• Úterý, 26. leden 2021
  • Svátek má Rukojmí Zora

Západní státy okrádají střadatele stejně jako měnová reforma z roku 1953, jen postupně a ne skokově
Počet návštěv: 3810

Západní státy okrádají střadatele stejně jako měnová reforma z roku 1953, jen postupně a ne skokově

Adam Mikulášek Článek od Adam Mikulášek

Teď pořád narážím na články o komunistické měnové reformě z roku 1953. Západ ovšem lidi okrádá podobně, a to politikou trvalé inflace, kdy úspory každým rokem ztrácejí na hodnotě.

V roce 1953 ta krádež byla skoková, dneska je postupná, ale jistě víte, že když klesne inflace pod dvě procenta, „soudruzi“ ne jen z ČNB, ale ze všech podobných zločinných institucí, zastávající ideologii dluhové ekonomiky levných peněz, zbystří a začínají páchat antideflační kroky. Jde o donucení lidí utrácet, aby se „točila ekonomika“, neb nákupem čehokoli, co ani nepotřebujete, posílíte zlaté telátko jménem „hrubý domácí produkt“, což tito zločinci chtějí za každou cenu…, a tohle donucování utrácet a rozhazovat se praktikuje pomocí nátlaku znehodnocení úspor, tedy státní loupeže pod ochranou zákona.

Pokud by měnová politika nebyla založená na krádeži, udržovala by se dlouhodobě nulová inflace, tedy krátkodobě pár let inflace, kompenzovaných pár lety deflace. Jenže co chtít po systému, kde se zrušilo krytí měny zlatem, aby se mohly polibosti "tisknout dolárky"? Pozn. Eura tehdy ještě nebyla. Posledním hřebíčkem do rakve krytého dolaru bylo zrušení Brettonwoodského systému roku 1971. Tenhle přístup ovšem trestá spořivé lidi, a naopak podněcuje k zadlužování, což považuji za naprosto zvrhlé a nemorální. A posledním krokem, srovnatelným s měnovou reformou 1953, bude postupné zrušení hotových peněz v Eurosojuzu, což je princip kolektivní viny = hotovost se zneužívá k praní špinavých peněz, tak jste všichni potencionálními "zloději" a budeme hlídat každou stovku, kterou si půjčíte od kamaráda, vše hezky přes banky, účty a platební karty, vše bude hezky evidováno a archivováno, aby stát mohl zpětně zjistit úplně každý párek, který jste si koupili někde na stánku. Zkrátka… eurobolševizmus v praxi…, nejblíž k tomu mají nakročeno ve Švédsku, kde mají terminály na karty i bezdomovci, prodávající časopis obdobný našemu Novému prostoru. Tak hluboko tamější neomarxistický režim klesl, vše musí bít šmírováno, špehováno a „elektronicky evidováno“.

Nejhorší na tom ale je, že zejména mladí lidé se na tyhle čuňačiny chytají jak ryby na žížalu, platit kartou je přece tak „moderní“…, takže…, klidně se nechme špiclovat, když to budou dělat supermoderní mašinky…, musíme být přece in! Nejhezčí je platit kartou třeba spropitné, aby to měl majitel restauračky v evidenci a mohl o něj číšníka hezky pumpnout, nebo se aspoň „rozdělit“. Proto dávám dýško zásadně v hotovosti, dokud to ještě eurobolševik nezakázal.

Švédsko: Svět, kde na bankovku nenarazíte

 

Adam Mikulášek
Mám bakalářské vzdělání v oboru informatiky, již od dětství se zajímám o dění v této zemi i ve světě a vzdělávám se v oblastech politiky, historie, ekonomie a psychologie. Od června 2010 jsem členem Čssd a snažím se prosazovat modernizační změny v této straně.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Josef Andrle

Josef Andrle

02.06.2018 21:27

Ano.máte pravdu.posledních pár dní čtu různé bláboly a fantasmagorie ohledně reformy v r. 53.mí rodiče.prarodiče to vše zažili.ale věřil jsem jim a věřím jim.ač všichni dávno po smrti.otec vyprávěl měnil se poměr .př.za jednu starou stokorunu deset korun nových.ale všichni ti odborníci.co to prezentují.řeknou A.ale B už ne.dle té reformy šli ale též ceny dolů.celkem logicky.nějaký chytrák psal dnes na seznamu.že guláš stál cca 300 korun ve staré měně.a po reformě by dostal za těch 300 korun jen 6 korun? to je blábol.že by za těch 6 korun ani guláš neměl???? skoro do roku 89.stál v běžné restauraci ten guláš pořád těch 6 korun.dnes ne běžně 150 korun.košile.dle mého otce stála 1000 korun ve staré měně.pak cca 50-100 korun.tramvaj po reformě 60 haléřů až do poloviny 70.let takže bych mohl pokračovat.jinak bylo po válce.takže ta reforma byl celkem logický krok.a že to tajili? jinak by asi neměla smysl.kdyby to hlásili dopředu?ale v podstatě se zase jedná o lživou.štvavou a nenávistnou propagandu.jinak i jiné evropské země dělali měnovou reformu.napadá mi Francie.jak to bylo tam.určitě podobné.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

02.06.2018 20:10

Nevím,zda státy okrádají občany.Myslím,že to nejsou státy,ale bankéři.Ti mají připravený scénář pro zhroucení finančního systému inflacemi,až nebude na nic sebevětší balík peněz.Banky se schovají za stát a seberou soukromé úspory pro sebe.Nemá cenu hromadit majetek.


 
Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako všichni ostatní, covidu se nebojí. Kdyby se báli, seděli by doma na zadku a leštili by své respirátory.

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Vyzýváme Pavla Zemana k rezignaci

Institut Aleny Vitáskové z.s. (dále jen IAV) - ochrana lidských práv a svobod MANIFEST IAV – občanů poškozených státem

vyzývají tímto Nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, aby rezignoval na svoji funkci.

Klausovo covidové protivenství

Klausovo covidové protivenství

Profesor Ing. Václav Klaus, svého času prezident ČR, se v souvislosti s koronavirovou pandemií jeví jako úchyl, který díky svému introvertismu a narcismu přes špičku svého nosu nevidí dál, jak do své bohémistické pracovny. V souvislosti s opatřeními stran Covidu-19 se pan profesor nechává svými výroky v médiích slyšet o Covidu-19 o jeho problematické existenci a léčbě, říká zcela provokativní absurdity které nemůže žádným věrohodným způsobem doložit. Dokonce se domnívám, že toto jeho vystupování na veřejnosti je svým způsobem trestné, nicméně protože žijeme v demokratickém (bohužel ne právním) státě, není takové jednání posuzováno jako trestné, nýbrž jako svobodný projev názoru, myšlenek, případně svobodomyslných úvah.

Poslední domácí zprávy

Papaláši a pandemie

Papaláši a pandemie

Papaláši se sešli v hotelu a slavili narozeniny. Celkově mě to nijak nepohoršuje, protože to ukazuje jednu důležitou věc. Papaláši jsou jako...

Už máte svou zemljanku?

Už máte svou zemljanku?

Je na čase připravit se na život v podzemí. Je to myšleno samozřejmě obrazně. Nicméně je jasné, že už nelze doufat v nějaký zvrat, který by...