• Čtvrtek, 20. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Květa

České (ne)právo je zvrhlý hnus vymáhaný po obyčejných lidech
Počet návštěv: 2023

České (ne)právo je zvrhlý hnus vymáhaný po obyčejných lidech

Radomír Dolanský Článek od Radomír Dolanský

Napřed to byli čeští lodníci, které stát očesal o peníze na základě socialistické smlouvy. Dnes možná ještě hůře dopadnou lidé, kteří doplatili na podvod před lety a dnes na úžasný český právní systém.  

Amatéři ze Sněmovní ulice, kteří se jednou nazývají opozice, podruhé uráží demokracii pseudonymem Demokratický blok, ale i jednotlivci z vládnoucích stran a pomýlená náměstí straší komunismem a hrůzou návratu snad až do 50. let. Nějak jim však uniká, že řada věcí už je opět v tomto státě minimálně na úrovni let socialistických. Ne-li hůř. Což není chyba komunistů, ale těch, kteří o nich donekonečna melou. Právě především díky řadě politiků z takzvaného Demokratického bloku a jejich zákonodárné (ne)práci mohly v minulosti vzniknout tyto kauzy a narůst do současných rozměrů. Možná ještě horší je, že u nás soudy soudí jednou tak, podruhé onak. Jeden osvobodí, druhý naopak obviní. Neexistuje jednotný právní výklad. Skoro to někdy vypadá, jako by se soudilo podle ksichtu nebo nálady.

Parlament České republiky je nejhorší státem řízená instituce, jejíž produktivita práce přesně odpovídá typu banánové republiky, od níž v mnohém nemáme daleko. Stát utrácí miliony za záchranu dvou trubek, které si vyrazí zachraňovat svět do oblasti, kde je ženská za míň než za stádo koz. Poskytuje zdarma právní a další podporu dobrodruhům, kteří se ohromně hrdinsky fotí v uniformách se samopaly a kámoši, kteří zase nevoní osmanskému samovládci. Ale obyčejné, poctivě pracující lidi, kteří celý život dřou, aby je za jejich prachy zastupoval někdo rozumný, ty nakonec odkopnou.
Po námořnících byla daň vymáhána podle smlouvy z roku 1974. Jak jsou najednou ti komunisti fajn, když se to státu hodí. A nikdo nemohl údajně nic udělat. Najednou se zapomnělo na milosti, najednou se zapomnělo na generální pardony a Sněmovna, která má vždycky více řečí než odvedené práce, zůstala právě jen tou ukecanou forbínou padlých herců pěkně blbě parodujících práci politiků. Jestliže justice rozhodla, že politik ve vazbě má právo na náhrady, je snad odpuštění dvojího zdanění větší kravina?

Na druhou stranu je Česká republika například vyhlášeným rájem pro černé stavaře. V České republice můžete postavit načerno i fabriku a můžete si být jistí, že vám nikdo nenařídí ji zbourat. Když máte v České republice prachy, je toho možného mnoho. Ať někomu voní či nevoní Babiš jakkoliv, v České republice lze ohýbat právo – když na to máte prachy, postavení či oboje. Stovky načerno postavených budov, milionářských haciend třeba i v chráněných oblastech – všechno dodatečně povoleno. Nicméně neohlášenou chatičku na zahrádce starých důchodců budete muset stoprocentně strhnout.

Dnes to vypadá, že o své domy přijdou po cca dvaceti letech lidé, které stát od chvíle, co je podvedl H-systém, díky právu České republiky, které musí být, samozřejmě, bezpodmínečně dodrženo, vůbec nijak nepodpořil. Kdo to kde viděl, aby se zákon nedodržoval, že ano? Ti lidé byli připraveni o miliony, měli obrovské deprese, kdy nevěděli kudy kam. Nakonec znovu sehnali peníze, dostavili už jednou zaplacené a zaplatili podruhé. Ale právo České republiky nakonec rozhodlo, že špína tohoto státu jsou ONI. Nedodržovat zákon můžou pouze vyvolení. Pracující lidé, rodiny, tedy základ státu, ať se jdou vycpat. Tak se asi podíváme na další díl ubohé tragikomedie o tom, jak stát dokáže snížit trest vražedkyni novorozence, protože to asi tak nemyslela s tou paličkou na maso, chránit nedospělé vrahy, chránit práva kriminálníků a trestat ty, kteří na ně ukážou prstem, a poctivé lidi s oblibou ruinuje. 
PRO TAKOVÁ SVINSTVA BY MĚLI LIDÉ VYTRHNOUT DO ULIC!

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

25.07.2018 20:08

Účastníci demonstrací to dělají za peníze.Někdo to platí.Obzvlášť v létě v době prázdnin,kdy jsou študentíci v zahraničních letoviskách.Nakonec jsou zákony od začátku dělány ve prospěch úzké skupiny lidí.Protože se národ nebránil,dostal se až na konečnou mez.Nyní už mu nic nepomůže.Tedy by pomohlo,ale tento národ raději jen mele hubou,hlavně nic nedělat.


 
Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Donald Trump si vzal velké sousto; „honí několik zajíců“ najednou; na Floridě zahájil kampaň za své druhé zvolení do Bílého domu. Navíc poslal tisíce vojáků na Blízký východ v kampani proti Íránu a „na žádost demokratů“ souhlasil v Kongresu, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na 5,7 miliardách USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Milá Přírodo, už tomu bude třiasedmdesát let, co jsi dovolila, abych přišel na tento svět. V té době ještě zuřila druhá světová válka a moje rodička musela prchat se mnou v kočárku před nálety bombardérů do úkrytu na břehu řeky Odry. Tam jsem coby půldruha roku starý klučina spal při zurčení vody na brodech;, baldachýn hustých pobřežních houštin mě skrýval před pálícím sluncem, ale už jsem vnímal pískot komárů a trylky zpěvného ptactva. Když válka končila, louky voněly a kvetly kopretiny, zvonky, vlčí máky, pryskyřníky, kohoutci, chrpy, pomněnky, lilie zlatohlavé… Nejrannější mládí jsem doslova prožil v čase Tvého rozkvětu. 

Poslední domácí zprávy