• Sobota, 17. listopad 2018
  • Svátek má Rukojmí Mahulena

Alena Vitásková: Nezákonný postup ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové. Jmenování do již obsazené funkce aneb vytváření pašalíků v Čechách.
Počet návštěv: 473

Alena Vitásková: Nezákonný postup ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové. Jmenování do již obsazené funkce aneb vytváření pašalíků v Čechách.

-  Rukojmí.cz - Článek od - Rukojmí.cz -

Skandální porušení zákona z dílny ministryně průmyslu a obchodu Marty Novákové. Její ministerstvo má zmocnění v EZ k předkládání návrhu na jmenování a odvolání členů Rady ERÚ a jejího předsedy. Její ministerstvo však nakonec tento svůj materiál nechalo předložit vládě ministrem spravedlnosti. Proč? Tímto návrhem dochází ke škodě, která je hrazena ze státního rozpočtu a taškařicím, na které si běžný občan stále nezvykl. Opět tady máme nezákonně zdvojené funkce, dva předsedy Rady ERÚ. A co má být, však to občan zaplatí.

Aby mohla osoba blízká politikovi několik let pobírat stotisícový plat a nemusela prakticky nic dělat, politikovi v Čechách stačí pouze nezákonně jmenovat do již obsazené funkce svého milce. Takto již měla Česká republika např. dva policejní prezidenty, dva generální ředitele Generální ředitelství vězeňské služby, atd. Oba několik let dostávali statisíce měsíčně, ale pouze jeden z nich musel ve funkci něco dělat. A samozřejmě za způsobení této veřejně známé prokázané mnohamilionové škody státnímu rozpočtu nebyl nikdy nikdo z těch, kteří je nezákonně jmenovali či odvolali, jakkoliv potrestán. V případě politiků se státní zástupci zjevně bojí konat a čekají na promlčení.

V červenci letošního roku však ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková vytvořila státním zástupcům nový problém. Navrhla na jmenování od 1. srpna 2018 na místo obsazené, dle energetického zákona, do srpna 2020 předsedou Rady ERÚ panem Outratou, druhého předsedu Rady ERÚ pana Košťála, dosavadního člena Rady ERÚ, a to až do srpna 2021.

Rada ERÚ jmenovaná minulou vládou od srpna 2017 údajně nefungovala. Veřejně a s úsměvem se vedly diskuze na toto téma. Rozhodně to nebylo pouze jejím údajně špatným manažerským vedením Rady panem Outratou, či jeho údajnou nedostatečnou komunikací. Významný podíl na špatném fungování Rady ERÚ měly mimo jiné časté absence pana Košťála a pokud byl přítomen, pak jeho údajné podepisování systémem „odmítl podepsat“, což je přímým porušením energetického zákona. K funkčnosti Rady nepřispělo ani porušování zákona Radním Ing. Krejcarem, kterým se musely zabývat příslušné instituce.

Ostatně neznalost energetického zákona, základní právní normy, kterou byl Energetický regulační úřad zřízen, nebyla problémem pouze pan Košťála, ale i dalších členů.  Podivením, spíše neskrývanou závistí, členů Rady ERÚ, když, po nástupu do svých funkcí, zjistili rozdílnost platu předsedy Rady ERÚ ve výši 160 tisíc Kč a další požitky a platy členů Rady ERÚ „pouze“ ve výši 100 tisíc Kč, se bavil nejen celý Energetický regulační úřad.

Znalost práva a hlavně energetického zákona zjevně není silnou stránkou pana Košťála, který byl původně nominován do Rady jako právník. Již v září 2017, tedy předtím než mu Rada ERÚ musela odebrat pravomoci v oblasti legislativy a práva, stihnul pan Košťál zrušit již schválený návrh fakturační vyhlášky na ochranu zákazníků a odběratelů. A právě chránění oprávněných zájmů zákazníků a spotřebitelů je jako první mezi povinnostmi uložených ERÚ  energetickým zákonem. Současně inicioval zrušení Legislativní radou vlády řádně schválené novely licenční vyhlášky, která pouze měla odstranit tu chybu licenční vyhlášky, která byla příčinou mnoha nezákonností v roce 2010, kdy vrcholil boom solárních elektráren. Zrušení je o to pikantnější, že tehdejší místopředseda Legislativní rady vlády pan Kněžínek, který novelu licenční vyhlášky schvaloval, byl nyní jmenován ministrem spravedlnosti.

