• Neděle, 17. únor 2019
  • Svátek má Rukojmí Miloslava

Miroslav Poche: Neotáčejme se k uprchlíkům zády
Počet návštěv: 6509

Miroslav Poche: Neotáčejme se k uprchlíkům zády

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

19. 05. 2015 12:51:16 - Několik posledních týdnů je, kromě hokeje, nejdiskutovanějším mediálním tématem nastavení kvót pro přijímání uprchlíků z Afriky a Blízkého východu.

Naše země jako by doslova byla paralyzována faktem, že bychom měli přijmout z dosavadních 20 000 utečenců, kteří čekají na azyl v táborech na jihu Evropy, celkem 525 z nich. Toto číslo vychází z nastavení kvót, které by chtěla v nejbližších dnech přijmout Evropská unie. Česká republika by podle těchto opatření měla přijmout méně než 3 % všech uprchlíků. Tento výpočet proběhl na základě počtu obyvatel země, HDP a dalších dat. Vnímám složitost kompetenční debaty, samostatnosti azylové politiky každé unijní země, nicméně počet 525 osob považuji za symbolické humanitární gesto, kterému by se Česká republika neměla vyhýbat.

I tak jde ale o řešení problému ne za pět minut dvanáct, ale pět minut po dvanácté. Pravidla, která by upravovala příliv imigrantů z oblastí sužujících válkou, měla být nastavena mnohem dříve. Nicméně ve chvíli, kdy už se o jejich nastavení snažíme, neměli bychom se k těmto lidem, kteří nejsou ve své vlastní zemi v bezpečí, otáčet zády.

Evropská unie je založena na principu solidarity a my jsme její součástí a jako takoví bychom měli kromě čerpání výhod být schopni pomoci i těm zemím EU na jihu Evropy, které nápor uprchlíků musí zvládat. Česká republika je velkým příjemcem dotací z EU, za evropské peníze stavíme dálnice a silnice, školy a školky, vybavujeme nemocnice, provádíme rekvalifikace nezaměstnaných a mnoho a mnoho dalšího přínosného pro naši zemi. Ale logika, solidarita i základní slušnost mně říká, že nelze ruku natahovat.

Proto se osobně přikláním k tomu imigranty v České republice přijmout a poskytnout jim prostor pro nový život. Vím, že to není názor populární, natož většinový, ale jsem pevně přesvědčen, že je to názor správný. Když utíkali tisíce lidí před válečnými hrůzami druhé světové války či naši občané před komunistickým pronásledováním, byli vděčni za každou pomoc. Přijetí 525 zoufalých lidí je v prvé řadě humanitární akt vůči běžencům a zároveň solidární akt vůči ostatním zemím EU. Jako sociální demokrat v 21. století se domnívám, že by je ČR měla učinit.

https://poche.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=462776

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Richard Hercl

Richard Hercl

17.06.2018 21:25

I když ČR přijme v rámci jakéhosi principu "solidarity a evropských hodnot" stovky,nebo tisíce těchto, převážně analfabetů, nyní dovážených německými neziskovkami do Evropy, tak jsem zatím od žádného vítače neslyšel, CO BY TADY ASI TI VETŘELCI DĚLALI ?! Poche a jemu podobní nechtějí vidět, co se děje každý den v sousedním Německu ?! Myslí si tato kolaborantská klika, že jsou lidé blbí a sledují pouze lžibednu ČT ?! V rámci V4 je ČR vnímána jako podrazácká , neboť jinak se prezentuje doma a jinak v Bruselu. HNUS !


 
Petr Majevský

Petr Majevský

17.06.2018 19:20

Poche je hajzl všech hajzlů a Hamáček je profesionální lhář.Pamatuje si jen to,co se mu hodí.Poche stejně tak.V EP hlasoval pro potrestání České republiky kvůli nepřijetí černých šmejdů,jakými ve skutečnosti migranti jsou.Teď by rád škodil národu ještě víc a proto by chtěl být ministrem zahraničí.Nedoučený hajný proti vůli parlamentu(tedy demokracie) uznal Kosovo za samostatný stát a tento socan už se připravuje,jak bude nahrávat Bruseli a Berlínu.Ono nestačí,že slovenský bandita jmenoval do vlády člověka,který podepsal jakousi smlouvu a oba o té smlouvě lžou.Lidé v ČR jsou poněkud masochidní,když zvolili tohoto miliardáře počtem,který mu zaručuje post premiéra.Sám nás zrazuje v Bruseli a tady se staví jako odmítač migrace.Jeden větší lhář než druhý či třetí.Jako všichni politici.


