• Neděle, 17. únor 2019
  • Svátek má Rukojmí Miloslava

Tolik povyku pro jedny rudé trenky
Počet návštěv: 1064

Tolik povyku pro jedny rudé trenky

Jitka Přikrylová Článek od Jitka Přikrylová

Miloš Zeman svolal tiskovku. Na ní spálil trenky, kterými ho vytrolila skupina rádobyumělců před léty, novináři tomu tenkrát vesměs tleskali. Dnes se durdí a dovolávají se důstojnosti prezidentského úřadu. Ale jděte, filutové.  

Musím upřímně říct, že bych asi bývala radši, kdyby můj prezident veřejně žádné spoďáry nepálil. Jednoduše mám za to, že to nemá zapotřebí. Kdybych ale měla popsat své emoce, když jsem o tom poprvé slyšela, ano, pobavilo.

Na druhou stranu, vím na tuty, že bych mnohem radši, aby novináři překonali žluč a aspoň tu a tam zkoušeli o Zemanovi psát objektivněji. Protože to se pak nejde divit, že prezident zkrátka neodolá a udělá si z nich šprťouchlata. Kdyby napsal přijďte, mám v plánu veřejně spálit trencle, žádný by se neukázal. Jakmile ale tajemně ohlásil tiskovku s tím, že téma je tajné a otázky nebudou přípustné, kavárenští zvedli bradu, a ani trochu se netajili svou škodolibou radostí, že to stařík nejspíš hodlá zabalit. Co jiného by na tiskovce oznamoval, že.

No a tak z nich, opět, Zeman udělal pitomce. Oni mu to sami ovšem velmi zjednodušují.

Nejvíc mne baví, když mu vyčítají, že lidi rozděluje. A to by prezident neměl. Ani trochu vám, dámy a pánové žurnalisté nepřijde, že to jste vy, kdo lidi rozděluje? Vlastně vám už to nemám tak za zlé, od té doby, kdy to vaše věčné bodání jak hejna sršňů Zemanovi pomohlo vyhrát druhé volby.

Byla jsem trochu zvědavá, cože tedy v zahraničí říkají na happening s rudýma trenclama. Prošla jsem si ty v angličtině, články vesměs obsahovaly shrnutí toho, co proběhlo, někde se dokonce obtěžovali pro dovysvětlení zmínit jak to vše začalo, prezidentská standarta, Ztohoven atd. Kromě obvyklých nálepek jako Proputinovec a populista, nic zvláštního tam nenajdete. Pobavilo mne, že „blbečky“ překládají jako „little idiots“. Většinou bohužel dnešní média diskuze nepřipouštějí, tam, kde jsem pár komentářů našla, byli lidé spíše pobavení. Prý že má smysl pro humor. A taky, že fakt udělal chybu - že se novinářům omluvil, to si prý nezasloužili. A ještě, jestli prý bombarďáky nebudou Mayové chybět.

Žádná velká ostuda se nekoná.

Jen pro pořádek, pokud snad patříte k těm, co se chechtali a veřejně vysmívali, když Ztohoven prohodila oficiální prezidentskou standartu za obří rudé trenýrky, a pokud teď tvrdíte cosi o prezidentské důstojnosti a cože si asi pomyslí v zahraničí, jděte i se svou pokryteckou řití do háje. A jestli navíc náhodou máte veřejné vytahování české vlajky z vagíny za umělecký projev, co otevírá nepříjemné otázky, ale veřejné pálení spoďárů vás pobouřilo, věřte, že nikoli náš i váš prezident, ale vy sami se máte zamyslet nad svou příčetností.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Ladislav Matějka

Ladislav Matějka

19.06.2018 11:03

Petr Majevský - jsem obyčejný občan téhle země, jsem obyčejný dělník, je mi rovných padesát let a pamatuji pět prezidentů. Nikoho nepřesvědčuji o správnosti svých názorů, a nikdy jsem neměl problém přiznat, že jsem se mýlil. Jen prostě argumentuji. Ale k věci - Libor Rouček není novinář, ani nikdo z těch politiků, kteří Zemana označují za nesvéprávného. Akci Ztohoven jsem neuznával, to, že rozstříhali prezidentskou standartu bylo hodně přes čáru.. Jestli se to novinářům líbilo nevím, ale co si pamatuju, tak jsem o tom četl jen běžné zpravodajství, žádné ustříkávání jsem nepostřehl. Ale ruku na srdce - není náhodou Miloš Zeman svým chováním sám odpovědný odpovědný za svůj mediální obraz..? Přečtěte si třeba tenhle článek: https://nazory.ihned.cz/c1-65654170-milos-zeman-o-mediich-novinari


