• Středa, 15. srpen 2018
  • Svátek má Rukojmí Hana

Už je to tady!
Počet návštěv: 1237

Už je to tady!

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Totalita nastupuje. Nevěříte? Důkaz č. 1: Česká ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová odvolala ředitele Vojenského výzkumného ústavu Bohuslava Šafáře. Andrej Babiš ho kritizoval za výroky o výrobě novičoku v České republice. Právě na ředitele ústavu B. Šafáře se odkazoval prezident Miloš Zeman, když bránil svá slova o tom, že se v Česku novičok vyráběl. Jak uvedla ČT v Událostech 14.5., důvod odvolání na stránkách MO uveden není.  

Důkaz č.2:

Ministr zemědělství v demisi Jiří Mílek odvolal ředitele Lesů ČR Daniela Szóráda. Důvodem je „nezvládnutí“ kůrovcové kalamity.

 

Jak těmto odvoláním rozumět?

 

V případě ředitele VVÚ B. Šafáře se jedná od odstranění „Zemanova svědka“ v kauze novičok a „pomstu“ za nedodržení „disciplíny“ a nerespektování vládního názoru, že NPL se u nás nevyráběly, neskladovaly a netestovaly – zkrátka nevyskytovaly.

V 50. letech se takovýto postup zaštiťoval heslem „Kdo nejde s námi, jde proti nám!“, osoby typu p. Šafáře byly prohlášeny za třídního nepřítele a „po zásluze“ potrestány. Zpravidla 10 – 15 lety nucených prací v uranových dolech.

 

V případě ředitele Státních lesů se jedná podobnost čistě náhodnou (?) s případem jistého ředitele znárodněných mlýnů a pekáren, který byl na počátku 50. let, po úspěšném rozjezdu znárodněného podniku, obviněn z toho, že v mlýnech se objevili švábi (!), a následně odsouzen za vlastizradu k mnohaletým nuceným pracem rovněž v uranových dolech.

 

Jaké z těchto případů plyne poučení?

 

V naší nové „demokratické“ společnosti můžete být odvolán z funkce, propuštěn ze zaměstnání (případně skončit na ulici) jen proto, že zastáváte jiný názor než váš nadřízený (že máte pravdu, nehraje roli) nebo proto, že přírodní podmínky prostě vašemu povolání nepřejí. Že jsou smrkové monokultury dědictvím Rakouska-Uherska, první republiky a socialistického Československa, ani zde nehraje roli.

 

Až u vás doma zazvoní policie, exekutor, BIS či jiný státní nebo soukromý orgán „vymáhající právo“, rychle zpytujte svědomí.

Ne směrem, kde jste udělali něco proti zákonu, ale komu jste řekli nepříjemnou pravdu, u koho jste vzbudili závist nebo komu jen překážíte v jeho „obchodech“. Uranové doly jsou sice už zavřené, ani pracovat vězni nemusí, když nechtějí, ale zničit život vám dokážou i vleklé soudní spory a bleskově rozšířená pověst darebáka. Že na ní není špetka pravdy, ani tady nehraje žádnou roli.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

15.05.2018 20:11

Není to nic překvapujícího.Šlechtová je mstivá a prolhaná osoba,což jsem jí také napsal.Odpověď od té rádoby ministryně neočekávám,leda tak trestní oznámení.A to,že bych měl pověst darebáka je mi srdečně fuk.Totiž celý ten spolek padlých holek je skupina lidí,která jde po korytech,jak předvádí i jejich slovenský předseda.Lidi,které Babiš podporuje,zase podporují jeho a tak se jedná pouze o prospěch určitých lidí,kteří ani nemají vlastní názor.


 
Pozval bych inspektory (ČIŽP), aby se přijeli do Ostravy nadýchat skutečného smogu, když jim vadí exhaláty ze spálených červených trenýrek při happeningu v zahradách Pražského hradu…

Pozval bych inspektory (ČIŽP), aby se přijeli do Ostravy nadýchat skutečného smogu, když jim vadí exhaláty ze spálených červených trenýrek při happeningu v zahradách Pražského hradu…

Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) právě zahájila přestupkové řízení kvůli narušení životného prostředí happeningem, při kterém prezident Miloš Zeman na Pražském hradě spálil na hasiči hlídaném a za pár minut zlikvidovaném ohníčku jen pár metrů čtverečních červených trenýrek.

V srpnové dny 1968 jsem jako známý naivní antikomunista halekal v naší Kolibě: Běž domů Ivane, čeká tě Nataša, a na náš okresní asfalt jsem s partou psal: Lenine, probuď se, Brežněv se zbláznil…

V srpnové dny 1968 jsem jako známý naivní antikomunista halekal v naší Kolibě: Běž domů Ivane, čeká tě Nataša, a na náš okresní asfalt jsem s partou psal: Lenine, probuď se, Brežněv se zbláznil…

Byla to hektická doba, zatímco kolem se všichni snažili na mně přiživit, jelikož jsem byl jediný bezpartijní s oprávněnou nenávistí, jelikož mého tátu vyhodili jako učitele ze školství k lopatě, jelikož nechtěl, jako věří něco podepsat a někam vstoupit...

ŠTVANICE NA ALENU VITÁSKOVOU POKRAČUJE

ŠTVANICE NA ALENU VITÁSKOVOU POKRAČUJE

Orgány činné v trestním řízení věnují Aleně Vitáskové, bývalé předsedkyni Energetického regulačního úřadu (dále jen ERÚ), „péči“,  přiměřenou těžkým zločincům. Začaly ji stíhat v r.2013 na základě obžaloby, jejíž výroková věta má jednoznačně  povahu křivého obvinění. Dne 22. února 2016 ji senát Aleše Novotného Krajského soudu v Brně odsoudil k osmi a půl letům vězení. V nejistotě a obavách pak čekala až do 17. ledna 2018 na rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci o jejím odvolání. Čekání bylo trestem svého druhu.

Otevřený dopis paní Černochové, ODS

Otevřený dopis paní Černochové, ODS

Paní Černochová, 
než mě vymažete jako jednoho z neupřesněného množství blbečků z FB (kde se nevyskytuji) a z Vašeho života, ve kterém na sto procent neexistuji, přečtěte si těchto několik řádků jako odpověď na Vaši reakci stran těch, kteří k Vaší nelibosti neuznávají hrdinství tří padlých vojáků AČR v Afghánistánu. 
V první řadě se z bůhví jakých důvodů, zastáváte pana náčelníka Generálního štábu generála Opaty, který se populisticky vyjádřil, že se postará o to, aby smrt tří vojáků v Afghánistánu byla objasněna a pachatelé teroristického činu potrestání. 

Poslední domácí zprávy