• Pátek, 20. červenec 2018
  • Svátek má Rukojmí Ilja

Tolik povyku pro jedny rudé trenky
Počet návštěv: 694

Tolik povyku pro jedny rudé trenky

Jitka Přikrylová Článek od Jitka Přikrylová

Miloš Zeman svolal tiskovku. Na ní spálil trenky, kterými ho vytrolila skupina rádobyumělců před léty, novináři tomu tenkrát vesměs tleskali. Dnes se durdí a dovolávají se důstojnosti prezidentského úřadu. Ale jděte, filutové.  

Musím upřímně říct, že bych asi bývala radši, kdyby můj prezident veřejně žádné spoďáry nepálil. Jednoduše mám za to, že to nemá zapotřebí. Kdybych ale měla popsat své emoce, když jsem o tom poprvé slyšela, ano, pobavilo.

Na druhou stranu, vím na tuty, že bych mnohem radši, aby novináři překonali žluč a aspoň tu a tam zkoušeli o Zemanovi psát objektivněji. Protože to se pak nejde divit, že prezident zkrátka neodolá a udělá si z nich šprťouchlata. Kdyby napsal přijďte, mám v plánu veřejně spálit trencle, žádný by se neukázal. Jakmile ale tajemně ohlásil tiskovku s tím, že téma je tajné a otázky nebudou přípustné, kavárenští zvedli bradu, a ani trochu se netajili svou škodolibou radostí, že to stařík nejspíš hodlá zabalit. Co jiného by na tiskovce oznamoval, že.

No a tak z nich, opět, Zeman udělal pitomce. Oni mu to sami ovšem velmi zjednodušují.

Nejvíc mne baví, když mu vyčítají, že lidi rozděluje. A to by prezident neměl. Ani trochu vám, dámy a pánové žurnalisté nepřijde, že to jste vy, kdo lidi rozděluje? Vlastně vám už to nemám tak za zlé, od té doby, kdy to vaše věčné bodání jak hejna sršňů Zemanovi pomohlo vyhrát druhé volby.

Byla jsem trochu zvědavá, cože tedy v zahraničí říkají na happening s rudýma trenclama. Prošla jsem si ty v angličtině, články vesměs obsahovaly shrnutí toho, co proběhlo, někde se dokonce obtěžovali pro dovysvětlení zmínit jak to vše začalo, prezidentská standarta, Ztohoven atd. Kromě obvyklých nálepek jako Proputinovec a populista, nic zvláštního tam nenajdete. Pobavilo mne, že „blbečky“ překládají jako „little idiots“. Většinou bohužel dnešní média diskuze nepřipouštějí, tam, kde jsem pár komentářů našla, byli lidé spíše pobavení. Prý že má smysl pro humor. A taky, že fakt udělal chybu - že se novinářům omluvil, to si prý nezasloužili. A ještě, jestli prý bombarďáky nebudou Mayové chybět.

Žádná velká ostuda se nekoná.

Jen pro pořádek, pokud snad patříte k těm, co se chechtali a veřejně vysmívali, když Ztohoven prohodila oficiální prezidentskou standartu za obří rudé trenýrky, a pokud teď tvrdíte cosi o prezidentské důstojnosti a cože si asi pomyslí v zahraničí, jděte i se svou pokryteckou řití do háje. A jestli navíc náhodou máte veřejné vytahování české vlajky z vagíny za umělecký projev, co otevírá nepříjemné otázky, ale veřejné pálení spoďárů vás pobouřilo, věřte, že nikoli náš i váš prezident, ale vy sami se máte zamyslet nad svou příčetností.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Ladislav Matějka

Ladislav Matějka

19.06.2018 11:03

Petr Majevský - jsem obyčejný občan téhle země, jsem obyčejný dělník, je mi rovných padesát let a pamatuji pět prezidentů. Nikoho nepřesvědčuji o správnosti svých názorů, a nikdy jsem neměl problém přiznat, že jsem se mýlil. Jen prostě argumentuji. Ale k věci - Libor Rouček není novinář, ani nikdo z těch politiků, kteří Zemana označují za nesvéprávného. Akci Ztohoven jsem neuznával, to, že rozstříhali prezidentskou standartu bylo hodně přes čáru.. Jestli se to novinářům líbilo nevím, ale co si pamatuju, tak jsem o tom četl jen běžné zpravodajství, žádné ustříkávání jsem nepostřehl. Ale ruku na srdce - není náhodou Miloš Zeman svým chováním sám odpovědný odpovědný za svůj mediální obraz..? Přečtěte si třeba tenhle článek: https://nazory.ihned.cz/c1-65654170-milos-zeman-o-mediich-novinari


