• Středa, 27. květen 2020
  • Svátek má Rukojmí Valdemar

Miroslav Macek navrhl daň pro obhájce pomníku v Letech...
Počet návštěv: 3991

Miroslav Macek navrhl daň pro obhájce pomníku v Letech...

Miroslav Macek Článek od Miroslav Macek

Někdejší místopředseda ODS a vlády, autor políčku ze cti pro Davida Ratha, stomatolog, publicista a politický glosátor se na svém webu zamyslel nad kauzou vybudování pomníku na místě bývalého koncentračního tábora v Letech. Pro jeho obhájce by prý zavedl speciální daň. Jako třešnička na dortu přichází lehká provokace politicky korektních spoluobčanů.

Ostře sledovanou debatu na téma pietní stavby na místě bývalého romského koncentračního tábora v Letech na Písecku Miroslav Macek komentuje po svém. Na problém se dívá hlavně z ekonomického hlediska.

Samotný odkup stávajícího vepřína v lokalitě někdejšího koncentráku přišel stát na 450,8 milionu korun. Následný odhad na sanaci místa a vybudování pomníku činí dalších 120 milionů.

„Na spor, zda na tom místě postavit za stamiliony památník, či nikoliv, přece existuje jednoduché řešení: Kdo souhlasí s památníkem, dostane domů složenku na mimořádnou daň (pod daňovými sankcemi) na stavbu památníku, kupříkladu na 1000 Kč. A bude ji dostávat opakovaně, až se patřičná suma vybere. Plátci daně budou spokojeni, neboť chtěli přece památník, a jistě jej rádi zaplatí a neplátci též, neboť ho nechtěli a nevidí tedy důvod, proč ho ze svých daní platit. Lze aplikovat na mnoho dalších veřejných projektů, které jsou zbytné,“ píše na svém webu viditelny-macek.cz  expolitik, aby nadzdvihl mandle současným podporovatelům pietního areálu, který by měl být dokončen kolem roku 2020 až 2021.

…………………………………………….  „Zdá se, že cikáni přišli na svět jen proto, aby z nich byli zloději. Rodí se ze zlodějských rodičů, mezi zloději vyrůstají, na zloděje se učí a nakonec se z nich stanou zloději věru vykutálení a všemi mastmi mazaní; a ta chuť krást a kradení samo jsou s nimi jakoby nerozlučně spjaty, i může mu tedy učinit konec jen smrt.

Z dnešního pohledu velmi odvážná slova však cituje z klasického díla světoznámého spisovatele.

………………………………………………….. „Než se rozhodnete na mne podat trestní oznámení za hanobení rasy, xenofobní slova, nesnášenlivost a bůhví co ještě, měli byste se dovzdělat, abyste věděli, že jde o text ze Cervantesovy novely Cikánečka. Ano, toho Cervantese, který napsal nesmrtelného dona Quijota a který by si z našeho dnešního poblázněného světa jistě dělal obdobnou legraci. Neboť velmi dobře věděl, že tam, kde se začnou zakazovat slova, začnou se posléze zakazovat knihy, pak se ty knihy začnou pálit a nakonec se začnou upalovat či jinak likvidovat lidi.

Vzpamatujme se, dokud je čas!“ uzavírá Miroslav Macek.

https://www.expres.cz/miroslav-macek-cikani-cervantes-pomnik-lety-fzy-/zpravy.aspx?c=A180209_145501_dx-zpravy_neos)

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

23.03.2018 10:08

"Nám je to jedno, na nás to neplatí, my si dáme zahrát, on to někdo zaplatí"....Jak vidno, stejně se chovali i naši předci. Tato vlastnost se dočkala zhudebnění a stala se odrhovačkou. Je přece nad slunce jasnější, že to, co propaguji, nemohu platit ze svého, protože jinak bych to nepropagoval. A tak zvu cizí lidi do cizích baráků a bytů na útraty společnosti, která mou misijní vizi hladce zaplatí ze svého. (Mě do toho netahejte, mám plné ruce práce s těmi, které vám hodím na krk. Já je ze svého platit nebudu, naopak... musím se postarat o jejich přísun a sám od vás potřebuji dotace. Bez vaší pomoci k nám nikoho nedostanu. A to tedy ne! Jste nespravedlivá havěť, proti níž se musí demonstrovat na náměstí větších měst. Takové ušlechtilé bytosti jako my si nenecháme líbit vaše ostouzení těch, které jsme se rozhodli vám hodit na krk. Vezmeme anglicky psané transparenty a z pozice jasné, několikapromilové většiny na vás z náměstí uděláme bu bu bu. Anglicky je píšeme proto, abyste si pořídili slovník. I to je náš přínos společnosti. Pro své postižené sbírejte víčka od plastových lahví. My dobře víme, že na celém světě je přibližně šest miliard potřebných. Těm my pomáháme za vaše peníze. Tak se nevykrucujte a plaťte na chudé po celém šírém světě! Že váš soused nemá co do huby? Koho to zajímá! .....Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

22.03.2018 19:41

Já s dr.Mackem souhlasím.Jen mi vadí,že se na začátku na tom šlendriánu podílel.Podpořil jsem jeho nápad hned,jak s ním poprvé vystoupil.


 
Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Nejchudší země Evropy zaplatí za plány Merkelové a Macrona!

Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.Francouzsko-německý plán na obnovu evropské ekonomiky zahrnuje vytvoření fondu, který bude financován nejchudšími zeměmi EU, píše The Daily Express s odkazem na novou studii.

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal jako o ping-pongu. Předcházelo mu postupné projednání obžaloby třemi senáty téhož soudu s šesti zprošťujícími rozsudky. Proto jsem psal o ping-pongu: soud vynesl zprošťující rozsudek, státní zástupce se odvolal a Městský soud v Praze senátem Jaroslavy Liškové vrátil věc na 1. stupeň. To se opakovalo šestkrát.

Poslední domácí zprávy

Sedm rozsudků nestačí

Sedm rozsudků nestačí

V pondělí 25. května 2020 u Obvodního soudu pro Prahu 1 v senátu předsedy Luboše Svrčka dospělo k závěru řízení, o němž jsem opakovaně psal...

QUO VADIS, ODS?

QUO VADIS, ODS?

Institut Aleny Vitáskové z. s. (IAV) podal podnět na pozastavení, případně rozpuštění činnosti Občanské demokratické strany...