• Sobota, 20. říjen 2018
  • Svátek má Rukojmí Vendelín

Dopis řadového člena KSČM vedení strany
Počet návštěv: 1621

Dopis řadového člena KSČM vedení strany

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Vážení soudruzi.   Za několik dní se bude konat sjezd naší strany, na kterém se bude rozhodovat o možné podpoře vlády hnutí ANO 2011. Jelikož nás, řadových členů strany, se víceméně nikdo na názor neptá a předseda strany a jeho náměstek pro ekonomické záležitosti přednášejí na veřejnosti své osobní názory, dovolím si i já, řadový člen (od ledna 1968) vyslovit svůj osobní názor.

Andrej Babiš je kapitalista a oligarcha a nevidím žádný důvod, proč bychom my, komunisté, měli podporovat svého třídního nepřítele.

 

Andrej Babiš veškeré své konání podřizuje svému byznysu a populární opatření, která navrhuje (zvyšování důchodů, slevy na jízdném, atd.) jsou jen vějičkou na voliče. 

 

Andrej Babiš je naprosto nedůvěryhodný a nevypočitatelný a své názory mění, jak se mu to hodí a jak je pro něj a jeho podnikání výhodné.

 

Uvedu nejznámější případy:

 

Nevyjasněná úroveň spolupráce se Státní bezpečností a neukončené spory v této věci.

 

Podivné nákupy korunových obligací a a nevyjasněné pochyby o obcházení zákona.

 

Schválení řady protiústavních zákonů ( o politických stanách, o vstupu policie do obydlí při hledání legálně držených zbraní, atd) a ratifikace dohody CETA při působení v minulé vládě.

 

Kauza Čapí hnízdo a trvající podezření ze zneužití eurounijních dotací, které vyústilo do trestního stíhání A.Babiše, několika členů jeho rodiny a dalších osob..

 

Chtěl bych mít vládu do vánoc.“ (Skutečně byla, ale menšinová a nezískala důvěru.)

 

Podporuji prezidenta Zemana ve volbách – ale měl by si udělat pořádek mezi svými lidmi. Nejsou důvěryhodní.“ (Když to „chvíli vypadalo“, že Jiří Drahoš možná vyhraje prezidentské volby.)

 

Hnutí Ano včetně většiny dalších parlamentních stran zvolilo do čela komise pro kontrolu GIBS poslance za KSČM Zdeňka Ondráčka (na základě dohody o rozdělení funkcí v Poslanecké sněmovně).

Po protestech a demonstracích:

Navrhnu mu (Ondráčkovi) aby odstoupil nebo budu hlasovat pro jeho odvolání.“

 

Před volbami:

Souhlasíme s návrhem zákona o referendu.“

Po volbách:

Nepřipustíme referendum o vystoupení z EU, protože EU je geniální projekt.“

 

Ke kauze „Skripal“:

Patříme do EU a musíme být solidární s Velkou Británií. Proto musíme vyhostit 3(0) ruských diplomatů!“

Jak s námi (Českolovenskem) byla Velká Británie solidární v r. 1938?

Kolik britských diplomatů jsme vyhostili, když britský soud osvobodil vraha českého občana?

Kolik zemí EU nám tehdy vyjádřilo solidaritu?

Kolik norských diplomatů jsme vyhostili kvůli kauze Evy Michalákové a jejích ukradených dětí?

Kolik zemí EU nám vyjádřilo solidaritu?

Odpověď je pořád stejná – nikdo, nikoho a nic!

 

V pátek přiletěl speciál amerického ministerrstva spravedlnosti. V úterý zamítl soud požadavek J. Nikulina na politický azyl. V noci na sobotu byl J.. Nikulin vydán do USA a tajně odvezen zmíněným speciálem. Jeho právní zástupce se o věci dozvěděl z tisku a ministr spravedlnosti ani nevyčkal na projednání kasační stížnosti, kterou J. Nikulin podal.

