• Středa, 19. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Leoš

Kdyby nebylo Zemana, Babiše a Ruska, není o čem jednat, o čem psát
Počet návštěv: 1377

Kdyby nebylo Zemana, Babiše a Ruska, není o čem jednat, o čem psát

Radomír Dolanský Článek od Radomír Dolanský

Tak se nám senátorští „odborníci“ dohodli, že prezident země české je bezpečnostní riziko. Jak špatně je na tom stát, když jej může ohrozit jediný člověk? Nebo ohrožuje politiků lží a podlézání svěžím vlastním názorem?  

Miloš Zeman, Andrej Babiš, Tomio Okamura a Rusko by měli dostávat tantiémy od mainstreamových médií. Je bez debat, že by pak poskočili o řadu míst v seznamu nejbohatších lidí a států planety. Ale zase nebýt jich, nemohli by si v obou komorách Parlamentu hrát na vyšetřovatele, policisty či soudce a přitom mít plná ústa hesel o nezávislosti těchto složek. Je to nechutné, ale nebýt výše jmenovaných, poslanci by museli začít pracovat.

Není jediného dne, aby nás nemasírovali poplatní mediální slouhové padlých stran o tom, co příšerného provedl ten či onen, co zase chystá zrůda zvaná Rusko. Ani jeden z těchto užitečných idiotů si neuvědomuje zákonitosti prověřené socialistickou érou – čím více děláte špínu z druhé strany, tím větší službu jí prokazujete. Ostatně volby to názorně předvedly.

Kulturní fronta by byla schopná vystupovat proti Zemanovi i v seriálu z 1. světové války. Jako naprogramovaní vlastenci se buší do hrudi, podepisují petice za nezávislou Českou televizi, kterou ohrožuje lidojed Zeman. Nějakou vyváženost zpráv mají takzvaní umělci zcela na háku. Jde jim jen o kšefty, poněvadž Česká televize je spolutvůrcem řady filmů, tvoří mnoho seriálů a to jsou pro celou partu z filmového byznysu jisté prachy. Ale tuto prospěšnou činnost ČT v oblasti filmové a televizní tvorby nikdo nekritizuje!

Jsou to v České republice pořád ještě miliony občanů, kteří pamatují, jak dopadli lidé, kteří se, byť jen verbálně, postavili proti politice komunistické strany a vlády. Jen proto, že měli jiný názor než vládnoucí svoloč, byli pronásledováni, vězněni, jejich dětem bylo odpíráno vzdělání.

Dnes je Miloš Zeman velmi podobnou svoločí, pouze s krycím názvem demokratická, pro svůj vlastní názor lynčován a hanoben nejen nějakými kretény na střeše Hradu, ale přímo těmi, kteří rozhodují o osudu státu. Ačkoliv by určitě zastánci cenzury chtěli oponovat, přestává být v mnohém rozdíl mezi postoji socialistické a dnešní garnitury. Jestliže může mít v demokracii údajně každý svůj vlastní názor, proč se tomu u prezidenta republiky říká bezpečnostní riziko? Nebo je to jen podobný systém tomu komunistickému, jak umlčet jiný a dobře slyšitelný postoj?

O aféře novičok bylo napsáno a nakecáno víc než dost. Ale dodnes nebyl předložen žádný pádný důkaz, že to bylo tak, jak tvrdí Britové, Spojené státy a jejich poskoci. Když Britové řeknou „domníváme se“, je to svatá pravda. Když Rusové požadují spolupráci na vyšetřování, je to záměr, jak je sabotovat. Vyhostíme nyní i diplomaty Německa, když její chemik Ralf Trapp prohlásil, že československé laboratoře pracovaly na ochraně proti novičoku včetně britských laboratoří Porton Down?
Pořád dokola se omílá anexe Krymu. Jak je však možné, že náš spojenec Turecko napadl svrchovaný stát a český "nezávislý a vyvážený" mainstream najednou ani nemukne? Jak je možné, že Rus je špatný a Turek v pohodě? Úplně stejný přístup jako hodné americké bomby zabíjející civilisty a zlé ruské. Tak kde je to proklamované nezávislé informování veřejnoprávní televize? Kde jsou hlídací psi demokracie, kterým se vůbec nezdá divné, co se tureckému agresorovi toleruje? Proč se při věznění Nadiji Savčenkové v Rusku mohla česká média ztrhat a dnes, od jejího uvěznění na Ukrajině ani nemuknou? Opravdu se dnešní mainstream nějak extra liší od médií ovládaných komunisty před rokem 1989?

