• Neděle, 27. květen 2018
  • Svátek má Rukojmí Valdemar

Školství a výchova k marxismu
Počet návštěv: 939

Školství a výchova k marxismu

Milan Radek Článek od Milan Radek

Nedávno ještě nejlepší na světě, obdivované u nás už za dob Marie Terezie, za První republiky výborné a to tak, že nám to v socíku ještě vydrželo, budiž to komunistům přičteno k dobru, že to nijak nepokazili. Pravda, kus historie vymazána, já se jako dítě divil kam se v historii poděla léta mezi 1918 a 1939, husité byli už tenkrát komunisté, všichni géniové světa též a Lomonosov vše vytušil a západní géniové to jen mrskli na papír, ale to jsou detaily, dnes školství už dostává na prdel s plnou parádou.

Dnešní Evropané, kteří se posmívali Američanům, že jsou nevzdělaní je už předčí, ale v nevzdělanosti. Stále se smějou že americká mládež neví moc o holocaustu, ale zeptejte se naší mládeže, na cokoliv. I z vlastní historie.

Ale nechme historii, co technické vzdělání? Studie sociologie dobrá tak na práci v neziskovkách. Studie genderismu. A technici, natož řemeslníci chybí. Dříve když někdo napsal “opjet jsem bil nemocný a primát v nemocnici mě višetřil“ tak to byl nádeník který sotva prolezl základku, nebo občas soudruh z KSČ, dnes tak píše i člen Poslanecké sněmovny za Piráty, vystudovaný na Univerzitě Palackého, a bohužel to jinde není lepší, a ani se za to nestydí.

Univerzity nikdy nebývaly apolitické, jsou tam dospělí studenti kteří se zajímají o svět kolem, a různorodá diskuze je demokracii prospěšná, bez ní lekne jako ryby na suchu. Bohužel levice ovládla západní univerzity už v 60. letech, a kdo měl jiný názor než levicový byl ukřičen, nejdříve za bezmocného přihlížení profesorů, poté co ukřičená mládež dospěla a stali se z ní profeosoři, tak kdo si dovolí něco proti oficiálnímu levičáctví musí mít hroší kůži.

Pravda, kdo studuje medicínu nebo exaktní vědy je toho ušetřen, na to ti co studují na povaleče moc nechodí. Pracoval jsem v USA s jinými vysokoškoláky, mívali, ne všichni ale hodně, takové komunistické vejšplechty že by za ně dostali přes držku i na Lomonosovově univerzitě v SSSR. A někteří dostávali, když se tam dostali. Jeden student jel studovat do Číny kde chtěl více nasáknout maoísmem, a vrátil se ochrnutý na vozíčku, dal se do diskuze s čínskými studenty, ti ho vyhodili z okna a dole s ním jiní chvilku hráli kopanou, on jim dělal mičudu. Po návratu nechtěl říct co tak čínské studenty dožralo, že prý nechce poškodit ideu komunismu. Já si nějak domyslel co to asi bylo.

Jiní se vyléčili když to poznali naostro. Američtí studenti v 80. letech šli do Grenady studovat marxismus – leninismus, ale pak posílali diskrétní volání o pomoc domů. Reagan tam poslal komando a vysvobodil je, když mělo přistát s nima v USA letadlo, nadržení novináři čekali, slintajíc blahem jak si študáci budou stěžovat – my pokojně studujem marxismus a on nás vrátí do tohoto pekla – jenže chlapci a děvčata sotva vystoupili poklekli a líbali americkou půdu, někteří i vlaječky. Novináři najednou zmizeli jak smrad, a pak jen v televizi zpráva bez komentářů. Dodnes ale na FB čtu o nějaké údajné imperialistické invazi na Grenadu. Nikdo se o tom neučí a nikdo nepamatuje. Zrovna jako nikdo neví že Vietnam začala Francie, neví to dnes ani Francouzi.

Proč dnešní výchova jde do kopru? Asi ten zub času, vše se opotřebuje, jenže ono to spíše bude výchova k tomu že každý má práva a žádné odpovědnosti natož povinnosti, ani za sebe samého. Takže marxismus je ta správná cesta. Dnes je učitel fackovací panák, na něho si dovolí kdejaký spratek ale na spratka nedej bože aby někdo zakřičel. Kdo je chudý, nikdy za to nemůže i kdyby to byla smažka nebo ochlasta, může za to stát a společnost, ve škole se neučil protože….diskriminace, rasismus, bullying, ne proto že ho rodiče k tomu nevedli nebo nedejbože na to není. Inkluze je jedině správná, když je někdo pomalý, tak budou muset ostatní ubrat. Rovnost nade vše. Že to pak v životě chodí jinak se budou spratci učit facákama až od života.