Z uvedeného plyne, vše bylo předem připraveno a není možné, aby o tom A. Babiš nevěděl. (Vždyť přece „zahraniční politiku si budu řídit sám....“ )

Navíc to byl podraz na prezidenta M. Zemana, který na základě dopisu rodičů J. Nikulina výslovně požádal ministra spravedlnosti, aby byl J. Nikulin vydán do Ruska...

 

Skládání – neskládání II. vlády: lavírování od ODS k ČSSD, od ČSSD k SPD a výsledek = !

 

Andrej Babiš k Čapímu hnízdu: „V této zemi si lze účelově objednat trestní stíhání kohokoliv.“

Andrej Babiš k požadavku ČSSD na post ministra vnitra ve II. vládě: „U trestního stíhání stačí dohled státního zástupce nad vyšetřovateli a tím je zaručena jeho férovost.“ (A proto nabízím ČSSD ministerstvo spravedlnosti.)

Obě tato tvrzení nemohou platit současně, proto je jedno z nich lživé. Které Andreji?

 

Zpráva z 12.dubna: Výbor hnutí ANO doporučil svým vyjednavačům, aby se pokusili obnovit jednání o vládní spolupráci s ČSSD. Jeho šéf Andrej Babiš zůstává kandidátem na premiéra.

Celé vedení ANO (a vy také, soudruzi!) zapomnělo na výsledky voleb – že totiž občané ČSSD ve vládě nechtějí!! (Ani ODS, KDU-ČSL, STAN, TOP 09.)

 

Andrej Babiš a celé vedení hnutí ANO bez důkazů podpořili sankce proti Rusku, bez důkazů podpořili obvinění Ruska v kauze Skripal, bez důkazů vypověděli ruské diplomaty a bez důkazů podpořili agresi USA proti suverennímu stát Sýrie, provedenou na základě stejně lživých informací jako byla před časem válka proti Iráku.

 

Otázka pro vedení KSČM a všechny delegáty sjezdu:

 

Opravdu chcete podporovat vládu, v jejímž čele by stál člověk takovýchto „kvalit“, který něco jiného říká doma a něco jiného v Bruselu, jehož spolupracovníci se vyjadřují o parlamentní straně jako o fašistech, společně odmítají referendum o vystoupeníz EU a podporují skutečný korporátně-fašistický stát, jenž se nerozpakuje zorganizovat státní převrat na Ukrajině a provádět státní terorismus proti suverením státům (Irák, Sýrie)???

 

Za sebe říkám NE! Žádnou podporu Andreji Babišovi a jeho hnutí. Pokud je trestně stíhaný, nemůže se podílet na řízení státu. Řešením je jmenování jiného člena hnutí ANO premiérem, naše dílčí programová spolupráce s SPD a případné předčasné volby.

 

Čest práci.

 

Ctirad Svoboda, ZO KSČM Zlámaná Lhota

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Oldřich Slováček

Oldřich Slováček

20.04.2018 09:49

Pane Majevský, byly volby v říjnu 2017 svobodné? Jistěže byly. Pak je každý, kdo se považuje za demokrata a duševně zdravého, musí respektovat a jak opakuje pan prezident "voliči rozdali karty a politici s nimi musí umět hrát". Nelze přece donekonečna opakovat volby do doby, než se to někomu bude líbit a bude spokojený. Stejně jako je projevem fašismu vynucovat si tlakem "ulice" změnu výsledků svobodných a demokratických voleb. Je nezpochybnitelné, že v Česku máme pluralitní politický systém, pravidelné svobodné volby a ústavu, garantující platnost LZPS. Jsme tedy demokratickým státem. Já vidím problém v tom, že máme poměrný a ne většinový volební systém. Většinový volební systém totiž garantuje základní princip každé volby. Připomeňme si, že volba je opakem diktátu. Volba je demokratickým způsobem přijmutí rozhodnutí, vyjádřením vůle většiny. Je také ukazatelem schopnosti voličů chovat se demokraticky, tedy respektovat názor většiny. Mnohamilionová lidská společnost nemůže být řízena koalicí názorově odlišných lidí, v níž se v důsledku neustálých kompromisů ztrácí to podstatné - osobní odpovědnost. Jsem přesvědčen, že právě většinový volební systém zaručuje konkrétní právo rozhodovat, spojené s konkrétní odpovědností za přijatá rozhodnutí. Také proto je volební období čtyřleté, proto se volby opakují, proto máme pluralitní politický systém a svobodu slova. Bude-li volební účast povinná a většinový vítěz bude "brát vše", pak i voliči pochopí smysl voleb a význam této angažovanosti. Neznám lepší výraz pro poměrný volební systém a koaliční způsob vládnutí, než "buržoazní demokracie".


