• Středa, 19. červen 2019
  • Svátek má Rukojmí Leoš

Srpnové ozvěny z internetu
Počet návštěv: 1500

Srpnové ozvěny z internetu

Jaromír Bradávka Článek od Jaromír Bradávka

Proč je letos v Evropě takové horko a sucho? Imigranti si sebou přinesli své podnebí... Globalizace je mrtvý kůň, kterého evropští politici bičují k rychlejšímu běhu, ale ten se už nikdy nepostaví na nohy. (prof. Milan Zelený, ekonom)

Další mrtví čeští vojáci na „mírové“ misi, tentokrát v Aghánistánu. Žoldáci nebo hrdinové? Ne. Jen oběti stupidních českých politiků!

 

Úkolem médií už není najít pravdu, ale chránit oficiální lži.“ (Paul Craig Roberts)

 

K cílům ČSSD ve volbách:

Mezi demokracií a sociální demokracií je stejný rozdíl jako mezi pietním aktem a pohlavním aktem.

 

Česká armáda vyhlásila odvetu za tři vojáky „padlé“ v nebojové misi.

Z diskuze: Vypálí podle vzoru Německa tři vesnice (co voják, to dědina), anebo bude stačit, když jako USA vybombarduje dvě svadby a jeden školní autobus?

 

KDU-ČSL vyhlásila k výročí 21. srpna Týden svobody:

Mělo by se ukázat, že svoboda slova a svobodná média jsou základem. Nestačí mít parlament - ten měly i režimy, které byly nesvobodné, jak komunisté, tak nacisté. Vidíme i dnes režimy, které mají parlamenty, ale bez svobody slova nedávají smysl," řekl jejich předseda.

To jako týden tady bude svoboda, všichni budou moci veřejně říkat, co si myslí, a osmého dne zase utrum? Zase zbydou jen pravidelné (čtyřiadvacetkrát za den) Dvouminutovky nenávisti? Nepřečetli si toho Orwella soudruzi lidovci špatně? Aby se Leonid Iljič Juncker nerozzlobil...

 

K srpnovému výročí:

Nemine den, aby v ČT neproběhla upoutávka na výročí 21. srpna 1968 a ve zprávách neodvysílali krátký „tragický“ příběh nějakého účastníka. Bude se to opakovat také v září k výročí zrady našich bývalých a opět současných spojenců a jejich mnichovské dohody s Hitlerem dne 30.9.1938 a především v březnu příštího roku při příležitosti „kulatého“ výročí německé okupace??

 

Vzkaz všem, kdo vykřikují o ruské okupaci v srpnu 1968:

V roce 1968 nás nepřepadlo Rusko, ale Sovětský svaz s podporou zemí Varšavské smlouvy. Sovětský svaz již neexistuje, takže vinu mají všechny následnické státy, tedy Ukrajina, Bělorusko (tyto dva státy měly dokonce vlastní zastoupení v OSN), Litva, Lotyšsko, Estonsko a všechny ostatní tehdejší svazové republiky SSSR. A s nimi rovněž NDR, Polsko, Maďarsko a Bulharsko.. Pokud v současnosti někdo účelově tvrdí, že nás v srpnu 1968 přepadlo Rusko, můžeme oponovat tím, že nás přepadlo rovněž Německo. Bývalá socialistická NDR je dnes přece součástí Německa. (Martin Koller, analytik)

 

K srpnovému výročí II:

Českému národu se od roku 1990 vtlouká do hlavy, že největší katastrofou naší historie byl rok 1968 a přezírá se záměrně fakt, že největší katastrofou bylo období po bitvě na Bílé hoře roku 1620, kdy české země opustilo, nebo bylo zabito 60% obyvatel a následnou brutální germanizací a rekatolizací. Druhou největší katastrofou byla německá, nikoli nacistická okupace v období 1938 - 1945 a vznik protektorátu Čechy a Morava, k čemuž výrazně napomohli především sudeťáci, a která nás stála 350 000 mrtvých a nedozírné hospodářské škody, které Německo nikdy neuhradilo. (Martin Koller, analytik)

 

K srpnovému výročí III:

Z hlediska globální politiky šlo v srpnu 1968 o bezvýznamnou událost, podobnou britsko-argrntinské válce o Falklandy..

 

Parlamentní listy:

Někteří politici, především z TOP 09, Kisku nazvali za našeho stínového prezidenta. Jak na to Vás působilo?“

Miloš Zeman:

Andrej Kiska dobrovolně končí v čele slovenské politiky příští rok a není tedy možné, aby byl naším stínovým prezidentem. Jsem ale ochoten připustit, že může být stínovým prezidentem TOP 09.“

 

USA vyhrožují sankcemi celému světu, mimo jiné i Indii za nákup S-400.

Ktorý článok zakladajúcej zmluvy NATO takýto nákup zbraňových systémov od Ruska zakazuje?

Je to otázka americkej arogancie, za Hitlera sa tejto zvrátenosti hovorilo: "übermensch", dnes: "america first".

