• Úterý, 25. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Ivan

Studenti výstražně stávkovali. Kolik by jich stávkovalo po vyučování?
Počet návštěv: 1800

Studenti výstražně stávkovali. Kolik by jich stávkovalo po vyučování?

Radomír Dolanský Článek od Radomír Dolanský

Ve čtvrtek řada studentů s podporou mnohých učitelů demonstrovala de facto proti základním principům demokracie a svobody slova a žádala paradoxně demokracii. Když kritizujete jinak než chceme my, ohrožujete demokracii!  

Hurrrááá!!! Zase tady máme nové heslovny a hesloviče - #VyjdiVen. Zase se lidé můžou shlukovat pod nějakou plackou, aby se mohli vydělit, zviditelnit, projevit, a právě to je otázka, jestli svůj názor? A samozřejmě, taky se ulít ze školy. Navíc, když k tomu mnohde vyzývali sami učitelé...
Škoda, že se nejde příští týden v době vyučování stávkovat za Babiše a Zemana. Kdoví, kolik z těch čtvrtečních venkuvyjítých by šlo zase? Před lety národ ohromně pobavili Romové, kteří vyhlásili stávkovou pohotovost, dokud jim někdo nevysvětlil, že stávkou můžou vyhrožovat jen ti, kdož pracují. Ale jak je vidět, dnes se na školách učí asi nějaký nový význam slov. Nebo je to nařízení Evropské únie...? Nebo snad následná stávka by znamenala odmítnutí studia? Koho by to asi tak u středoškoláků a vysokoškoláků poškodilo? Stát určitě ne, prezidenta a premiéra a vládu v demisi už vůbec ne. A nazývat jiný náhled na zvyklosti či neobjektivitu médií útokem na demokracii? To je ale útok na demokracii těch druhých. Nejvyšší zákon země, ani jakýkoliv další, porušeny nebyly.

Je docela úsměvné, že děti ze středních škol a studenti škol vysokých požadují po prezidentu dodržování ústavních zvyklostí. Vždyť je to právě každá další mladá generace, která od nepaměti nedodržuje řadu zvyklostí svých předků. Což je nakonec dobře, poněvadž jde o záruku změny. Někdy i k horšímu.
Možná by mohl někdo studentům vysvětlit, že ústavní zvyklosti nejsou dány zákonem, takže lze politiky kritizovat za jejich pozměňování, ale nelze nikoho nutit k jejich dodržování jen na základě zvyku. Ústava nebyla nikým porušena, ať už byla vykládána v některých případech jakkoliv na hraně. Protože od dozoru nad porušením Ústavy ČR zde máme především soudy a politickou opozici, nikoliv ulici. Pokud politici žalovali, soudy nikoho neodsoudily. A kdo jiný než studenti by měli ze školy vědět, že presumpce neviny je jedním ze základů demokracie? Ale papouškovat druhé je jednodušší. Taktéž je otázkou, zda lze demokraticky zvolené strany považovat za nedemokratické jen proto, když demonstranti papouškují obehranou písničku asi jako zvykové právo? A za další. Není nijak definováno striktně zákonem, co vláda v demisi nesmí! To se nyní jen hodí straně, která sama vládla v demisi a byla za své kroky rovněž kritizována. Nicméně politická paměť je krátká a u studentstva takřka nulová, odcházející s každým maturitním či jiným ročníkem. Jako demokratická pojistka zde právě slouží Parlament a Senát. Pokud jimi vše projde, je asi zbytečné zanedbávat školu s tím, že je zde něco špatně.

NA KAŽDÉM ROHU SE TADY ZAKLÍNÁME SVOBODOU A DEMOKRACIÍ, ZATÍMCO NÁM UNIKÁ NAPLNO OTEVŘENÝMI KOHOUTY PŘES BRUSEL

A bitva o vyváženou, objektivní Českou televizi? Její vyváženost si můžeme demonstrovat právě na demonstraci demonstrací. Hned v úvodu pohled do devíti měst, názory demonstrujících pardon výstražně stávkujících, přípravy akcí na vybraných školách. Oproti tomu jediný příklad ze školy, kde se navzdory protestu učilo a dvě nicneříkající věty studentky. Žádný opačný názor a už vůbec ne kritika výstražné stávky z řad studentů. Vyvážená, objektivní Česká televize se ani v nejmenším nezajímala, jak je možné, že v některých školách k demonstraci vyzývali samotní učitelé?! Zrovna na takové skutečnosti by asi veřejnoprávní TV měla reagovat, není-liž pravda? Nicméně studenti alespoň potěšili neúspěšné politiky a kulturní frontu, která v euforii červených srdcí skoro nehraje a jen deklamuje hrdinná hesla. To je vlastně taky hra. Pro někoho komedie, pro druhého drama.

Opačné názory však zcela jistě existují. Třeba přímo na blogu iDnes.cz jej velmi přesně za sebe vyjádřil student a bloger Prokop Zapletal ve svém blogu s názvem #VyjdiVen – propaganda na školách a pokrytecký liberalismus. Určitě se nalezne kritik nemajíc argumenty, který možná zkritizuje pravopis blogera, ale obsah mluví velmi srozumitelně ke všem, kteří dovedou poslouchat různé názory a hned nevyjí, že je ohrožena demokracie, pokud není cenzorem umlčen jejich oponent!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

16.03.2018 19:56

Podnět k celé akci vyšel z DAMU,tedy od komediantů.Ti poslechli své pány,protože by jinak nedostali granty na svou"uměleckou"činnost.Pokud se týká žáků a studentů,těm by měla být povolena tato mimoškolní činnost až po skončení vyučování.A hned by bylo po masových demonstracích.Jen by to kalouskovci hned označili za porušování lidských práv,neboť povinnosti jdou stranou,když jde o zájem kalouskovců.Nesmí se ale zapomínat,že komedianti jsou parazité a musí podporovat Kalouska a spol.,aby dostali od ČT granty.