 
Petr Majevský

Petr Majevský

18.06.2018 20:52

Tak se podívejte trochu do historie,pane Matějko.Od začátku o Zemanovi tito presstituti píší negativně.Bez ohledu na to,co udělá.Stačí třeba pár slov z předminulého týdne.Rouček:Zeman je ostuda země,nikam ho nezvou.A následně další zpráva:Je zdravotně nezpůsobilý a odvolává svou účast na zahraničních shromáždění.A to jsou jen poslední dva týdny.Kromě toho,že se akce banditů Sto hoven hodně lidem líbila,hlavně novinářům a spoustě politiků.Ti všichni ustříkávali blahem do textilu.Z presstitutů nikdo dělat pitomce nemusí.Oni to zvládnou sami.Kromě toho,pane Matějko,kdo vlastně jste,že přesvědčujete druhé o správnosti svých názorů?Chce to jen trochu soudnosti,která Vám asi trochu chybí.Nebo se také řídíte zásadou Langšádlové,raději lhát s někým,než mluvit pravdu s jiným.Samozřejmě v případě,že ta pravda je.USA pravdu vůbec neznají a Rusko asi také ne.Jen zanechte úzce zpolitizovaného pohledu.


 
Ladislav Matějka

Ladislav Matějka

18.06.2018 17:08

Paul Hrdlička - ..tak kdo a kdy a čím to podle vás konkrétně začal..?


 
Nechci, aby z romských dětí vyrůstali profesionální pobírači sociálních dávek, řekl Vladimír Čermák, šéf nové neziskové organizace Hnutí romských studentů, která právě vznikla v Ostravě.

Nechci, aby z romských dětí vyrůstali profesionální pobírači sociálních dávek, řekl Vladimír Čermák, šéf nové neziskové organizace Hnutí romských studentů, která právě vznikla v Ostravě.

Je to dlouhá historie, sahající až do dob Marie Terezie. Současnost je stejně temná. Napřed v Ostravě měli od 1. února 2012 povinnost všichni se řídit heslem: „Lepší život s rodinou – lepší soužití s většinou“. Inkluze totiž znamená naplnění rovněž dalšího hesla: „Musíme je vzít mezi sebe“ a přitom si uvědomit, že každý člověk je jiný. (Inkluze (z lat. inclusio, zahrnutí) znamená zahrnutí nebo přijetí do nějakého celku.)

Fotofejeton: Trump nezapře český akcent skrze svoji první manželku Ivanku Zelníčkovou ze Zlína; jakoby si vzal k srdci českou pohádku Pyšná princezna, v níž starý král říká: Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil

Fotofejeton: Trump nezapře český akcent skrze svoji první manželku Ivanku Zelníčkovou ze Zlína; jakoby si vzal k srdci českou pohádku Pyšná princezna, v níž starý král říká: Odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil

Fotofejeton na téma: Jak se uskutečnil v Helsinkách tolik očekávaný summit Donalda Trumpa s Vladimírem Putinem a mírumilovný svět jásá, bez ohledu na barvu pleti či náboženství. Však všeho do času... Zkrátka poprask v laguně, rozuměj – v Trumpově New Yorku, ve washingtonském Bílém domě a jeho okolí se všemi na válčení nadrženými vojenskými jestřáby...

Čtení na prázdniny: Pohádka o české zemi a zlých komunistech.

Čtení na prázdniny: Pohádka o české zemi a zlých komunistech.

Bylo – nebylo, uprostřed jednoho kontinentu se rozkládala malá, ale krásná země. Ze všech stran byla obklopena horami a jen na několika místech se do ní dalo projít údolím velkých řek. Žili zde přátelští a pohostinní lidé se všemi dobrými i špatnými lidskými vlastnostmi. Přišli sem před mnoha staletími pod vedením svého stařešiny, a protože se jim země zalíbila, nazvali ji jeho jménem.

Poslední domácí zprávy