• Pondělí, 10. srpen 2020
 • Svátek má Rukojmí Vavřinec

Slabost i moc.
Počet návštěv: 3096

Slabost i moc.

- Karel Stýblo - Článek od - Karel Stýblo -

Zatím stále nevím, jestli jsem stoupenec Babiše. Jak taky v chaosu odlišných názorů našich blahorodí se vyznat? Je silný a schopný, a protože se dá jen těžko porovnávat s vymírajícími, politickými mastodonty…

Nejde v nechutné politické džungli spíše o slabost protivníků, kteří z něho mají strach? Jak jsem se v minulém blogu označil za kverulanta, troufám si tvrdit, že např. Bělobrádek, třeba Fiala a nejlepší ministr financí Kalousek, nemají odvahu vládní zodpovědnost, vzít do svých rukou. V tomhle směru je dokonalý zastírací manévr – Demokratický blok. Jedině tak by mohli udržet na uzdě Andreje Babiše. Jenomže jsou už tak slabí, že se bojí o zánik vlastních stran. Ostatně jeden z nejůtočnějších, člen KDU – ČSL Jan Bartošek prohlásil, že hrozí zánik strany, která to podstoupí.

Nedá se na to dívat.

I měsíce po volbách strany zabředlé v korupci a rozkrádání státního majetku šermují morálkou. Kalousek, Fiala, Bělobrádek, Gazdík, Hamáček a jim podobní, si nevidí na špičku nosu. A tak logicky vyvstává otázka, zda Andrej Babiš má právo vést tuto zemi, když občané si ho zvolili přes všechna zdůrazňovaná negativa? Neudělali výše jmenovaní předsedové okoukaných politických stran chybu, když se ještě před volbami rozhodli, že do povolební spolupráce s Babišem nepůjdou?

Dodnes si arogantní a demagogičtí protagonisté ODS, ČSD, KDU – ČSL, TOP 09 a jim podobní, neuvědomili, že dnes se historie jako bič nedá používat jako před pětadvaceti lety. Odtud ten zarytý antikomunizmus, vtírání se k západu, k NATO a démonizace Ruska a Číny. Zarputile odmítají pochopit, že karty jsou rozdány jinak. Neodmítám si taky kopnout do Gottwalda a Stalina, jenže na to je dnes potřeba stejná odvaha, asi jako rozšlápnout hovno.

Tihle vzdělaní havloidi a intelektuálové nepochopili, že nepřáteli nejsou staří komunisti a jejich třídní boj, ale neomarxisté, kulturní marxisté a levicoví pokrokáři a jejich sociální ambice radikálně změnit svět. Složkami neomarxistické ideologie je multikulturalizmus, genderový feminizmus, globalizmus, agenda sexuálních menšin, kosmopolitizmus a třeba NGO-ismus. Někomu se jistě zdá, že tahle slova znějí jako ze špatného sci – fi. K řadovým občanům, kteří mají starosti o rodinu, někdy jen holou existenci, tahle výše uvedená slova snad ani nedorazila.

Přidám instinktivní vysvětlení, i když sám si nevím rady jak tyto dostupné informace pojmout: „NGO-ismus se stal synonymem tužeb různých zájmových a neziskových uskupení přebírat organizaci či řízení věcí veřejných, kterou obvykle vykonává stát. Nástroji prosazování jsou mimo jiné politická korektnost, antidiskriminační legislativa, lidskoprávní fanatismus, juvenilní justice a specializované orgány provádějící dehonestaci označené ideologie a osob. K naplnění svojí představy dobra a spravedlnosti neomarxisté potřebují zničit křesťanskou morálku, rodinu, pohlaví, autoritu, řád, národy i státy a vůbec základní pojem o tom, co je a co není dobře.“

České mudrlantství.

„Kdo je bez viny, ať hodí kamenem,“ rádi říkají politici, protože každý vidí jen chyby na druhém, jen na sobě ne. (Starý zákon, Janovo evangelium, 8. Kapitola: "Kdo z vás je bez hříchu, ať po ní první hodí kamenem.")  Ideová vyhraněnost politických stran a čitelnost jejich vedení se dnes schovává v umělé mlze. Fialům nepomůže mudrování, omílání banalit a „statečné“ obhajování dávno známých a samozřejmých věcí. Babiš se svým hnutím ANO určitě není nepřítelem, leda prospěchářem. Politické strany v mlze by si měli promnout oči, aby zvěděly, že Babiš pracuje i ku prospěchu občanů a hlavně celé naší české, hezké kotliny.

Kdy už Kalouskové a spol. zavřou své držky a přestanou napadat a žvanit. Budoucnost naší země musí konečně vytvářet lidé s charakterem, morálkou, skutečnou moudrostí a vlastenectvím. Lidé, kteří se zaměří na obhajobu staletími prověřené české společnosti a národního státu. Kteří napřou svoje síly proti havlistům, neomarxistům (Levicovým pokrokářům) v ideovém globálním střetu proti genderu, multikulturalizmu a politické korektnosti. Babišové dříve, nebo později odejdou, ale nebezpeční fanatičtí ideologové se bohužel, množí.

- Karel Stýblo -
Muzikant. Psaní a dopisování do novin a šuplíku. Sběratelství užitkových předmětů, pivní lahve apod. Laicky filosofie, k tomu nadprůměrně zvýšené sociální cítění.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

              Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Jsi pro fair play? Pak nemůžeš fandit liberodemobloku.

Baví tě dění ve sportu, kde zásada fair play vznikla? Jsi pro to, aby dva naše nejúspěšnější fotbalové kluby Slavie Praha a Viktoria Plzeň hrály své zápasy za rovných podmínek, i když fandíš jen jednomu z těch dvou klubů? Anebo když fandíš Slávii, bral bys všemi čtyřmi, aby Plzeň musela do zápasů nastupovat a hrát v teplácích, bez rozvičky, bez náhradníků, bez lékaře a s trenérem zásadně jen na tribuně?  Anebo když fandíš Plzni, přál by sis, aby tyhle hendikepy postihly Slávii?

Poslední domácí zprávy