 
Vladimír  RUDOLF

Vladimír RUDOLF

16.03.2018 18:07

Organizátorem akce #VyjdiVen nejsou totiž studenti, ale jde o skupinu herců a pracovníků neziskového sektoru s politickou profilací. Podle školského zákona nesmí být nezletilé osoby zneužity k prosazování politických cílů na půdě školy, za asistence školy nebo pracovníků školy. Nezletilé osoby mohou v rámci studia pořádat pouze ne-politické a ne-agitační akce, a to pouze za asistence školy a za souhlasu rodičů, což v tomto případě akce #VyjdiVen nebylo splněno, jak zítra přineseme v exkluzivním svědectví ze Sokolova, hl.m.Prahy, Hradce Králové, Brna atd.


 
Vladimír  RUDOLF

Vladimír RUDOLF

16.03.2018 18:04

"V českých a moravských městech ve čtvrtek proběhla výstražná stávka proti prezidentovi Miloši Zemanovi a premiérovi v demisi Andreji Babišovi (ANO). Protestní akce se zúčastnili především mladí – studenti středních a vysokých škol, kteří chtěli dát najevo, že se jim nelíbí způsob, jakým zmínění politici spravují tuto zemi. Předseda vlády už několik měsíců vládne bez toho, aby měl důvěru Sněmovny a prezident ve své inaugurační řeči útočí na své oponenty. Nešetří ani veřejnoprávní televizi. Studenty podpořili také někteří učitelé, případně rodiče. Bloger František Matějka si však všiml, že v Brně se na organizaci studentských protestů podílel také člen TOP 09, což údajně naznačuje, že nešlo o čistě studentskou, občanskou akci bez podpory politických stran. „Dnes jsem měl tu čest pořádat akci Vyjdi ven u nás na Gymnáziu Křenová 36, Brno. Udělalo mi neskutečnou radost, kolik studentů dorazilo (zhruba 200). Ukázali jsme, že nám není lhostejné to, když někdo porušuje limity a hranice demokracie. Ukázali jsme to, že se chceme vyjádřit k tomu, jak se bude vyvíjet dění v našem státě. Náš názor by měl být v demokratické společnosti brán vážně! Doufám, že naše akce i ta celorepubliková bude mít pozitivní dopad!“ doufal člen TOP 09 Karel Pelikán. František Matějka se na sociální síti Twitter nad tímto vyjádřením pousmál. V diskusi pod příspěvkem se Matějkovi obratem dostalo ujištění, že organizátoři akce nejsou napojeni na žádnou politickou stranu. Bloger tomu však příliš nevěřil. Pokud měla akce být nepolitická, pak prý organizátoři byli zneužiti k politické propagandě.


 
V pravěké politické minulosti zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes chce, aby stranu opět vedl aristokrat; jen se neví, jestli to nebude další „šlofíkový“ šlechtic Tomáš Spáč II.

V pravěké politické minulosti zakladatel TOP 09 Karel Schwarzenberg dnes chce, aby stranu opět vedl aristokrat; jen se neví, jestli to nebude další „šlofíkový“ šlechtic Tomáš Spáč II.

Táhne mu na 82 let, v uplynulých měsících prodělal zápal plic, pak byl v nemocnici kvůli problémům se srdcem. A zrovna teď si Karel Schwarzenberg připomíná deset let od doby, kdy s Miroslavem Kalouskem založil TOP 09. Ve Výzvě Seznamu mluví o demonstracích, kondici TOP 09 i svém zdravotním stavu.

Jsem unavený z Milionů šašků, nechtěl jsem už ani psát o Andhropoidu; synonymu umučených  obyvatel Lidic a Ležáků: Nejstarší oběti z Lidic bylo 84, nejmladšímu 14 let, resp. Ležáky a zastřelení všech 33 lidí starších 15 let

Jsem unavený z Milionů šašků, nechtěl jsem už ani psát o Andhropoidu; synonymu umučených obyvatel Lidic a Ležáků: Nejstarší oběti z Lidic bylo 84, nejmladšímu 14 let, resp. Ležáky a zastřelení všech 33 lidí starších 15 let

To, že jsem zase prožíval ty zbytečné a nelidské masakry vlastně způsobila Mgr. Martina Lehmannová, co je od 1. dubna 2017 je ředitelkou Památníku Lidice a předsedkyně Českého výboru Mezinárodní rady muzeí ICOM. Byla též u toho, když 24. června 2019 uplynulo 77 let od vypálení a vyhlazení osady Ležáky.

Géniové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat mají definitivně jasno: za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž v roce 2014 zahynulo na východě Ukrajiny 298 lidí, může opět a jen Rusko

Géniové mezinárodní investigativní skupiny Bellingcat mají definitivně jasno: za katastrofu malajsijského letounu na lince MH17, při níž v roce 2014 zahynulo na východě Ukrajiny 298 lidí, může opět a jen Rusko

Mezinárodní tým vyšetřovatelských šašků složený z nizozemských, belgických, australských a ukrajinských údajných expertů už 24. května 2018 v nizozemském městě Bunnik znovu po čtyřech letech prezentoval jen předběžné výsledky vyšetřování tragického pádu malajsijského letadla Boeing 777, v jehož troskách zahynulo 298 lidí. Důkazy žádné, nicméně Rusko je viníkem

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Poslední domácí zprávy