• Pondělí, 21. leden 2019
  • Svátek má Rukojmí Běla

Ahoj, já jsem Viki, je mi 12 let a nesouhlasím s Babišem
Počet návštěv: 1929

Ahoj, já jsem Viki, je mi 12 let a nesouhlasím s Babišem

Jiřina Holotová Článek od Jiřina Holotová

Ani nesouhlasím s prezidentem Zemanem, ani s Okamurou. Někteří moji kamarádi mají možnost už příští rok vhodit ten lístek do urny a já pořád ne!  

Včerejší stávka studentů předčila mé očekávání. Někdo mi tu minule psal, že podceňuji naši mládež. Máte pravdu. Podcenila jsem všechny. I studenty! I učitele! I organizátory!

Bylo to mnohem bizarnější, než jsem si jen dokázala představit.

Nejsme malé děti! Křičelo se v devětaosmdesátém na Štěpána. Teprve teď jsem se dokázala vžít do jeho pocitů. A řeknu Vám, není to nic příjemného. Tehdy byli studenti zmanipulovaní, ale ne zas tolik, měli opravdové důvody stávkovat. A v tom ČKD na nádvoří opravdu nestály malé děti, ale dospělí dělníci.

Já bych tu dobu před devětaosmdesátým už zpátky nechtěla. Jsem ráda, že pan Štěpán a jemu podobní už jsou pryč, i když tu moc, vlastně tak nějak, předali dobrovolně. Dohodli to, protože okolo už padaly vlády a měnil se systém, viděli, že je konec.

Je málo lidí, kteří by tu dobu nebo režim, chtěli vrátit. Už to ani není možné. Jsme jinde, všichni normální lidé to ví, vývoj nejde vrátit. Ani těch pár komunistů, co tu teď zůstalo, ten stav nechce vrátit. Je to ideově, politicky i lidsky nemožné. Myslíte si snad, že by třeba soudruh Vojtěch Filip, chtěl znárodňovat soukromé farmy, počítat býky a krávy na kusy a zakládat Jednotná zemědělská družstva, řečeno zjednodušeně. Proč by to dělal? Má své jisté ve sněmovně a nahrabáno dost. Těmhle lidem ta "demokracie" náramně vyhovuje a těm, co už oficiálně nejsou soudruzi a hned po osmdesátémdevátém vylezli ze strany, nebo vlezli hned do jiné "demokratické", těm to vyhovuje ještě víc. Pořád tu je ještě co rozkrádat a kde se přiživovat.

Ale abych se vrátila zpátky k úvodu. Já rozhodně mladé lidi nepodceňuji. Nakonec, já s nimi pracuji skoro celý život a mám je ráda. Ale tohle, to je opravdu k uzoufání. Neskutečné zmanipulování studentů, dokonce dětí, a absolutní nepochopení principů právě té demokracie, kterou si tak všichni chceme ponechat a na které nám záleží!

Dvanáctileté děti straší komunismem, vyslovují naučené povrchové soudy a říkají tomu názor?! Přijde Vám to normální? Jediný závěr, který z toho dělám, je tento:

Naše společnost má zaděláno na těžký průšvih! A je to naše ostuda! Všech! Nejen jedněch nebo druhých padesáti procent!

Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=_NsayV-K7Rc

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír  RUDOLF

Vladimír RUDOLF

19.03.2018 14:19

Podle školského zákona smí studentské aktivity organizovat a účastnit se jich pouze plnoletí studenti podle § 21, odstavec 1, písmeno c, což v tomto případě vůbec nebyla pravda, zítra v pátek přinese redakce Aeronetu skandální svědectví dvou rodičů z Chomutova a Sokolova, kauzu budeme probírat zítra večer i na rádiu Svobodného vysílače CS. Organizátorem akce #VyjdiVen nejsou totiž studenti, ale jde o skupinu herců a pracovníků neziskového sektoru s politickou profilací.


 
Josef Andrle

Josef Andrle

18.03.2018 13:13

Dobu zpatky nechtěla? Já klidně.A ty děti?Vymyté mozky nic více.My jsme před 50 lety měli jiné starosti než politiku.Nechápu to kam tady ta doba směřuje?A ty učitele.co to umožnili přeřadit k lopatě politika do škol?To už můžete cokoliv za státní peníze.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

18.03.2018 12:42

To se to dělají demonstrace a státní převraty za peníze rodičů!....Mějte se hezky.


 
Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

A je tu alespoň oživení v nekonečné kauze kosovských vražd z let 2008. Veřejnost se nyní ptá, jakou roli hrál haagský žalobce Geoffrey Nice při zničení důkazů souvisejících s obchodováním s lidskými orgány v kauze „Žlutého domu“? Podle médií v Prištině by mohl Nice také působit jako obhájce kosovského prezidenta Hashima Thaciho a předsedy kosovského parlamentu Kadri Veseliho, pokud se u speciálního soudu ocitnou v dubnu 2019 jako obvinění.

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu  bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

Znovu si s laskavou nostalgií v těchto dnech vybavuji to naše torontské setkání zpřed dvaadvaceti roky... Pořád vidím Josefa Škvoreckého, jak celý růžolící s úsměvem popíjí whisku; byla to tak trochu před oslava v duchu pánské jízdy, jíž byl přítomen i domácí pán Lumír Salivar, literátův švagr, v jehož bytě se oslava konala.

Jair Bolsonaro

Jair Bolsonaro

Čerstvě inaugurovaný prezident Brazílie Jair Bolsonaro v proklamaci k národu uvedl, že nejlidnatější země Latinské Ameriky se nyní začala „osvobozovat od socialismu, od úpadku hodnot a od politické korektnosti“ a slíbil obnovu pořádku v zemi.

Poslední domácí zprávy