A právě ministr spravedlnosti pan Kněžínek přednesl na zasedání vlády 31. 7. 2018 za Ministerstvo průmyslu a obchodu návrh na jmenování pana Košťála členem Rady ERÚ a 2. předsedou Rady ERÚ.

Bylo veřejným tajemstvím, že základním problémem Energetického regulačního úřadu je fakt, že pan Outrata Radu ERÚ údajně nedostatečně řídil a pan Košťál jednání Rady ERÚ sabotoval, Ing. Krejcar porušoval zákony. Ovšem velmi inovativní řešení problému jmenováním pana Košťála druhým předsedou Rady ERÚ připomíná spíše kvadraturu kruhu než manažerské rozhodnutí se základní znalostí energetického zákona. To, že porušením energetického zákona v tomto případě opravdu vzniká škoda státu, by mělo zajímat státní zástupce.

To, že pan Košťál přijal jmenování 2. předsedou Rady ERÚ a navíc na tři roky, jak se sám pochlubil v provolání adresovaném zaměstnancům ERÚ, je pouze důkazem jeho neprofesionálnosti, a hrubé neznalosti zákona, což u právníka je zarážející.

Ale funkce předsedy Rady ERÚ je nyní zjevně chápana pouze jako pašalík a tedy odměna pro pana Košťála za minulé či budoucí služby proti českým zákazníkům a odběratelům, či dokonce ve prospěch solárních baronů, či jiných pijavic na veřejných financích? Co dodat? Snad pouze Bůh ochraňuj českou energetiku…. 

Ing. Alena Vitásková-předsedkyně IAV

Praha 12. 8. 2018

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Přibyl

Jiří Přibyl

12.08.2018 20:42

Vážená (a pro mne i milá) paní ing. Vitásková. ....Vím, jsem přesvědčen, že máte pravdu ve všem, protože pravda voní především předloženými fakty, které můžete předložit a argumentovat jimi. I náš pan prezident je na Vaší straně. Dovolím si Vás tedy upozornit na to, že Vaše politické angažmá v politické straně založené odpadlíky od Tomia Okamury je krajně problematické. Není podstatné, jak se tito lidé jmenují, podstatný je jejich objev, že Okamura ukradl peníze, které patřily původnímu hnutí. Pokud člověk použije empatii, na otázku jak bych se zachoval odpovím, že stejně. Peníze, jež bych za preference obdržel, bych dal na konto a financoval jimi příští politickou kampaň. Ta stojí velké peníze. Odpadlíci ho o ně (úmyslně) připravili. Znamenalo to, že Tomio musel peníze určené k volebnímu boji oželet. To byl zřejmě záměr odpadlíků. Nedostatek financí snižuje preference. Vaše kandidaura s odpadlíky byla cestou do bažin. Kriminální živly zjevně zavinily, abyste se ve volbách propadla a nemohla tak ovlivňovat svou kauzu z politických pozic. Ta hra jim vyšla. Ocitla jste se tak mimo hru a v podstatě nemůžete mafiánům škodit jinak, než jako soukromá osoba. Věřím, že jste si uvědomila, že jste stále ve hře. Vaše víra v politické rytíře, kteří hodlají učinit pořádek byla zneužita těmi silami, proti nimž bojujete. ...Nelze si nepovšimnout, že "investigativci" Vás hodili přes palubu. Mají své vily, které si postavili díky neútočení na mafiánské struktury. nebudou si pálit ruce. Ještě by o všechno přišli tak, jak jste měla přijít Vy. Kmenta, Klíma i Slonková mají dnes své majetky, které si nehodlají ohrozit svou pomocí těm, kteří ji opravdu potřebují. Vybojovala jste si tedy svou cestu ke svobodě vlastním úsilím, vlastní tvorbou bez nápovědy. Mafie a její síť představují i pro vysoce inteligantní lidi oříšek. Kdyby její členové nebyli inteligantní, neohrožovali by masovými podvody širokou veřejnost. Kolik jen lékařů a inženýrů naletělo H-Systému! Když už jste si vybojovala své místo na slunci, okamžitě následovala akce: Udělejme ze sebe beránky a vlákejme ji do našich řad. Tomio nekradl a "beránci" se po svém vypořádali s penězi, které dostalo hnutí za procenta ve volbách. Tím mu chtěli znemožnit nebo alespoň ztížit jeho předvolební kampaň. Teď právě nevím, zda to byli vlci v rouše beránčím nebo beránci v rouše vlčím. .... Ať se Vám daří, když už jste proplula mezi Skillou a Charibdou. co možná nejlépe a přeju Vám klid do dalšího života. Skončím malou meditací, kterou německý filozof Rudolf Steiner vyjádřil jednoduše. Když ráno vstáváme, měli bychom si říci: "NESU V SOBĚ KLID"....Ten potřebujeme ke všem našim aktivitám, i našemu odpočinku. ......Mějte se hezky.


