• Pondělí, 17. prosinec 2018
  • Svátek má Rukojmí Daniel

Profesor Lukeš z Bostonské university dostal v Událostech záchvat zloby z pana Jakla
Počet návštěv: 1397

Profesor Lukeš z Bostonské university dostal v Událostech záchvat zloby z pana Jakla

Patrik Juda Článek od Patrik Juda

Kritik Čechů a muž s tím nejameričtějším přízvukem na světě byl opět na dálku v ČT. Pan Jakl v něm probudil strašidelnou zlobu. Proč? Pan Jakl měl prostě jiný názor a on to neunesl. Jsou pan Kubal a muž s koňským ohonem z Kremlu?  

Ani zdaleka netuším pokolikáté jsem již včera mohl slyšet a vidět v České televizi pana profesora historie a mezinárodních vztahů z Bostonské university Igora Lukeše, ale ihned se mi vybavil kromě profesorovi anglické výslovnosti i pro mě ten největší dar tohoto odborníka zpoza oceánu.

Za tento dar považuji to, že téměř vše, co kdy pan profesor Lukeš předpovídal a komentoval dopadlo téměř vždy přesně opačně, viz například již legendární americká volební noc na ČT, ale běda každému, kdo má třeba jen trochu jiný názor než tento velký kritik Donalda Trumpa a Čechů za odmítání migrantů a tak moc oddaný milovník multikulturalismu a Hillary Clinton.

Aneb Rusko se stále ještě ekonomicky nezhroutilo a ani hladomor ho zatím nesežral pane profesore.

Pan moderátor Kubal si včera pozval do večerních Událostí, komentářů pana Ladislava Jakla a na dálku také již tradičního hosta profesora Igora Lukeše z Bostonu, aby se vyjádřili k Trumpovi a americké politice.

První dostal slovo pan profesor a mluvil o Trumpovi stejně jako vždy a tedy jako vždy stejně zcela zaujatě. A protože prý mluvil jménem všech těch seriózních lidí, tak v souvislosti s Trumpem a jeho setkání s Putinem užíval slova jako zrádcovské, chová se jako Putinův agent, nebo, že Američany Trump jako prezident děsí.

"Za téhle situace se nelze divit, že jsou všichni lidé na nohou a snaží se nějak orientovat v situaci, kdy není jasno, zda je prezident jen nezkušený a nepřipravený, nebo zda dělá to, co dělá, pod nějakým ruským tlakem."

Jestli jsou v Americe všichni lidé na nohou nevím, ale vím, že včera naštěstí pozvali do vysílání ČT i člověka s jiným názorem než měl pan Lukeš. Bylo to osvěžující.

Poté tedy promluvil pan Jakl a narozdíl od pana Lukeše měl pro amerického prezidenta i slova uznání. "Myslím, že Donald Trump nám za poslední asi měsíc předvedl vůbec nejlepší periodu svého prezidentování." "Konkrétní skutky, které Trump udělal za poslední měsíc, ty všechny jsou nepochybně v zájmu Ameriky, v zájmu amerického voliče a určitě možná nejsou v zájmu amerického mediálního a politického establishmentu, ve kterém se Donald Trump ocitl jako kukaččí mládě."

Pan bývalý poradce pana prezidenta Klause dále vyzdvihl setkání Trumpa s Kim Čong- unem i s ruským prezidentem Putinem. "To vše se počítá." "Trumpovi půjdou po krku, každý den, každou hodinu a vždycky si při tom najdou nějakou jinou záminku." "Je to naprosté nesmíření se establishmentu s Trumpem."

Už v záběrech pan Lukeš při slovech pana Jakla až vzdychal, tvářil se kysele a arogantně, kroutil hlavou, ale tu svou zmiňovanou serióznost a nedotknutelnou pravdu prokázal ihned, když dostal opět slovo. Oproti klidnému, věcnému a uvolněně argumentujícímu panu Jaklovi byl evidentně rozrušen a vypadal jak v afektu.

"Vůbec nevím jak na tuhle situaci reagovat, protože vy jste mě pozval tady do toho programu a nakonec já tady jsem nucen poslouchat otevřené lži, nesmysly a výmysly, kdy na jedné straně máme názory seriózních amerických profesionálů a vlastenců, kteří celý život pracují pro dobro Spojených států a dáme hlas tady tomu pánovi, kterého sice nevidím, ale vím z nějaké staré fotografie, že má koňský ohon na hlavě a z toho snad mám uzavřít, že má autoritu mluvit o tom, co je dobré pro Spojené státy, nebo, co je dokonce dobré pro celou západní alianci."

Vypadal, že se dokonce zlobí i na pana moderátora Kubala, který však pro ČT v USA pracoval, takže by myslím pan profesor mohl vědět, že zrovna na pana Kubala se zlobit nemusí.

Pan Kubal vyzval pana Lukeše, aby se od koňského ohonu a toho, kdo jak vypadá vrátil k věcným argumentům. "Já reaguji právě na ty argumenty a ten koňský ohon nevidím a nikdy bych ho nezmínil nebýt toho, že jsem právě slyšel tyhle absurdní lži, které jsou vypůjčené ze slovníku Kremlu, který dezinformuje diváky právě tímto způsobem, že dáme čtyři minuty pravdě a čtyři minuty lžím." "Divák potom pokrčí rameny a řekne, tak vidíte, ono je to složité, pojďme se raději dívat na fotbal."

