• Pondělí, 21. leden 2019
  • Svátek má Rukojmí Běla

Má vůbec smysl říkat lidem pravdu? Kladu si otázku, zda jsme natolik obklopení blbostí, vypočítavostí, arogancí, či strachem.
Počet návštěv: 1842

Má vůbec smysl říkat lidem pravdu? Kladu si otázku, zda jsme natolik obklopení blbostí, vypočítavostí, arogancí, či strachem.

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Jak jste si dozajista všimli, tak jsem v poslední době omezil psaní a vyjadřování se k čemukoliv. Svou roli zde samozřejmě hrají cenzura a blokování Facebooku u mé osoby, ale také zabedněnost určitých lidí či společenských vrstev. Přijde mi to tak-milí občané, že Vám snad ani nevadí, když z Vás politici dělají pitomce a levnou pracovní sílu. Bohužel-mě to vadí!!!    

V současnosti není na tapetě nic jiného, než zločinec Babiš, hloupý Zeman, boj za zachování demokracie a svobody. Samozřejmě, že společensky důležitá témata to jsou, avšak pouze v případě, je-li o nich hovořeno čestně, realisticky a se vší vážností, čemuž tak v žádném případě není. Když se na to vše podíváme a máme-li aspoň elementární znalosti politiky, tak je zjevné, že jde o pokrytectví, lež a klam. Samozřejmě se mohu v dílčích aspektech mýlit-jsem jen člověk, ale jsem přesvědčen, že lidé jsou záměrně oblbováni a podvádění.

O Andreji Babišovi bylo napsáno už velmi mnoho a tak nebudu záležitosti okolo něj detailně rozebírat. Nedělám si žádné iluze o jeho osobě a dobře vím, že má i on máslo na hlavě a že demokracie není pro něj a pro jeho hnutí ANO bodem číslo jedna. Ona už principu ani nemůže být. Nazývat však Babiše zločincem je čirá propaganda zacílená na hloupé masy. Babiš bude zločincem teprve potom, až bude pravomocně odsouzen a to se doposud nestalo. To, že je vyšetřován je věc jiná, ale z právního hlediska  je neustále osobou bezúhonnou. To jste už vážení občané zapomněli, kolik už bylo politiků takto vyšetřováno a nedělo se vůbec nic?? Nikdo je nenutil k rezignaci!! Můžete namítnout, že z morálního hlediska je to špatně. Koho však dnes zajímá nějaká morálka?? Co to je?? Jo možná tak před 50-ti lety, ale dnes?? Morálka upadla takovým způsobem, že mnozí ji ani neznají. Dnes jsou určujícím faktorem peníze, moc a nikoliv morálka!! Babiš tedy není lepší, ale také ani horší než ostatní politici!! A my ostatní??? Sáhněme si nejprve do vlastního svědomí, zda jsme natolik čistí, že si dovolíme použít slova morálka. Mladým lidem téměř nic tento pojem neříká.

Prezident Zeman-dokola omílané téma k rozdělování společnosti. Pan prezident je natolik hloupý, že si z výkřiků politické žvanírny zvané parlament nic nedělá. Stejně tomu tak je v případě takzvané Pražské kavárny a pohrobků Václava Havla. On totiž při své inteligenci ví, že blbci se umlátí sami. Kdyby ti štváči jako Kalousek, Schwarzenberg, Němcová, Fiala, Drahoš a další měli alespoň třetinu Zemanovy inteligence-bože to by byla politická reprezentace alespoň na úrovni. Zemana nazývají škůdcem republiky, ale na sebe zapomínají, přičemž největšími škůdci a zrádci republiky a národa byl Václav Havel a dosud žijící žvatlající kníže Schwarzenberg. Právě tato dvě individua stojí za uvrhnutím Československa do vazalství a národa do otročiny.

Nedávno se také odehrály demonstrace proti Zemanovi a Babišovi a chystají se další. Souběžným tématem těchto demonstrací je prý obrana demokracie a svobody!! Tak nějak se zapomnělo říci, o jakou a čí jde demokracii a svobodu. Je smutné, že se k takovéto akci nechali zblbnout studenti. Chápu, že stávka kde je za účast na demonstraci stovka + 50,-Kč navíc za transparent nejsou k zahození. Navíc legální ulejvka ze školy za peníze a ještě jako bonus možnost si zařvat a dělat bordel. Možnost urážet prezidenta republiky. Tohle není férový politický boj!!! Nechci nikterak snižovat úroveň a znalosti oněch studentů, ale faktem je, že jsou k pláči. Co ty studentíci držící se máminy sukně a využívající MAMA HOTEL vědí o demokracii a svobodě?? Co dokázali?? Vykřikovat naučená hesla naučíte možná i vola, ale znát podstatu je poněkud jiný level. Z mého úhlu pohledu jste milí studenti na pár facek. Můj syn dělá také vysokou školu a hovořili jsme na toto téma. Drtivá většina studentů v podstatě nevěděla, proč jdou demonstrovat a jak jsem již řekl - hlavní roli hrála legální placená úlejvka. Cením si u svého syna toho, že se této maškarády odmítl účastnit a děkuji těm studentům, kteří učinili totéž. Neudělali ze sebe užitečné idioty. Ono totiž bránit demokracii a svobodu ( tedy hodnoty, které nemáme)- to je pitomost.