 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.06.2018 20:52

Tak se podívejte trochu do historie,pane Matějko.Od začátku o Zemanovi tito presstituti píší negativně.Bez ohledu na to,co udělá.Stačí třeba pár slov z předminulého týdne.Rouček:Zeman je ostuda země,nikam ho nezvou.A následně další zpráva:Je zdravotně nezpůsobilý a odvolává svou účast na zahraničních shromáždění.A to jsou jen poslední dva týdny.Kromě toho,že se akce banditů Sto hoven hodně lidem líbila,hlavně novinářům a spoustě politiků.Ti všichni ustříkávali blahem do textilu.Z presstitutů nikdo dělat pitomce nemusí.Oni to zvládnou sami.Kromě toho,pane Matějko,kdo vlastně jste,že přesvědčujete druhé o správnosti svých názorů?Chce to jen trochu soudnosti,která Vám asi trochu chybí.Nebo se také řídíte zásadou Langšádlové,raději lhát s někým,než mluvit pravdu s jiným.Samozřejmě v případě,že ta pravda je.USA pravdu vůbec neznají a Rusko asi také ne.Jen zanechte úzce zpolitizovaného pohledu.


 
Ladislav Matějka

Ladislav Matějka

18.06.2018 17:08

Paul Hrdlička - ..tak kdo a kdy a čím to podle vás konkrétně začal..?


 
Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Ber či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Prošli od Buzuluku doslova peklem; nálety nepřátelských letadel, explozemi bomb, dělostřeleckou palbou, mrazy i blátem zákopů; Ludvík Svoboda, Alexander Beer či Heliodor Píka, jež spolu vytvořili 1. Československý. armádní sbor v SSSR

Bude to deset let od chvil, kdy se 24. února 2009 uskutečnil v Domě knihy Kanzelsberger v Praze na Můstku křest knihy „Deník z doby válečné“ Ludvíka Svobody. Rukopis k vydání připravila jeho dcera Zoe Klusáková-Svobodová. Jde o první úplné vydání válečných zápisků významného československého důstojníka z období červen 1939 až leden 1943.

Kupujte zbraně od USA a ne od Ruska a Číny, je to bezpečnostní riziko; zvyšujete rozpočty na obranu, aby bylo NATO nejsilnější. Uvalte další sankce na Východ, odkud hrozí největší nebezpečí světu…

Kupujte zbraně od USA a ne od Ruska a Číny, je to bezpečnostní riziko; zvyšujete rozpočty na obranu, aby bylo NATO nejsilnější. Uvalte další sankce na Východ, odkud hrozí největší nebezpečí světu…

Během víkendové mnichovské bezpečnostní konferenci to však jiskřilo hlavně mezi USA a Německem, potažmo celou Evropskou unii. Proto americký viceprezident Mike Pence zastával ve svém projevu nepokrytě zcela jiné priority než německá kancléřka Angela Merkelová.

Asi by nás chtěli mít bezpohlavní!

Asi by nás chtěli mít bezpohlavní!

Bývalý velitel speciální protiteroristické jednotky Vojenské policie Lumír Němec poskytl rozhovor Parlamentním Listům.cz ve kterém říká, že jej vytáčí skutečnost, že chlapi přestávají být „chlapama, ženy ženama“. Velmi se mu nelíbí trendy, které k nám v poslední době ze světa přicházejí. Říká, že na módních přehlídkách se muži  ukazují v barevných legínách. na vysokých podpatcích, nebo muži, kteří mají vousy a nosí ženské šaty. Myslí si, že chlap by měl být chlap a ženská ženskou. Tyto módní trendy bourají po tisíciletí zavedené osvědčené vzory.

Poslední domácí zprávy