• Neděle, 21. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Alexandra

Albertov
Počet návštěv: 3342

Albertov

- Ivan Kratochvíl - Článek od - Ivan Kratochvíl -

17.11.2015 se jeví jako přelomové datum. Ve světě vzrůstá napětí, Evropu „obohacují „ lidé tmavé pleti bez dokladů, porušující všechny zákony i po staletí vžitá pravidla slušného soužití a naše elity přitvrzují. Přitvrzují v jednání vůči svým voličům a se servilním úsměvem kašlou na zákony lidské i boží a podporováni médii v zájmu Bůh ví koho, porušují vše, na čem stojí naše státnost.

Národ s jejich jednáním nesouhlasí, vznikají různé iniciativy volající po míru a pořádku. Jednou z nich je i iniciativa vojáků v záloze.

V minulosti skupina nevychovaných mladíků a děvčat nestoudným způsobem narušila veřejný akt setkání evropských prezidentů. Pan prezident Zeman se chystá položit květiny k pamětní desce na Albertově, uctít si památku studentů Opletala, Sedláčka a dalších, popravených nacistickým režimem. Rozhodujeme se nepřipustit další dehonestaci symbolů naší státnosti, cti a důstojnosti pana prezidenta a zapojujeme se jako iniciativa do pořadatelské služby Pietního aktu na Albertově.

S čtrnácti denním předstihem zjišťujeme počty účastníků, upřesňujeme ústroj a vybavení. V pátek a v pondělí probíhají koordinační schůzky organizátorů, vyhodnocují se možná rizika a přijímají se opatření. Opatření přísně v mezích zákona, tak aby nedošlo k narušení pořádku.

V úterý ráno mezi 10 a 11 hodinou se scházíme v Restauraci pod Slavínem. Zablokoval jsem ji pro nás jako pro uzavřenou společnost, abychom mohli v klidu provést poučení pro pořadatelskou službu. Do jedenácti hodin restaurace vře. Je to koncert bohatosti a krásy českého jazyka. Dialekty od Plzně po Ostravsko se mísí  v nádhernou symfonii. Servírka s vlhkýma očima mi říká, víte, já su z Moravy, a když to slyším, jak taky každý „zpívá“ po svojem, tak je mi tak hezky u srdce.

Do dvanácti probíhá oběd, jídla dost, k pití nealko pivo a kofola a nezbytné kafe všech variací. Zachytávám, že u pultu servírka nalévá Cinzáno. Ještě než se nadechnu, servírka spustí: „To je pro mne a pro kolegu. My si na vás musíme připít.“ Rozhovor končí tím, že jsem chudší a ona bohatší o odznak Vojáků v záloze. Po poučení a pár proslovech ukládáme na jedno místo batohy a vše, co by mohlo být považováno za zbraň; zavírací nožíky, kesry, pepřové spreje. Nejtěžší zbraní ve sbírce je teleskopický obušek.

Platíme, odcházíme. V tom okamžiku do restaurace vbíhá komando URNY, vchod restaurace je obklíčen, všude samé majáky. Družstvo v restauraci váhavě zastavuje. To co vidí, asi neodpovídá tomu, co čekali. Ptám se: „Chlapi, hledáte něco?“ Odpovídá po chvilce váhání: „Máte tu zbraně?“ Reaguji: Vše, co se dá považovat za zbraň, je tamhle nahoře, jdeme na demonstraci, tak musíme být čistí. To víme.“ Ticho, zdánlivě se nic neděje, na policejních linkách to musí vřít. Mezitím přibíhá hlavní koordinátor, kde jsme, co se děje, lidé se už scházejí.

