• Sobota, 20. duben 2019
  • Svátek má Rukojmí Marcela

Snad už ta falešná pravičácká propaganda ohledně roku 1968 zmizí. Seriozního rozboru jsme se nedočkali!!!
Počet návštěv: 2098

Snad už ta falešná pravičácká propaganda ohledně roku 1968 zmizí. Seriozního rozboru jsme se nedočkali!!!

Oldřich Rambousek Článek od Oldřich Rambousek

Musím úvodem s trpkostí poznamenat, že mnohé politické subjekty si z připomenutí událostí roku 1968 udělaly politickou kampaň. To je nehoráznost a sprostota. Je to neúcta k obětem těchto událostí. Týká se to především ODS a skutečně inteligentních výronů poslankyně Němcové, lidovců a jejich plácala Bartoška, ale bohužel i některých členů ANO.

             V jistých ohledech i současní takzvaní komunisté mi přijdou tak nějak pomýlení, či zmatení. To máte strach říkat lidem pravdu??? Stojí Vám to za to, když z těchto smutných událostí vytváříte cílenou falešnou protiruskou propagandu??? Rusko není SSSR-to si prosím uvědomte.

             Slyšel jsem, že dochází k postupnému relativizování událostí roku 1968. Jak by také ne, když máme úroveň učitelského sboru takovou jakou máme. Mladí lidé nemají šanci dozvědět se pravdu, fakta, a především souvislosti, nebo chcete-li širší kontext. Mnohé, co mělo být řečeno se vůbec neříká-proč??? Za události roku 1968 nese odpovědnost především KSČ!! Jak je to možné, že biju do svých řad? No protože je to pravda. Ano je to tak, protože politika Antonína Novotného a lidí okolo něj položila základy k možné kontrarevoluci. Uvnitř KSČ se utvořila takzvaná pravicová frakce, která působila uvnitř strany rozkol a předseda vlády Dubček nekonal. Líbilo se mu, že lidé na ty falešné výkřiky slyší a že mu rostla popularita kterou se ve své neschopnosti opíjel. Prostě ješitný chlap-nic víc. Spolu s pravicovými komunisty samozřejmě pracovaly síly kapitalismu a imperialismu školené na západě. Je tedy pravdou, že zrádcovské kontrarevoluční síly u nás byly. Řídícím orgánem kontrarevolučních sil byly zahraniční rozvědky. Více méně obdobný scénář byl aplikován i v roce 1989.
 
             Nutno říci, že vstup vojsk Varšavské smlouvy na naše území byl protiprávním aktem. Nutno však poznamenat, že hlavní iniciací tohoto procesu byla dislokace a pohyb amerických obrněných divizí směrem k našim hranicím a nikoliv jenom dění v naší republice. Šlo zde o čas a byla to otázka, kdo z koho mezi stranou americkou a Varšavskou smlouvou. Proto tak rychlý a hektický zákrok. Američané měli možnost kontrarevoluci u nás značně pomoci, ale jejich vlastní strach jim v tom zabránil a nebo mohlo jít o stejné zrádcovské pohnutky, jaké se udály v roce 1938, když nás zradila Anglie s Francií. Ono jim totiž nikdy o Český národ nešlo. Lidi je nikdy nezajímali. Nic z tohoto však neomlouvá špatný postup Varšavské smlouvy vzhledem k naší zemi. O okupaci bezpochyby šlo a ani mě se to moc nelíbí. Nicméně při oné okupaci nám v naší zemi Sovětský svaz nic neprivatizoval, nenutil lidi pracovat za žebrácké mzdy, nikdo nemusel spát pod mostem atd. Události roku 1968 je nutno vnímat tak, že jsme se stali obětí souboje velmocí. Takto se to děje odnepaměti. My totiž nejsme zemí, která by mohla dělat čistě jen svoji politiku. Na to prostě nemáme. Vždy se budeme muset nějakým způsobem podřizovat těm silným. Je to náš osud, protože jsme maličká země a maličký národ. Nicméně bychom si měli zachovávat vlastní důstojnost a to se nám jaksi skrze politickou reprezentaci nedaří. Stačí poslouchat paní Němcovou!!!
 
