• Neděle, 22. duben 2018
 • Svátek má Rukojmí Evženie

Ahoj, já jsem Viki, je mi 12 let a nesouhlasím s Babišem
Počet návštěv: 936

Ahoj, já jsem Viki, je mi 12 let a nesouhlasím s Babišem

Jiřina Holotová Článek od Jiřina Holotová

Ani nesouhlasím s prezidentem Zemanem, ani s Okamurou. Někteří moji kamarádi mají možnost už příští rok vhodit ten lístek do urny a já pořád ne!  

Včerejší stávka studentů předčila mé očekávání. Někdo mi tu minule psal, že podceňuji naši mládež. Máte pravdu. Podcenila jsem všechny. I studenty! I učitele! I organizátory!

Bylo to mnohem bizarnější, než jsem si jen dokázala představit.

Nejsme malé děti! Křičelo se v devětaosmdesátém na Štěpána. Teprve teď jsem se dokázala vžít do jeho pocitů. A řeknu Vám, není to nic příjemného. Tehdy byli studenti zmanipulovaní, ale ne zas tolik, měli opravdové důvody stávkovat. A v tom ČKD na nádvoří opravdu nestály malé děti, ale dospělí dělníci.

Já bych tu dobu před devětaosmdesátým už zpátky nechtěla. Jsem ráda, že pan Štěpán a jemu podobní už jsou pryč, i když tu moc, vlastně tak nějak, předali dobrovolně. Dohodli to, protože okolo už padaly vlády a měnil se systém, viděli, že je konec.

Je málo lidí, kteří by tu dobu nebo režim, chtěli vrátit. Už to ani není možné. Jsme jinde, všichni normální lidé to ví, vývoj nejde vrátit. Ani těch pár komunistů, co tu teď zůstalo, ten stav nechce vrátit. Je to ideově, politicky i lidsky nemožné. Myslíte si snad, že by třeba soudruh Vojtěch Filip, chtěl znárodňovat soukromé farmy, počítat býky a krávy na kusy a zakládat Jednotná zemědělská družstva, řečeno zjednodušeně. Proč by to dělal? Má své jisté ve sněmovně a nahrabáno dost. Těmhle lidem ta "demokracie" náramně vyhovuje a těm, co už oficiálně nejsou soudruzi a hned po osmdesátémdevátém vylezli ze strany, nebo vlezli hned do jiné "demokratické", těm to vyhovuje ještě víc. Pořád tu je ještě co rozkrádat a kde se přiživovat.

Ale abych se vrátila zpátky k úvodu. Já rozhodně mladé lidi nepodceňuji. Nakonec, já s nimi pracuji skoro celý život a mám je ráda. Ale tohle, to je opravdu k uzoufání. Neskutečné zmanipulování studentů, dokonce dětí, a absolutní nepochopení principů právě té demokracie, kterou si tak všichni chceme ponechat a na které nám záleží!

Dvanáctileté děti straší komunismem, vyslovují naučené povrchové soudy a říkají tomu názor?! Přijde Vám to normální? Jediný závěr, který z toho dělám, je tento:

Naše společnost má zaděláno na těžký průšvih! A je to naše ostuda! Všech! Nejen jedněch nebo druhých padesáti procent!

Odkaz na video: https://www.youtube.com/watch?v=_NsayV-K7Rc

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Vladimír RUDOLF

Vladimír RUDOLF

19.03.2018 14:19

Podle školského zákona smí studentské aktivity organizovat a účastnit se jich pouze plnoletí studenti podle § 21, odstavec 1, písmeno c, což v tomto případě vůbec nebyla pravda, zítra v pátek přinese redakce Aeronetu skandální svědectví dvou rodičů z Chomutova a Sokolova, kauzu budeme probírat zítra večer i na rádiu Svobodného vysílače CS. Organizátorem akce #VyjdiVen nejsou totiž studenti, ale jde o skupinu herců a pracovníků neziskového sektoru s politickou profilací.


 
Josef Andrle

Josef Andrle

18.03.2018 13:13

Dobu zpatky nechtěla? Já klidně.A ty děti?Vymyté mozky nic více.My jsme před 50 lety měli jiné starosti než politiku.Nechápu to kam tady ta doba směřuje?A ty učitele.co to umožnili přeřadit k lopatě politika do škol?To už můžete cokoliv za státní peníze.


 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

18.03.2018 12:42

To se to dělají demonstrace a státní převraty za peníze rodičů!....Mějte se hezky.


 
       X sjezd KSČM. Skuteční komunisté už sotva dýchají a delegáti tohoto sjezdu volbou zrádného Filipa dali zelenou k jejich úplné likvidaci. Skálo zakroč!!!

X sjezd KSČM. Skuteční komunisté už sotva dýchají a delegáti tohoto sjezdu volbou zrádného Filipa dali zelenou k jejich úplné likvidaci. Skálo zakroč!!!

Možná ani nemá smysl se k dnešnímu sjezdu levicové špíny vůbec vyjadřovat. Říkám si sám sobě abych držel hubu, ale nitro se bouří. Mé přesvědčení se bouří!! Vyzývám proto skutečné komunisty k opuštění oportunistické a zrádcovské partaje s názvem KSČM, která se pachtuje s ideologickým nepřítelem, s nepřítelem národa a dělnické třídy.

Projev prezidenta republiky na sjezdu Komunistické strany Čech a Moravy

Projev prezidenta republiky na sjezdu Komunistické strany Čech a Moravy

,,Víte, když jsem řekl, že jsem levicový politik, a proto mě oslovil rok 68 a socialismus s lidskou tváří, chtěl bych  říci, že i když je to velmi nepolupární, že jsem stoupenec socialismu. Ale pozor na to, stoupenec demokratického socialismu. Takového, jako byl například v osobě Olofa Palmeho, Willyho Brandta, Françoise Mitterranda a řady a řady dalších. 

Glosa: Kdypak se přihlásí též Radek Banga do soutěže o Pulitzerovu cenu…? Často přece skrze svou hudbu a hlavně svými texty nemilosrdně poukazuje na aktuální společensko-politické problémy.

Glosa: Kdypak se přihlásí též Radek Banga do soutěže o Pulitzerovu cenu…? Často přece skrze svou hudbu a hlavně svými texty nemilosrdně poukazuje na aktuální společensko-politické problémy.

Radek Banga sice se svojí skupinou Gipsy.cz není zrovna hip hopový umělec a rapper jako Kendrick Lamar, co se právě stal prvním hip hopovým umělcem, který získal Pulitzerovu cenu za hudbu, nicméně možná by porotu přesvědčil svým nějakým laskavým textíkem...

              Arabista Pelikán: Spojencům věřit musíme – i když lžou

Arabista Pelikán: Spojencům věřit musíme – i když lžou

No přesně takhle to na Novinkách CZ pan Pelikán neřekl, ale přesně takový význam to mělo. Řekl to totiž takto: „Spojencům věřit musíme, i když Sýrie a Rusko mají pravdu“. A spojenci lžou, až se jim od huby práší, doplní si už každý, kdo v posledních dnech sledoval nepředstavitelnou západní blamáž, ty neuvěřitelné lží, jdoucí rychle za sebou a doprovázené mamutími tresty lživě obiněných a vzápětí též nespravedlivě odsouzených. 

Poslední domácí zprávy