• Sobota, 20. říjen 2018
  • Svátek má Rukojmí Vendelín

Už je to tady!
Počet návštěv: 1385

Už je to tady!

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Totalita nastupuje. Nevěříte? Důkaz č. 1: Česká ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová odvolala ředitele Vojenského výzkumného ústavu Bohuslava Šafáře. Andrej Babiš ho kritizoval za výroky o výrobě novičoku v České republice. Právě na ředitele ústavu B. Šafáře se odkazoval prezident Miloš Zeman, když bránil svá slova o tom, že se v Česku novičok vyráběl. Jak uvedla ČT v Událostech 14.5., důvod odvolání na stránkách MO uveden není.  

Důkaz č.2:

Ministr zemědělství v demisi Jiří Mílek odvolal ředitele Lesů ČR Daniela Szóráda. Důvodem je „nezvládnutí“ kůrovcové kalamity.

 

Jak těmto odvoláním rozumět?

 

V případě ředitele VVÚ B. Šafáře se jedná od odstranění „Zemanova svědka“ v kauze novičok a „pomstu“ za nedodržení „disciplíny“ a nerespektování vládního názoru, že NPL se u nás nevyráběly, neskladovaly a netestovaly – zkrátka nevyskytovaly.

V 50. letech se takovýto postup zaštiťoval heslem „Kdo nejde s námi, jde proti nám!“, osoby typu p. Šafáře byly prohlášeny za třídního nepřítele a „po zásluze“ potrestány. Zpravidla 10 – 15 lety nucených prací v uranových dolech.

 

V případě ředitele Státních lesů se jedná podobnost čistě náhodnou (?) s případem jistého ředitele znárodněných mlýnů a pekáren, který byl na počátku 50. let, po úspěšném rozjezdu znárodněného podniku, obviněn z toho, že v mlýnech se objevili švábi (!), a následně odsouzen za vlastizradu k mnohaletým nuceným pracem rovněž v uranových dolech.

 

Jaké z těchto případů plyne poučení?

 

V naší nové „demokratické“ společnosti můžete být odvolán z funkce, propuštěn ze zaměstnání (případně skončit na ulici) jen proto, že zastáváte jiný názor než váš nadřízený (že máte pravdu, nehraje roli) nebo proto, že přírodní podmínky prostě vašemu povolání nepřejí. Že jsou smrkové monokultury dědictvím Rakouska-Uherska, první republiky a socialistického Československa, ani zde nehraje roli.

 

Až u vás doma zazvoní policie, exekutor, BIS či jiný státní nebo soukromý orgán „vymáhající právo“, rychle zpytujte svědomí.

Ne směrem, kde jste udělali něco proti zákonu, ale komu jste řekli nepříjemnou pravdu, u koho jste vzbudili závist nebo komu jen překážíte v jeho „obchodech“. Uranové doly jsou sice už zavřené, ani pracovat vězni nemusí, když nechtějí, ale zničit život vám dokážou i vleklé soudní spory a bleskově rozšířená pověst darebáka. Že na ní není špetka pravdy, ani tady nehraje žádnou roli.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.05.2018 20:11

Není to nic překvapujícího.Šlechtová je mstivá a prolhaná osoba,což jsem jí také napsal.Odpověď od té rádoby ministryně neočekávám,leda tak trestní oznámení.A to,že bych měl pověst darebáka je mi srdečně fuk.Totiž celý ten spolek padlých holek je skupina lidí,která jde po korytech,jak předvádí i jejich slovenský předseda.Lidi,které Babiš podporuje,zase podporují jeho a tak se jedná pouze o prospěch určitých lidí,kteří ani nemají vlastní názor.


 
Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Milada Horáková založila “Svaz přátel SSSR“, stala se jeho místopředsedkyní a v říjnu 1946 letěla do Moskvy, ubytovali ji v luxusním hotelu “National“; vrátila se domů a v roce 1950 byla pro velezradu popravena

Letošní říjen znamená nejen 100. let od založení Československa, ale je rovněž doslova napěchován dramatickými chvílemi i lidskými tragédiemi. Ta, která se týká Milady Horákové, je velmi ponurá a začala de facto v Moskvě, kde s ní vedli dlouhé rozhovory, o kterých neexistuje žádný záznam.

Budoucnost našeho státu nevypadá dobře, je rozkradený a rozprodaný. Bohatství se koncentruje u jednoho procenta lidí, v minulosti to končilo krvavými revolucemi.

Budoucnost našeho státu nevypadá dobře, je rozkradený a rozprodaný. Bohatství se koncentruje u jednoho procenta lidí, v minulosti to končilo krvavými revolucemi.

ROZHOVOR „Když se podíváme na strukturu našeho hospodářství, dojdeme asi ke stejnému závěru jako některé agentury, které vloni zařadily Českou republiku mezi rozvojové země s odůvodněním, že naše vláda nemůže ovlivňovat ekonomiku, neb její rozhodující část je v cizích rukou. Z tohoto pohledu jsme kolonií… Kdybych to měl shrnout do jednoho slova, tak nás ohrožuje lhostejnost. Lhostejnost k naší minulosti i budoucnosti, k bližním, k rodině, přírodě, vlasti i k nám samotným. Připočtu-li k tomu ty hrozby a rizika, která jste vyjmenoval v otázce, budoucnost našeho státu nevypadá dobře,“ říká exministr Jaroslav Bašta.

Poslední domácí zprávy