• Středa, 24. červenec 2019
  • Svátek má Rukojmí Kristýna

Uf, to byla dřina!
Počet návštěv: 1304

Uf, to byla dřina!

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Tak máme konečně novou vládu. Však taky bylo načase, vždyť od voleb uplynulo více než 8 měsíců! Andrej Babiš při jejím skládání předvedl řadu kotrmelců – od námluv s ODS, přes SPD a KSČM k sociální demokracii, pak zpátky k SPD a po upozornění mama Merkel že „takhle ne“ opět k ČSSD, tentokrát s odevzdáním vnitra, zahraničí a práce a sociálních věcí. Mezitím odvelení části armády do Pobaltí k ochraně menšinových Rusů před pobratimy, podpis marakéšské deklarace, schválení Istanbulské úmluvy a Dublinu IV, pokračující výstavba obří továrny na hnojiva v Deutschlandu, spanilé jízdy do krajů a sliby, sliby a zase sliby občanům všech barev, vyznání, pracovního i nepracovního zařazení a dluhového zatížení.

Musím toho Andreje fakt obdivovat, kolik toho za těch osm měsíců „stihl“. A to ještě nemluvím o sporu se Slovenskem ohledně evidence v databázích StB, o výsleších kvůli Čapímu hnízdu, o ostudě v kauze Skripal, ale také o „zapomenutém“ lithiu a tunelování OKD. Inu ani tak výkonný manager, jakým Andrej bezesporu je, prostě fyzicky nemůže stihnout řešit všechny problémy, které se na něj jako na předsedu vlády valí ze všech stran.

 

A jaká že vlastně je ta nová vláda?

Finance, doprava, obrana, průmysl, spravedlnost, zdravotnictví, životní prostředí a místní rozvoj zůstaly ANO.

Zahraničí, vnitro, práce a sociální věci, zemědělství a kultura připadly ČSSD.

Oproti Sobotkově vládě vlastně skoro žádná změna – jen kulturu a zemědělství po lidovcích převzali socialisté.

 

Vzpomínáte na hesla a prohlášení před volbami? Všeci kradnú... Musíme spravit ve zdravotnictví poriadok... Zahraniční politiku si budu řídit sám...

Po volbách: Všichni se proti mně spikli a chtějí mňa dostat z politiky... Makáme...

Když sečteme poslanecké mandáty pro ANO, SPD a Piráty, dostaneme číslo 122. To je ústavní většina. Tolik hlasů dali občané „novým a protestním“ stranám, které odmítaly starou a přežitou politiku „tradičních demokratických stran“, a dali tak najevo, že chtějí ZMĚNU politiky, změnu směřování země a změnu ve svém životě.

 

Výsledek?

Máme původní vládu ANO + ČSSD (s tolerancí KSČM místo lidovců) s řadou původních zaběhnutých kádrů, původní zaběhnuté způsoby vládnutí, a stejné (původní) výsledky (např. schodek státního rozpočtu na příští rok).

 

Jaké z toho plyne poučení ?

Buď je Andrej Babiš v politice neschopný diletant, nebo je stejný lhář, podvodník a zaprodanec, jako byl Sobotka (viz církevní restituce) a je Hamáček (viz jeho členství v Aspen klubu), nebo obojí dohromady. Jinak se totiž výsledky jeho osmiměsíční „snahy“ s několika veletoči v názorech a při jednání vysvětlit nedají.

 

Proto si my, voliči, dobře pamatujme, co nám Andrej za těch osm měsíců převedl i co nám ještě ukáže (dokáže) v budoucnosti a nenechme se u příštích voleb opít koblihami a vykoupat v pivu se sníženou DPH. Protože političtí diletanti a podvodníci to na nás budou zkoušet znovu a znovu.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

27.06.2018 20:02

Babiš nic nepředvedl,kromě slov.Na jeho obranu je třeba připomenout,že téměř všechny partaje po volbách deklarovaly,že s Babišem ne.Nelze tedy házet všechno na Babiše.Nejsem rád,že vyhrál volby,ale musím to jakožto xenofob,rasista,islamofob či putinův agent respektovat.Tomu se totiž říká demokracie.Ne tomu,co předvádí partaje v partlamentu.Také sem napsal mail Babišovi,kde jsem uvedl důvody,pro které je pro mne nevolitelný.Ale předpokládám,že se k němu vůbec nedostal.Prezident Zeman umíněně prosazoval sestavení vlády za současné situace v parlamentu.Předčasné volby odmítl ve stylu"stát je můj majetek".Takže máme vládu,která může a také nemusí získat důvěru a celý kolotoč se rozeběhne nanovo.Prezident Zeman až po třetím neúspěšném pokusu bude nucen předčasné volby vypsat bez ohledu na to,zda se mu to líbí či ne.Jen pro jeho tvrdohlavost tak bude ztracen další čas,potřebný k vyřešení politické krize.Každý ze zúčastněných se ohání ústavou,kterou si každý také vykládá podle své potřeby.Jen by mělo být v ústavě zakotveno,že žádná vláda,která nemá důvěru,nesmí podepisovat žádné dohody se zahraničím.Jedinou povinností pro takovou vládu musí být příprava nového jednání či voleb a běžné povinnosti při správě cizího majetku.Ten totiž není vlády,ale někoho jiného.


 
ZEMŘEL SOUDCE S LASKAVÝM SRDCEM

ZEMŘEL SOUDCE S LASKAVÝM SRDCEM

V pondělí 22.července 2019 sedmdesátidevítiletý Pavel Kučera, bývalý dlouholetý místopředseda Nejvyššího soudu ČR, pracoval ve své advokátní kanceláři poblíž obchodního domu Kotva s obvyklou  vitalitou. Domlouval si schůzky na další týden. Ty již ale neuskuteční.

O čekání na politickou stranu

O čekání na politickou stranu

Milé děti, dnes vám povím pohádku o ideální politické straně. O takové, která bude mít šanci vyhrát volby. Za těch mnoho let, co se v politice pohybuju, už vím, jak to nemá vypadat. Takže logicky vím i co je ten ideál.

Poslední domácí zprávy