• Pondělí, 21. leden 2019
  • Svátek má Rukojmí Běla

Školství a výchova k marxismu
Počet návštěv: 1676

Školství a výchova k marxismu

Milan Radek Článek od Milan Radek

Nedávno ještě nejlepší na světě, obdivované u nás už za dob Marie Terezie, za První republiky výborné a to tak, že nám to v socíku ještě vydrželo, budiž to komunistům přičteno k dobru, že to nijak nepokazili. Pravda, kus historie vymazána, já se jako dítě divil kam se v historii poděla léta mezi 1918 a 1939, husité byli už tenkrát komunisté, všichni géniové světa též a Lomonosov vše vytušil a západní géniové to jen mrskli na papír, ale to jsou detaily, dnes školství už dostává na prdel s plnou parádou.

Dnešní Evropané, kteří se posmívali Američanům, že jsou nevzdělaní je už předčí, ale v nevzdělanosti. Stále se smějou že americká mládež neví moc o holocaustu, ale zeptejte se naší mládeže, na cokoliv. I z vlastní historie.

Ale nechme historii, co technické vzdělání? Studie sociologie dobrá tak na práci v neziskovkách. Studie genderismu. A technici, natož řemeslníci chybí. Dříve když někdo napsal “opjet jsem bil nemocný a primát v nemocnici mě višetřil“ tak to byl nádeník který sotva prolezl základku, nebo občas soudruh z KSČ, dnes tak píše i člen Poslanecké sněmovny za Piráty, vystudovaný na Univerzitě Palackého, a bohužel to jinde není lepší, a ani se za to nestydí.

Univerzity nikdy nebývaly apolitické, jsou tam dospělí studenti kteří se zajímají o svět kolem, a různorodá diskuze je demokracii prospěšná, bez ní lekne jako ryby na suchu. Bohužel levice ovládla západní univerzity už v 60. letech, a kdo měl jiný názor než levicový byl ukřičen, nejdříve za bezmocného přihlížení profesorů, poté co ukřičená mládež dospěla a stali se z ní profeosoři, tak kdo si dovolí něco proti oficiálnímu levičáctví musí mít hroší kůži.

Pravda, kdo studuje medicínu nebo exaktní vědy je toho ušetřen, na to ti co studují na povaleče moc nechodí. Pracoval jsem v USA s jinými vysokoškoláky, mívali, ne všichni ale hodně, takové komunistické vejšplechty že by za ně dostali přes držku i na Lomonosovově univerzitě v SSSR. A někteří dostávali, když se tam dostali. Jeden student jel studovat do Číny kde chtěl více nasáknout maoísmem, a vrátil se ochrnutý na vozíčku, dal se do diskuze s čínskými studenty, ti ho vyhodili z okna a dole s ním jiní chvilku hráli kopanou, on jim dělal mičudu. Po návratu nechtěl říct co tak čínské studenty dožralo, že prý nechce poškodit ideu komunismu. Já si nějak domyslel co to asi bylo.

Jiní se vyléčili když to poznali naostro. Američtí studenti v 80. letech šli do Grenady studovat marxismus – leninismus, ale pak posílali diskrétní volání o pomoc domů. Reagan tam poslal komando a vysvobodil je, když mělo přistát s nima v USA letadlo, nadržení novináři čekali, slintajíc blahem jak si študáci budou stěžovat – my pokojně studujem marxismus a on nás vrátí do tohoto pekla – jenže chlapci a děvčata sotva vystoupili poklekli a líbali americkou půdu, někteří i vlaječky. Novináři najednou zmizeli jak smrad, a pak jen v televizi zpráva bez komentářů. Dodnes ale na FB čtu o nějaké údajné imperialistické invazi na Grenadu. Nikdo se o tom neučí a nikdo nepamatuje. Zrovna jako nikdo neví že Vietnam začala Francie, neví to dnes ani Francouzi.

