• Středa, 15. červenec 2020
  • Svátek má Rukojmí Jindřich

Četli jste knihu Metro 2033?
Počet návštěv: 2870

Četli jste knihu Metro 2033?

Lea Vojteková Článek od Lea Vojteková

Já jsem se k této knize přepracovávala velice dlouho. Ale stálo to za to. Před pár lety tuto knihu koupil manžel. Nadšeně mi o ní vyprávěl. Ale nějak mě to neoslovilo. Pak jsem se té knihy bála. A teď? Je to jedna z nejlepších postapokalyptických sci-fi, jaké jsem četla.

Na zemi dojde k obrovské katastrofě. Takže lidé se přesunou do metra. A celé metro je vlastně takový zmenšený svět. Na každé stanici žije jiná skupina lidí. Někde nacisté, jinde komunisté, kapitalisté, anarchisté, kanibalové, atd.

Ale víte, co je na tom zajímavé? Každá stanice metra si brutálně hlídá hranice. Bez ohledu na ideologii. Nikde nikdo neříká: „To budou možná kamarádi, ty pustíme.“ Bez prověrky vás nepustí ani přes koleje.

Nikdy jsem v moskevském metru nebyla. Ale díky této knize znám většinu stanic moskevského metra, které patří k nejvytíženějším na světě (ach, to zaostalé Rusko).

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 
Richard Hercl

Richard Hercl

29.08.2018 17:40

Tak mě napadlo, pane Majevský - před jakými každodenními problémy utíkáte ? Pro mě, jako pro důchodce, je PROBLÉM už cizí slovo, které jsem dávno vymazal za svého slovníku. Mám pouze tu životní zkušenost, že nejvíce problematičtí jsou jedinci, v jejichž mluvě se to slovem PROBLÉM jen hemží. Ale to asi není Váš případ...


 
Petr Majevský

Petr Majevský

28.08.2018 20:36

O zaostalém Rusku nejvíc mluví debilové,kteří tam nikdy nebyli.A s těmi je naprosto zbytečné se bavit.Ti mají vygumovaný mozek a nic jiného,než rozkazy jejich páníčků se jim do hlavy nevejde.Říkám o nich,že jsou chytří jak tři dny starý pes.A to možná těm štěňatům ještě křivdím.Literatura typu sci-fi je jen pohádka pro dospělé.Ale já to čtu také.Rád uteču před každodenními problémy do pohádek.


 
Projev Tomia Okamury na celostátním grémiu SPD

Projev Tomia Okamury na celostátním grémiu SPD

Drazí členové a kandidáti, milí přátelé, vážené dámy a pánové, vítám Vás na letošním celostátním grémiu našeho hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD). To první, co Vám musím dnes říct, jsou velké obrovské díky za Vaši práci.

Jak český karbanátek zachránil Ameriku

Jak český karbanátek zachránil Ameriku

 

Zní to jak v pohádce. Chudý hostinský ze Stupna, z vesnice ležící nedaleko Zbiroha, se vydal roku 1888 do Ameriky hledat štěstí. Měl pár dolarů v kapse a velké plány… Ten chuďas se jmenoval František Kroc. A zde začíná příběh o velkém úspěchu českého podnikatele. Jeho vnuk již narozený v USA Raymond Kroc (1902 – 1984), se stal jedním z největších podnikatelů v pohostinství. Bez pověstného hamburgeru od firmy McDonald´s, by Američané nejspíše „pomřeli hlady“.

Poslední domácí zprávy

Omluva

Omluva

Rád bych se touto cestou přes Rukojmí cz. veřejně omluvil Jarkovi Nohavicovi, že...