Inak je to ten najoptimistickejší scenár: USA proti celému svetu = celý svet proti USA . . .

 

USA vyhlásily další sankce proti Rusku.

Pokud jdete cestou sankcí, musíte vykopat dva hroby. Jeden pro hospodářství svého konkurenta a druhý pro své vlastní.“ (Contra-magazin)

 

K sankcím USA proti Rusku, Číně, EU, Íránu a zbytku světa:

„Je potřeba sbírat kameny, které na tebe házejí. Z nich se staví základ budoucího pomníku vítěztví“. Francouzský skladatel, spisovatel a hudební kritik, Hector Berlioz (1803 – 1869)


Paradoxy ze života aneb Česko – země neomezených možností.

Došly mi peníze. Tak jsem se vydal na úřad práce, abych získal sociální dávku pro svého psa. Paní u okénka mi řekla, že to nejde, že psi dávku dostat nemůžou. Tak jsem jí vysvětlil, že můj pes je černej, nezměstnanej, línej a neumí česky. Byl několikrát napomínanej za sexuální obtěžování, má plno potomků po celé vesnici, neplatí daně, na záchod chodí do parku, obtěžuje cizí lidi, žebrá, krade jídlo a netuší, kdo byl jeho otec.

Paní se ještě jednou podívala do papírů a v pondělí se mám stavit pro peníze...

(neznámý autor)

Jaký je rozdíl mezi imigranty a spermiemi? Žádný. Jsou jich miliony, ale jen jedna je k užitku...

 

Jak se ženy omlouvají? Promiň, ale je to tvoje vina!

 

Jaký je rozdíl mezi hodným sousedem a hodnou sousedkou? Hodný souset ti půjčí, hodná sousedka ti dá...

 

Diskuze

Váš komentář

Přihlásit se

Přihlásit se nebo registrujte pro přídávání příspěvků

 

Žadný rukojmí ještě nediskutoval

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu?  Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Je Británie výkladní skříní demokracie, či jen chaosem populismu? Proč? Jelikož místo premiérky Mayové, co hlasovala proti brexitu, nastoupí do čela vlády asi šašek Boris Johnson, co veřejně lhal

Kdepak asi skončí Velká Británie, dnes varovný příklad světové demokracie? Podle  ankety z 12. června 2019 by konzervativci s ohledem na jednokolový volební systém, ve kterém vítěz „bere vše“, obsadili v parlamentu 395 mandátů. Labouristé by byli druzí se 151 poslanci. Liberálové by skončili až čtvrtí s 26 křesly a Faragova strana by jako v minulosti „ostrouhala“. Třetí by byla Skotská národní strana s 59 zástupci v dolní komoře britského parlamentu.

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. A co havárie reaktoru TMI-2 ? Dle Drábové se nelišila od rozsahu poškození reaktoru v Černobylu

Toxicita radioaktivního mraku z Černobylu byla prý ekvivalentem 400 explozí, ke kterým došlo v Hirošimě. Jak to tedy bylo? Výbuch v Hirošimě byl rovnocenný asi 13 kilotunám TNT (54 TJ). Podle největších odhadů účinek výbuchu v Hirošimě okamžitě zabil asi 70 000 lidí.

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Trump „honí několik zajíců“; na Floridě zahájil volební kampaň za své druhé zvolení, poslal tisíce vojáků na Blízký východ proti Íránu a souhlasil, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na sumě 5,7 miliardy USD ale trvá

Donald Trump si vzal velké sousto; „honí několik zajíců“ najednou; na Floridě zahájil kampaň za své druhé zvolení do Bílého domu. Navíc poslal tisíce vojáků na Blízký východ v kampani proti Íránu a „na žádost demokratů“ souhlasil v Kongresu, že hranici s Mexikem bude chránit jen ocelová bariéra. Na 5,7 miliardách USD (cca 127 miliard Kč) šéf Bílého domu trvá.

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Místo epilogu - DOPIS MATCE VŠECH

Milá Přírodo, už tomu bude třiasedmdesát let, co jsi dovolila, abych přišel na tento svět. V té době ještě zuřila druhá světová válka a moje rodička musela prchat se mnou v kočárku před nálety bombardérů do úkrytu na břehu řeky Odry. Tam jsem coby půldruha roku starý klučina spal při zurčení vody na brodech;, baldachýn hustých pobřežních houštin mě skrýval před pálícím sluncem, ale už jsem vnímal pískot komárů a trylky zpěvného ptactva. Když válka končila, louky voněly a kvetly kopretiny, zvonky, vlčí máky, pryskyřníky, kohoutci, chrpy, pomněnky, lilie zlatohlavé… Nejrannější mládí jsem doslova prožil v čase Tvého rozkvětu. 

Poslední domácí zprávy

Máme fašistický senát

Máme fašistický senát

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. A já sám tomu uvěřil, lépe řečeno jsem si tuhle skutečnost poprvé uvědomil ve středu minulého týdne, kdy...