Organizuji dozaplacení účtů v restauraci, které svým zásahem URNA přerušila a jdu s koordinátorem za velícím zásahu. Po konzultacích jsem přednostně prolustrován. Fotografie občanky zepředu i ze zadu, dlouhý záběr na místo trvalého bydliště, dlouhé natáčení obličeje i celé postavy. Následuje pauza, kdy jsou data počítačově zpracována, pak osobní prohlídka. Chlapi mezitím vybalují transparent „Vojáci v záloze podporují prezidenta“. Jednání kluků ze zásahovky je důsledné, korektní a velmi slušné. Jako by si uvědomovali: „Vždyť za pár let bych mohl být mezi nimi.“

Operativně se přizpůsobujeme situaci, označujeme organizátory jinými odznaky a já čekám na kluky vycházející z osobní prohlídky, abych jim určil místo a předal odznak. Evidentně se nelíbím „hujerovi

v kukle“, který mne vykazuje na druhou stranu. Upozorňuji ho, že jsme organizátoři akce a žádám ho, aby po prohlídce posílali lidi za mnou, protože díky jejich zásahu se podmínky změnily. Startuje na mne, že jim bráním ve výkonu služby a snažím se je ovlivnit. Kontruji tím, že jediný, s kým diskutuji je on, a odcházím na druhou stranu ulice. V hlavě mi zní úryvek z Bible: „Nedávejte psům, co je svaté. Neházejte perly před svině, nebo je nohama zašlapou, otočí se a roztrhají vás.“ (Mt7,6)

Jen tak tak se stíháme rozmístit, začínají proslovy. Albertov je plný, nemám profesionální odhad na takové davy, ale tipuji 10 – 15 tisíc lidí. V závěru projevu pana prezidenta se vzadu objevuje skupinka asi 50-ti odpůrců. Jejich pokus je hned eliminován skandováním „Zeman je náš prezident“. Tato skupinka se ještě na závěr snažila nějakým způsobem vyprovokovat reakci přítomných různým „překážením“, ale rozcházející lidé je příkladně ignorovali. Vojáci, kteří se po ukončení dostali k sobě, ještě vytvořili pochodový tvar a s Markem Obrtelem v čele odpochodovali zpět k naší základně.

Úkol byl splněn. Zvítězil klid, mír a pořádek nad chaosem a anarchií.

Vrtá mi v hlavě, kdo zavolal policii, že v té restauraci jsou extremisté se zbraněmi. Že by ta studentka kinematografie s kamerou, kterou mí chlapi tři hodiny vyháněli ode dveří, a ona se vehementně domáhala vstupu? Či někdo jiný, na vysokém postu, třeba s dvojí, či přímo cizí státní příslušností? Kdo ví..

pplk.v.v. Ing. Ivan Kratochvíl

- Ivan Kratochvíl -
Je absolventem Vysoké vojenské technické školy v Liptovském Mikuláši v oboru Speciální technika protivzdušné obrany státu a Vojenské akademie Brno obor Řízení obrany státu, pplk. v záloze, absolvent mnoha dalších škol a muž mnoha profesí s velmi dobrým analytickým myšlením a odolností vůči stresu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Babiš má šanci pomoci Vietnamu; exmajitel Agrofertu, resp. i Spolany Neratovice, vyrábějící dioxin, zneužitý USA ve formě Agent Orange, který během 10leté války svými 75 miliony litrů otrávil miliony Vietnamců

Babiš má šanci pomoci Vietnamu; exmajitel Agrofertu, resp. i Spolany Neratovice, vyrábějící dioxin, zneužitý USA ve formě Agent Orange, který během 10leté války svými 75 miliony litrů otrávil bezpočet Vietnamců

Gesto dobré vůle a zdravotní pomoci by se hodilo, když se premiér Andrej Babiš se ve středu 17. dubna 2019 setkal s předsedou vlády Vietnamské socialistické republiky Nguyenem Xuanem Phucem. Hovořili o vzájemných bilaterálních vztazích, ekonomické spolupráci zemí či možnosti spolupráce rovněž v oblasti obranného průmyslu…

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Poslední domácí zprávy