Dnes je učí, že neexistují pohlaví, lze si ho vybrat jako v bufetu, každý den jiné a brzo si vyberou i rasu. Že je to nerealizovatelné? Tak realitu upravíme a budeme dělat, že je to tak jak říkáme. To se začíná učit na školách a my se pak budeme divit, že nás Asie jednou sežere, protože tam si na toto nepotrpí a učí se postaru. Ale školství bude moderní a revoluční.

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.04.2018 20:18

Sociologie,politologie i demografie jsou humanitní vědy,které si každý může vykládat podle toho,jak se mu to líbí.Proto je tolik rozdílných názorů "odborníků".


 
Ladislav Matějka

Ladislav Matějka

20.04.2018 08:34

Tak v tomhle s Vámi souhlasím.. Sociologie má jistě taky své místo ve společnosti, ale ne za cenu absence odborníků v technických oborech. Místo výzkumu a vývoje nových technologií se stále více dostávají do popředí třeba zmiňované studie genderismu, což považuji za opravdu absurdní hovadinu. Čína za uplynulých 25 let udělala neuvěřitelný technologický skok dopředu. Západ..? Vymyslel tzv. třetí pohlaví. Čína a jiné východní země prošly jakousi druhou průmyslovou revolucí a začaly svět zásobovat svojí výrobou (i když o kvalitě, falzifikátech a podobných věcech by se dalo polemizovat). Západ..? Rezignoval na vlastní vývoj a produkci, dopustil krachy domácích firem a nezaměstnanost ve vlastních zemích. Vidíme to u nás - baťovská obuvnická velmoc a český textilní průmysl vzal za své, obchody se zaplnily čínským šuntem, český hutní průmysl ovládli Indové apod. A české školy chrlí spousty nepotřebných oborů a vysokoškoláků humanitních a podobných věd, končících po promoci často na Úřadech práce..


 
Prolhaný pudl Washingtonu, píše The Daily Mail o Johnsonovi, bezduchém šaškovi; potvrdila to i dvojice ruských komiků, když nepostřehl, že se vydávala za nového arménského premiéra Pašinjana, jenž žádal rady, jak na Putina

Prolhaný pudl Washingtonu, píše The Daily Mail o Johnsonovi, bezduchém šaškovi; potvrdila to i dvojice ruských komiků, když nepostřehl, že se vydávala za nového arménského premiéra Pašinjana, jenž žádal rady, jak na Putina

Ministr zahraničí Velké Británie Boris Johnson, původem Turek jako poleno, se poprvé ztrapnil, když pronesl: „Domníváme se, že je nanejvýš pravděpodobné, že to bylo jeho (Putinovo) rozhodnutí použít nervovou látku v ulicích Spojeného království, v ulicích Evropy poprvé od druhé světové války…“

Víte vůbec, čeští antisemité, že při bratrovražedných bojích mezi Abbásovým Fatáhem ze Západního břehu Jordánu a vůdcem Hamásu Haníji v Gaze zabíjí Palestinci víc svých soukmenovců, než kolik jich zastřelili Izraelci?

Víte vůbec, čeští antisemité, že při bratrovražedných bojích mezi Abbásovým Fatáhem ze Západního břehu Jordánu a vůdcem Hamásu Haníji v Gaze zabíjí Palestinci víc svých soukmenovců, než kolik jich zastřelili Izraelci?

Čeští antisemité, neznalí reálií Blízkého východu a horující pro stát Palestina, ani netuší, že tento umělý stát tvoří dvě enklávy, které se vzájemně vyvražďují – Západní břeh Jordánu a Pásmo Gazy, vzdálené od sebe asi sto kilometrů; bratrovražedný boj Fatáhu s Hamásem stál jen v roce 2007 životy více než 600 lokálních Arabů, co si říkají Palestinci...

Je možné, že kdyby Beneš přijal pomoc SSSR, nebylo by ani mnichovské zrady, Protektorátu Böhmen und Mähren, ani akce Anthropoid, heydrichiády a tisíce obětí v obcích Lidice či Ležáky, ani popravených na Pankráci...?

Je možné, že kdyby Beneš přijal pomoc SSSR, nebylo by ani mnichovské zrady, Protektorátu Böhmen und Mähren, ani akce Anthropoid, heydrichiády a tisíce obětí v obcích Lidice či Ležáky, ani popravených na Pankráci...?

Hypotetická otázka: Kdyby Beneš přijal pomoc SSSR, nebylo by ani mnichovské zrady a dnes bychom si nepřipomínali, jak před 76 lety došlo 27. května 1942 v Praze k jedné z největších odbojových událostí celé druhé světové války; útok na Reinharda Heydricha, resp. „hrdinství“ Gabčíka a Kubiše, co prý změnilo československé dějiny…?

Poslední domácí zprávy