• Středa, 12. srpen 2020
  • Svátek má Rukojmí Klára

Kecá Moravec, nebo jsem v disentu?
Počet návštěv: 3573

Kecá Moravec, nebo jsem v disentu?

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

I ten Moravec na svých OVM už zestárnul. Já jen po očku pokukuju a někdy se propadnu do blahodárného nevědomí. Jednak se mi po nedělním obědě zavírají oči a navíc, ty jeho kecy už mi lezou krkem ven.

Jak se mohlo stát, že novinář si zprivatizuje veřejnoprávní médium pro vlastní slávu? A nejen on! Za ta léta těch jedině správných a nosných názorů, linoucích se z ČT, mohli jemu podobní, z dobře placeného veřejnoprávního media, si už dávno založit novou politickou stranu. S důrazem na záchranu rozštěpené společnosti, xenofobii, záchranu politickou korektnost a nenahraditelných neziskových organizacích třeba i k odstranění neschopného prezidenta. Politická strana názvu, třeba MOČES (Moravcova česká strana), by nebyla samotná, kdo by hlídala neomarxistickou demokracii. Jde však o to, jestli by se Kalousek nechal namistrovaným Moravcem vést.

Disent.

„Disidentem se člověk nestává tak, že se jednoho dne rozhodne pro tuto svéráznou kariéru, ale proto, že vnitřní odpovědnost kombinovaná s celým komplexem vnějších okolností ho prostě do tohoto postavení uvrhne…“          (Václav Havel)

To jsem pochopil až později, když Havlova modla se rozplývala v alkoholu a se zajištěnými podporami ze zahraničí. Proto úroveň ohrožení byla různá a podepsat chartu bylo jiné v Havlíčkově Brodě, či v Praze.

Já v disentu nikdy nebyl, ale fandil a pár těch odvážnějších z okolí znal. A tak mě orgány moci i šéfové v zaměstnání, v sedmdesátých letech považovali jenom za kverulanta. Jak jsem starý, tak jsem dnes zmatený, protože znova se mnoho lidí opět přichyluje k nové podobě disentu a já se dnes tím kverulantem stal znova. Je to podivné, že po devětadvaceti letech se mnozí z nás stávají novodobými disidenty? Asi nikdo netušil, že se očekávaná demokracie změní v nový marxismus a eurosvoboda bude připomínat bolševickou radu vzájemné hospodářské pomoci. A že si sedmdesátá léta normalizace se současnou eurokrektností podají ruce.

Pořád dokola.

Zejména veřejnoprávní televize by své diváky měla objektivně informovat a ne protlačovat jediný politický názor. V posledních, nedělních Otázkách se Moravec zaměřil na neudržitelnou volbu „mlátičky Ondráčka do čela komise pro kontrolu GIBS. Zmínil, že si Ondráček neuvědomuje, že žijeme v 21. století. S tím je možno souhlasit, ale přitom namistrovaný vševěd nezaznamenal, že jeho hosti, první dáma ODS paní Udženija a předseda STAN Gazdík žijí ještě dál. V nové době totality.

Jako kverulant se ani nedivím, že se rozhádané politické strany objímají, málem že nelíbají. Jistě proto, aby lépe odolávaly hnutí ANO a hlavně Andreji Babišovi. Na druhou stranu nechápu, jak se relativně nové, mladé tváře, třeba jako Alexandra Užinja ODS, nebo Markéta Pekarová z TOP 09 nechaly zatáhnout do hrátek celoživotních politiků typu nesnášenlivého Kalouska. Jak to, že nevnímají tu pokřivenost starých politických handlů a nemají tu úzkost, že se dříve, nebo později, korupční jednání provalí. Že se voliči konečně dozví o politických zločinech jejich předchůdců, kteří se až dosud vzájemně bezpečně kryli.

„Zaujímáme postoje, místo abychom stáli.“  O naší obnovené demokracii napsal Karel Kryl. Jak výstižně pojmenovaná podstata politikaření! Co by asi říkal, kdyby se dožil dnešních dnů, a novodobé

multikulturní Evropské unie? Že současná EU euromarxistů, je pravděpodobně schopna svojí agresivní ideologií zničit práci mnoha generací, rozvrátit Evropu a uvrhnout ji do nové totality. Ale, vrátím se domů k dnes zcela znepřáteleným stranám.

Babiš.

Teď nemůže nezaznít otázka, proč je ANO v čele s Andrejem Babišem u občanů naší země tak úspěšné? Může za to ústup z výšin slávy, dnes již bezvýznamných představitelů „tradičních“ politických stran, kteří pořád dokola omílají antibabizmus a prázdné fráze? Když odpověď hodně zjednoduším, asi ano.  Babišovo hnutí ANO představuje pro voliče naději na systémovou politickou změnu. Řekl bych, že konečně budou rozkopány korupční - po dlouhá léta společně stavěné bábovičky.