 
Walther Prokop

Walther Prokop

17.06.2018 15:08

Malý příděl pravdy panu Poschemu. Za prvé pane nemakačenko, bych rád aby jste si uvědomil, že ČR je náš společný obývák a většina prostě nechce aby se sem nakýblovali mládenci plni testosteronu, nulové chuti k práci,ale připraveni nás vyučovat Islám, před kterým prchají tak statečně, že tam zanechali svě ženy, děti, staré a nemohoucí.... Za druhé v našem společném obýváku je v pořádku že pokud většina říká ne tak prostě ne a chytráček zaplacený nejen námi avšak evidentně i cizí klakou to nezmění i když se snaží a snažit bude. Nazývat vás člověkem je hodno přemáhání a protože nejsem z jádra vulgární budu se snažit,ale naplivat vám do obličeje je tady na místě pane Posche a moc bych si přál to udělat. Nejsem agresivní,ale lidi jako vy probouzí strach lhaním a bezbřehým utěšováním což je neodpustitelné. Za další vy zrůdo a to je zde plně na místě je potřeba se podívat na to jak hanebně vy urážíte skutečné oběti války. Němci dostali co si zasloužili a prchali??? Ne vybudovali si Německo znovu, Rusko, mé milované Rusko bylo totálně zničené a utíkal někdo???? Ne vybudovali skutečnou velmoc, Poláci jakbysmet, Maďaři, Bulhaři a další a další a to byla skutečná válka a skutečná hrůza . Pomoc by měli nabízet Arabové, Afričané a další státy z nichž odchází na lup do Evropy jejich chasa. Proč se nesnažíte komunikovat s představiteli těchto států?????Místo toho je chcete za každou cenu dopravit sem ???? I kdyby jeden z nich byl špatný a to jsem optimista i když vím, že špatní jsou z principu všichni vaši adorovaní invazní vojáci tak je to špatně. Příklad pane chytrý, až vám přinesu kýbl zmijí, kopnu do něj před vašimi dětmi ve vašem domě a budu vás utěšovat že mezi nimi je i užovka určitě se klidně nevyspíte to mi věřte. A to vám i vašim dětem přeji z celého srdce aby jste poznal jako první v plné hrůze to co chystáte ostatním a té většině vy vrahu!!!!!


 
Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Ber či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Beer či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Bude to deset let od chvil, kdy se 24. února 2009 uskutečnil v Domě knihy Kanzelsberger v Praze na Můstku křest knihy „Deník z doby válečné“ Ludvíka Svobody. Rukopis k vydání připravila jeho dcera Zoe Klusáková-Svobodová. Jde o první úplné vydání válečných zápisků významného československého důstojníka z období červen 1939 až leden 1943.

Kupujte zbraně od USA a ne od Ruska a Číny, je to bezpečnostní riziko; zvyšujete rozpočty na obranu, aby bylo NATO nejsilnější. Uvalte další sankce na Východ, odkud hrozí největší nebezpečí světu…

Kupujte zbraně od USA a ne od Ruska a Číny, je to bezpečnostní riziko; zvyšujete rozpočty na obranu, aby bylo NATO nejsilnější. Uvalte další sankce na Východ, odkud hrozí největší nebezpečí světu…

Během víkendové mnichovské bezpečnostní konferenci to však jiskřilo hlavně mezi USA a Německem, potažmo celou Evropskou unii. Proto americký viceprezident Mike Pence zastával ve svém projevu nepokrytě zcela jiné priority než německá kancléřka Angela Merkelová.

Asi by nás chtěli mít bezpohlavní!

Asi by nás chtěli mít bezpohlavní!

Bývalý velitel speciální protiteroristické jednotky Vojenské policie Lumír Němec poskytl rozhovor Parlamentním Listům.cz ve kterém říká, že jej vytáčí skutečnost, že chlapi přestávají být „chlapama, ženy ženama“. Velmi se mu nelíbí trendy, které k nám v poslední době ze světa přicházejí. Říká, že na módních přehlídkách se muži  ukazují v barevných legínách. na vysokých podpatcích, nebo muži, kteří mají vousy a nosí ženské šaty. Myslí si, že chlap by měl být chlap a ženská ženskou. Tyto módní trendy bourají po tisíciletí zavedené osvědčené vzory.

Poslední domácí zprávy