek Článek od Ondřej Mrázek

Hořce smutný kolotoč dělení české společnosti na dva hystericky se nenávidějící tábory se nám před očima mění v démonické soukolí, které nás všechny hrozí vcucnout a rozmáčknout jako Chaplina v jeho Moderní době.  

Vykopávání zákopů, vymítání ďáblů, urážení, pohrdání, vyvolávání nenávisti a hledání zrádců vlasti v táboře nepřítele. Tak by se daly ve stručnosti zběžně popsat základní rysy nálady, která tu otravuje vzduch tak, že už se tu skoro nedá dýchat. A to napříč politickým i geografickým spektrem od pražské kavárny přes plzeňskou hospodu a ostravskou knajpu až po tu nejvýchodnější moravskou vinárnu. Ne že by v Praze nebyly hospody a knajpy a v Olomouci nebo Brně kavárny.

Osobně jako rodilý Pražák křtěný tak akorát Vltavou bych chtěl říct, že i když mám na nose brýle a chodím do hospody raději než do kavárny, přece jen tak nějak cítím zodpovědnost, co to ti lidé, moji rodáci i nerodáci, kteří sami sebe sebevědomě a bez sebemenších pochyb považují za „elitu“ a všechny ostatní za nevzdělanou, zabedněnou a lehce manipulovatelnou lůzu, proboha provádějí.

„Když už jste vy Pražáci tak chytrý, mohlo by vás konečně trknout, že tady v té zemi nežijete sami. Místo abyste v klidu vyslechli, co říkají druzí, nadáváte jim a pláčete, že máte deprese z toho, že se po vás neopičí,“ řekl mi o víkendu jeden sympatický chlap v hospodě u dobrého piva v nejmenovaném malém českém městečku.

Na tom jsme se shodli.

Proč o tom ale píšu: jeho slova mi zazněla v uších ve chvíli, co jsem uslyšel v rozhovoru na televizi Seznam.cz slavnou českou novinářku Petru Procházkouvou, kterak vyhlásila, že „končí s korektní tolerancí hlupáků a blbců“, protože jí připomínají zlé Rusy, které ona do krve dobře zná a ví, jak je to tam hrozné. A ještě něco o „manipulovatelných mozkových troskách“.

To je už opravdu trochu silná káva. Od dámy. Nenávist k jinému národu zapřažená do podněcování nenávisti vůči části národa vlastního. Vymítání ruských ďáblů po vzoru tajemníka kardinála Duky, který reagoval na petici, kritizující nacionalismus českého kardinála a jeho snahu o obnovení jednoty trůnu a oltáře, označením všech, kdo sepisují a podpisují petice za „dědice hnědé i rudé totality“.

Je to den o dne horší. Houstne to. Už toho, přátelé, raději nechme. Nebo se tu za chvíli navzájem umlátíme čepicema. Přestaňme si nadávat, musíme si pomáhat.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

21.02.2018 19:44

Pokud se proti nim tvrdě nezakročí,budou společnost rozdělovat věčně.Ohledně té pražské kavárny se projevuje to,co jsem psal po hloupém článku Votavy o pražské kavárně a moravské hospodě.Všichni ti mimopražští si pod pojmem pražská kavárna představují celou Prahu.Jen jim nedochází,že většinu této kavárny tvoří naplaveniny,které přišli z jejich kraje.Takže právě to slavní bojovníci proti kavárně jsou paradoxně těmi,kdo společnost rozděluje.Nepíši o tom,jak to myslí!Jenom o tom,co vlastně říkají a vůbec jim nedojde jejich podíl na rozdělování společnosti.Tam je třeba hledat ten zásadní díl rozdělení a poučky kavárenských povalečů a parazitů o blbých nevzdělaných venkovanech je ve značné míře jen pokus,zastřít svou vlastní blbost,neschopnost a touhu po faktické moci.Jak je vidět,v bojovnících proti kavárně mají velkou podporu!


 
Mezi 18. a 29. prosincem 1972 připravila US Army pro vánoční bombardování nejprve 42 letounů B-52D v úpravě Big Belly, tj. velké břicho; bylo tak svrženo více než 15 000 tun bomb na Hanoj, Haiphong a řadu dalších cílů na severu Vietnamu

Mezi 18. a 29. prosincem 1972 připravila US Army pro vánoční bombardování nejprve 42 letounů B-52D v úpravě Big Belly, tj. velké břicho; bylo tak svrženo více než 15 000 tun bomb na Hanoj, Haiphong a řadu dalších cílů na severu Vietnamu

Rád bych nyní během laskavých dnů zrození připomenul jednu z nejbestiálnějších akcí US Army, která se navíc uskutečnila o vánočních svátcích, když při bombardování Hanoje počátkem 70. let nechal prezident Richard Nixon shodit větší množství bomb, než kolik bylo svrženo na Drážďany během druhé světové války.

Kalousek k Savčenkové: Byla jste pro nás několik let symbolem svobody a odporu proti agresorovi,” uvedl loni tento sněmovní šašek po jejím věznění v Rusku. Co řekne dnes na mříže ukrajinské?

Kalousek k Savčenkové: Byla jste pro nás několik let symbolem svobody a odporu proti agresorovi,” uvedl loni tento sněmovní šašek po jejím věznění v Rusku. Co řekne dnes na mříže ukrajinské?

Dnes začal ukrajinský soud v pokračování toho, co začal už letos v březnu; z národní hrdinky Nadiji Savčenkové stala vlastizrádkyně. Objevila se totiž nahrávka, na níž nabádá k útoku na vládu a parlament. „Co navrhuje Voloďa, je revoluce. Já navrhuji puč. Musí být všichni naráz fyzicky zlikvidováni,“ říká Savčenková na nahrávce.

EU se budovala na písčitém politickém podkladě, dnes hrozí, že se takto vzniklá soustava států časem zhroutí. Tímto rizikovým územím dnes Evropská unie je; jedním ze základních kamenů tvoří též exod běženců zvaný EUROMED

Program EUROMED počítá s přistěhováním až 80 milionů islámských migrantů. Vyrovnají demografický úbytek v Evropě; ČR s porodností 1,9 děti nemá šanci přežít, plodné islámské rodičky s čs. občanstvím a 5 dětmi tak zajistí udržení české identity

Evropskému parlamentu řekli voliči před řadou let sice tiché, ale přesto jasné „Ne“ muslimským imigrantům a multikulturnímu zákonu; napětí však povolilo jen zdánlivě, katarze se nekonala. Přesto se EU, tento nevydařený klon RVHP, postupně potýká se zásadní krizí...

Poslední domácí zprávy

Dál-nic-e.

Dál-nic-e.

Ani nemusím být psycholog, abych rozpoznal, že lidé řídí automobil tak jako žijí. Zjednodušeně řečeno – stav na silnicích je nastaveným...