• Pondělí, 21. leden 2019
  • Svátek má Rukojmí Běla

VIDEO Česká televize servíruje nepravdivý obraz světa. Před kamerami stále stejní lidé... Připravte se na kanonádu Lenky Procházkové
Počet návštěv: 1611

VIDEO Česká televize servíruje nepravdivý obraz světa. Před kamerami stále stejní lidé... Připravte se na kanonádu Lenky Procházkové

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

HORKÉ TÉMA Moderátor Radim Panenka tento víkend přivítá před kamerami TV ParlamentníListy.cz spisovatelku Lenku Procházkovou, která se vyjádří k dění kolem České televize. Spisovatelka se domnívá, že veřejnoprávní televizi není třeba chránit, jak dnes říkají někteří naši spoluobčané, ale změnit. (Prosím, neplést si Lenku Procházkovou s Petrou Procházkovou, provdanou za afghánského muslima...)  

O tomto víkendu poskytla rozhovor pro TV ParlamentníListy.cz signatářka Charty 77 a spisovatelka Lenka Procházková, která je známá především svou důraznou kritikou vyrovnání českého státu s církvemi. Tentokrát však bude Procházková věnovat pozornost spíše situaci kolem veřejnoprávní České televize. Procházková má za to, že naše veřejnoprávní televize neposkytuje divákům objektivní pohled na svět.

„Ten obraz světa, který jim servíruje, tak je nepravdivý. Není určitě objektivní,“ poznamenala Procházková v upoutávce na rozhovor, na který se můžete podívat v neděli večer.

Stačí se prý podívat, jací hosté jsou zváni např. do pořadu Události, komentáře. Procházková se domnívá, že jde o určitou skupinu zastánců jedné pravdy, kteří se před kamerami točí stále dokola. „Mně to trošku připomnělo starý Jiránkův vtip, kdy nějaký papaláš sedí na tribuně a okolo jde vojenská přehlídka, ale protože je jich málo, tak chodí pořád dokola ty samé obličeje, ale trvá to několik hodin. Takové procesí se nám ukazovalo a ukazuje dodneška,“ dodala.

Psali jsme:

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Roman Stefl

Roman Stefl

21.03.2018 08:11

Na rozdíl od zde přítomných si myslím že ČT je objektivní. Svoboda slova je důležitá. Co kdyby někdo zakázal tento server jen proto že s nesouhlasí tím co se tady píše? :-)


 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.03.2018 20:44

Výsledný efekt bude nulový.Kritika se odmítne jako útok na svobodu slova a pojede se dál ve stejných kolejích.Stačí zblbnout pár nemyslících študentíků a je postaráno i o kulisu.ČT je nereformovatelná stejně,jako EU.


 
Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

A je tu alespoň oživení v nekonečné kauze kosovských vražd z let 2008. Veřejnost se nyní ptá, jakou roli hrál haagský žalobce Geoffrey Nice při zničení důkazů souvisejících s obchodováním s lidskými orgány v kauze „Žlutého domu“? Podle médií v Prištině by mohl Nice také působit jako obhájce kosovského prezidenta Hashima Thaciho a předsedy kosovského parlamentu Kadri Veseliho, pokud se u speciálního soudu ocitnou v dubnu 2019 jako obvinění.

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu  bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

Znovu si s laskavou nostalgií v těchto dnech vybavuji to naše torontské setkání zpřed dvaadvaceti roky... Pořád vidím Josefa Škvoreckého, jak celý růžolící s úsměvem popíjí whisku; byla to tak trochu před oslava v duchu pánské jízdy, jíž byl přítomen i domácí pán Lumír Salivar, literátův švagr, v jehož bytě se oslava konala.

Jair Bolsonaro

Jair Bolsonaro

Čerstvě inaugurovaný prezident Brazílie Jair Bolsonaro v proklamaci k národu uvedl, že nejlidnatější země Latinské Ameriky se nyní začala „osvobozovat od socialismu, od úpadku hodnot a od politické korektnosti“ a slíbil obnovu pořádku v zemi.

Poslední domácí zprávy