ANO v čele s Andrejem Babišem zvítězilo ve volbách na celé čáře. Pětiprocentní paběrkáři slintají vzteky a vymýšlejí, jak obejít to nechutné rozhodnutí většiny, která se zúčastnila voleb. Jak obejít základní demokratické právo? Nezbývá než s poskoky z médií a ve spolupráci s českými udavači udělat z vítěze zloděje, lháře a podvodníka. Z Tomia Okamury a jeho SPD se udělají fašisti a rádoby investigativní novináři vyrobí nějakou špínu. „Naštěstí“ někteří členové SPD mnoho rozumu nepobrali a tak kritikům svými výroky skvěle nahrávají. A prezident Zeman? Ten nazývá určitý novinářský výběr pravými jmény a oni mu to svou „nestranností“ pomstychtivě dokazují.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Břetislav Olšer

Břetislav Olšer

06.04.2018 09:09

Po lásce je nejvíc zprofanované slovo - přátelství. Lev Nikolajevič Tolstoj o něm řekl: „Falešný přítel je horší, než nepřítel, protože nepříteli se vyhýbáš, kdežto příteli věříš..." Jak to funguje v praxi? Jeden den se s vybraným politikem objímají, druhý den ho začnou bombardovat s úmyslem ho zabít. Kdyby zkrátka nebylo špatností jiných, neměli by se novináři čím živit…


 
Petr Majevský

Petr Majevský

05.04.2018 20:18

Bezpečnostním rizikem jsou politické partaje,poslanecká sněmovna,senát a údajný ústavní soud pod vedením Rychetského.Kdo nechce senát,ať nechodí volit a veřejně senát odmítne.Je to jen trafika pro kamarády a neschopné politiky z partají.Vypadá to,že se parlament stal nebezpečím pro vlastní národ.Slovo politická morálka je pro většinu partají a jejich členů pojem naprosto neznámý.


 
Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Donald Trump si vzal velké sousto; „honí několik zajíců“ najednou; na Floridě zahájil kampaň za své druhé zvolení do Bílého domu. Navíc poslal tisíce vojáků na Blízký východ v kampani proti Íránu a „na žádost demokratů“ souhlasil v Kongresu, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na 5,7 miliardách USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Milá Přírodo, už tomu bude třiasedmdesát let, co jsi dovolila, abych přišel na tento svět. V té době ještě zuřila druhá světová válka a moje rodička musela prchat se mnou v kočárku před nálety bombardérů do úkrytu na břehu řeky Odry. Tam jsem coby půldruha roku starý klučina spal při zurčení vody na brodech;, baldachýn hustých pobřežních houštin mě skrýval před pálícím sluncem, ale už jsem vnímal pískot komárů a trylky zpěvného ptactva. Když válka končila, louky voněly a kvetly kopretiny, zvonky, vlčí máky, pryskyřníky, kohoutci, chrpy, pomněnky, lilie zlatohlavé… Nejrannější mládí jsem doslova prožil v čase Tvého rozkvětu. 

Poslední domácí zprávy

Máme fašistický senát

Máme fašistický senát

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. A já sám tomu uvěřil, lépe řečeno jsem si tuhle skutečnost poprvé uvědomil ve středu minulého týdne, kdy...