 
Petr Majevský

Petr Majevský

12.08.2018 20:07

Co si debilní čeští voliči zvolili,to také mají.Vadilo jim množství úředníků a tedy parazitů společnosti a tak se jim nyní jejich počet zdvojnásobí.Sami si vybrali a teď mohou 4 roky spokojeně nadávat,jako to oni špatně vedou.


 
Tak dlouho hlásala Slonková, že ji chtěli zastřelit za její údajnou investigativní žurnalistikou, až se odstřelila sama svým bulvárním humusem na úkor Andreje Babiše, z jehož deníku byla vyhozena

Tak dlouho hlásala Slonková, že ji chtěli zastřelit pro její údajnou investigativní žurnalistiku, až se odstřelila sama svým bulvárním humusem na úkor Andreje Babiše, z jehož deníku byla kdysi vyhozena

Premiéru Andreji Babišovi se musí otevírat nůž v kapse, když jen uslyší jména „novinářů“ Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka, kteří se zpronevěřili všem morálním normám; „natočili totiž reportáž“ se synem Andrejem Babišem, švýcarským občanem. Když s ním zmínění novináři vedli rozhovor, sdělili mu, že jsou žurnalisté, a on jim nezabouchl dveře před nosem.

17, listopad 1939 - 9 poopravených představitelů studentů, 1 200 jich bylo odvlečeno do koncentračních táborů, kde mučením zemřelo dalších několik desítek; 17. listopad 1989 - jeden údajný mrtvý student Šmídy

17. listopad 1939 - 9 popravených představitelů studentů, 1 200 jich bylo odvlečeno do koncentračních táborů, kde mučením zemřelo dalších několik desítek; 17. listopad 1989 - jeden údajný mrtvý student Šmíd

Letošní 17. listopad měl rovněž všechno perfektně načasované do posledního puntíku; v roce 2014 to napřed byly červené karty proti Miloši Zemanovi, tentokrát to byly demonstrace za demisi Andreje Babiš jako mafiána, který coby zlý muž "vláčí svého syna mafiánskými způsoby po světě". Tento nehorázný útok navíc zákeřně probíhal ve chvíli, kdy byl premiér Babiš v Palermu na Sicílii, kde má jako na zavolanou sídlo sicilská mafie Cosa Nostra. Už zase cizí moc útočí na premiéry české vlády, už opět mají padat jejich hlavy...?

Učme se spolupracovat napříč názory, řekl v pořadu Na prahu změn Ladislav Jakl

Učme se spolupracovat napříč názory, řekl v pořadu Na prahu změn Ladislav Jakl

Pořad Na prahu změn přináší každé pondělí banskobystrický Slobodný vysielač. Moderátorem je Stanislav Novotný, bývalý policejní prezident a předseda Asociace nezávislých médií, který si v pořadu povídá s výraznými českými osobnostmi. Hostem posledního dílu byl Ladislav Jakl, publicista, politik, hudebník a bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky.

Aktivisti se aktivizují.

Aktivisti se aktivizují.

Už zítra se chystají oslavy výročí listopadu 1989. Co může občan krásné české kotliny očekávat? Bohužel, nepůjde jenom o připomínku, jak jsme proti pendrekům vyzvonili klíči demokracii!

 

Poslední domácí zprávy

Aktivisti se aktivizují.

Aktivisti se aktivizují.

Už zítra se chystají oslavy výročí listopadu 1989. Co může občan krásné české kotliny očekávat? Bohužel, nepůjde jenom o připomínku, jak...