V úvodu článku jsem se nazval kverulantem, a proto se také divím, že tolik voličů důvěřuje miliardáři, který chce řídit stát jako firmu. Jenomže do údivu také vstupuje, že Babiš za krátké působení ve vládě vytřel zrak, na příklad „geniálnímu ministru financí“ Kalouskovi, nebo premiéru Sobotkovi. Lze se divit občanům, kteří museli být svědky, na příklad tunelování OKD a krádeži hornických bytů? Nebo premiéra ODS, jež řídil stát jako rodinnou firmu a jeho milenka ovládala i tajné služby? Jeho ministři udělovali náměstkům milionové odměny, paradoxně i na Ministerstvu práce a sociálních věcí, řízené Drábkem z ODS a náměstkem Šiškou, který zatím ojediněle získal sedm let v teplácích.

Je třeba se v čase vrátit dál.

„Česká konsolidační agentura (ČKA) byla instituce určená k zajišťování hospodářských záměrů vlády k financování strategických projektů v oblasti infrastruktury a životního prostředí. Vznikla 1. září podle zákona č. 239/2001 Sb. a zanikla ke dni 31. prosince 2007 bez likvidace. Vznikla jako právní nástupce Konsolidační banky Praha.“       (Wikipedie)

Je třeba se poohlédnout, že třeba státní banky byly rozkradeny a následně převedeny do ČKA a vykradeny podruhé. Česká konsolidační agentura stála daňové poplatníky 236 miliard korun. Jenom IBP měla za 270 miliard špatných úvěrů, Agrobanka 50 miliard a Bohemia za 20 miliard Kč. Ještě zmíním předsednictví v EU a spojenou kauzu ProMoPro za 180 milionů Kč, které odešlo na účty bílých koní v hotovosti. A ještě solární elektrárny, z nichž pět z dvaceti největších, mají anonymní akcie. Kdo ví, kam jdou peníze a kdo odhadne, kolik solární baroni vyberou od daňových poplatníků? Odhaduje se bilion korun.

Moravec.

Jak již jsem se zmínil, rád po obědě usínám při Otázkách Václava Moravce. Určitě abych si uchoval dobrou chuť nedělního oběda a jasný rozum. Také alespoň nevidím jeho povýšené vystupování vůči pozvaným hostům. On s nimi není schopen normálně a slušně komunikovat, protože mi připadá jako komunistický soudruh učitel vševěd. Na závěr ještě jednou zopakuji, že ČT si nezaslouží pohodlný život za peníze poplatníků. To mně, jako věčnému rebelovi, docela vadí

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

05.03.2018 20:55

Je vidět,že i tak zkušený člověk,jako je pan Stýblo,se nechá lechce obalamutit a poté si to vyčítá.Co ovšem nikdo očekávat nemohl,že je český občan takový pitomec,že si svou svobodu nechá ukrást politickými partajemi.Jenže se ukázalo,že řeč se mluví a voda se teče.Velebná hesla i svobodě vzala za své již po půl roce,z hesla ožraly o pravdě a lásce se stala jen prázdná slova.Což završil schvalováním "humanitárního bombardování" srbských civilistů nálety NATO.USA a NATO prováděli teroristické přepadení suverénního státu a čeští politici stát do tohoto teroristického spolku zatáhli.ANO nemůže být úspěšné,protože ho Babiš využívá a bude využívat pro svoje zájmy.Ale jako ministr financí se zapsal dobře.ČKA byla založena jen a pouze s jedním účelem,rozkrást ještě to,co tady ještě po údajné "privatizaci" zbylo.Nebyl to jenom Klaus,jeli v tom také Ježek Tomáš a Češka Roman s pomocí dalších,jako bývalý člen KSČ ve funkci ministra hospodářství(dnes pro místní rozvoj) a jiní.Češi se nechali vmanipulovat do nového,ještě horšího RVHP a EU.Sečteno,podtrženo,Češi se projevili jako pitomci a nemohou se divit,že jim (j)elita říká lůza.Protože tak vystupují.


 
Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Stephen Lendman: Masové rabování v Chicagu. Mé město v obležení

Včera, to je v pondělí ráno, jsem se probudil do hrozivé skutečnosti. Mail, zaslaný všem obyvatelům zdejšího obvodu mi sděloval, že během předcházející noci z neděle na pondělí, došlo na nejvýznamnější chicagské třídě, nazvané Velkolepá míle (Magnificent Mile), a patřící do našeho obvodu, k masovému rabování maloobchodních prodejen. 

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Pompeo, tys nám tady ale chyběl…

Přiletět do země jako představitel zatímní supervelmoci, která se hroutí před očima, tři měsíce předtím, kdy jeho nejvyšší šéf prezident USA má nakročeno k odchodu z Bílého domu, je v podstatě komické. A ještě je komičtější, že přijíždí s tím, aby podpořil fanatické protičínské sunity v podobě Vystrčilů, Fischerů apod. svým vystoupením v Čechy hluboce nenáviděným Senátu.

Poslední domácí zprávy