 
Petr Majevský

Petr Majevský

19.04.2018 20:07

V podstatě se dá s článkem souhlasit,přestože tam jsou drobné nepřesnosti např.o korunových obligacích.Ty vymyslel Kalousek pro svoji potřebu a když je využil Babiš pro stejný účel,tak je to špatně.Hlavní problém KSČM je jeho vedení a především pan Jiří Dolejš.Partaj se zabarikádovala na svých pozicích a podporovala chybné kroky některých vlád v minulosti.Pan Dolejš je socan,nikoliv komunista.Pod tímto vedením partaj ztratila své voliče a asi je zpátky nepřiláká.Čili je na stejné cestě,jako je TOP09,STAN a KDU-ČSL.Tedy do ztracena.Přestali se zajímat o lidi,kteří musí pracovat,aby se oni měli lépe.Jim stačí získané posty a peníze z těchto postů do svých kapes.Partaj je stejně,jako socani,díky stále stejným lidem ve vedení bez snahy cokoliv změnit.ANO zvolilo téměř 30% voličů a to je třeba brát v úvahu.Jsem proti Babišovi,ale respektuji výsledky voleb na rozdíl od "demokratů"v parlamentu.Jsem pro předčasné volby a podle ankety na PL je stejného názoru přes 70% účastníků.Vize našeho monarchy na Hradě je držet neschopné politiky v parlamentu i za cenu,že vůbec nic nedělají a jejich činnost se vybíjí v osobních útocích proti druhým.Takový parlament já nepotřebuji a se mnou i zřejmě dost velké procento občanů.


 
Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Letošní říjen znamená nejen 100. let od založení Československa, ale je rovněž doslova napěchován dramatickými chvílemi i lidskými tragédiemi. Ta, která se týká Milady Horákové, je velmi ponurá a začala de facto v Moskvě, kde s ní vedli dlouhé rozhovory, o kterých neexistuje žádný záznam.

Budoucnost našeho státu nevypadá dobře, je rozkradený a rozprodaný. Bohatství se koncentruje u jednoho procenta lidí, v minulosti to končilo krvavými revolucemi.

Budoucnost našeho státu nevypadá dobře, je rozkradený a rozprodaný. Bohatství se koncentruje u jednoho procenta lidí, v minulosti to končilo krvavými revolucemi.

ROZHOVOR „Když se podíváme na strukturu našeho hospodářství, dojdeme asi ke stejnému závěru jako některé agentury, které vloni zařadily Českou republiku mezi rozvojové země s odůvodněním, že naše vláda nemůže ovlivňovat ekonomiku, neb její rozhodující část je v cizích rukou. Z tohoto pohledu jsme kolonií… Kdybych to měl shrnout do jednoho slova, tak nás ohrožuje lhostejnost. Lhostejnost k naší minulosti i budoucnosti, k bližním, k rodině, přírodě, vlasti i k nám samotným. Připočtu-li k tomu ty hrozby a rizika, která jste vyjmenoval v otázce, budoucnost našeho státu nevypadá dobře,“ říká exministr Jaroslav Bašta.

Poslední domácí zprávy