Dezinformovala včera ČT s panem Kubalem jako Kreml, když pozvali i pana Jakla? Když jsem včera pana Lukeše opět viděl, tak jsem si po dalším sledování fotbalu skutečně posteskl. Co měli být ty minuty pravdy vysvětlil svým hysterickým, uraženým a až hanebným chováním pan Lukeš jasně. To měli být ty jeho minuty a svou zaslepenost prokázal i v závěru, když měl od pana moderátora Kubala za úkol pokusit se najít na Donaldu Trumpovi alespoň něco pozitivního.

"Zatím to jediné pozitivní vidím to, že nenašel nikoho seriózního, kdo by byl ochoten s ním dlouhodobě pracovat." "Všichni seriózní lidé už odešli, nebo brzo odejdou." "To je první pozitivní věc a ta druhá je, že je mnohem neschopnější, než jsem si myslel a proto se mu zatím nepodařilo udělat všechno to zlo, které jistě plánuje udělat."

Jistě pane Lukeši. To jsem rád, že to slyším. To vlastně znamená, že je Donald Trump tedy dost možná obklopen velmi schopnými lidmi a jako politik je ještě schopnější, než si mohlo mnoho lidí myslet, když pominu "nadlidi" typu pana Lukeše, kteří s panem Halíkem asi snědli všechnu moudrost a svědomí světa.

Tak už se na nás pane profesore z té Ameriky nezlobte, že tady doma nejsme všichni tak multikulturní nadšenci a seriózní myslitelé a moralisté jako vy.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

20.07.2018 20:38

Nezlobte se na mne,ale takových profesorů,jako je Lukeš,nas..u za korunu kornout.Už pokolikáté dokázal,že je jenom nevychoným nýmandem,který se neumí ovládat a ani nemá argumenty do diskuzí.Proto sahá k osobním útokům.Arogance a povýšenost je znakem hlouposti.Když se to"profesorovi" nelíbí,tak ať nám pozadí políbí.


 
EU se budovala na písčitém politickém podkladě, dnes hrozí, že se takto vzniklá soustava států časem zhroutí. Tímto rizikovým územím dnes Evropská unie je; jedním ze základních kamenů tvoří též exod běženců zvaný EUROMED

Program EUROMED počítá s přistěhováním až 80 milionů islámských migrantů. Vyrovnají demografický úbytek v Evropě; ČR s porodností 1,9 děti nemá šanci přežít, plodné islámské rodičky s čs. občanstvím a 5 dětmi tak zajistí udržení české identity

Evropskému parlamentu řekli voliči před řadou let sice tiché, ale přesto jasné „Ne“ muslimským imigrantům a multikulturnímu zákonu; napětí však povolilo jen zdánlivě, katarze se nekonala. Přesto se EU, tento nevydařený klon RVHP, postupně potýká se zásadní krizí...

Připomeňme si 18. prosinec 2011, den skonu Václava Havla; není od věci srovnat jeho podobnost s mágem Davidem Copperfieldem. Havel sice nenechal zmizet Sochu Svobody, zato jeho kouzlem se vypařily svazky StB, aby z nich vymazal své kámoše

Připomeňme si 18. prosinec 2011, den skonu Václava Havla; není od věci srovnat jeho podobnost s mágem Davidem Copperfieldem. Havel sice nenechal zmizet Sochu Svobody, zato jeho kouzlem se vypařily svazky StB, aby z nich vymazal své kámoše

Opět si nyní už posedmé připomínáme datum skonu Václava Havla. O mrtvých jen dobře, budiž jim země lehká, nicméně není od věci srovnat jeho podobnost s věhlasným mágem Davidem Copperfieldem. Havel sice nenechal zmizet Sochu Svobody, zato díky němu vyměnil naši svobodu za lichvu oligarchů.

Budou se znovu na Majdanu odehrávat masakry v duchu banderovské tradice: Národe! Věz! Moskva, Polsko, Maďaři, židovstvo – jsou tvoji nepřátelé. Likviduj je! Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství

Motto zločince Bandery z UPA, hrdiny Ukrajiny: Národe! Věz! Moskva, Polsko, Maďaři, židovstvo – jsou tvoji nepřátelé. Likviduj je! Likviduj Židy, Poláky, komunisty, nič je bez milosrdenství

V Porošenkově bankrotující Ukrajině se zase dějí věci; nový ukrajinský zákon totiž v závěru roku 2018 postavil k šoku všech soudných lidí banderovské nacionalisty bojující po boku nacistů za druhé světové války a po ní proti Rudé armádě na roveň těm, kteří padli v boji proti Hitlerovu Německu.

Alena Vitásková: Oběť politické zvůle v demokratické zemi

Alena Vitásková: Oběť politické zvůle v demokratické zemi

Není to tak dlouho, co si policie podávala kliku, když dělala společně se státními zástupci a někdy i s povolením soudce "šťáru" na ERÚ. Jedna z nich bylo převzetí jmenovacího dekretu JUDr. Renaty Vesecké na jmenování místopředsedkyni ERÚ pro věci právní. Tenkrát to bylo snad 30 příslušníků OČTR, kteří bombastickou akci realizovali. Skutečně jich muselo být asi daleko více. Někteří se u zásahu dokonce styděli.

Poslední domácí zprávy