Proč dnešní výchova jde do kopru? Asi ten zub času, vše se opotřebuje, jenže ono to spíše bude výchova k tomu že každý má práva a žádné odpovědnosti natož povinnosti, ani za sebe samého. Takže marxismus je ta správná cesta. Dnes je učitel fackovací panák, na něho si dovolí kdejaký spratek ale na spratka nedej bože aby někdo zakřičel. Kdo je chudý, nikdy za to nemůže i kdyby to byla smažka nebo ochlasta, může za to stát a společnost, ve škole se neučil protože….diskriminace, rasismus, bullying, ne proto že ho rodiče k tomu nevedli nebo nedejbože na to není. Inkluze je jedině správná, když je někdo pomalý, tak budou muset ostatní ubrat. Rovnost nade vše. Že to pak v životě chodí jinak se budou spratci učit facákama až od života.

Dnes je učí, že neexistují pohlaví, lze si ho vybrat jako v bufetu, každý den jiné a brzo si vyberou i rasu. Že je to nerealizovatelné? Tak realitu upravíme a budeme dělat, že je to tak jak říkáme. To se začíná učit na školách a my se pak budeme divit, že nás Asie jednou sežere, protože tam si na toto nepotrpí a učí se postaru. Ale školství bude moderní a revoluční.

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.04.2018 20:18

Sociologie,politologie i demografie jsou humanitní vědy,které si každý může vykládat podle toho,jak se mu to líbí.Proto je tolik rozdílných názorů "odborníků".


 
Ladislav Matějka

Ladislav Matějka

20.04.2018 08:34

Tak v tomhle s Vámi souhlasím.. Sociologie má jistě taky své místo ve společnosti, ale ne za cenu absence odborníků v technických oborech. Místo výzkumu a vývoje nových technologií se stále více dostávají do popředí třeba zmiňované studie genderismu, což považuji za opravdu absurdní hovadinu. Čína za uplynulých 25 let udělala neuvěřitelný technologický skok dopředu. Západ..? Vymyslel tzv. třetí pohlaví. Čína a jiné východní země prošly jakousi druhou průmyslovou revolucí a začaly svět zásobovat svojí výrobou (i když o kvalitě, falzifikátech a podobných věcech by se dalo polemizovat). Západ..? Rezignoval na vlastní vývoj a produkci, dopustil krachy domácích firem a nezaměstnanost ve vlastních zemích. Vidíme to u nás - baťovská obuvnická velmoc a český textilní průmysl vzal za své, obchody se zaplnily čínským šuntem, český hutní průmysl ovládli Indové apod. A české školy chrlí spousty nepotřebných oborů a vysokoškoláků humanitních a podobných věd, končících po promoci často na Úřadech práce..


 
Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

Jak se gauneři umí vyhnout trestu za své zločiny; Bakala nakradl cca 10 miliard a je vysmátý ve Švýcarsku, prezident Kosova Thaci je miláčkem Albrightové a šéfa EU, byť srbská hlava státu musela v Paříži do kouta

A je tu alespoň oživení v nekonečné kauze kosovských vražd z let 2008. Veřejnost se nyní ptá, jakou roli hrál haagský žalobce Geoffrey Nice při zničení důkazů souvisejících s obchodováním s lidskými orgány v kauze „Žlutého domu“? Podle médií v Prištině by mohl Nice také působit jako obhájce kosovského prezidenta Hashima Thaciho a předsedy kosovského parlamentu Kadri Veseliho, pokud se u speciálního soudu ocitnou v dubnu 2019 jako obvinění.

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu  bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

O narozeninách Josefa Škvoreckého, které se nesly v duchu bonmotu: Chlapi pili, baby kuřily, fajně bylo; oslavenci se moc líbil, jen ho bystře zkrátil na polovinu: Chlapi pili a fajně bylo…

Znovu si s laskavou nostalgií v těchto dnech vybavuji to naše torontské setkání zpřed dvaadvaceti roky... Pořád vidím Josefa Škvoreckého, jak celý růžolící s úsměvem popíjí whisku; byla to tak trochu před oslava v duchu pánské jízdy, jíž byl přítomen i domácí pán Lumír Salivar, literátův švagr, v jehož bytě se oslava konala.

Jair Bolsonaro

Jair Bolsonaro

Čerstvě inaugurovaný prezident Brazílie Jair Bolsonaro v proklamaci k národu uvedl, že nejlidnatější země Latinské Ameriky se nyní začala „osvobozovat od socialismu, od úpadku hodnot a od politické korektnosti“ a slíbil obnovu pořádku v zemi.

Poslední domácí zprávy