Byly časy, kdy jsme byli k demokracii blíže, než jsme dnes. Nelze říci, že to bylo dokonalé - to ani náhodou, ale člověk - dělník měl ve společnosti své místo, svůj hlas, svá práva, své jistoty a určitý díl svobody, který však byl větší než dnes. Možná si to ani neuvědomujeme, ale tenkrát bylo jenom promile těch, kteří padli, jak se říká až na dno a na hubu. Společnost si tyto věci hlídala. Dnes je vše každému jedno. Člověku se udělá na chodníku zle, ale lidé vás raději překročí a jdou dál. Každému je fuk, zda umrznete nebo chcípnete ve škarpě. To je ta demokracie a morálka dnešní doby. S úctou vzpomínám na bezstarostnou dobu socialismu a klidně se mi smějte. Já to zažil. Také jsme nadávali a mnohé se nám nelíbilo, ale dnes vím, že jsme vlastně neměli proč nadávat. ( v kontextu dnešní doby). My jsme dnes svázáni strachem. Strachem z toho, že společnost a domácnosti jsou zadlužené až po uši a exekutoři vyvolávají atmosféru strachu. Skrze tento strach nemáme odvahu a možnost se svobodně ani vyjádřit-natož myslet. To ti studentíci jaksi pomíjejí!!

Co se týká boje za demokracii a svobodu, tak jde o velmi složitý proces, který musí probíhat masově, celospolečensky a internacionálně. Zvratem v roce 1989 jsme krom toho, že na světlo světa vyplavala ta největší demokratická špína, nezískali prakticky nic! Dá se říci, že ztráty jsou větší než zisk. Představa, že lze za demokracii a svobodu bojovat mírovými prostředky je také mylná. Jen blázen by věřil tomu, že struktury ovládající společnost by svou dojnou krávu pustily ze řetězu. Je také do značné míry jasné a v tom mají staří komunisté pravdu, že demokracii a svoboda se musí bránit všemi prostředky. Učiníte-li tak, tak rázem začne jistá společenská třída křičet, že jde o diktaturu. To je v zásadě pravda, ale není to možné dělat jinak, protože by potom nešlo udržet v patřičných mezích struktury, které představoval Havel, Schwarzenberg, Bakala, Kožený a třeba i Babiš. 

My nemáme především dostatek hrdosti, abychom se čelem představili na odpor mafiánských strukturám, jejichž součástí je i politický systém a kapitalismus. Věříme nesmyslným blbostem a propagandě. Viz nedávné hovory o Janu Masarykovi a jeho dosud diskutabilní smrti. V hojné míře se uvádí, že Jan Masaryk byl zavražděn komunisty a STB. Tuto jednoduchou větu pronáší kde kdo a dokonce to učí i na školách. Komunisté tvrdili a tvrdí, že se jednalo o sebevraždu. Faktem je to, že příčina skonu Jana Masaryka nebyla nikdy objasněna. I já mám své zdroje informací a proto vám řeknu toto. Položme si otázku komu, že byl Jan Masaryk tak nebezpečný. Byl členem Benešovy exilové vlády v Británii. Věděl velmi mnoho o praktikách elit, které nechaly Český národ v osudových chvílích na holičkách. Znal jména mnoha zrádců a kolaborantů z politické, ale i podnikatelé sféry. Prostě vědět strašně moc a byl to čestný člověk a výborný politik. Neměl však v sobě tolik tvrdosti, aby při případných výsleších a vyšetřování nepromluvil. Znal také mnohé církevní hodnostáře, kteří si za války ušpinili ruce s nacisty. Právě tyto jeho znalosti se mu staly osudové. On mohl klidně emigrovat ze země, ale neuděl to. Komunisté ho pro jeho znalosti potřebovali a to především živého. Právě díky jeho znalostem bylo možné rozkrýt mnohé. Tím se stal značně nebezpečným pro takzvané demokratické síly, kapitalistické struktury napojené na církev a nacisty. Domnívám se tedy, že by se mělo pátrat tímto směrem. Více však říci nemohu. Jedině snad to, že tyto praktiky jsou běžné i dnes. Že hlavní nepřítel demokracie a svobody je kapitál. Ten jako takový se přirozeně propojuje s politickými strukturami a strukturami kriminálními. Ovládá-li kapitál jen jedna společenská třída, tak jde zcela zřetelně o diktaturu kapitálu a oné třídy. Samozřejmě na úkor 90% obyvatelstva.