             Víte, co by mě zajímalo??? Jestli se bude konat takový humbuk k výročí Mnichovské zrady, která stála životy desítky tisíc našich spoluobčanů. Domnívám se, že v tomto případě se vše potichoučku přejde, protože to nelze použít jako protiruskou propagandu.
 
             Dnes už nemáme možnost u události staré 50 let cokoliv napravovat. Buďme však trochu sebekritičtí a přiznejme si, že si za to tak trochu můžeme sami. Mnozí z nás naslouchali hlasům falešných proroků, mnozí z nás se nechali nalákat na pozlátko západního života bez toho, aby pohlédli hlouběji a přesvědčili se, co se pod oním pozlátkem skrývá. Víte-se vstupem vojsk Varšavské smlouvy nesouhlasím také, ale na druhé straně je nutno si říct, že byla dána naší zemi jakási šance poklidného žití ještě na 20 let. Díky tomu já a mnozí další jsme měli klidné dětství bez starostí a naše země nebyla tehdy ještě vytunelovaná. Dovolím si říci i to, že by páni a dámy pravičáci, co nám nyní vládnou měli být také rádi. Samozřejmě i paní Němcová. Nebýt totiž toho, že byla kontrarevoluce potlačena, tak by jste vy pravičáci už dnes neměli co rozkrádat. Bylo by již vykradeno víme???
 
           Obětí bouřlivých let 68/69 je mi také líto. Je mi líto i těch, kterých se neprávem dotkla normalizace. Ta však byla nutná, neb bylo nutné pravicový kolaborantský šmejd ze strany vymést. Bohužel došlo k mnoha omylům, ale to se při takto velkých společensko-politických vývojových procesech stává všude na světě.
 
            Přijměme proto prosím události roku 1968 jako trpkou zkušenost, kdy jsme doplatili na svou vlastní naivitu a hloupost, za což jsme dostali tvrdý direkt po kterém jsme krváceli. Jsem přesvědčen o tom, že kdyby se měly dnes takovéto události opakovat v opačném gardu, tak vojska NATO by proti nám zasáhla úplně stejně. Také by nechtěli dopustit, abychom spadli do vlivové zony Ruska.
 
Ram
Oldřich Rambousek
Mým principiálním základem, který uznávám je teorie Marxismu, ale tento se bohužel téměř nepraktikuje, protože nepřináší svým obsahem ten pravý byznys, který by každý chtěl z politiky mít. Já ho přesto preferuji, protože jsem přesvědčen o tom, že politika má být službou národu a nikoliv hmotným statkům.

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Petr Majevský

Petr Majevský

24.08.2018 20:48

Z mnichovské zrady a z likvidace ČSR se nedají mezi hloupými a naivními mladíky a rádoby důležitými slečinkami vyzískat žádné politické body.Tak se pomalu odsouvá do pozadí.Vždyť ukazuje naše nynější spojence ve velmi špatném světle.Jenom debil si za spojence vybere toho,kdo ho už jednou zradil.A Němci byli po tisíciletí úhlavními nepřáteli českého státu a národa.A najednou se po prohrané válce změnili?Tomu nikdo nemůže věřit.Chtějí dál ovládat Evropu a když to nejde válkou,tak ekonomickou cestou.A díky prodejným politikům v celé Evropě se jim daří vytvořit čtvrtou říši.1968 nás zase zradili jiní spojenci(PLR,MLR,NDR,BLR a SSSR) a ani to nedokáže přesvědčit české politické svině k rozumné politice.Bez závislosti na nebezpečných zrádných spojencích.Dobré vztahy se všemi a bez spojenců!


