• Čtvrtek, 21. březen 2019
  • Svátek má Rukojmí Radek

Pane Drahoši, víte, co je a co není skauting?
Počet návštěv: 1332

Pane Drahoši, víte, co je a co není skauting?

Libor  Čermák Článek od Libor Čermák

Jiří Drahoš se tento týden stal skautem. Nic proti. Také jsem se přidal. A také jsem slib skládal na Orlovech u Lipnice. Ale myslím si, že jak on, tak mnozí sympatizanti pražské kavárny, by měli vědět, co skauting je a co není.  

Nejprve, co skauting není. Skauting není výchova mládeže k nějakému konkrétnímu politickému názoru. Skauting tedy není ani výchova k vyznávání politické korektnosti ani k vyznávání multikulturismu ani k politice blízké tzv. „pražské kavárně“. Skauting není ani boj proti nějaké politické doktríně a dokonce ani proti nějakému konkrétnímu politikovi. I kdyby byl zrovna pro pražskou kavárnu nepohodlným, ale řádně občany zvoleným prezidentem republiky.

Skauting je především více než sto let stará výchova mladých lidí. A to výchova k souznění s přírodou, ke vztahu k pohybu v ní, ke vztahu ke zdravému vlastenectví a též k respektování názoru druhých. Ano i též k respektování názoru druhých. A toto bych chtěl podotknout hlavně těm, kteří se dovolávají i na tzv. „politickou korektnost.

Skautů je v ČR na 60 tisíc. A rozhodně tam nejsou jen lidé blízcí politickému názoru Pana Drahoše. Jsou tam lidé nejrůznějších politických názorů a samozřejmě i voliči Miloše Zemana. A to proto, že skaut není žádná politická organizace, ale spolek lidí, které spojuje soužití s přírodou a touha po svobodě a demokracii.

Možná, že víte, že činnost českého skautingu byla během 20. století třikrát zastavena. Nejprve nacisty a pak dvakrát komunisty. Tudíž skauti by měli by být na jakékoliv potlačování svobodného názoru citlivější než kdokoliv jiný. A to i kdyby mělo jít o pouhé nahlašování nekorektních názorů na internetu. A proto každý skaut by se měl naučit řídit podle legendárního citátu "Nesouhlasím sice s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit Vaše právo to říkat."

Zdroj: https://www.novinky.cz/domaci/481439-z-drahose-je-skaut-kvuli-volbam-do-senatu-to-pry-neni.html

Libor Čermák
Věnuji se mnoho aktivitám. Vedu dětské kroužky, (např. turistický oddíl, deskové hry a hlavolamy, modelář, apod). Mnoho let se také zabývám různými záhadami a vesmírem. Také mne zajímá historie, zajímavá místa, turistika, tvorba křížovek do časopisů a mnoho dalšího. Nechci se také smířit s tím, že by pozemský život měl být ve vesmíru něčím ojedinělým. Děkuji také všem svým voličům, že mi i pro nové volební období pomohli obhájit mandát člena zastupitelstva MČ Praha 22

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Jiří Šedivý

Jiří Šedivý

26.08.2018 23:24

Je to děs, že se najdou nějací volové, kteří jsou ochotni tomuto oulisnému profesorskému zmetkovi cokoliv věřit. Mně osobně stačilo, že se přiznal, že falešné brýle nosí proto, že v nich vypadá důstojněji. Takže si za ucho je schopen dát i skautskou lilii aby vypadal demokratičtěji. A co ten chameleon udělá příště? Prohlásí se gayem, veganem, dítětem země, nebo snad reinkarnací Havla? Je to jednoznačně kariéristický blb a takovým zůstane.


 
Richard Hercl

Richard Hercl

26.08.2018 17:21

Co všechno musel tento neúspěšný marketingový produkt udělat, aby se stal prezidentem... a všechno pro kočku. Ale to mediální prostředí kamer,mikrofonů a obdivovatelů, mu navzdory propadáku zachutnalo a tak chce prý být nadále veřejně činný a užitečný. Tak chce do Senátu ČR mezi ostatní politické fosilie. Proč vstoupil do skautu je mi záhadou, to měl spíše vstoupit do Svazu chovatelů drobného zvířectva, tam by mohl předvádět svůj um ve stahování králíka... Něco tak lidsky ubohého a odpudivého, jako je tento pán, se sotva najde.


 
Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Zničit v My - Lai „vše co chodí, plazí se anebo roste“; mise “Search and Destroy” (vyhledej a znič). Zabito 534 starců, žen a dětí; poručík Calley byl odsouzen na doživotí, poté ho Nixon omilostnil

Časně ráno 16. března 1968 vkročili američtí vojáci při běžné kontrolní hlídce do vesnice My -Lai. Jedním z důvodů tohoto krvavého řádění mělo být zabití seržanta US Army Georga Cocksa v okolí vesnice My – Lai, ležící v Jižním Vietnamu v provincii Son My. Vojáci pod velením poručíka Williama Calleyho, vstoupili do vesnice a začalo zabíjení.

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celé Ostravě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

V USA získal Tomáš Etzler Cenu Emmy, zatímco jeho matku s Alzheimerovu chorobou, jež bývala sboristkou Státní opery v Ostravě, museli hledat po celém městě; napsal mě: „Prekrocil jste hranici Olsere. Jste dobytek. A snad Vas potkam…“

Přišel mi v prosinci 2011 pozdrav z Číny. Nic divného, právě jsme se z Číny vrátili, a abychom měli památku, poslali jsme si z Říše středu pohled sami sobě. Nepřišel však onen pohled s Bitvou od Lipan od Marolda, ale e-mail...

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

BAJKA O BOŽÍM SOUDU

 Když hříchy Člověka dospěly k vrcholu, předstoupila před Boha Matka Země. Předala vládci Všehomíra soupis všech činů, kterými Člověk ohrozil její samotnou existenci. Jména vymizelých druhů rostlin, zvířat, ptáků byla zapsána černě. Stejně tak byla černí zamazána veškerá vodstva, pramínky počínaje a oceány konče.

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Jan Padych: Nikomu to neříkej!

Každý člověk, kterého jsme kdy znali, se nám s odstupem času jeví jako příběh, ať si to připouštíme, nebo ne. Vždy podle toho, co všechno o něm víme. Ten Zdeňkův příběh je pro mě spojený s vlaky. Jiný ani nemůže být. Zdeňka jsem znal od malička. Vyrůstali jsme spolu v Havířově, chodili jsme do stejné třídy základní školy a pak jsme se potkali na vojně a nakonec na chodníku v centru Ostravy. To naše poslední setkání proběhlo v roce, kdy jsme oba slavili padesátku, já o něco dřív, na konci zimy, on uprostřed léta. Ale raději začnu od samého začátku.

Poslední domácí zprávy