Já nejsem proti diktatuře, ale musí být čistě v zájmu demokracie, svobody a především obyčejného člověka. Lze to.

       RAM

Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Ladislav Matějka

Ladislav Matějka

15.04.2018 20:33

Vážený pane Olšere a pane Majevský. Vaše komentáře jsem vůbec nepochopil. K ničemu jsem se osobně nevyjádřil, jen jsem sem vložil úryvek z článku Miloše Zemana z léta roku 1989, nic víc. Takže - v čem spočívá vaše opovržení..?


 
Břetislav Olšer

Břetislav Olšer

15.04.2018 19:52

Ubohý Matějko. Tak si připomeňme, v jakém stresu a chudobě si naši nebozí a sociálně vyloučení demonstranti v Češku žijí; míra nezaměstnanosti klesla na 3,5 %, je tedy nejnižší v Evropě, a počet volných pracovních míst překonal hranici 250 tisíc. Na jednoho nezaměstnaného takto připadá zhruba v průměru jedno volné pracovní místo, produktivita práce se zvýšila o 2,7 procenta. Česko má tak nejstabilnější ekonomiku v Evropské unii. Vyplývá to z letošního výzkumu, který každoročně hodnotí stabilitu a zdraví ekonomik na základě dvaceti ukazatelů ve čtyřech hlavních oblastech – rozpočtová udržitelnost, konkurenceschopnost, zaměstnanost a produktivita a zahraniční dluh. Podle skupiny expertů z Institute for Economics and Peace je Česká republika rovněž šestou nejbezpečnější zemí na světě. Žebříček zvaný Světový index míru (Global Peace Index) je sestavován už deset let. Každoročně odhaluje ty nejbezpečnější a nejnebezpečnější země světa. Letos Česko podle průzkumu předběhlo v bezpečnosti o několik příček skoro všechny své sousedy. V roce 2015 obsadila Česká republika 10. místo. Dva roky před tím to bylo za Kalouska místo 14. Svět může Čechům rovněž rozhodně závidět přístup k lékařské péči – české zdravotnictví se udrželo v čele tabulky – či k základnímu vzdělání. Také co do přístupu k pitné vodě, vlastní střeše nad hlavou, ve výživě, v hygieně či v pocitu osobní bezpečnosti se Česko drží na čelných místech. Základní lidské potřeby mají Češi zajištěny lépe než dvě třetiny zemí světa.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.04.2018 19:44

Pane Matějko,běžte si dělat svou blbou propagaci jinam.Protože tady překrucujete fakta.Vy jste nikdy nepracoval a o produktivitě práce vůbec nic nevíte.Jediné,co Vám jde dobře,je plácání hubou.To je totiž nejlepší způsob existence.Nemusíte nic umět,ale musíte dobře mluvit.To Vám ale zase nejde.Víte něco třeba o tryskových stavech?Víte kdo je okopíroval?


 
Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

A je tu alespoň oživení v nekonečné kauze kosovských vražd z let 2008. Veřejnost se nyní ptá, jakou roli hrál haagský žalobce Geoffrey Nice při zničení důkazů souvisejících s obchodováním s lidskými orgány v kauze „Žlutého domu“? Podle médií v Prištině by mohl Nice také působit jako obhájce kosovského prezidenta Hashima Thaciho a předsedy kosovského parlamentu Kadri Veseliho, pokud se u speciálního soudu ocitnou v dubnu 2019 jako obvinění.

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu  bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

Znovu si s laskavou nostalgií v těchto dnech vybavuji to naše torontské setkání zpřed dvaadvaceti roky... Pořád vidím Josefa Škvoreckého, jak celý růžolící s úsměvem popíjí whisku; byla to tak trochu před oslava v duchu pánské jízdy, jíž byl přítomen i domácí pán Lumír Salivar, literátův švagr, v jehož bytě se oslava konala.

Jair Bolsonaro

Jair Bolsonaro

Čerstvě inaugurovaný prezident Brazílie Jair Bolsonaro v proklamaci k národu uvedl, že nejlidnatější země Latinské Ameriky se nyní začala „osvobozovat od socialismu, od úpadku hodnot a od politické korektnosti“ a slíbil obnovu pořádku v zemi.

Poslední domácí zprávy