 
Květoš Vícha

Květoš Vícha

24.08.2018 09:39

Díky! Za pohled nad věcí s rozvahou a klidem. Také já se vstupem vojsk Varšavské smlouvy nesouhlasím. Bylo to zákeřné uchopení moci, jak diktovali Sověti, tedy ti nahoře. Naše vlast - Československo získala ohýbáním páteře dejme tomu "poklidného" žití na 20 let, až na potlačení kontrarevoluce (pravicově smyšlejících lidí, či těmi šmejdy z Stb, vyhazovy z práce aod.. Tolik se nevraždilo a nekradlo Českoslovcensko nebylo ještě vytunelovaná. Liberalizace dle Západu však otevřela v ČR vrátka zlodějům z řad bývalých komoušů, a to je na dnešku to špatné. Může za to naivni flaška Havel a jeho komunita.


 
Babiš má šanci pomoci Vietnamu; exmajitel Agrofertu, resp. i Spolany Neratovice, vyrábějící dioxin, zneužitý USA ve formě Agent Orange, který během 10leté války svými 75 miliony litrů otrávil miliony Vietnamců

Babiš má šanci pomoci Vietnamu; exmajitel Agrofertu, resp. i Spolany Neratovice, vyrábějící dioxin, zneužitý USA ve formě Agent Orange, který během 10leté války svými 75 miliony litrů otrávil bezpočet Vietnamců

Gesto dobré vůle a zdravotní pomoci by se hodilo, když se premiér Andrej Babiš se ve středu 17. dubna 2019 setkal s předsedou vlády Vietnamské socialistické republiky Nguyenem Xuanem Phucem. Hovořili o vzájemných bilaterálních vztazích, ekonomické spolupráci zemí či možnosti spolupráce rovněž v oblasti obranného průmyslu…

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Ministerstvo financí Řecka už v roce 2015 odhadlo škody způsobené nacisty na částku 278,7 miliard eur; spolu s úrokem to dnes bude násobně víc. Co na to NATO a SRN...?

Řecký parlament v polovině dubna 2019 schválil návrh, který se týká předložení požadavků vůči Německu, aby zaplatilo náhrady škod způsobených během druhé světové války.  Odpovídající výzva bude zaslána vládě, aby orgány země podnikly nezbytné diplomatické a právní kroky.

Kandidát za ANO naministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Kandidát za ANO na ministra dopravy Kremlík se má vrátit na ministerstvo, kde kdysi podepsal pro stát nevýhodnou smlouvu za půl miliardy korun za právní služby, kterou tehdejší ministr dopravy za ODS Aleš Řebíček dlouho tajil

Nynější kandidát za ANO na pozici ministra dopravy Vladimír Kremlík, který mám být jmenován na tento post 30. dubna 2019, má prý škraloup; jakmile totiž přišel v roce 2007 na ministerstvo dopravy pod vedením Řebíčka, byl ihned jmenován ředitelem nově vytvořeného právního a IT úseku. Právě díky tomu smlouvu podepisoval on sám.

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Že za válku v Libyi v roce 2019 může armáda maršála Chalífa Haftara? Omyl; zodpovědnost mají USA, resp. NATO a miliony běženců přes Libyi do Evropy, resp. tzv. bezletová zóna z roku 2011, kdy byl slavnostně otevřen libyjský veletrh zbraní páté generace

Uběhlo již osm tragických let a přibyly desítky mrtvých, které si v dubnu 2019 už vyžádaly boje o libyjské hlavní město Tripolis. Jednotky maršála Chalífy Haftara se snaží město, kde sídlí mezinárodně uznávaná vláda, už týden dobýt. Rezoluci Rady bezpečnosti OSN vyzývající Haftara k ukončení ofenzivy zablokovalo Rusko.

Poslední domácí zprávy

SVĚDEK Z PODSVĚTÍ

SVĚDEK Z PODSVĚTÍ

Dne 15. dubna 2019 pokračovalo v soudní síni Krajského soudu v Brně u senátu Aleše Novotného hlavní líčení ve  „velké daňové kauze“...